Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Polska

Období dovolených a výletů je prakticky za dveřmi a možná už i vy plánujete svoje cesty. Poznávání nových zemí můžete odstartovat třeba u našich sousedů, například v Polsku. Jaká místa navštívit, co si s sebou sbalit a proč je i na cestu Polska ideální sjednat cestovní a havarijní pojištění, vám prozradíme níže.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Do Polska na dovolenou i na výlet

Polsko je náš severovýchodní soused a poslední dobou se stává velmi oblíbenou prázdninovou destinací, ať už jde o dovolenkové pobyty nebo jen několikadenní výlety. Nabízí jak koupání v moři nebo lázeňskou rekreaci, tak zajímavá města jako jsou Krakov nebo Varšava. Milovníci turistiky a lyžování zase rádi prozkoumají Krkonoše z druhé strany naší hranice, kde objeví krásná ledovcová jezera. V Polsku je prostě pro každého něco a na své si přijde celá rodina.

Cestovní pojištění do Polska

Zajímavá místa v Polsku

Podívejme se teď na ty nejznámější turistické cíle, které byste si při návštěvě Polska rozhodně neměli nechat ujít:

Varšava

Hlavní město Polska, které o sobě dává čím dál víc vědět a snaží se být skutečnou evropskou metropolí. Díky přílivu mezinárodních firem se postupně stává důležitým ekonomickým centrem, o čemž svědčí také rostoucí moderní mrakodrapy. Zároveň ale nelze přehlédnout pozůstatky nepříliš veselé historie města. Za druhé světové války byla Varšava prakticky celá srovnána se zemí, a proto ve městě téměř nenajdete historické budovy. Historické centrum města bylo vybudováno až po válce, ale nechybí zde ani typická socialistická výstavba. Zajímavou zastávkou je Muzeum dějin polských židů se svojí zajímavou expozicí, která vás vtáhne zpět do minulosti tohoto města. Varšava je  také ukázkou autentického polského života a rozhodně stojí za návštěvu. Vychutnáte si klasickou polskou kuchyni, v kavárně si dáte výbornou kávu nebo zažijete horečku sobotní noci v baru. A to vše výrazně levněji než například v Praze.

Krakov

Ne nadarmo se Krakovu říká nejkrásnější město Polska. Najdete v něm historické domy i paláce, náměstí, kostely, obchody s místními specialitami, ale také čokoládovnu. Vzhledem k tomu, že Krakov býval hlavním městem Polska a sídlem králů, odevšad na vás dýchne atmosféra srovnatelná například s Vídní. V Krakově najdete také druhou nejstarší univerzitu v Evropě, Jagellonskou univerzitu, a ujít si nenechte ani jízdu na kajaku po řece Visle.

Helská kosa

Na severu Polska se nachází poloostrov Helská kosa, který je oblíbenou letní destinací. Pyšní se krásnými písčitými plážemi a v nejužším místě měří pouze 120 metrů. Dlouhý je ale 35 kilometrů, jeho břehy jsou omývané Baltským mořem a najdete zde také romantické písčité duny.

Národní park Pieniny

Nevelké pohoří Pieniny se nachází na pomezí Slovenska a Polska a láká na nedotčenou přírodu a krásnou krajinu s řekou Dunajec. Ta se klikatí vápencovými roklemi a patří mezi hlavní atrakce Polska. V této oblasti navíc najdete také Czorsztynský hrad nebo známé lázeňské středisko Szczawnica.

Osvětim

Ačkoli se nejedná o zážitkové místo v dobrém slova smyslu, Osvětim je častým cílem návštěvníků Polska a nesmazatelnou součástí historie. Právě zde totiž byly za druhé světové války vystavěny největší koncentrační a vyhlazovací tábory. I když se nejspíš bude jednat o nejdepresivnější zážitek vaší dovolené (a možná i života), rozhodně byste toto místo neměli vynechat.

Je nutné cestovní pojištění do Polska?

I když se může zdát, že z České republiky do Polska dohodíte kamenem, rozhodně není na místě brát sjednání cestovního pojištění do Polska na lehkou váhu. Možná vás napadá, že vám zde platí váš evropský průkaz zdravotního pojištění, který případná ošetření pokryje. To je samozřejmě pravda, ale je důležité si uvědomit, v jakém rozsahu je zde pojistné krytí poskytnuto. Z tohoto základního pojištění je hrazeno ošetření pouze ve státních zařízeních, nepokryje vám však například pobyt v nemocnici, spoluúčast na ošetření nebo repatriaci zpět do České republiky. Proto je vhodné uzavřít komerční cestovní pojištění, se kterým pak máte jistotu, že nebudete muset v případě problému v zahraničí sáhnout do vlastních finančních prostředků. Základní cestovní pojištění sjednáte už za 11 Kč na den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Jak správně uzavřít cestovní pojištění do Polska?

Při sjednání cestovního pojištění do Polska je nutné zohlednit, jaká je náplň vaší cesty. Jedná-li se o cestu za poznáním památek, bude vám stačit standardní pojištění s automaticky a zdarma zahrnutými rekreačními aktivitami. Doporučujeme volit takové pojištění, které má krytí na léčebných výlohách minimálně 3 mil. Kč. Pokud však jedete za sportem, ať už se jedná o lyžování, cyklistiku nebo pěší turistiku, je třeba tento aspekt do pojištění zohlednit. Rozřazení sportů do kategorie rekreačních, rizikových a extrémních má každá pojišťovna odlišné, a proto je třeba v průběhu kalkulace ověřit, do jaké z kategorií spadá právě vaše sportovní aktivita. Při sjednání pojištění také můžete volit z několika připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel.

Sjednání cestovního pojištění do Polska

Sjednání cestovního pojištění do Polska je snadné, rychlé a nezabere vám více než pár minut. Stačí do kalkulačky cestovního pojištění zadat základní parametry o vaší cestě a pojištěných osobách, rázem pak můžete vybírat z nabídek a produktů až jedenácti pojišťoven. Po výběru toho pravého cestovního pojištění do Polska pokračujete dále přes tlačítko Koupit. Doplníte detaily o pojištěných osobách a na konci objednávky máte možnost ještě všechny zadané údaje překontrolovat. Pojištění vzniká zaplacením, vybrat můžete platbu ihned platební kartou, příkazem k úhradě dle platebních údajů zaslaných na e-mail, anebo třeba přes terminál Sazka pomocí vygenerovaného čárového kódu. V e-mailu, který po sjednání pojištění obdržíte, naleznete pojistnou smlouvu a asistenční kartičky, které si stačí vytisknout a je hotovo. Nyní můžete na výlet vyrazit s klidem a pohodou a vaši cestu si užít plnými doušky.

Cena cestovního pojištění do Polska

Cenu každého cestovního pojištění ovlivňuje několik faktorů, například délka vaší cesty, počet pojišťovaných osob, výše pojistných limitů a také vámi zvolená doplňková připojištění.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 Kč 300 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 3 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 20 000 Kč 50 000 Kč
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 257 Kč 353 Kč 748 Kč

Poznámka: Kalkulace je počítaná pro 8denní cestu dvou osob ve věku 29 a 27 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 24. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si sbalit na cestu do Polska

Před cestou do Polska si nemusíte dělat starosti s vízem, stačí váš občanský průkaz nebo cestovní pas. Další obsah vašeho zavazadla závisí na konkrétní náplni výletu. Pokud jste se rozhodli pro prozkoumání měst, stačí pohodlné oblečení a obuv. Pro pěší turisty je samozřejmě třeba mít správné oblečení a pevné boty a při koupání v lázních nebo moři zase jistě oceníte plážové vybavení a plavky. Důležité je vzít v úvahu váhu svého zavazadla, zvlášť pokud do Polska cestujete například vlakem. Při cestě autem nejste tolik omezení ve váze a obsahu kufrů, samozřejmě je v Polsku ale přísný zákaz dovozu a vývozu drog. V autě také nenechávejte cennosti a doporučujeme parkovat na hlídaných parkovištích. Jistě také stojí za zvážení sjednání havarijního pojištění vašeho vozu, které vám může dovolenou zachránit v případně neočekávaných nepříjemností. Autem do Polska dorazíte přibližně za pět až sedm hodin a při volbě trasy se určitě vyplatí zjistit aktuální dopravní situaci.

Krátkodobé havarijní pojištění vašeho vozu

Na rozdíl od povinného ručení, které mít musíte, je sjednání havarijka čistě na vašem uvážení. Krátkodobé havarijní pojištění můžete sjednat pouze na dobu vaší dovolené, nejméně však na 14 dní. Ušetřit vám v případě potíží může i statisíce, jen odtah vašeho vozu vás za hranicemi ČR vyjde na pěkný balík. Havarijko sice nezaručí bezproblémový průběh vaší cesty, výrazně ale snižuje náklady spojené s řešením dopravní nehody nebo technických potíží auta. Přidat si můžete také různá připojištění, například rozšíření asistenčních služeb, pojištění zavazadel, úrazové pojištění všech cestujících atd. Také pro sjednání krátkodobého havarijní pojištění můžete využít naší online kalkulačku, která vám během chvilky najde a srovná dostupné nabídky. Smlouvu uzavřete po pár kliknutích a pak už můžete vyrazit na cestu naprosto bez obav.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ