222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na lyže

Publikováno: 04.03.2015

Vyrážíte na hory do zahraničí? Věnujte zvýšenou pozornost výběru správného cestovního pojištění na lyže, které bude krýt i zimní sporty. Cestovní pojištění k platebním kartám většinou pokrývá pouze léčebné výlohy a úrazové pojištění do omezené výše. Nelze se na něj spolehnout v případech škody třetím osobám, kdy budete potřebovat plnění z pojištění odpovědnosti. Dále Vám nepokryje náklady spojené se zásahem horské služby nebo jakákoliv sportovní připojištění, zimní a rizikové sporty, extrémní sporty, atd.

Běžné cestovní pojištění se totiž vztahuje pouze na letní rekreační aktivity. Bez správného pojištění nemusí být případné úrazy na lyžích nebo snowboardu hrazeny. Současně se vystavujete nebezpečí, že budete nuceni uhradit náklady spojené s léčbou, ošetřením a transportem do zdravotnického zařízení z vlastní kapsy. Při lyžování na sjezdovce je nutné se pohybovat pouze po vyznačených trasách. Pokud preferujete adrenalin v podobě jízdy mimo vyznačené trasy, připojistěte si rizikové nebo extrémní sporty.

Příklady zimních sportů:

  • běh na lyžích po vyznačených trasách
  • lyžování po vyznačených trasách
  • snowboarding po vyznačených trasách včetně snowparku
  • snowtubbing po vyznačených trasách
  • bruslení na ledě
  • curling
  • boby (ne závodní)
  • saně (ne závodní)

Jak sjednat cestovní pojištění se zimními sporty?

Při kalkulaci cestovního pojištění zaškrtněte v sekci ,,Sportovní činnosti” pole ,,Zimní sporty“. Automaticky se Vám u všech pojišťoven připojistí riziko zimní sporty. Aktuálně nabízíme nejširší nabídku připojištění zimních sportů na trhu, a to u 11 pojišťoven. Každá pojišťovna specifikuje zimní sporty jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny.

cestovní pojištění zimní sporty

Přehled pojišťoven se zimními sporty – aktualizace 25.1.2019:

Pojišťovna Zimní sporty (ZDARMA) Zimní sporty (PŘIPOJIŠTĚNÍ)
Allianz  ANO  ANO
AXA Assistance  ANO  ANO
ČSOB  ANO  ANO
ERGO  ANO  ANO
ERV  NE  ANO
Generali  NE  ANO
Slavia ANO ANO
TOP  NE ANO
Uniqa  NE  ANO
Union NE ANO
Ušetřeno.cz ANO ANO
VZP ANO ANO

Autor: Richard Kadlec