Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rakousko, tipy na lyže a zimní dovolenou

Publikováno: 26.01.2018

Dobrých informací na cesty není nikdy dost. Top-Pojištění.cz vám poradí, kam se vydat v zimě do Rakouska na lyže a hory. Máme tipy, kam nejezdí hromady našich spoluobčanů, a kde si to zaručeně užijete.

Zimní středisko

Najdete zde místa, která stojí za vyzkoušení nebo jsou inspirací pro všechny, kteří neradi jezdí opakovaně na stejné místo. Užijte si i videa ze sjezdovek v každé oblasti. Najdete zde i konkrétní webové stránky pro uvedené lokality.

Lyžování v Rakousku

Ttip první – St. Anton am Arlberg (oblast Alrberg)

Místo si vysloužilo přezdívku „evropská Aljaška“ a je rakouskou nejzajímavější lokalitou. Patří mezi místa, která jsou označována nejlepší místa v Alpách. Čekejte lehce dražší služby (skipas nad 40 EURo za den) a s tím je spojena skutečnost, že zde není tolik freeriderů, kteří jsou „autory“ často notně rozježděných sjezdovek, ty jsou dostupné přímo z lanovky. Navíc St. Anton je jedním z míst s největšími sněhovými srážkami v celém Tyrolsku. Další info k oblasti najdete na www.stantonamarlberg.com.

Tip druhý – Hochkönig

Oblast pod Hochkönigem pro milovníky lyžování je součástí často navštěvovaného skiregionu Ski Amadé. Přesto sem jezdí relativně méně našich lyžařů než do okolních, atraktivnějších údolí. Hochkönig, dlouhý je typický souvislým pásem lanovek a sjezdovek táhnoucím se po bezmála dvoutisícovém hřebeni. Poslední roky se rozšířil a modernizoval lanovkový park, a tak je nyní celá houpačka v obou směrech sjízdná bez sundání lyží. Pro někoho nevýhodou oblasti zůstává, že nemá žádné centrum s větší koncentrací tratí, takže abyste mohli střídat hodně tratí, musíte být celý den jako na poznávacím zájezdu – budete se přesunovat po hřebeni na větší vzdálenosti. Díky tomu je ale v místech vzdálenějších od letovisek Maria Alm, Dienten a Mühlbach na sjezdovkách poměrně málo živo a i to má své neopomenutelné kouzlo. Další info na www.hochkoenig.at.

Tip třetí – Riesneralm

Riesneralm je spíše kopec s velkými a dlouhými sjezdovkami nad střediskem Donnersbachwald v bočním údolí nedaleko štýrského Schladmingu. Nemá s ním však společný skipas (jen s nedalekým Tauplitzem), a tak je zde mnohem méně lidí. Tři sedačkové lanovky obsluhují 30 km sjezdovek, rozdělených do sedmi hlavních tratí a jejich drobných variant. Na kopci jsou: přehledné carvingové i členitější červené sjzedovky, dále závodní černá sjezdovka a také freeride na odvrácené straně hory, která je porostlá lesem a místní mu říkají malý Arlberg, ideální pro freeridery. Výjimečná je zde převaha sjezdové plochy nad kapacitou lanovek, přičemž na většinu terénu si vystačíte dokonce jen se dvěma expresními a krytými sedačkovými lanovkami. Více na www.riesneralm.at.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Opakování matka moudrosti

Shrnutí z předchozího článku, kde najdete doporučení pro cesty do Rakouska – čtěte ZDE

  • Rakouské Alpy
  • Informace pro cestu do Rakouska nejen autem
  • V případě dopravních přestupků
  • Co dobrého v Rakousku?
  • Pojištění do Rakouska pro vaše auto
  • Důležitá telefonní čísla pro vaše cesty do Rakouska

Tipy k cestovnímu pojištění

I pro běžné lyžování zvolte připojištění "zimní sporty"

Při výběru cestovního pojištění se ujistěte, že jste vybrali takové, které kryje vaše aktivity a to na místech, kde se budete pohybovat. Existují určité výluky z pojištění, na které je třeba se připojistit nebo je pojišťovny vůbec nepojišťují. Vždy si také ověřte, jestli Vámi plánovanou aktivitu pojišťovna neřadí mezi sporty rizikové či extrémní. Ty je také nutno si připojistit, některé nelze pojistit vůbec. Pokud jedete na běžnou zimní dovolenou a neplánujete přitom jezdit po nevyznačených trasách, u některých pojišťoven Vám postačí běžné cestovní pojištění, u jiných je třeba se připojistit. Abychom Vám výběr usnadnili, zadejte již ve vstupní masce připojištění "zimní sporty". Nabídneme Vám taková pojištění, která rizika běžného lyžování po vyznačených tratích obsahují. V případě, že se chystáte na adrenalinové zážitky, zvolte ještě připojištění "rizikových sportů" a po vybrání pojišťovny si pro jistotu zkontrolujte, zda právě Vaše plánovaná aktivita není ve výlukách (informaci naleznete pod tlačítkem "POPIS" u názvu pojišťovny).

Nejvýhodnější cestovní pojištění na hory sjednané i v den odjezdu

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Nechce se vám na hory nebo nelyžujete? Koukněte se na další tipy, kam v Rakousku:

Autor: Tým Top-Pojištění.cz