Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Tipy na lyžování v Polsku v roce 2024

Publikováno: 30.01.2024

V Polsku na lyžaře čeká rozsáhlá síť sjezdovek i kvalitní sněhové podmínky. Za oblíbeným zimním sportem sem můžete vyrazit hned do několika oblastí - Tater, Beskyd nebo Krkonoš, které jsou ideální i pro víkendové lyžování. V našem článku najdete informace o lyžování v Polsku v roce 2024, kam přesně vyrazit a jaké si s sebou přibalit cestovní pojištění na lyže. Hledáte nejlepší lyžování v Polsku? Pak jste tady správně.

Lyžování v Polsku

O Polsku se určitě často nehovoří jako o zemi, kam by lidé mířili za zimní dovolenou. Nicméně pro mnohé může být překvapivé zázemí i kvalitní vybavení areálů a dobré zázemí pro zimní sporty.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jaké jsou vlastně polské skiareály? Jedná se většinou o menší střediska, která jsou charakteristická kratšími sjezdovkami. I zdatní lyžaři si zde ale přijdou na své, mohou vyzkoušet řadu strmých svahů, které se zde nacházejí. Střediska jsou určitě méně zalidněná než ta v Alpách nebo u nás.

Kde lyžovat v Polsku v roce 2024?

Tatry

Tato oblast se nachází na polsko-slovenské hranici a je největším a nejoblíbenějším polským lyžařským střediskem. Tatry nabízejí rozsáhlou síť sjezdovek s různou obtížností a také mnoho dalších aktivit, jako je například běžecké lyžování nebo turistika.

Středisko Bukowina Tatrzańska

 • moderní rodinné středisko, vhodné pro začátečníky
 • v areálu - restaurace, bufety, půjčovna, prodejna, servis
 • sezona v roce 2024 - do 11. března 2024
 • 3hodinnová jízdenka v sezoně 2024 - 130 polských zlotých (asi 740 Kč)

Středisko Polana Szymoszkowa

 • moderní rodinné středisko, vhodné pro začátečníky
 • půjčovna lyží, snowboardů, sáněk, servis a lyžařská škola

Beskydy

Oblast najdete v jihovýchodní části Polska, která svou oblibu získala hlavně díky krásným přírodním scenériím i příjemnému zimnímu počasí. Zdejší střediska nabízí širokou škálu polských sjezdovek u hranic různé obtížnosti, zázemí pro běžkaře i další zimní aktivity. 

Středisko Nowa Osada

 • hlavně pro středně pokročilé lyžaře, také ale pro začátečníky
 • lyžařská škola, půjčovna a servis

Středisko Skolnity

 • nový sportovní komplex, lanový park, skokanské můstky
 • především pro rodiny s dětmi a začátečníky

Největší skiareál v Polsku - Zakopané

Zakopané je v Polsku jednoznačně nejoblíbenějším cílem všech lyžařů. Vybrat si zde můžete z několika výše položených středisek, která ocení hlavně pokročilí lyžaři. Sportovní vyžití tu čeká ale také na začátečníky, stejně jako na rodiny s dětmi.

Střediska skiareálu Zakopané

Kasprowy wierch

 • nejvýše položené středisko, oblíbené hlavně u zkušenějších lyžařů
 • jednodenní skipas pro dospělého začíná v sezoně 2023/2024 na 165 polských zlotých (asi 940 Kč)

Gubałówka

 • malé středisko s modrou sjezdovkou a snowparkem

Harenda

 • hlavní černá sjezdovka pro pokročilé lyžaře
 • půjčovna sportovního vybavení, lyžařská škola, restaurace

Polana Szymoszkowa

 • pro rodiny s dětmi
 • půjčovna sportovního vybavení, lyžařská škola, servis lyží

Délky sjezdovek skiareálu Zakopané

Středisko Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
Kasprowy wierch 3,5 km 8,5 km 2,2 km
Gubałówka 0,3 km
Harenda 0,9 km 1,6 km 0,9 km
Polana Szymoszkowa 1,8 km

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Lyžování v Polsku s dětmi 2024 - zkuste Białka Tatrzańska

Je to oblast velmi oblíbená u rodin s dětmi. Ocení ji také začátečníci a rekreační lyžaři. Kromě upravených sjezdovek tu na vás čekají i pohodová wellness centra, půjčovny sportovního vybavení, lyžařské školy a příjemné hotely i restaurace.

Střediska skiareálu Białka Tatrzańska

 • skipas pro dospělého na celý den vyjde od 8. ledna 2024 na 160 polských zlotých (asi 910 Kč)

Kotelnica Białczańska

 • jedná se o jedno z nejoblíbenějších destinací v Polsku pro lyžování s možností wellness

Kaniówka

 • menší středisko primárně zaměřené na rodiny s dětmi
 • penzion, restaurace, lyžařská škola, půjčovna lyží

Délky sjezdovek skiareálu Białka Tatrzańska

Středisko Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
Kotelnica Białczańska 14,6 km 4,6 km
Kaniówka 1,4 km

Nejlepší skiareál pro začátečníky - Zielenec

V Krkonoších si můžete pohodově zalyžovat i na jejich polské straně. Konkrétně se zde nachází skiareál Zielenec, který je jako stvořený pro začátečníky a rodiny s dětmi. Kromě toho je tu skvělé zázemí pro běžkaře a další oblíbené zimní aktivity. Těšit se můžete na snowpark, U-rampu, řadu restaurací, sportovních škol a půjčoven vybavení.

Délky sjezdovek skiareálu Zielenec

Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
5,4 km 6,2 km 0,5 km

Nejvýhodnější skiareál (kvalita/cena) - Karpacz

Lyžování v Polsku u hranic? Není problém. Středisko se nachází v Krkonoších, přímo pod Sněžkou. Podle pověsti zde dokonce měl sídlit Krakonoš a místo se stalo také inspirací pro dílo spisovatele Theodora Fontaneho. Místo v současnosti disponuje moderními lanovkami a vleky.

Středisko Biały Jar

 • moderní středisko, skvělé pro rodiny s dětmi
 • dětský park s posuvným pásem, lyžařská škola, půjčovna lyží
 • skipas na 7 hodin pro dospělého v sezoně do 3. března 2024 za 110 polských zlotých (asi 625 Kč)
Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
1,1 km 1,4 km

Podmínky pro lyžování v Polsku

Podmínky pro lyžování v Polsku se mohou lišit v závislosti na poloze lyžařského střediska a aktuálním počasí. V polských Tatrách a Beskydech bývá obvykle kvalitní sněhová pokrývka, což zajišťuje dobré podmínky pro lyžování i snowboarding. V Krkonoších se pak můžete těšit na skvělé vysokohorské podmínky srovnatelné s těmi v Alpách.

Sezona zde obvykle trvá od prosince do dubna, ale může se lišit v závislosti na konkrétním středisku a aktuálním počasí. V Polsku existuje široká nabídka ubytování pro návštěvníky lyžařských středisek, včetně hotelů, apartmánů a chat.

Služby v lyžařských střediscích jsou obecně dobré a ceny jsou přijatelné. Můžete se také těšit na přátelskou atmosféru a pohostinnost místních obyvatel.

Proč si do Polska na lyže přibalit i cestovní pojištění?

Sjednání cestovního pojištění na lyže by mělo být samozřejmostí - při tomhle sportu si můžete snadno přivodit úraz, a nejen sobě. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu jak pro sebe, tak pro svou rodinu. V případě lyžování se může hodit třeba i úrazové připojištění a pojištění sportovní výbavy.

Nezapomínejte také na pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu). Věřte nám, že případné částky se mohou vyšplhat na pěkně vysoké sumy, které by mohly dost potrápit rodinný rozpočet.

Cestovní pojištění přitom vyjde doslova jen na pár korun denně, takže šetřit na něm opravdu nemá smysl. Když se navíc podíváte na srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven na Top-Pojištění.cz, budete mít jasno za pár minut, a to včetně sjednání pojistky s obdržením smlouvy i všech potřebných dokladů do vaší e-mailové schránky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojedete autem? Myslete na jeho pojištění

Pojedete-li do Polska autem, nezapomeňte se ujistit, že máte sjednané havarijní pojištění. Není sice ze zákona povinné, nicméně jeho sjednání vám může ušetřit opravdu spoustu peněz. V případě nehody totiž havarijní pojištění kryje škody způsobené na vašem voze.

Na co naopak ze zákona zapomenout nesmíte, je povinné ručení. Naše online kalkulačka vám u obou pojištění porovná nabídky jednotlivých pojišťoven a vy si tak budete moct vybrat tu nejlepší pro vás.

SPOČÍTAT povinné ručení