222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do zahraničí pro chronicky nemocné

Publikováno: 02.03.2021

Provázejí-li vás životem některá z chronických onemocnění, je nutné pečlivě zvážit výběr cestovního pojištění. Cestovní pojištění je u osob trpících chronickým onemocněním sjednatelné pouze v případě, že zdravotní stav pojištěné osoby je v posledních 9-12 měsíců stabilizovaný. U některých pojišťoven spadají chronická onemocnění zcela do výluk. To znamená, že takováto onemocnění nejsou pojistitelná a sjednané cestovní pojištění se na ně nevztahuje. V tomto případě vám pojišťovna léčbu neuhradí.

Chronická onemocnění a Stabilizovaná chronická onemocnění

Chronická onemocnění je vrozené nebo v průběhu života získané rozvíjející se onemocnění u kterého došlo v době 6 – 12 měsíců (dle pojišťovny) před uzavřením pojistné smlouvy ke změně, tedy došlo ke změně zdravotního stavu pojištěného. Změnou zdravotního stavu si můžeme představit např. hospitalizaci, akutní léčbu v souvislosti s chronickým onemocněním, nebo došlo u pojištěného k úpravě medikace. Pro definici chronického onemocnění bývá podstatné, že toto onemocnění bylo diagnostikováno.

Stabilizovaným chronickým onemocněním se rozumí takové onemocnění, které sice existovalo před počátkem sjednání cestovního pojištění, ale zdravotní stav pojištěného v průběhu 6-12 měsíců (dle pojišťovny) před počátkem cestovního pojištění nezměnil, tedy nedošlo např. k hospitalizaci nebo změně medikace.  Stabilizované chronické onemocnění je většinou kryté v základním krytí cestovního pojištění, právě na rozdíl od chronického onemocnění.

Přehled krytí chronických onemocnění u jednotlivých pojišťoven

Aktualizace 2.3.2021

Pojišťovna Možnost sjednání připojištění chronického onemocnění Krytí stabilizovaných chronických onemocnění
AXA Assistance ANO – připojištění ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 12 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.
Allianz NE, nepojistitelné ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 9 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.
ČSOB NE, nepojistitelné ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 12 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.
Pojišťovna VZP Ne, nepojistitelné ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 12 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.
Slavia NE, nepojistitelné ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 12 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.
TOP NE, nepojistitelné X
Uniqa NE, nepojistitelné ANO – Pokud se klient léčí s chronickým onemocněním a jeho Zdravotní stav se za posledních 12 měsíců nezměnil, tedy nebyl hospitalizován či nebyly navýšeny dávky léků, pak je možné sjednat pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Ondřej Vacek