Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Autem do Německa

Publikováno: 26.06.2017

Plno českých řidičů je v Německu jako doma, a to kvůli různým lákadlům. Jezdí sem na nakupovat, na jednodenní výlety po historických památkách i na delší dovolené do Alp. Pro většinu Čechů je Německo také oblíbenou tranzitní zemí. Nejoblíbenějším a nejrychlejším vstupem do Německa je dálniční přechod Rozvadov, kde již zdržení nehrozí. Hraniční kontroly jsou minulostí. Rizikové mohou být spíše dálniční zácpy v okolí velkých německých měst. Patříte-li i vy k cílové skupině, měli byste vědět, co vás v Německu na silnicích čeká, jakými pravidly se řídit, na co si dát pozor a jaké cestovní pojištění si sjednat.

Cestovní pojištění do Německa

Pokuty v Německu

Německo je známé svou neomezenou rychlostí na dálnicích, platí pouze doporučená rychlost 130 km/h. To ale neznamená, že hned po vjetí na dálnici šlápnete na plyn a budete testovat možnosti svého čtyřkolového mazlíčka. I v Německu je samozřejmě nutné dodržovat pravidla silničního provozu a řídit značkami, které na daném úseku určují maximální povolenou rychlost. Mimo obec můžete jet až 100 km/h a v obci stejně jako u nás padesátkou. Němci jsou benevolentnější než Češi. V množství alkoholu za volantem tolerují 0,5 promile. To však neplatí pro řidiče mladší 21 let a čerství majitelé řidičského oprávnění. Stejně jako mladým by alkohol za volantem neprošel ani profesionálním řidičům autobusů a kamionů.

Pokuty za překročení rychlosti v obci

Pokuta za rychou jízdu v obci? Koukněte, kolik si za každý kilometr v hodině navíc v Německu zaplatíte.

Překročení rychlosti Výše pokuty za překročení povolené rychlosti
do 10 km/h: 15 eur
od 11 do 15 km/h: 25 eur
od 16 do 20 km/h: 35 eur
od 21 do 25 km/h: 80 eur a 1 bod
od 26 do 30 km/h: 100 eur a 1 bod
od 31 do 40 km/h: 160 eur a 2 body
od 41 do 50 km/h: 200 eur, 2 body a 1 měsíc zákaz řízení
od 51 do 60 km/h: 280 eur, 2 body a 2 měsíce zákaz řízení
od 61 do 70 km/h: 2 body a 3 měsíce zákaz řízení

Zvláštnosti německých předpisů

Německé dopravní předpisy jsou těm českým dost podobné, ale samozřejmě nejsou stejné. Našli jsme pro vás pár odchylek, na které byste v Německu mohli snadno doplatit.

  1. Tramvaj nemá absolutní přednost, nicméně řidič musí dbát zvýšené opatrnosti a nesmí tramvaj omezit ani ohrozit.
  2. Speciálně označený autobus určený pro přepravu dětí je zakázáno objíždět, pokud stojí a cestující nastupují nebo vystupují.
  3. Radarové detektory jsou zakázány a pokud má vaše navigace detekci radarů, musí být tato funkce vypnuta.

Pojištění do Německa

Z dostupných pojištění se vám na cestu autem do Německa bude hodit povinné ručení s havarijním pojištěním. Povinné ručení vás chrání před hrazením škod, které byste způsobili provozem svého vozidla třetím osobám na jejich zdraví nebo majetku. Nejnižší možné limity pojistného krytí jsou 35 mil. korun na majetek a 35 mil. Kč na zdraví, lze je ale navyšovat dle nabídky jednotlivých pojišťoven. Součástí pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích jsou také asistenční služby v základním rozsahu. Naopak havarijní pojištění kryje škody, které jsou v rámci stanovených rizik způsobeny na vašem vozidle. Havarijní pojištění si můžete sjednat ve variantě ALLRISK, kdy jsou pojištěna všechna rizika, konkrétně odcizení, havárie, živel a vandalismus. Je-li vaše vozidla starší nebo nechcete-li mít havarijní pojištění sjednáno komplexně, jsou pro vás připraveny omezenější varianty, např. havárie a živel.

Na cesty do Německa se také nevydávejte bez řádně sjednaného cestovního pojištění, a to ani v případě, že se jedná o jednodenní výlet nebo rodinné nákupy. Z cestovního pojištění jsou hrazeny veškeré náklady na ošetření a léky, dále také transporty a převozy. Léčebné výlohy a asistenční služby si můžete, dle vlastního uvážení (typ cesty a provozované sportovní aktivity) rozšířit o doplňková připojištění. Mezi nejvíce sjednávané patří připojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Pokud je vaše dovolená sportovního charakteru, bez obav si připojistíte rizikový a extrémní sporty nebo například storno cesty. Cestovní pojištění do Německa si můžete snadno sjednat v kalkulačce cestovního pojištění, a to od 11 Kč za den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Jana Harmáčková