Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zabezpečení domácnosti

Na základě vámi zvolených způsobů zabezpečení jsou automaticky stanoveny maximální limity pojistného krytí pro riziko odcizení. Tento limit se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Každá pojišťovna vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Čím vyšší pojistnou částku zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Podrobnosti k typům zabezpečení

ZáložkaBezpečnostní zámek

Zámek s cylindrickou vložkou bezpečnostní třídy 3 nebo 4 s překrytým profilem proti vyhmatání a s bezpečnostním kováním zabraňujícím rozlomení vložky.

Bezpečnostní vložka třídy 3 a 4 Bezpečnostní kování
vlozky_3_a_4-1 bezp_kovani-1

Bezpečnostní uzamykací systém

Zámek s cylindrickou vložkou bezpečnostní třídy 3 nebo 4 s překrytým profilem proti vyhmatání a s bezpečnostním kováním zabraňujícím rozlomení, odvrtání a vytržení vložky. Za bezpečnostní uzamykací systém lze považovat i elektromechanický zámek s odolností proti překonání na úrovni mechanického bezpečnostního uzamykacího systému.

Bezpečnostní vložka třídy 3 a 4 Bezpečnostní uzamykací systém
vlozky_3_a_4-1 bezp_uzamykaci_system-1

Přídavný bezpečnostní zámek

Toto zabezpečení naleznete v horní části dveří a vždy se jedná pouze o doplňkové zabezpečení k hlavnímu zámku.

ZáložkaZárubně proti roztažení

Zárubně dveří jsou zabezpečeny proti roztažení (náhled zárubní proti roztažení zde).

ZáložkaBezpečnostní závora

Zvyšuje účinnost proti vyražení a odpáčení v některém z rohů dveří. Posiluje odolnost proti násilnému poškození i v dolní polovině dveří (náhled bezpečnostní závory zde).

ZáložkaBezpečnostní dveře

V domácnosti se používají nejčastěji bezpečnostní dveře třídy 3 a 4, které díky svým ochranným prvkům velmi dobře chrání majetek. Nedílnou vlastností bezpečnostních dveří je i požární odolnost (náhled bezpečnostních dveří zde).

ZáložkaZabezpečení oken

Okna můžete zabezpečit několika způsoby. Využívá se zámek na kování oken, různé detektory či nejčastěji využívané bezpečnostní mříže (náhled zabezpečení oken zde).

ZáložkaElektronický zabezpečovací systém (EZS)

Jedná se zabezpečení objektu před vloupáním celou řadou jednotlivých detektorů, které jsou vzájemně propojeny a tvoří jeden funkční celek. Toto zařízení, které může být 1. – 3. třídy, kontroluje dveře a okna při pokusu o vloupání či rozbití. Zároveň zařízení hlásí i vznik požáru nebo únik plynu (náhled EZS zde).

ZáložkaPult centrální ochrany (PCO)

Propojení elektronické zabezpečovací a požární signalizace na jednom dispečerském stanovišti. Pult centrální ochrany může být napojen na bezpečnostní agenturu nebo přímo na policii. Zařízení může být kontrolováno i majitelem domácnosti.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Zdroj: Next.cz, Top-Pojištění.cz