222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování do Rakouska

Rakousko, náš jižní soused je typicky alpskou zemí, ale na dovolenou nebo na výlet do ní můžete jezdit celoročně. Poradíme vám, na co si jako řidiči v Rakousku dávat pozor, kudy se tam dostat a kam vůbec vycestovat, ať už pro sportovní zážitky, relax nebo gastronomii. 

Cestování Rakousko

COVID-19

Rakousko je možné navštívit s jedním z dokumentů 3G, to znamená certifikátem o ukončeném očkování, prodělání nemoci covid-19, nebo negativním PCR/antigenním testem. Dokumenty při využívání služeb potřebovat nebudete, kromě Vídně, kde jsou podmínky stále přísné. V rakouském hlavním městě platí pravidlo 2G, to znamená, že se můžete ubytovat, jít do restaurace nebo využít jakoukoliv jinou službu jen v případě, že jste očkovaní nebo jste prodělali nemoc covid-19.

Rakousko autem

Vzhledem k tomu, že je Rakousko opravdu blízko a není to zase tak velká země, lze velmi pohodlně projet autem. Navíc se budete těšit z jedné z nejkvalitnějších silničních a dálničních sítí na světě, včetně všudypřítomných servisů, čerpacích stanic a mnohdy dechberoucích přírodních scenérií.

Ovšem tento požitek přináší i velkou zodpovědnost. Rakušané jsou známí tím, že velmi efektivně vymáhají dopravní přestupky a to i tak, že vám pošlou pokutu v překladu do češtiny až k vám domů. A pokuty nebývají malé. Výrazně tedy doporučujeme zejména dodržovat rychlostní limity v obcích, na silnicích i dálnicích. Pokud na místě není hlídka, můžete očekávat kamery a úsekové měření rychlosti. Pokutou je trestáno i nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla.

 

Dálniční známky lze koupit na čerpacích stanicích a nalepit je na okno, ale stejně tak online.

  • 10 dnů (9,60 EUR)
  • 2 měsíce (28,20 EUR)
  • Rok (93,80 EUR)

Tyrolsko

Dovolená v Rakousku

Mimo vyhlášená lyžařská střediska, která tvoří hlavní lákadlo zimní sezóny v Alpách, je to paradoxně i nížinná oblast Dolního Rakouska, kde v letní sezóně získáte dokonalý požitek například z cyklistiky mezi vinohrady nebo podél Dunaje, či gastronomickou Mekku Rakouska – vídeňských kaváren a hospůdek. Navíc se tu můžete cítit opravdu exoticky, díky proslulému trhu Naschmarkt, kde lze najít téměř jakékoliv koření, ovoce, zeleninu, mořské plody a další delikatesy z celého světa, či se klidně jen zastavte v některém z orientálních podniků na pravou tureckou kávu.

V Dolním Rakousku také navštivte vinné sklepy, které se kvalitou vína vyrovnají těm českým.

Pokud však máte raději horské oblasti, pak doporučujeme jeden z nejbohatších evropských regionů na historické hrady a zámky – Štýrsko, nebo pro změnu spolkovou zemi s velkým množstvím jezer – Korutany. Velkým zážitkem je také světově známé městečko Hallstatt na břehu stejnojmenného jezera s nejstaršími solnými doly.

Mezi vleká turistická lákadla patří v jakoukoliv roční dobu následující města: Linz,  Salzburg, nebo lázeňské Baad Ischl.

Rakousko a cestovní pojištění

Ať už do Rakouska jedete na kole nebo lyže, určitě se vám bude hodit dobré cestovní pojištění. Neváhejte si díky nám spočítat to nejvýhodnější.