Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Allianz cestovní pojištění

Jaké pojištění?

 • Jednorázové cestovní pojištění - nejběžnější typ pojištění pro cestu do zahraničí, která může trvat od 1 dne až do 1 roku.

Platnost?

 • od okamžiku připsání platby na účet Top-Pojištění.cz. Podáním příkazu k úhradě, v případě, že je datum počátku shodné s datem splatnosti pojistného.

Cestovní pojištění Allianz a COVID 19

Veřejný příslib krytí v souvislosti s COVID 19

Léčebné výlohy v souvislosti s COVID19 bezpečná země dle MZV ANO
země s vysokým rizikem nákazy, nebo kam MZV nebo Světová organizace nedoporučuje cestovat NE
Úhrada nákladů na ubytování a stravu v důsledku nařízené karantény v zahraniční s limitem 15.000 Kč zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) ANO
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) ANO
Úhrada nákladů na zpáteční cestu v důsledku nařízené karantény v zahraničí s limitem 15.000 Kč v důsledku potvrzeného onemocnění COVID 19 ANO
v důsledku nepotvrzeného onemocnění COVID 19 ANO
Storno cesty (připojištění) zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) ANO
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) NE

Dva balíčky

Připravené na míru svátečním cestovatelům i protřelým světoběžníkům, a mnoha připojištění. Nabízíme i cestovní pojištění s neomezeným krytím léčebných výloh. Limity Vás tedy trápit nemusí.

 • Silver rozdíl mezi variantami je hlavně v pojištění zavazadel.
 • Gold nejvyšší produkt.

Varianty výše limitů a pojistného plnění a krytí rizik

Rozsah pojištění Silver Gold
 Léčebné výlohy v zahraničí
bez omezení bez omezení
ambulantní lékařské ošetření bez omezení bez omezení
léky a další zdravotnický materiál bez omezení bez omezení
hospitalizace včetně dopravy do nemocnice bez omezení bez omezení
léčba, diagnostika a operace bez omezení bez omezení
převoz nemocného do ČR, repatriace pozůstatků do ČR bez omezení bez omezení
výlohy na dopravu osoby blízké při repatriaci pojištěného bez omezení bez omezení
akutní zubní ošetření 10.000 Kč 10.000 Kč
výlohy na ubytování osoby blízké při hospitalizaci pojištěného max. 5 dní

2.000 Kč / den

max. 5 dní

2.000 Kč / den

pojištění rizik souvisejících s terorismem (LVZ) 1.500.000 Kč 1.500.000 Kč
repatriace související s terorismem 1.500.000 Kč 1.500.000 Kč
Úrazové pojištění ano ano
smrt úrazem 200.000 Kč 200.000 Kč
úraz trvalé následky, poměrné plnění z pojistné částky 400.000 Kč 400.000 Kč
denní odškodné při úrazu za dobu nezbytného léčení 100 Kč / den 100 Kč / den
Pojištění zavazadel ano ano
všechny škody na zavazadlech 25.000 Kč 50.000 Kč
škody na jedné věci 10.000 Kč 25.000 Kč
všechny škody na cennostech 10.000 Kč 25.000 Kč
na jednu cennost 5.000 Kč 10.500 Kč
všechy škody způsobené vloupáním do vozidla 10.000 Kč 25.000 Kč
na jednu věc odcizenou z vozidla 5.000 Kč 7.000 Kč
na zpoždění letu od 7. hodiny 1.000 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

1.000 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

na zpoždění zavazadel od 7. hodiny 200 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

 200 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

pronájem náhradního sportovního vybavení 200 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

200 Kč / hod.

max. 5.000 Kč

Pojištění odpovědnosti za škodu a jinou újmu * ano ano
na zdraví nebo usmrcením celkem 5.000.000 Kč 10.000.000 Kč
na zdraví nebo usmrcením na jednu pojistnou událost 1.000.000 Kč 1.000.000 Kč
způsobené psem nebo kočkou na zdraví nebo usmrcení a na majetku na jednu pojistnou událost (limit na všechny škody 100.000 Kč) 20.000 Kč 20.000 Kč
následné škody (limit na všechny škody 500.000 Kč) 100.000 Kč 100.000 Kč
Doplňkové asistenční služby 35.000 Kč 35.000 Kč
doplňkové asistenční služby 35.000 Kč 35.000 Kč
právní pomoc v zahraničí 35.000 Kč 35.000 Kč
ztráta, odcizení, zničení dokladů 5.000 Kč 5.000 Kč
základní tech. pomoc při škodě na majetku v místě bydliště 5.000 Kč 5.000 Kč
Rekreační sporty
ano ano
Zimní sporty ano ano

*Nevztahuje se na škody způsobené provozem motorových vozidel

 • Pojištění zahrnuje úhradu nákladů spojených se zásahem záchranné a horské služby, pokud se klient ocitne ve stavu nouze.

Všechny smlouvy na cestovní pojištění kryjí v rámci pojištění léčebných výloh v zahraničí riziko terorismu.

 • Pojištění rizik souvisejících s terorismem se vztahuje pouze na léčebné výlohy v zahraničí a repatriace je omezeno maximálním limitem ve výši 1.500.000 Kč na jednu pojistnou událost, nikoli na další rizika krytá cestovním pojištěním.
 • Pojištění se nevztahuje na osoby, které vycestovaly do oblasti teroristickým útokem zasažené nebo ohrožené nebo v takové oblasti zůstávají přes důrazné varování státních orgánů České republiky, státních orgánů jiných států či významných mezivládních institucí.

Pojištění stornovacích poplatků (dočasně není možné sjednat)

Pokud byste museli vy nebo váš spolucestující plánovanou cestu zrušit, proplatíme vám stornovací poplatky inkasované zprostředkovatelem cestovní služby, jestliže ke zrušení cesty došlo z důvodu:

 • vážného akutního onemocnění, úrazu nebo úmrtí člena rodiny;
 • značné škody na majetku pojištěného nebo spolucestujícího, vzniklé v době trvání pojištění, která byla způsobena následkem živelní události či trestného činu třetí osoby, pokud pojištěný doloží, že z tohoto důvodu nemůže nastoupit pojištěnou cestu;
 • podání žádosti o rozvod;
 • obdržení nečekané výpovědi zaměstnavatelem.

Připojištění lze sjednat nejpozději následující pracovní den po zaplacení první zálohy nebo celkové úhrady za cestovní službu (cestu, letenku apod.). Pojištění se nevztahuje na nemoci existující již při uzavření pojistné smlouvy.

Připojištění stornovacích poplatků (pokud je sjednáno)
Připojištení stornovacích poplatků max. 250.000 Kč / na smlouvu
Spoluúčast 20 %

Definice sportů:

Rekreační a zimní sporty (vždy automaticky pojištěny)

Aerobic, aerotrim, airsoft, akrobatický rock and roll, aquaaerobic, atletika včetně skoku o tyči a víceboje, badminton, balet, baseball, basketbal, běh, běh na lyžích po vyznačených trasách, biatlon, bikros, boby a sáňky na sněhu, boccia, bouldering, bowling, bridge, bruslení na ledě, bublík, buggykiting, bumerang, bungee running, bungee trampolin, capoiera, curling, cyklistika, cykloturistika, cyklokros, cyklotrial, dragboat – dračí lodě, pádlování, duatlon, fitness a bodybulding, florbal, fly fox, footbag, fotbal, frisbee, goalball, golf, gymnastika – moderní, sportovní, hasičský sport + cvičení záchranných sborů, házená, historický šerm (bojový), hokejbal, horské kolo (ne sjezd), cheerleaders - roztleskávačky, in-line bruslení, jízda na „U“ rampě (in-line,skateboard, lyže, snowboard), jízda na banánu, jízda na koni s výjimkou dostihů, jízda na slonovi, velbloudovi, jízda na vodním šlapadle, jóga a cvičení pro zdraví, kajak, kanoe a rafting st. obtížnosti WW1, WW2, karetní a jiné stolní společenské hry, šachy, kickbox - aerobic, kiting (kiteboarding, kitesurfing, snowkiting, powerkiting, landkiting. buggykiting apod.), koloběh, kolová, korfbal, krasojízda, kriket, kulečník, billiard, kulturistika, kuželky, kvadriatlon, lakros, lanové překážky do 10 m, lední hokej, pozemní hokej, lezení na umělé stěně, lov / hon sportovní (srna, jelen, koroptev apod.), lukostřelba, lyžování, monoski po vyznačených trasách, metaná, mountainboarding na vyznačených trasách, při soutěžích, nohejbal, orientační běh, paintball, parasailing, petanque, plavání, plážový volejbal, poledance, potápění s použitím dýchacího přístroje do 10 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu, psí, koňské spřežení, radiový orientační běh, rope jumping, rybolov ze břehu, člunu, safari, sálová kopaná, segway, segway snow, showdown, skákací boty – power boot, skateboarding, skiatlon, skiboby, slalom na lyžích, sledge hokej, snowboarding, snowtrampoline, snowtubbing, snowrafting – na vyznačených trasách, softbal, spinning, sportovní modelářství, sportovní rybaření, rybaření ze člunu, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní fotbal, stolní hokej, tenis, streetball, synchronizované plavání, skoky do vody (hloubka bazénu 5 a více metrů), šerm sportovní (klasický), šipky, šnorchlováni, tanec společenský, tenis, tchaj-ťi, tchoukball, trampolína, mini trampolína, treking, triatlon, turistika nebo treking na značených cestách v nenáročném terénu se stupněm obtížnosti max. 1UIAA bez použití horolezeckých pomůcek a/ nebo pohyb v nadmořské výšce 3.000 m n.m, veslování, via ferrata stupně obtížnosti A, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, wakeboarding, wallyball, windsurfing, surfing, zorbing – na vyznačených trasách, železný muž, ironman, žonglování (diabolo, fireshow, juggling, yoyo) a sporty obdobné rizikovosti

Rizikové sporty (pojistitelné s přirážkou)

Aikido, judo, karate, teakwondo, kickbox a další bojová umění a sporty, akrobatické lyžování a snowboarding, americký fotbal, box, řeckořímský zápas a jiné zápasení, wrestling, jachting – pobřežní plavba, mořská plavba, jízda na vodním/sněžném skútru / pobřežní jízda na motorovém člunu, kajak, kanoe a rafting st. obtížnosti WW3, WW4, kayak v severním ledovém oceánu (seakayaking), koňské dostihy, krasobruslení, lanové překážky nad 10 m, longboarding, lov / hon sportovní (sob, los, vlk, medvěd apod.), minibike, moguls, motokáry závodní, minikáry, pětiboj moderní, potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 40 metrů, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu, rugby, podvodní rugby, rychlobruslení (na ledě, in-line) silový trojboj, sjezd na horských kolech, skikros, skok na gumovém laně (bungee jumping), snowbungeekayaking, snowbungeerafting, streetluge, turistika nebo treking na značených cestách v terénu se stupněm obtížnosti max. 3UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a/nebo pohyb v nadmořské výšce od 3 000 m n.m. do 5 000 m n.m, via ferrata stupně obtížnosti B a C, vzpírání a sporty obdobné rizikovosti.

Nepojistitelné sporty (vyloučeny z pojištění)

Kromě níže uvedených sportů je nepojistitelné i provozování jakéhokoliv profesionálního sportu (sportovní činnost, která je prováděna za úplatu na základě smlouvy se sportovní organizací nebo která je převážným zdrojem příjmů sportovce). Aerial skiing, alpinismus, base jump, boby a saně (sportovní) v koridorech, boby a saně na ledové dráze, canyoning, cave diving (jeskynní potápění), další motoristické sporty, dragster, formule 3000, fourcross, freediving, freeride, freestyle, freeskying, heliskiing, high jump = cliffdiving, horolezectví, jachting – oceánská plavba, kajak, kanoe a rafting st. obtížnosti WW5, WW6, kaskadérství, artisti, policie, vojsko, záchranný sbor aj., krotitelství, letecké sporty (závěsné létání, letecká akrobacie), lezení po ledopádech, icebreaker (lezení v ledu po umělé stěně), lov exotické zvěře, lyžování a snowboarding mimo místa určena k provozování těchto sportů, motokros, mountboarding mimo vyznačené trasy, paragliding a závěsné létání (rogalo), parašutismus, skoky padákem, tandemobvý seskok (air tandem jumps), plochá dráha, potápění pod ledem, potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou nad 40 metrů, potápění se žraloky, severská kombinace, skeleton, skialpinismus, skiextrém, skitouring, skoky a lety na lyžích, snowboardu, skútskating, sky surfing, sněžný skútr – sjezd, speleologie, sportování v extrémních podmínkách a terénech, sporty spojené s užíváním motorového dopravního prostředku, swing jumping, turistika nebo treking se stupněm obtížnosti vyšším než 3UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a/nebo pohyb v nadmořské výšce nad 5 000 m n.m, via ferrata stupně obtížnosti D a E, výpravy nebo expedice do míst s extrémními klimatickými nebo přírodními podmínkami nebo rozsáhlých neobydlených oblastí (poušť, otevřené moře, polární oblasti apod.) a sporty obdobné rizikovosti.

Pojištění lze sjednat:

 • pro krátkodobé i dlouhodobé cesty do celého světa;
 • pro turistické i pracovní cesty
 • při provozování rekreačních, zimních a rizikových sportů
 • pro pojištění do ČR.

Pojištění nelze sjednat:

 • při provozování rizikových sportů pro osoby nad 70 let;
 • při provozování profesionálního sportu;
 • při účasti na organizovaných soutěžích;

Doplňkové asistenční služby:

Asistenční služba Mondial Assistance s.r.o. je připravena poskytnout vám v případě potřeby kdekoliv a kdykoliv tyto další služby:

 • základní právní pomoc v zahraničí;
 • základní technickou pomoc při závažné škodě na vašem majetku v místě vašeho trvalého bydliště, pokud byla způsobena trestným činem nebo živelní událostí;
 • předání informací vaší rodině nebo zaměstnavateli, pokud dojde ke změně průběhu vaší cesty následkem závažné nepředvídatelné události;
 • pomoc v případě ztráty osobních či cestovních dokladů a finančních prostředků.

Mondial Assistance s.r.o.
+420 241 170 000

Více informací – Allianz asistenční služby

Pojistné podmínky: