Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Karta Revolut

Publikováno: 26.05.2023

Revolut je mobilní aplikace na správu financí, díky které je možné bezplatně vést účty hned v několika světových měnách, a to včetně kryptoměn. Aplikace je spojená s debetní kartou. Během cestování tak můžete s Revolut kartou platit výhodněji, a to rozhodně není všechno. 

Revolut karta

Karta Revolut se těší velké oblibě u milovníků cestování. Patříte mezi ně? Pak si jistě oblíbíte i naši kalkulačku cestovního pojištění, která vám online a zcela zdarma porovná nabídky různých pojišťoven. Tu nejvýhodnější si pak rovnou můžete sjednat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je to Revolut karta?

Revolut představuje službu, která nabízí mnohé finanční produkty (často levně, nebo úplně zdarma); funguje jako virtuální peněženka, směnárna a správa investic zároveň. Aplikace umožňuje mimo jiné: 

 • aktivaci přednabité virtuální karty, se kterou lze platit a vybírat z bankomatů, 
 • možnost posílat a přijímat platby ve více než 29 světových měnách bez skrytých poplatků a s využitím mezibankovního kurzu, 
 • nabídka slev a cashbacků, 
 • možnost účtu zdarma pro děti a teenagery (6-17 let), 
 • sledování financí pomocí nástrojů pro rozpočtování a analýzy, 
 • sledování předplatných (např. Netflix) a výdajů za ně, 
 • možnost investic a nákupu zlata a stříbra. 

Jak funguje Revolut karta?

Revolut kartou lze platit virtuálně, a sice propojením s Apple Pay nebo Google Pay, ještě předtím než vám dorazí fyzická platební karta; tu získáte zažádáním přes aplikaci zdarma (platíte pouze poplatek 99-199 Kč za doručení karty k vám domů). Revolut kartu je možné přímo v aplikaci zablokovat, dočasně uzamknout nebo změnit PIN.

S automatickým vyplňováním údajů můžete platit online doslova jedním kliknutím. S fyzickou platební kartou Revolut je pak možné platit u obchodníků i vybírat z bankomatů. 

Jak poslat peníze na Revolut kartu?

Možnosti, jak lze poslat hotovost na Revolut kartu jsou následující:

 • Provedení online platby vaší běžnou platební kartou přímo v aplikaci Revolut
 • Platba Apple Pay nebo Google Pay
 • Provedení platby z vašeho bankovního účtu

V případě Revolut karet se jedná buď o kartu MasterCard, nebo VISA, a sice na základě toho, jaká je vaše lokalita. Peníze z Revolut karty pak můžete vybírat jak v bankomatech v tuzemsku, tak v zahraničí.

Limit výběrů z bankomatu se liší na základě toho, jaký Revolut účet máte sjednaný. S účtem Standard můžete zdarma vybírat z bankomatů až do 200 eur měsíčně (nebo si vybrat z bankomatu 5krát měsíčně) a s nejvyšším platinovým účtem Ultra si můžete vybrat až 55 000 Kč měsíčně zdarma. Pokud překročíte měsíční limit pro výběry z bankomatu, zaplatíte provizi ve výši 2 %, o niž jste svůj limit přesáhli.

Jak poslat s Revolut peníze do zahraničí?

 • Bankovní převody - nízké poplatky za převod; posílání peněz prostřednictvím převodů ACH a SWIFT.
 • Převody na kartu - odeslání peněz na jakoukoli kartu
 • Peer-to-peer - zdarma; poslání peněz přátelům nebo rodině, kteří jsou také na Revolutu.
 • Odeslání do digitální peněženky (dostupné už brzy)

Revolut - poplatky a limity

Standard Plus Premium Metal Ultra
Cena/měsíc Zdarma 89,99 Kč 174,99 Kč 299,99 Kč 1 100 Kč
Výběry z bankomatu zdarma/měsíc 200 eur nebo 5krát 200 eur 400 eur 800 eur 55 000 Kč
Poplatky za směnu kryptoměny 1,49 % (min. poplatek 29 Kč) 1,49 % (min. poplatek 29 Kč) 0,99 % (bez min. poplatku) 0,99 % (bez min. poplatku) 0,49 % (bez min. poplatku)
Poplatek za směnu komodity 1,99 % (min. poplatek 29 Kč) 1,99 % (min. poplatek 29 Kč) 1,49 % (min. poplatek 29 Kč) 1,49 % (min. poplatek 29 Kč) 1,49 %

Zdroj: webové stránky Revolut; platné k 18. 7. 2023.

Součástí všech Revolut účtů jsou mj. bezplatný evropský účet, výběry kryptoměn, mezinárodní platby, cashback se službou Pobyty (3-10 %), účty Revolut <18 nebo bezpečnější nákupy online.

Revolut pro mladé

Revolut také nabízí účet pro mladé od 6 do 17 let s vlastní aplikací a kartou, kam jim rodiče mohou zasílat kapesné, takže pokud hledáte způsob, jak zvýšit a pěstovat finanční gramotnost u vašich dětí, tento typ účtu jistě oceníte. V aplikaci, která je propojená s účtem rodiče nebo zákonného zástupce, si také mohou šetřit a sestavovat rozpočet. Vy pak budete dostávat okamžitá upozornění o výdajích vašich dětí. Jejich kartu také můžete z vaší aplikace zablokovat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy se Revolut vyplatí?

Aplikaci Revolut umožňuje mít lepší přehled o vlastních financích. Můžete tak přehledně sledovat své výdaje a potenciálně je tak omezit. Zejména se ale vyplatí při platbách v zahraničí a při platbách v cizích měnách. Pokud často a rádi cestujete do zahraničí, Revolut vám díky výhodným (mezibankovním) kurzům ušetří množství peněz.

Kartou Revolut také můžete platit u obchodníků pomocí telefonu nebo chytrých hodinek, když si ji přidáte do Apple Pay nebo Google Pay. Můžete také využít nástroj Trezor, který umožňuje odkládání financí, například na dovolenou, nebo můžete přes aplikaci investovat do akcií nebo cenných komodit.

Revolut Bank

Od 1. července 2022 všechny služby poskytuje Revolut Bank UAB, která má licenci Evropské centrální banky a je regulována Litevskou centrální bankou. Revolut Bank pak poskytuje úvěrové služby, platební služby, služby běžného účtu a vkladového účtu na požádání přímo přes aplikaci.

Nabízí také doplňkové služby, například společný účet pro páry, kapsy na úspory, přímo v aplikaci potom také vyhledávání pobytů, dary neziskovým organizacím, dárky uživatelům Revolut, cestovní pojištění, salonky na letištích nebo vyhledávání bankomatů v okolí. Některé služby se vztahují k vyšším cenovým plánům. 

Jak na aktivaci karty Revolut?

Do aplikace Revolut se můžete registrovat online z pohodlí vašeho domova a zabere vám to jen pár minut vašeho času. Připravte si telefon s přístupem k internetu a doklad totožnosti.

 • V App Store nebo Google Play si stáhněte aplikaci Revolut.
 • V aplikaci vyplňte své telefonní číslo.
 • Po zadání zvoleného hesla ověřte kód, který vám přijde v SMS.
 • Doplňte požadované osobní údaje.
 • Nakonec následuje ověřovací platba a ověření identity (vyfocený doklad totožnosti).

Cestujete často a rádi? Nezapomeňte si při vycestování za hranice sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ