Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem k moři

Publikováno: 24.04.2023

Pouštíte se do plánování letní dovolené? Co se letos vydat k moři vlakem? Jedná se o příjemný a bezpečný způsob cestování a navíc se vlakem dostanete do Chorvatska, Itálie i dalších krásných zemí! Podívejte se na naše tipy, jak se vydat vlakem k moři a jaké si sjednat cestovní pojištění.

Vlakem k moři

Vlakem do Chorvatska

Regiojet Chorvatsko

Vlakem do Chorvatska k moři se dostanete například spoji od společnosti Regiojet. Jedná se o přímá spojení, která vyjíždí z Prahy a přistoupit do nich můžete v Kolíně, Brně a v Břeclavi. Vybrat si pak můžete z místenek ve vozech 2. třídy a v lůžkových vozech.

  • Vlaky od Regiojetu vás zavezou přímo do Rijeky, Ogulinu nebo Záhřebu, přičemž se do dalších destinací můžete nechat zavézt návaznými autobusy. Jedná se například o Pulu, Poreč, Zadar, Bašku, Gradac a další. Koupit jízdenky zvlášť na tyto autobusové spoje není možné, vždy musíte koupit jízdenku na celou cestu. Do Splitu se pak můžete vydat přímými autobusovými spoji z Česka.
  • Přímé spoje do Chorvatska od Regiojetu budou v roce 2023 jezdit od 16. 6. do 30. 9. každý den.
Rijeka Ogulin Záhřeb
Vůz 2. třídy 1 290 Kč 1 290 Kč 1 490 Kč
Lůžkový vůz 1 890 Kč 1 890 Kč 2 100 Kč

Ceny jízdenek se průběžně mění podle obsazenosti vlaku - setkat se můžete až s dvojnásobkem zaváděcí ceny. Pokud chcete ušetřit, kupujte si jízdenky s co největším předstihem. (Zdroj: webové stránky dopravce; informace platné k 24. 4. 2023.)

České dráhy Chorvatsko

Na svou dovolenou se do Chorvatska můžete vydat i s Českými drahami a jejich Včasnou jízdenkou Chorvatsko od 38 eur za jednu cestu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vlakem do Polska

Velmi oblíbeným cílem českých cestovatelů bývá i polský Hel a další zdejší přímořské destinace. Na Helské kose na vás čekají krásné písečné pláže, borovicové háje, pohodové cyklostezky a skvělá gastronomie. Místním vlakem si pak můžete udělat také výlet do Gdyně, Gdaňsku nebo Sopot. Destinace je vhodná také pro rodiny s dětmi, které si zde užijí teplejší vodu v zálivu, nebo také výlet za tuleni. Za zmínku dále stojí i Leba - polské pobřežní městečko s bohatou historií i krásnou přírodou.

Do Polska k moři se dostanete vlakem z Bohumína. Cesta trvá 10 až 14 hodin a čekají vás na ní minimálně 2 přestupy, a to v Katowicích a v Gdyni. Přesnou cenu jízdenky vám pracovníci Českých drah sdělí na přepážce, infolince nebo e-mailem. 

Využít můžete také přímých sezonních spojů z Bohumína do Helu, které jezdí od 24. 6. do 2. 9. 2023. Cestovat můžete ve vozech s místy k sezení, i ve vozech lůžkových. Přímý spoj do Leby jezdí od 23. 6. do 2. 9. 2023 a i v tomto případě můžete cestovat vozem s místy k sezení, nebo v tom lůžkovém. Cesta na Hel i do Leby pak trvá kolem 10 hodin.

Informace o cenách jízdenek těchto přímých spojů České dráhy prozatím neuveřejnily.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vlakem do Itálie

Také do krásné středomořské Itálie se můžete dostat vlakem. Cestou se můžete z okének kochat místní krajinou i historickými městy. Vlakem do Itálie k moři se můžete vydat dvěma trasami, a to:

  • Z Prahy s přestupem v Mnichově na přímý noční vlak do Itálie (na výběr je z vozů k sezení, lehátek a lůžkových vozů).
  • Z Prahy, Brna, Ostravy s přestupem ve Vídni na přímý noční vlak do Itálie (i v tom případě máte na výběr z vozů k sezení, lehátek a lůžkových vozů).

Z Vídně i Mnichova se můžete přímým spojem dostat například do Benátek (cesta trvá kolem 10 hodin), Rimini (cesta trvá kolem 12 hodin) a Ancony (cesta trvá kolem 15 hodin). Cena jízdenky pro místo k sezení se pak pohybuje od 100 eur, u lehátek od 120 do 130 eur, za lůžko zaplatíte od 140 eur. Tyto ceny jsou orientační a také v jejich případě platí, že čím dříve si je zakoupíte, tím méně budou stát. Ušetřit pak můžete díky nepřenosným jízdenkám se slevou Sparschiene.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vlakem do Bulharska

Přímý vlak do Bulharska, nebo aspoň typ spoje s jedním přestupem aktuálně z České republiky nejezdí. Cesta vlakem do Bulharska k moři vás povede přes Budapešť, Bukurešť a Sofii. V těchto městech vás také čeká přestup a jízdenku pro každý úsek budete muset koupit zvlášť. Jednotlivé spoje na sebe ovšem dobře navazují, takže na nádražích nestrávíte déle než 45  minut. Až k bulharskému moři se z Česka dostanete přibližně za 33 hodin.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ