222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Německa

Německo, oficiálním názvem Spolková republika Německo, je středoevropským státem, který je jedním z našich nejbližších sousedů a můžeme ho považovat v podstatě za ,,bránu na západ". Proto je Německo velmi oblíbeným státem českých turistů, ale často zapomínají na cestovní pojištění. Čeští turisté podnikají výlety do Německa nejen za památkami a přírodou, ale v poslední době jsou čím dál tím více oblíbené i cesty za nákupními možnostmi, kterých zde je nepřeberné množství.

Do Německa za památkami

Při návštěvě Německa je určitě jedním z cílů hlavní město tohoto státu, Berlín. V Berlíně si přijdou na své milovníci památek a historie. Jako symbol Berlína můžeme považovat Braniborskou bránu, kterou při své návštěvě Berlína nemůžete vynechat. Další zajímavostí Berlína je určitě Berlínská zeď, která dělila Německo na východní a západní část. Tato zeď byla v r. 1989 stržena a dnes v těchto místech naleznete pouze čáry, které na zemi značí její bývalé umístnění. Turistickým lákadlem spojeným s touto památkou se stal také bývalý hraniční přechod, Checkpoin Charlie. Dalšími turistickými cíli jsou Berliner Dom, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a jiné.

Kromě Berlína je pak samozřejmě další spousta německých měst a městeček, které stojí za to navštívit. Při návštěvě Německa byste pak určitě neměli vynechat návštěvu přístavních měst, jako jsou Hamburg, Brémy nebo Hannover.

cestovni-pojisteni-do-nemecka

Do Německa za přírodou

Ti, kteří před návštěvou historických památek dávají přednost výletům do přírody, mají v Německu také mnoho možností, kam se na výlet vypravit. Jedním z tipů na výlet může být například pobřeží Baltského a Severního moře, kde naleznete písčité pláže a mnoho starých hanzovních přístavních městeček. Nadšení sportovci se pak můžou vydat například na Meklenburskou jezerní plošinu, jenž je oblíbenou rekreační oblastí s mnoha možnostmi sportovního vyžití. Na své si tu přijdou milovníci jak vodní turistiky, tak i lehkého trekkingu. Oblast je také vhodná pro dlouhé cyklistické výlety. I když Alpy nejsou typickým symbolem Německa, i tady je to oblast, kterou stojí za to vidět a navštívit. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit německé Alpy sem však často jezdí za mnohem rozmanitějšími druhy sportů, než je jen lyžování. Oblíbené sporty jsou zde např. trekking všech obtížností, cyklistika, rafting, vodní turistika apod. V Alpách Jižního Německa je pak také zajímavým turistickým cílem Berchtesgaden, kde se nachází tzv. Orlí hnízdo, bývalé horské útočiště Adolfa Hitlera.

Cestovní pojištění do Německa

I když se může zdát, že při návštěvě Německa jsme v podstatě jen kousek za hranicemi České republiky, i tak je důležité myslet na to, že cestování se bez kvalitního cestovního pojištění neobejde.

Doporučujeme uzavřít takové cestovní pojištění, které pokryje možné nečekané náklady při cestě za hranice:

  • Pojištění léčebných výloh

V případě, že budete potřebovat lékařské ošetření, bude za Vás uhrazena částka do limitu pojistného krytí. Součástí pojištění léčebných výloh je pak rovněž repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.

  • Úrazové pojištění

Pro případ úrazu je doporučeno mít sjednané i úrazové pojištění, které vám pak bude sloužit v podstatě jako odškodění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti.

  • Pojištění odpovědnosti

Připojištění odpovědnosti Vám pak poskytne pojistné plnění v případě, že způsobíte škodu na zdraví či majetku třetí osoby. Jako příklad můžeme uvést například škodu na hotelovém zařízení apod.

  • Sportovní připojištění

V případě, že do Německa budete cestovat za sportem, nezapomeňte si ověřit, zda vámi zvolený sport nespadá u vybrané pojišťovny do kategorie rizikových nebo extrémních sportů a zda není třeba ho připojistit.

Spočítat cestovní pojištění