Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem do Chorvatska 2023

Publikováno: 10.07.2022

Období letních dovolených je za rohem. Vydáváte se letos k moři? A co se k němu vydat vlakem? V tomto článku se podíváme na možnosti cestování vlakem do Chorvatska, jeho výhody a nevýhody, jak dlouho taková cesta trvá a kolik stojí.

Vlakem do Chorvatska

Cesta vlakem do Chorvatska

RegioJet Chorvatsko

Přímý vlak do Chorvatska vyjíždí ve formě nočních vlakových spojů od společnosti RegioJet. Když pojedete v období od 16. do 30. 6., je možné přistoupit nejen v Praze, ale také v Kolíně, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, v Brně-Židenicích, Brně hl. n., v Břeclavi a Bratislavě. Linka, která bude jezdit od 1. 7. do 30. 9. pak bude stavět v Pardubicích, Brně-Židenicích, Brně hl. n., v Břeclavi a Bratislavě. Vlaky budou jezdit třikrát týdně.

Večer jednoduše nasednete do vlaku a druhý den si užíváte chorvatského slunce. Obě linky vás dopraví do Záhřebu, Ogulinu nebo Rijeky. Do dalších destinací se dostanete návaznými autobusy. Zpáteční linky jezdí také přes noc a odbavují stejné zastávky jako při cestě z výchozí destinace.

K dispozici jsou vozy lůžkové, sezení v 6místném kupé, sezení ve velkoprostorovém vagonu (ASTRA) nebo vlastní kupé až pro 4 osoby. Všechny vlakové vozy jsou klimatizované a služby ve vlaku bude po celou dobu jízdy bude zajišťovat personál. V ceně jízdenky je voda, káva a snídaně. Během jízdy je pak možné objednávat palubního menu jak u stevardů, tak pomocí aplikace RegioJet.

Do dalších destinací na pobřeží Jadranu můžete využít také přímo navazující autobusové spoje. Ty vás zavezou například do Puly, Poreče, Makarska, Tučepi, Zadaru nebo Bašky. Koupit jízdenku zvlášť na tyto autobusové spoje není možné, vždy je nutné koupit jízdenku na celou cestu - z výchozí až do cílové destinace.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena jízdenky vlakem Regiojet do Chorvatska

Cena přímých vlakových spojení (Rijeka, Ogulin, Záhřeb) začíná na 690 Kč a cena vlaku včetně návazného autobusu na 990 Kč. Je ale třeba mít na paměti, že ceny rostou spolu s obsazeností vlaku. Pokud se tedy chcete vydat vlakem do Chorvatska, tak ohledně jízdného rozhodně platí, že není čas ztrácet čas.

Vlakové linky do Chorvatska nabízí také možnost přepravovat jízdní kola. Kola ale nejde přepravovat v navazujících autobusových spojích. Zvířata, s výjimkou asistenčních psů, přepravovat nelze.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

České dráhy Chorvatsko

Do Chorvatska vlakem můžete jet také s Českými drahami na Včasnou jízdenku Chorvatsko za 1 cestu, jízdenky NRT nebo na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star.

  • Včasná jízdenka Chorvatsko - vhodné pro výlet nebo dovolenou v Chorvatsku, lze koupit přes internet (u pokladní přepážky za poplatek 50 Kč). Platí, že čím dříve jízdenku koupíte, tím levněji pojedete.
  • Jízdenky NRT - jedná se o základní jízdenky pro cestování po Evropě. Platnost jednosměrné i zpáteční jízdenky je 4 dny; není vázaná na konkrétní vlak.
  • Jízdenky City Star - vhodné pro cestování do zemí východní Evropy s návratem nejpozději do 1 měsíce (jízdenka je vždy zpáteční). Platí, že čím více lidí cestuje (až 5 cestujících), tím je cena jízdenky nižší. S jízdenkou je možné cestovat mj. také do Chorvatska (v tranzitu přes Slovensko a Maďarsko).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena jízdenky vlakem Českých drah do Chorvatska

Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 38 EUR (cca 1 041 Kč za jednu cestu). Cena Základního jízdného NRT závisí na tarifní vzdálenosti (a zvolené vozové třídě) a o ceně konkrétní jízdenky City Star je třeba se informovat na přepážce (na e-shopu ČD lze zakoupit pouze City Star na Slovensko).

Ceny jízdenek se také průběžně mění podle obsazenosti vlaku - setkat se můžete až s dvojnásobkem zaváděcí ceny. Pokud chcete ušetřit, kupujte si jízdenky s co největším předstihem.

Výhody a nevýhody cestování vlakem do Chorvatska

Mezi nesporné výhody cestování vlakem na dovolenou patří rozhodně fakt, že je tento způsob dopravy jedním z těch nejbezpečnějších. Zároveň je vlaková doprava skvělým řešením pro ty, kteří nevlastní auto a zároveň během cestování preferují ,,zůstat nohama na zemi". Vlaky vás na rozdíl od letadel většinou dopraví přímo do center měst, ne na jejich periferie, a jsou daleko šetrnější k životnímu prostředí.

Nevýhodou cestování vlakem na dovolenou může naopak být potenciální zpoždění spojů nebo přestupy mezi nimi.

Chcete cestovat vlakem a zároveň mít v Chorvatsku k dispozici vlastní auto? Vydejte se do Chorvatska autovlakem.

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Chorvatska?

Je třeba počítat s tím, že do Chorvatska pojedete vlakem déle než autem. V případě, že jste si zakoupili místo v lůžkovém voze, je možné se ovšem pohodlně prospat, dále se také občerstvit a protáhnout nohy. Délka cesty se samozřejmě odvíjí od zvolené cílové destinace:

Odjezd z Rijeka Záhřeb
Praha 17 hodin 55 minut 13 hodin 2 minuty
Brno 14 hodin 35 minut 9 hodin 19 minut

Jedná se o červnovou linku (16.-30. 6.) dopravce RegioJet do Chorvatska přes zastávky Praha hl. n., Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár n. Sázavou, Brno-Židenice, Brno hl. n., Břeclav, Bratislava Nové Mesto, Celje, Zagreb Západní kol., Ogulin a Rijeka. Spoj odjíždí z Prahy v 16:45, pravidelný příjezd do cílové destinace (Rijeka) je 10:40. Zdroj: webové stránky dopravce

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Nezapomeňte si na svou letní cestu sjednat cestovní pojištění, které se o vás bezpečně postará. Uvidíte, že vás bude stát doslova pár korun a v případě potřeby za vás může uhradit nemalé částky, i když třeba jen ve vodě šlápnete na ježka.