Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Online srovnání půjček 2023

Potřebujete peníze na bydlení nebo nečekané výdaje? Najděte si tu nejlevnější půjčku na trhu rychle a pohodlně pomocí online kalkulačky.

srovnat půjčky

Srovnání poskytuje Ušetřeno.cz 

S Ušetřeno.cz jsme na jedné lodi - a společně se plavíme pod vlajkou ČSOB. Ušetřeno.cz se specializuje na oblast financí, energetiky a telekomunikací a nabízí online srovnání zdarma pro každého. 

Srovnání půjček

Co je půjčka? 

Půjčka je finanční služba, která vám pomůže, pokud nutně potřebujete víc peněz, než aktuálně máte. Za určitý úrok (tedy procento dluhu, které zaplatíte navíc) získáte potřebný obnos a ten pak budete věřiteli splácet podle dohody. Půjčky poskytují banky, nebankovní společnosti i jednotlivci.

Je lepší bankovní půjčka, nebo nebankovní půjčka? 

Odpověď záleží na situaci. Banky bývají stabilní a spolehlivé, nebankovní instituce jsou zase přizpůsobivější a často i dostupnější.

Výhody a nevýhody bankovní půjčky 

 • Banka nabízí jistotu a zázemí stabilní společnosti. 
 • Můžete si půjčit i velmi vysoké částky, pokud na ně dosáhnete. 
 • Menší půjčky snadno vyřídíte přes internetové bankovnictví. 
 • Často je nutné doložit víc dokumentů, např. potvrzení o příjmu nebo výpisy z rejstříků. 
 • Vyřízení půjčky zabere nějaký čas, proto se nehodí při řešení aktuálních krizových situací. 

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky 

 • Půjčky jsou vyřizovány rychle. 
 • Zpravidla není nutné dokládat příjmy ani další informace. 
 • Je dostupnější, často před schválením žádosti vůbec neposuzuje bonitu žadatele. 
 • Mívá vyšší úroky a RPSN. 
 • Můžete narazit i na podvodníky - vždy je potřeba zkontrolovat, jestli má instituce licenci od České národní banky. 

srovnat půjčky

Půjčka na cokoliv 

Půjčka na cokoliv je druh neúčelového úvěru, kterým pokryjete jakékoli své potřeby a nemusíte nikomu říkat, na co jste je peníze využili. Můžete s nimi zaplatit opravdu cokoli - od auta přes dovolenou až po nový nábytek. Sjednání je rychlé a zpravidla nemusíte dokládat příjem ani půjčku zajistit zástavou. Nevýhodou bývá vyšší úrok a RPSN a také omezená výše úvěru.

Půjčka na auto 

Potřebujete si koupit auto, ale nemáte dostatek peněz na účtu? Potom máte dvě možnosti: 

Autopůjčka 

Peníze na pořízení auta si můžete půjčit u banky nebo jiné společnosti. Na výběr máte účelové úvěry, které uzavíráte s pevně daným cílem koupit auto a využití prostředků musíte i doložit. Zvolit ale můžete i neúčelovou půjčku, kde není potřeba dokládat účel.

Auto na leasing 

Leasing je druh pronájmu auta. Za měsíční poplatek ho můžete využívat pro své potřeby, ale protože není vaše, nemusíte se starat o údržbu ani servisní prohlídky. To zajišťuje majitel auta, tedy leasingová společnost. Po určité době budete mít možnost vozidlo odkoupit do svého vlastnictví, nebo ho vyměnit za jiné a pokračovat v pronájmu na leasing.

srovnat půjčky

Půjčka na bydlení 

Půjčka na bydlení je určena primárně na koupi, stavbu nebo rekonstrukci domu či bytu. Obvykle je možné z ní financovat i bytové zařízení nebo třeba kauci na pronajímaný byt. Podle konkrétního účelu pak můžete vybírat z několika typů úvěrů: 

 • Hypotéka standardně slouží k financování stavby, nákupu nebo rekonstrukce bydlení. Půjčku je nutné zajistit zástavou, obvykle poslouží financovaná nemovitost. 
 • Úvěr ze stavebního spoření nabízí výhodný úrok, ale vyžaduje splnění podmínek. Můžete ho získat, pokud si na stavební spoření ukládáte peníze více než 2 roky, máte naspořenou požadovanou částku a jste dostatečně bonitní. Účel využití peněz je potřeba doložit. 
 • Účelová půjčka na bydlení je o něco výhodnější než půjčka na cokoli, nedosáhnete ale na takové částky jako u hypotéky a zároveň musíte doložit účel využití peněz. 
 • Neúčelová půjčka na cokoliv poslouží i k financování bydlení, musíte ale počítat s vyššími úroky a nižší úvěrovou částkou. 
 • Státní půjčka na bydlení pro mladé také vyžaduje splnění podmínek, a navíc nemusí být k dispozici každý rok. Pokud ji stát nabídne, pospěšte si, protože je vždy k dispozici pouze omezený počet smluv a budou rychle pryč. 

Půjčka na rekonstrukci 

Na rekonstrukci bydlení můžete použít všechny výše uvedené půjčky. Strop pro čerpání ale bývá nižší než u jiných typů účelu (koupě, stavba) a také doba splácení bývá kratší, což má za následek vyšší splátky. Obvykle také musíte doložit účel využití prostředků, proto si určitě schovávejte faktury za práci i vybavení. 

srovnat půjčky

Podmínky pro získání půjčky 

Abyste si mohli v České republice vzít půjčku, musíte obvykle splňovat tyto základní podmínky: 

 • české občanství, 
 • plnoletost a svéprávnost, 
 • pravidelný a doložitelný příjem, 
 • žádný negativní záznam v rejstříku dlužníků, 
 • vlastní bankovní účet, 
 • dostatečná bonita (posuzuje se podle výše a jistoty příjmů, výše závazků, úvěrové historie, majetku a rezerv). 

Jak vybrat půjčku? 

Půjčku vybírejte nejen podle výše úroku, ale porovnejte si i další parametry - roční procentní sazbu nákladů (RPSN) nebo délku splácení. Pokud potřebujete najít tu nejlevnější půjčku online a co nejrychleji, vyzkoušejte kalkulačku půjček. Stačí pár kliknutí a během chvilky najdete tu nejvýhodnější půjčku na trhu.

srovnat půjčky