Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Německa

Německo, jeden z našich nejbližších sousedů, je dalším vhodným cílem pro letní dovolenou! Tu si zde užijí rodiny, milovníci cyklistiky, jezer, krásné přírody, historie i nádherného Baltského moře. Ať už se do této země vydáte za jakýmkoliv cílem, myslete vždy také na odpovídající cestovní pojištění do Německa, které se o vás na bezpečně postará.

Německo-národní-park

Koronavirus v Německu

I v Německu se opatření související s pandemií covid-19 postupně uvolňují Aktuálně platí, že od 1. 6. 2022 do 31. 8. 2022 pro vstup do Spolkové republiky Německo nepotřebujete dokládat svou bezinfekčnost. Případná omezení budou pro obyvatele České republiky platit pouze v případě, kdy by se naše země dostala na seznam zemí s nebezpečnou mutací viru.

Aktuální bezpečnostní opatření si pak jednotlivé spolkové země určují samy, a to s ohledem na vývoj koronavirové situace. Rozcestník s podrobnými informacemi 16 spolkových zemí můžete vidět zde. Celkově se dá říci, že ve všech spolkových zemích je povinnost nosit respirátor (FFP2), a to:

  • ve veřejné dopravě
  • nemocnicích
  • u lékaře
  • v pečovatelských zařízeních

Dále tuto povinnost mohou vyžadovat i některé obchody, restaurace, kulturní či sportovní zařízení.

I když tedy covid-19 nemá v tomto roce na naše cestování takový vliv, měli bychom určitě myslet i na cestovní pojištění, které toto riziko kryje.

Do Německa za památkami

Pojďme si ale také připomenout, za jakými krásami do Německa můžeme vycestovat, až se hranice otevřou i turistům.

Jedním z hlavních cílů bývá Berlín, ve kterém najdete spoustu památek i silnou historickou stopu. Jedním z jeho symbolů je Braniborská brána, kterou určitě nemůžete vynechat. Další zajímavostí je Berlínská zeď, která Německo dělila na východní a západní část. V roce 1989 byla stržena a její trase je dnes vyznačena čárami, které označují její bývalé umístění. Kousek zdi byl ovšem přeci jen zanechán pro účely muzea a také jako venkovní galerie. Dalším lákadlem jsou Berliner Dom, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a spousta dalších.

Kromě Berlína je zde pak spousta dalších německých měst a městeček, které stojí za návštěvu jako jsou Hamburg, Brémy nebo Hannover.

cestovni-pojisteni-do-nemecka

Do Německa za přírodou

Jestli při svých cestách dáváte raději přednost přírodě, i v Německu najdete dost možností, kam se vydat a výlet. Třeba na pobřeží Baltského a Severního moře, kde naleznete písčité pláže a mnoho starých hanzovních městeček. Sportovní nadšenci se můžou vydat na Meklenburskou jezerní plošinu – oblíbenou rekreační oblast vhodná pro milovníky vodní turistiky, lehkého trekkingu i cyklistické výlety.

I když Alpy nejsou typickým symbolem Německa, i tady je to oblast, kterou stojí za to vidět a navštívit. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit německé Alpy sem však často jezdí za mnohem rozmanitějšími druhy sportů, než je jen lyžování. Oblíbené sporty jsou zde např. trekking všech obtížností, cyklistika, rafting, vodní turistika apod. V Alpách Jižního Německa je pak také zajímavým turistickým cílem Berchtesgaden, kde se nachází tzv. Orlí hnízdo, bývalé horské útočiště Adolfa Hitlera.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění do Německa

I při návštěvě země, která je od nás jen takový kousek, je důležité sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Doporučujeme uzavřít takové cestovní pojištění, které pokryje i tyto položky a nečekané náklady:

  • Pojištění léčebných výloh - pro případ lékařského ošetření. Součástí je také repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.
  • Riziko covid-19 – pro případnou léčbu, nařízenou karanténu, repatriaci či storno cesty v důsledku onemocnění koronavirem.
  • Úrazové pojištění - to poslouží jako odškodnění v případě úrazu s trvalými následky či následky smrti.
  • Pojištění odpovědnosti - pomůže v případě, kdy způsobíte škodu někomu dalšímu (např. při poškození hotelového vybavení).
  • Sportovní připojištění - je dobré si ho sjednat v případě, pokud do Německa cestujete i za sportem. Předem si ovšem ověřte, že tento sport u vaší pojišťovny nespadá do kategorie rizikových nebo extrémních sportů. Tím pádem by bylo potřeba se na něj připojistit.

Přejeme příjemné cestování!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY