Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak zaplatit havarijní pojištění

Pokud si objednáte havarijní pojištění online přes naše stránky, máte několik způsobů, jak můžete toto pojištění zaplatit a tedy uzavřít. Konkrétní podmínky úhrady pojistného obdržíte v potvrzujícím e-mailu do vaší e-mailové schránky společně s pojistnou smlouvu, resp. návrhem pojistné smlouvy. Pojistná smlouva bude aktivovaná zaplacením pojistného za první pojistné období, přičemž rozhodujícím dnem je den připsání platby na bankovní účet, a to do doby uvedené v potvrzujícím emailu.

Platební metody

1. Online prostřednictvím platební brány GoPay

Platební brána GoPay je systém vyvinutý pro internetové obchody. Zprostředkovává jednoduché, rychlé a bezpečné online platby. GoPay sdružuje platební metody většiny bank působících na českém trhu. Platební brána GoPay je provozovaná na základě povolení uděleného Českou národní bankou pro poskytování platebních služeb malého rozsahu a zároveň podléhá její stanovené kontrole.

GoPay brána
Peníze jsou převedeny na účet prodejce během několika minut. Bezpečnost transakce garantuje Vaše banka, protože platba probíhá přímo ve Vašem internetovém bankovnictví. Po přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví Vám bude předložen předvyplněný příkaz k úhradě obsahující všechny potřebné údaje k platbě, který stačí jen potvrdit.

Použití platebních karet VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro je pohodlným a bezpečným způsobem bezhotovostní platby. Na rozdíl od výběru z bankomatu je tento způsob platby bez bankovního poplatku. Pro online platbu kartou na internetu musíte mít tuto službu u své banky aktivní. Údaje ze své platební karty předáváte přímo bance, nikoliv našemu portálu, který k údajům nemá přístup a údaje neukládá.

Online platbu havarijního pojištění můžete provést přímo z potvrzovacího e-mailu, který obdržíte obratem po dokončení objednávky.

Gopay_online_platba

2. Platebním převodem ze svého bankovního účtu

Havarijní pojištění můžete uhradit klasickým bankovním převodem ze svého účtu a to jakoukoliv formou, kterou máte zřízenu u své banky (klasický převod na přepážce, pomocí internetbankingu nebo GSMbankingu atd.). Standardní mezibankovní převod trvá 2 až 3 pracovní dny. Jakmile obdržíme platbu na náš účet, obdržíte do své e-mailové schránky potvrzující e-mail s dokladem o zaplacení.

Pro správné přiřazení vaší platby je nezbytné dodržet správné platební údaje:

  • Číslo účtu příjemce (národní formát): 2771111277/0300
  • Číslo účtu příjemce (mezinárodní formát IBAN): CZ13 0300 0000 0027 7111 1277
  • Variabilní symbol: číslo pojistné smlouvy
  • Specifický symbol: přidělený kód pojišťovny
  • Platba musí být v CZK

Přesné platební údaje obdržíte vždy v potvrzujícím e-mailu do vaši e-mailové schránky.

Transakční poplatek dle sazebníku vaší banky.

3. Vkladem hotovosti na přepážce Fio bank

Dále je možné zaplatit vkladem hotovosti na kterékoliv pobočce Fio bank (seznam poboček). S ohledem na poplatky spojené s touto formou platby vám doporučujeme využít některou z jiných uvedených variant. V případě platby vkladem hotovosti je důležité dodržet správné platební údaje: číslo účtu, variabilní symbol a specifický symbol (viz. bod č.2.)

Transakční poplatek činí:

  • Fio bank – 70 Kč

4. Složenkou (poštovní poukázkou) typ A na České poště

Ve výjimečných případech můžete povinné ručení také zaplatit složenkou (poštovní poukázkou typu A) na přepážce České pošty (seznam poboček). S ohledem na poplatky spojené s touto formou platby vám doporučujeme využít některou z výše uvedených předchozích variant. V případě platby složenkou je důležité dodržet správné platební údaje: číslo účtu, variabilní symbol a specifický symbol (viz. bod č.2.)

Transakční poplatek:

  • Poštovní poukázka typ A 1 Kč až 5.000 Kč činí 29 Kč.
  • Poštovní poukázka typ A 5.001 Kč až 50.000 Kč činí 40 Kč.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ