Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na lyžování v Rakousku

Rakousko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací. Není proto divu, že sem za tímhle sportem rádi zavítáme po celou sezónu, která u našich sousedů trvá od listopadu do května. Krom pečlivě zabalených kufrů a seřízených lyží bychom ale před cestou určitě neměli zapomínat na správné cestovní pojištění. Proč? To si řekneme v našem článku.

Cestovní pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je doslova rájem lyžařů. Služby tady nabízejí skvělý poměr kvality a ceny, stejně jako perfektní vybavenost. Jedná se také o skvělý cíl pro rodiny s dětmi, které vyráží třeba na jarní prázdniny, protože v místních ski areálech najdete vyžití pro děti všeho věku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč si sjednat cestovní pojištění na lyže Rakousko

Důvod je prostý – při lyžování si totiž můžeme snadno přivodit zranění, a to nejen sobě. I když jste zkušení lyžaři, kteří jezdí bezpečně, ne všichni to tak mají a na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale celou svou rodinu. Možná si říkáte, že vám pro případ úrazu a následného ošetření bude stačit EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. „modrá kartička“), ale chyba lávky. Ta vám zajistí pouze základní lékařskou péči ve státních zařízeních, přičemž se na některé záležitosti vůbec nevztahuje (např. spoluúčast, repatriace zpět do ČR). A už vůbec ji neuplatníte v soukromých zdravotnických zařízeních a klinikách, které se často nachází právě v lyžařských střediscích.

Pro kvalitní zajištění sebe a celé své rodiny byste tedy před cestou do Rakouska měli uzavřít také komerční cestovní pojištění, které vás bude stát jen pár korun, ale v případě potřeby může pomoci se až se statisícovými částkami. Zvlášť pečlivě pak při jeho výběru nastavte limity léčebných výloh a zajímejte se také o rozsah zahrnutých asistenčních služeb.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte také na užitečná připojištění jako je pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu) a pojištění úrazu. Pokud cestujete i s dětmi, určitě se hodí i pojištění storna cesty pro případ nečekané nemoci, která může dovolenou zhatit.

Kolik stojí ošetření v Rakousku

Jak zmiňujeme výše, náklady na lékařskou péči v Rakousku nejsou levnou záležitostí:

Úkon Náklady
Ošetření zlomené končetiny 70 000 Kč
Zásah horské služby 150 – 170 000 Kč
Transport helikoptérou (dle vzdálenosti) 30 – 130 000 Kč
Pobyt v nemocnici 15 – 20 000 Kč

Pzn.: data jsou ze zimy 2022.

Cestovní pojištění srovnání

Chcete mít aktuální přehled o nabídkách cestovního pojištění? Máte možnost. Stačí využít kalkulačku cestovního pojištění, do které zadáte základní údaje o cestě (délka trvání, cílová destinace, počet pojištěných osob, jestli se jedná o turistickou nebo pracovní cestu) a během pár kliknutí myší před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven. Ty si samozřejmě můžete upravit – navýšit limity, přidat užitečná připojištění atd.

Poté stačí kliknout na tlačítko „Koupit“, postupovat podle instrukcí a poté vám všechny potřebné dokumenty včetně pojistní smlouvy i asistenčních kartiček přistanou do vaší e-mailové schránky. Smlouva začíná platit uhrazením pojistného, takže pokud si pojistku sjednáváte těsně před cestou, bude nejlepší zvolit online platbu kartou.

Co dalšího potřebujete na cestu do Rakouska

  • Především platné cestovní doklady. Cestovat do Rakouska pak můžete pouze s občanským průkazem nebo s cestovním pasem.
  • Pokud se na lyže chystáte autem, podívejte se na to, jaká je u našich sousedů povinná výbava a doplňte ji podle potřeby ve svém voze.
  • Před odjezdem si také pořiďte dálniční známku a seznamte se stavem silnic a případnými uzavírkami.