Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Užijte si advent v Rakousku, v jakých městech mají nejkrásnější vánoční trhy?

Publikováno: 02.12.2019

Kdo by nemiloval atmosféru adventních trhů! Všudypřítomné tóny koled, přeplněné stánky a vůně punče nadchne malé i velké, mladé i dříve narozené. Pěkné adventní trhy v Rakousku s kulturním programem nabízí mnoho měst. Proč si tedy neudělat před Vánoci výlet do zahraničí? Dokonalé zážitky si odvezete z Rakouska. Tam to prostě umí!

Advent ve Vídni

Než vyrazíte, bude vás možná zajímat, zda je nutné vyřizovat si vánoční trhy vyřizovat cestovní pojištění. Odpověď zní: Nutné to není, ale vhodné rozhodně ano. Nemusíte kvůli němu nikam chodit, vyřídit se dá pohodlně přes internet.

Známá klasika: Vídeň

Advent ve Vídni jsou proslulé. Začínají vždy v polovině listopadu a každoročně je navštíví mnoho turistů z okolních zemí. Věřte, že budete často narážet na češtinu nebo slovenštinu. Nejznámější trhy jsou na náměstí před radnicí a na Marie-Theresien Platz. Další najdete v zahradách zámku Schönbrunn a Belveder, stánky jsou také na mnoha dalších místech.

Po stopách Mozarta: Salzburg

Salzburg je romantické město na březích řeky Salzach. Dominuje mu hrad, dále se zde nachází spousta nádherných památek, z nichž zmíníme například klášter svatého Petra, a katedrálu sv. Ruperta a Virgila. Salzburg je ovšem známý především jako rodiště klasicistního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Ten se zde narodil 1756 a působil zde do roku 1781, poté se usadil ve Vídni.

Adventní trhy najdete všude, kde je na ně aspoň trochu místa. Ty největší se nacházejí na náměstích Domplatz a Residenzplatz, další na nádvoří hradu nebo u zámku Mirabell. Oblíbenou atrakcí je venkovní kluziště na Mozartsplatz.

Lyžovačka během adventu v Rakousku? Proč ne!

Co byste řekli na to, kdybyste mohli spojit lyžování s adventními trhy? Navštivte Innsbruck nebo Schladming. Tato oblíbená lyžařská střediska, se před Vánocemi proměňují v kouzelná místa. Před cestou si nezapomeňte vyřídit lyžařské pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Kája