Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Polska

Možná si říkáte, že na takovou cestu není třeba cestovní pojištění do Polska sjednávat, ale opak je pravdou. Cestovní pojištění je třeba sjednat vždy, pokud se vydáváte za hranice naší republiky. Dali jsme pro vás tedy dohromady pár tipů na to, co se při návštěvě Polska rozhodně nevyplatí vynechat a také to, jak správně sjednat cestovní pojištění do Polska.

Cestovní pojištění do Polska

Kam v Polsku na výlet?

Polsko je sousedním státem České republiky, leží tedy rovněž ve střední Evropě. Právě dobrá dostupnost může být důvodem k návštěvě nebo plánování rodinného výletu. Na své si tu přijdou turisté jakéhokoliv ražení. Ať tedy cestujete za krásami přírody nebo máte naopak rádi krásná historická města, v Polsku najdete od každého něco.

Cílem cesty všech milovníků přírody bude zajisté oblast Bieszczady. Jedná se o jednu z nejodlehlejších oblastí Evropy, kde se můžete toulat zalesněnými horami, obdivovat tradiční dřevěné kostely a užívat si pobyt v malebné krajině nespoutané přírody. V létě pak můžete svou dovolenou strávit třeba u Mazurských jezer. Nachází se zde údajně až tři tisíce jezer. V této prázdninové oblasti můžete relaxovat při rybaření nebo pěších túrách přírodou a pokud vyhledáváte aktivní odpočinek, pak si zábavu užijete při rozmanitých vodních sportech jako je plachtění nebo windsurfing. Zimní dovolenou můžete nasměrovat do polských Tater. Jedná se o nejvyšší horské pásmo mezi Alpami a Kavkazem. Skalní vrcholky jsou tu zasněženy celoročně a naleznete zde kolem 250 km stezek pro pěší turisty a velké množství svahů pro vášnivé lyžaře.

Pokud preferujete návštěvy historických památek, pak pro vás budou vhodnými tipy na výlety města Čenstochová, Gdaňsk, Krakov, Varšava či Wroclaw. Gdaňsk je příjemné přímořské město, které má díky své poloze mírné podnebí a krásné pláže. Je to tedy ideální prázdninová destinace. Staré město má výjimečnou architekturu a mezi jeho chlouby patří zejména největší gotický cihlový kostel na světě. V neposlední řadě pak určitě za zmínku stojí malé provinční město Osvětim. V tomto případě se samozřejmě nejedná o nikterak příjemný výlet, ale i toto je bohužel součástí naší historie, na kterou nesmíme zapomenout.

Proč si sjednat cestovní pojištění do Polska?

I když se může zdát, že z České republiky do Polska dohodíte kamenem, rozhodně není na místě brát sjednání cestovního pojištění do Polska na lehkou váhu. Možná vás napadá, že vám zde platí váš evropský průkaz zdravotního pojištění, který případná ošetření pokryje. To je samozřejmě pravda, ale je důležité si uvědomit, v jakém rozsahu je zde pojistné krytí poskytnuto. Z tohoto základního pojištění je hrazeno ošetření pouze ve státních zařízeních, nepokryje vám však například pobyt v nemocnici, spoluúčast na ošetření nebo repatriaci zpět do České republiky. Proto je vhodné uzavřít komerční cestovní pojištění, se kterým pak máte jistotu, že nebudete muset v případě problému v zahraničí sáhnout do vlastních finančních prostředků. Základní cestovní pojištění sjednáte už za 11 Kč na den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak správně sjednat cestovní pojištění do Polska?

Při sjednání cestovního pojištění do Polska je nutné zohlednit, jaká je náplň vaší cesty. Jedná-li se o cestu za poznáním památek, bude vám stačit standardní pojištění s automaticky a zdarma zahrnutými rekreačními spoty. Zde doporučujeme volit takové pojištění, které má krytí na léčebných výlohách minimálně 3 mil. Kč. Pokud však jedete za sportem, ať už se jedná o lyžování, cyklistiku nebo pěší turistiku, je třeba tento aspekt do pojištění zohlednit. Rozřazení sportů do kategorie rekreačních, rizikových a extrémních má každá pojišťovna odlišné, a proto je třeba v průběhu kalkulace ověřit, do jaké z kategorií spadá právě vaše sportovní aktivita. Při sjednání pojištění také můžete volit z několika připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel.

Kalkulace a sjednání cestovního pojištění do Polska

Sjednání cestovního pojištění do Polska je snadné, rychlé a nezabere vám více než pár minut. Stačí do kalkulace cestovního pojištění zadat základní parametry o vaší cestě a pojištěných osobách, rázem pak můžete vybírat z nabídek a produktů až jedenácti pojišťoven. Po výběru toho pravého cestovního pojištění do Polska pokračujete dále přes tlačítko Koupit. Doplníte detaily o pojištěných osobách a na konci objednávky máte možnost ještě všechny zadané údaje překontrolovat. Pojištění vzniká zaplacením, vybrat můžete platbu ihned platební kartou, příkazem k úhradě dle platebních údajů zaslaných na e-mail, anebo třeba přes terminál Sazka pomocí vygenerovaného čárového kódu. V e-mailu, který po sjednání pojištění obdržíte, naleznete pojistnou smlouvu a asistenční kartičky, které si stačí vytisknout a je hotovo. Nyní můžete na výlet vyrazit s klidem a pohodou a vaši cestu si užít plnými doušky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ