Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Online srovnání mobilních tarifů 2024

Vyberte si ten nejlepší mobilní tarif pohodlně online. Porovnejte si nabídky všech operátorů zdarma a během chvilky.

Srovnat mobilní tarify

Srovnání poskytuje Ušetřeno.cz

S Ušetřeno.cz jsme na jedné lodi - a společně se plavíme pod vlajkou ČSOB. Ušetřeno.cz se specializuje na oblast financí, energetiky a telekomunikací a nabízí online srovnání zdarma pro každého.

Mobilní tarify

Co je to mobilní tarif?

Mobilní tarif je balíček služeb operátora, který si sjednáte za určitý měsíční poplatek a můžete ho využívat podle svých potřeb.  

Obvykle v sobě obsahuje určité množství volných minut, SMS a mobilních dat. Všechny tyto služby jsou v přepočtu obvykle levnější než u předplacených SIM karet. 

Pokud vám volné jednotky dojdou, služba vám fungovat nepřestane - můžete si snadno jednorázově dokoupit další balíček, nebo případně změnit nevyhovující tarif za jiný. 

Jak vybrat nejvýhodnější tarif?

Nejdřív si ujasněte, co od tarifu očekáváte.  

Potřebujete přes telefon vyřizovat obchodní záležitosti? Pak volte balíčky s dostatkem volných minut. 

Dáváte přednost písemné komunikace? Vyberte si tarif zaměřený na SMS.  

S datovými tarify pak můžete volat i psát přes internet, a navíc si užijete i spoustu zábavy online. 

Pokud telefon využíváte sporadicky, bude vám stačit i ten nejlevnější tarif nebo předplacená karta. 

Své požadavky potom zadejte do srovnávače a prohlídněte si konkrétní nabídky. Při výběru porovnejte klasicky cenu a ,,výkon" vybraného tarifu a vyberte ten s nejlepším poměrem.  

Srovnat mobilní tarify

Je lepší předplacená karta, nebo paušál?

 • Předplacená karta je SIM karta, kterou si jednou pořídíte a dál za ni paušálně nic neplatíte. Kupujete si pouze kredit, ze kterého pak od operátora čerpáte služby (volání, SMS, data).  
 • Cena služeb u předplacených karet je ale zpravidla vyšší než u tarifů, a pokud vám kredit dojde, jednoduše si nezavoláte.  
 • Předplacená SIM karta má ale jednu velkou výhodu - platíte jen za ty služby, které opravdu využijete. 
 • Předplacená karta se obecně vyplatí tomu, kdo za telefon měsíčně neutratí více než 300 Kč. Jestli tuto částku pravidelně přesahujete, raději si vyberte některý z výhodných tarifů. 

Mobilní operátoři v ČR

V České republice jsou tři hlavní mobilní operátoři, kteří mají platnou licenci od státu a zároveň vlastní síťovou infrastrukturu: T-Mobile, Vodafone a O2 

Všichni ostatní jsou tzv. virtuální operátoři a sítě si od těch hlavních pouze pronajímají. To samozřejmě neznamená, že by jejich služby byly méně kvalitní - často se dokonce stává, že jsou pro zákazníky výhodnější.  

Pokud tedy hledáte vhodný tarif, porovnejte si i tyto nabídky - třeba právě pomocí srovnávače. 

Dále existují tzv. šedí operátoři, kteří přeprodávají firemní tarify běžným zákazníkům. Ty ale ve srovnávači nenajdete, protože svojí činností porušují obchodní podmínky operátorů. 

Tarify mobilních operátorů

 • Neomezený tarif je většinou i ten nejdražší a nabízí volání, SMS i data bez jakýchkoli limitů. Výjimkou může být rychlostní limit u mobilního internetu. 
 • Studentský tarif je vytvořený na míru studentům a zpravidla obsahuje dostatečnou porci dat, volných minut i SMS za zvýhodněnou cenu. Pro získání ale musíte doložit věk, případně i potvrzení o studiu nebo průkaz ISIC.  
 • Datový tarif nabízí pořádnou porci dat a vysokou rychlost připojení, ostatní služby jsou buď upozaděné, nebo úplně chybí. 
 • Rodinný tarif je sdílený tarif vázaný na jednu hlavní a několik dalších SIM karet. Některé služby jsou kompletně sdílené mezi všemi SIM kartami, jiné může mít každá SIM karta nastavené zvlášť. Hlavní SIM karta pak reguluje služby u těch ostatních. Rodinné tarify zpravidla bývají levnější než jednotlivé. 
 • Tarif pro seniory je určený pro lidi nad 60 let. Bývají levnější a standardně obsahují více volných minut a naopak méně dat. 
 • Tarif pro děti je nastavený podle potřeb dětí a teenagerů. Jsou věkově omezené a nabízí dostatečnou porci dat, volání a SMS za příznivou cenu. 

Srovnat mobilní tarify

Kolik dat potřebuji?

Vaše spotřeba dat v mobilu závisí na tom, k čemu všemu internet používáte.  

Obecně nejvíc žerou data online hry, sledování videí ve vysoké kvalitě nebo streamování. Využíváte často některou z těchto služeb? Pak zvolte neomezený nebo datový tarif.  

Jestli vám naopak stačí jednou za den zkontrolovat e-mail a průběžně chatovat s přáteli, vystačíte si i se základním datovým balíčkem. 

Rychlost připojení

Rychlost připojení k internetu závisí na konkrétní technologii.  

Aktuálně nejrozšířenější je 4G internet, který poskytuje dostatečnou rychlost i kvalitu připojení pro všechny potřebné činnosti - a to i pokud jste opravdu náročný uživatel.  

4G internet ale v budoucnu pravděpodobně ustoupí nové technologii 5G internetu, která posouvá hranice ještě dál. 

Když se ocitnete na odlehlejších místech, může vám telefon nabídnout některé starší varianty připojení.  

LTE internet je stále dostatečný pro běžnou práci i komunikaci, ale například s náročnější online hrou už může být problém.  

Pokud máte dostupný pouze 3G internet, i jednoduché načítání obrázku se může značně protáhnout. 

Tarif bez závazku

Mobilní tarif můžete mít smluvený na dobu určitou, na dobu neurčitou nebo úplně bez závazku. První dvě možnosti jsou vždy podepřeny smlouvou a jsou pro vás tedy závazné, výměnou za to ale nabízí výhodnější ceny služeb.  

Tarify bez závazku vás neuvážou k jednomu operátorovi ani konkrétnímu tarifu a dávají vám možnost své rozhodnutí kdykoli bez postihu změnit. Na druhou stranu ale stojí více a ceny za služby bývají jen o málo výhodnější než u předplacených karet. 

Existují i neomezené tarify bez závazku, kde platíte pouze za vyčerpané jednotky a k dispozici jich máte nekonečně mnoho. V určitých situacích se to může hodit. 

Chcete si pořídit paušál bez závazku? Potom si důkladně porovnejte nabídky operátorů, abyste vybrali ten skutečně nejvýhodnější.  

Triky operátorů

Při výběru tarifu se zaměřte nejen na samotnou cenu, ale i na další parametry služeb. 

 • Neveřejný tarif bývá těžké získat - operátor ho nabízí například jen stávajícím klientům, kteří se rozhodli odejít ke konkurenci. Některé neveřejné tarify mají zase k dispozici jen zprostředkovatelé a srovnávače. Často je mnohem výhodnější než standardní nabídky.  
 • Tarifikace určuje, jak operátor počítá cenu hovoru. Čím nižší čísla, tím lépe pro vás. Ideálně volte 1+1. 
 • Neomezené tarify nejsou vždy zcela neomezené. Při výběru si proto vždy ověřte, pro které služby ,,neomezení" platí. 
 • Podmínky ukončení smlouvy vás nezaskočí, když si je předem důkladně pročtete. 
 • Smluvní pokuty za předčasné ukončení smlouvy apod. musí být součástí obchodních podmínek. 
 • Skryté poplatky snadno odhalíte také ve smluvních ujednáních. 
 • Barevné linky nemusí brát ohled na vaše volné minuty a volání vám klidně napočítají. 

Jak změnit mobilního operátora?

Mobilního operátora můžete bezplatně změnit, pokud vaše smlouva platí už aspoň 3 měsíce. Svůj přechod k jinému operátorovi si tedy naplánujte s rozmyslem, protože opačném případě vás může čekat nepříjemná pokuta. 

Samotná změna operátora probíhá zpravidla hladce. Potřebujete k ní tzv. OKU kód (ověřovací kód účastníka), který najdete v zákaznické zóně svého stávajícího operátora.  

Jakmile ho máte, stačí ho předat našemu specialistovi nebo svému novému operátorovi a ten za vás celý proces vyřeší. Nová SIM karta vám přijde až domů. Potom stačí už jen ráno v den změny vyměnit starou SIM kartu za novou. 

Srovnat mobilní tarify