Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dálniční známka Německo

Publikováno: 03.06.2023

Pokud se chystáte na dovolenou autem do Německa, určitě vás budou zajímat informace ohledně dálničních poplatků a dalších věcí, které by se mohly hodit každému motoristovi. Právě proto jsme pro vás zpracovali tento článek, ve kterém přesně takové informace najdete.

Dálniční známka Německo

Německá dálniční známka v roce 2023

Pro letošní rok jsou dálnice v Německu pro většinu motorových vozidel stále ještě zdarma. Každopádně je jen otázkou času, kdy bude průjezd zpoplatněný pro všechny kategorie.

Aktuálně musí mýtné platit nákladní automobily s hmotností nad 7,5 tuny, a to přes palubní jednotku Toll Collect, online cestou (toll-collect.de), přes mobilní aplikaci nebo platební terminály na parkovištích.

Cena německé dálniční známky

Dá se očekávat, že se bude jednat o elektronickou dálniční známku, a díky tomu bude prodej německé dálniční známky možný online. Předpokládá se, že její platnost bude:

 • 10denní,
 • 2měsíční,
 • roční.
Platnost německé dálniční známky Cena německé dálniční známky
10 dnů 6-25 EUR
2 měsíce 11-50 EUR
Rok až 130 EUR

Poznámka: Ceny jsou předpokládané a orientační. Zdroj: Toll-collect.de

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kde koupit německou dálniční známku?

V Německu platí povinnost platit mýtné pouze pro nákladní vozidla nad 7,5 tuny. Koupě dálniční známky vás tedy prozatím nemusí trápit. V budoucnu ovšem budou německé dálnice zpoplatněny a dá se očekávat, že elektronickou dálniční známku pro Německo budete moci koupit online cestou.

Kam nalepit německou dálniční známku?

Automobily, motocykly i další motorová vozidla (kromě nákladních vozidel nad 7,5 tuny) mohou po německých dálnicích jezdit zdarma. Zpoplatnění dálnic pro všechny kategorie vozidel se ovšem blíží. Německá dálniční známka bude mít nejspíše elektronickou podobu, takže ji nebude třeba nikam lepit. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Povinná výbava Německo

Povinná výbava v Německu zahrnuje:

 • Výstražný trojúhelník - u vozidel registrovaných mimo Německo pro něj platí povinnost domovské země (pro české řidiče je tedy povinný). V případě nehody či poruchy je nutné trojúhelník umístit 100 metrů za vozidlem, na dálnici 200 metrů. Při vleku vozidla musí být použita výstražná světla, a to u obou vozidel.
 • Lékárnička - pro vozidla registrovaná v Německu je povinná, dalším vozidlům je doporučená
 • Reflexní vesty - pro vozidla registrovaná v Německu jsou povinné, u zahraničních pouze v případě firemních vozů
 • Dětské autosedačky - děti do 12 let a výšky 150 cm musí být přepravovány v autosedačce nebo s podsedákem. Děti od 3 do 12 let (a také do 150 cm) nesmí cestovat na sedadle spolujezdce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Užitečné informace pro řidiče v Německu

 • Rychlostní limity - v obci 50 km/h, mimo obec 100 km/h, na dálnici neomezená (pokud není stanoveno jinak)
 • Světla - je nutné mít je zapnuté v tunelech. Za špatné viditelnosti musí mít vozidla zapnutá potkávací světla. Mlhovky mohou být použity v mlze, dešti, sněžení a za snížené viditelnosti.
 • Bezpečnostní pásy - připoutání bezpečnostními pásy je povinné pro všechny členy posádky vozu
 • Tolerance alkoholu - tolerance alkoholu za volantem v Německu je 0,5 promile. U začínajících řidičů, kteří mají průkaz dobu kratší než 2 roky nebo je jim méně než 21 let, je tolerance alkoholu nulová. To samé platí v případě profesionálních řidičů.
 • Kamery, antiradary - antiradary jsou zakázané. Pokud jsou součástí navigace, musí být funkce vypnutá. Kamery jsou povolené, v případě zveřejnění nesmí být rozpoznatelné obličeje a SPZ.

Cestovní pojištění do Německa

Nezapomeňte si při vycestování za hranice sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ