222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Německa

Německo, oficiálním názvem Spolková republika Německo, je středoevropským státem, který je jedním z našich nejbližších sousedů.

AKUTÁLNĚ: Stejně jako všechny ostatní země je i tato zasažena koronavirem a tím pádem se na cestování do Německa vztahují určitá pravidla. Krom nich je ovšem potřeba myslet i na odpovídající cestovní pojištění do Německa, které se o vás na bezpečně postará.

Cestovní pojištění do Německa

Koronavirus v Německu

Německo jsme si v poslední době oblíbili především kvůli nákupním možnostem, kterých je zde nepřeberné množství. V tuto chvíli se na ně můžeme jen těšit, protože pro překročení hranic s Německem musíte mít pádný důvod, který posuzuje policie při namátkových kontrolách. Tím se myslí např.:

  • Pracovní povinnost (u pendlerů končí povinnost vycestovat ve 14 denním cyklu v případě pravidelného předložení negativního testu na COVID-19)
  • Návštěva příbuzných
  • Návštěva lékaře
  • Vstup za účelem studia
  • Péče o nemovitost
  • Úřední jednání

Turistiku mezi nimi tedy nenajdeme. Ovšem i u výše uvedených důvodů je dobré myslet i na odpovídající cestovní pojištění.

Do Německa za památkami

Pojďme si ale také připomenout, za jakými krásami do Německa můžeme vycestovat, až se hranice otevřou i turistům.

Jedním z hlavních cílů bývá Berlín, ve kterém najdete spoustu památek i silnou historickou stopu. Jedním z jeho symbolů je Braniborská brána, kterou určitě nemůžete vynechat. Další zajímavostí je Berlínská zeď, která Německo dělila na východní a západní část. V roce 1989 byla stržena a její trase je dnes vyznačena čárami, které označují její bývalé umístění. Kousek zdi byl ovšem přeci jen zanechán pro účely muzea a také jako venkovní galerie. Dalším lákadlem jsou Berliner Dom, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a spousta dalších.

Kromě Berlína je zde pak spousta dalších německých měst a městeček, které stojí za návštěvu jako jsou Hamburg, Brémy nebo Hannover.

cestovni-pojisteni-do-nemecka

Do Německa za přírodou

Jestli při svých cestách dáváte raději přednost přírodě, i v Německu najdete dost možností, kam se vydat a výlet. Třeba na pobřeží Baltského a Severního moře, kde naleznete písčité pláže a mnoho starých hanzovních městeček. Sportovní nadšenci se můžou vydat na Meklenburskou jezerní plošinu – oblíbenou rekreační oblast vhodná pro milovníky vodní turistiky, lehkého trekkingu i cyklistické výlety.

I když Alpy nejsou typickým symbolem Německa, i tady je to oblast, kterou stojí za to vidět a navštívit. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit německé Alpy sem však často jezdí za mnohem rozmanitějšími druhy sportů, než je jen lyžování. Oblíbené sporty jsou zde např. trekking všech obtížností, cyklistika, rafting, vodní turistika apod. V Alpách Jižního Německa je pak také zajímavým turistickým cílem Berchtesgaden, kde se nachází tzv. Orlí hnízdo, bývalé horské útočiště Adolfa Hitlera.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění do Německa

I při návštěvě země, která je od nás jen takový kousek, je důležité sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Doporučujeme uzavřít takové cestovní pojištění, které pokryje i tyto položky a nečekané náklady:

  • Pojištění léčebných výloh - pro případ lékařského ošetření. Součástí je také repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.
  • Úrazové pojištění - to poslouží jako odškodnění v případě úrazu s trvalými následky či následky smrti.
  • Pojištění odpovědnosti - pomůže v případě, kdy způsobíte škodu někomu dalšímu (např. při poškození hotelového vybavení).
  • Sportovní připojištění - je dobré si ho sjednat v případě, pokud do Německa cestujete i za sportem. Předem si ovšem ověřte, že tento sport u vaší pojišťovny nespadá do kategorie rizikových nebo extrémních sportů. Tím pádem by bylo potřeba se na něj připojistit.

Přejeme příjemné cestování!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY