Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem do Chorvatska 2022

Publikováno: 10.07.2022

Léto máme v plném proudu bezpečnostní opatření související s pandemií koronaviru covid-19 nás při cestování téměř trápit nemusí, takže nastává ten nejlepší čas pro prázdninové cestování vlakem do Chorvatska! Jízdenky letos seženete již od 590 Kč za jednu cestu. Bez přestupu se letos přímo dostanete do Záhřebu, Ogulinu, Rijeky nebo Splitu, a s jedním přestupem pak do dalších 52 dvou destinací! Cestování do Chorvatska tak nikdy nebylo jednodušší!

Vlakem až do Chorvatska

Cesta vlakem do Chorvatska

Regiojet Chorvatsko

Přímý vlak do Chorvatska vyjíždí ve formě nočních vlakových spojů od společnosti Regiojet. Přistoupit do něj můžete také ve stanici Kolín, Brno a Břeclav. K dispozici jsou pak vozy lůžkové, sezení v 6ti místním kupé a dále sezení ve velkoprostorovém vagonu. Večer jednoduše nasednete do vlaku a druhý den si užíváte chorvatského slunce.

Všechny vlakové vozy jsou dle dopravce klimatizované a po celou dobu jízdy má být k dispozici personál zajišťující roznos kávy a občerstvení. Spoje by v provozu měly i letos zůstat až do konce záři. Novinkou pak je rozšíření cílových destinací, a to přímým spojem do:

  • Záhřebu
  • Rijeky
  • Ogulinu
  • Splitu

Do dalších 52 destinací na pobřeží Jadranu můžete využít také přímo navazující autobusové spoje. Ty vás zavezou například do Puly, Umagy nebo Bašky. Koupit jízdenku zvlášť na tyto autobusové spoje není možné, vždy je nutné koupit jízdenku na celou cestu – z výchozí až do cílové destinace.

Vlakové spojení do Chorvatska nabízí také možnost přepravovat jízdní kola – za poplatek 300 korun. A to pouze do Záhřebu, Ogulinu a Splitu. S kolem není možné jet do Rijeky, stejně jako ho přepravovat v navazujících autobusových spojích.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy a jak často?

Vlak z Prahy do Chorvatska vyjíždí mimo sezónu 3krát týdně (květen, červen, září – cesta tam vždy v úterý, pátek a neděli, zpět v pondělí, středu a sobotu), v létě každý den (červenec, srpen)

České dráhy Chorvatsko

Do Chorvatska vlakem můžete jet také s Českými drahami na Včasnou jízdenku Chorvatsko s cenou od 38 EUR za 1 cestu.

 

Od 15. června 2020 spouští vláda tzv. ,,semafor". Jedná se o stále aktualizovaný seznam evropských zemí schengenského prostoru, kde jsou jednotlivé státy pro účely cestování českých občanů za hranice označeny od zelené, přes oranžovou až po červenou podle toho, jaké zde hrozí riziko nákazy nemocí Covid - 19. U států označených zeleně a oranžově (nízké a střední riziko nákazy) nemusíte po návratu absolvovat povinné testování na Covid-19 ani 14 denní karanténu. Mezi zeleně označené státy patří i Chorvatsko, naopak na cestování do jiných zemí si musíme počkat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena vlakem do Chorvatska?

Cena jízdenky vlakem do Chorvatska se dle destinace pohybuje v několika cenových hladinách:

Rijeka Split Záhřeb
Místo k sezení od 590 Kč od 890 Kč od 590 Kč
Lůžko od 790 Kč od 1 090 Kč od 790 Kč
Celé kupé od 2 372 Kč od 3 272 Kč od 2 372 Kč

Ceny jízdenek se průběžně mění podle obsazenosti vlaku – setkat se můžete až s dvojnásobkem zaváděcí ceny. Pokud chcete ušetřit, kupujte si jízdenky s co největším předstihem.

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Chorvatska?

Počítejte, že do Chorvatska pojedete vlakem déle, než autem. V případě, že jste si zakoupili místo v lůžkovém voze, je možné se ovšem pohodlně prospat, dále se také občerstvit a protáhnout nohy.  Délka cesty se samozřejmě odvíjí od zvolené cílové destinace:

Odjezd z Rijeka Split Záhřeb Ogulin
Praha 17 hodin 41 minut 21 hodin 5 minut 12 hodin 30 minut 15 hodin 8 minut
Brno 14 hodin 35 minut 18 hodin 9 hodin 19 minut 11 hodin 58 minut

Chorvatsko a covid-19

Stejně jako do velká části zemí EU je nyní možné do Chorvatska vstoupit bez nutnosti prokazovat jeden z dokumentů 3G. To znamená, že nemusíte dokládat certifikát o očkování, prodělání nemoci, ani negativní PCR/antigenní test. Toto je platné od 9. dubna 2022.

Díky zlepšení celkové pandemické situace v Chorvatsku byla rovněž zrušena mnohá opatření uvnitř státu. V podstatě zůstává jen povinnost ochrany dýchacích cest v podobě roušek a respirátorů ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče.

Cestovní pojištění do Chorvatska

I s postupným rozvolňováním bezpečnostních opatření, která souvisí s pandemií by vaše cestovní pojištění do Chorvatska mělo obsahovat krytí pro riziko covid-19, v případě léčby, hospitalizace, repatriace či storna dovolené kvůli onemocnění koronavirem.

Zároveň se cestovní pojištění vztahuje na úhradu nákladů spojených s běžnými nemocemi a úrazy, které vás na dovolené v Chorvatsku mohou potkat (například střevní potíže, šlápnutí na ježka nebo sportovní úraz a tak dále). Sumy se v těchto a dalších případech mohou pohybovat ,,jen" v řádech stovek nebo tisíců. I tak se ale jedná o částky, které by v rodinném rozpočtu chyběly - a není lepší si za tyto peníze raději koupit dobrou zmrzlinu a nechat cestovní pojištění, ať se o to postará?

 

Přejeme tedy šťastnou a bezpečnou dovolenou!