Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací. Není proto divu, že sem za tímhle sportem rádi zavítáme po celou sezonu, která u našich sousedů trvá od listopadu do května. Krom pečlivě zabalených kufrů a seřízených lyží bychom ale před cestou neměli zapomínat na pojištění na lyže do Rakouska. Proč? To si řekneme v článku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rakousko je doslova rájem lyžařů. Služby tady nabízejí skvělý poměr kvality a ceny, stejně jako perfektní vybavenost. Jedná se také o skvělý cíl pro rodiny s dětmi, které vyráží třeba na jarní prázdniny, protože v místních skiareálech najdete vyžití pro děti všeho věku.

Proč si sjednat cestovní pojištění na lyže do Rakouska?

Při lyžování si můžeme snadno přivodit zranění, a to nejen sobě. I když jste zkušení lyžaři, kteří jezdí bezpečně, ne všichni to tak mají a na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale celou svou rodinu. Možná si říkáte, že vám pro případ úrazu a následného ošetření bude stačit EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. modrá kartička), ale chyba lávky. Ten se totiž nevztahuje na:

 • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních a klinikách, které najdete právě v okolí lyžařských areálů,
 • repatriaci, tedy převoz zpět do České republiky,
 • spoluúčast na ošetření.

Kromě toho najdete v komerčním cestovním pojištění užitečná připojištění, která se o vás postarají v celé řadě situací.

 

Pojištění na lyže do Rakouska

Připojištění k cestovnímu pojištění na lyže do Rakouska

V rámci klasického cestovního pojištění si můžete sjednat tato připojištění:

 • Pojištění úrazu: Pro případ trvalých následků nebo smrti pojištěného.
 • Pojištění odpovědnosti: Pro případy, kdy nechtěně způsobíte škodu někomu jinému, na zdraví či majetku. Vztahuje se například na situace, kdy dojde ke srážce lyžařů na sjezdovce. V případě úrazu, trvalých následků či pracovní neschopnosti se mohou náklady na škodu vyšplhat i do statisícových částek.
 • Pojištění storna cesty: Pro případ nečekané nemoci nebo jiných důvodů, kvůli kterým nebudete moci na svou dovolenou odjet.
 • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy: Pro případ jejich ztráty, odcizení, poškození.
 • Autoasistence: Pro všechny, kdo se na hory do Rakouska vydávají autem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Připojištění zimních sportů

V nabídce pojišťoven najdete také přímo možnost připojištění zimních sportů. Zároveň je třeba pamatovat na to, že sportovní aktivity se dělí na rekreační, rizikové, extrémní či dokonce nepojistitelné sporty. Tohle rozdělení si jednotlivé pojišťovny určují samy, a sice na základě interních podmínek.

Proto se ještě předtím než pojistku uzavřete, podívejte na to, jak ke sportu, který se chystáte provozovat, pojišťovna přistupuje. Počítejte s tím, že čím rizikovější sport, tím vyšší pojistné vás čeká.

Obecně se dá říct, že klasické, tedy základní cestovní pojištění se týká lyžařských aktivit na vyznačených sjezdovkách v nadmořské výšce do 3 500 metrů nad mořem. Níže přinášíme orientační rozdělení jednotlivých sportů dle kategorií.

Rekreační sporty

běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení, curling, in-line na ledě, lyžování na vyznačených sjezdovkách, saně, boby na vyznačených trasách, skiatlon, skiboby, sledge hokej, sněžnice do 3 500 m n. m., snowboarding na vyznačených sjezdovkách

Rizikové sporty / Extrémní sporty

akrobacie na lyžích, alpinismus, boby na nevyznačených trasách, freeskiing, freestyle snowboarding, heliskiing, jízda na snowscootu, jízda na sportovním bobu v koridoru, lezení v ledopádech, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lyžování a snowboarding ve snowparku, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a trasy, rychlobruslení, saně sportovní, skialpinismus, skitouring, sněžný skútr, snowbike, snowboarding mimo vyznačené tratě, snowbungeekayaking, snowbungeerafting, snowkiting, snowrafting, snowtrampoline, snowtubing na vyznačených trasách, sportovní boby, saně v koridorech

Nepojistitelné sporty

běh na lyžích mimo vyznačené trasy, crashed ice, skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích, skydiving, skymarathon, skysurfing, sněžný skútr - sjezd, závody (gladiator race, spartan race atp.) vč. její přípravy a závodů

Kolik stojí ošetření v Rakousku?

Jak zmiňujeme výše, náklady na lékařskou péči v Rakousku nejsou levnou záležitostí:

Úkon Náklady
Ošetření zlomeniny (končetina, žebra atd.) 49 119 Kč
Náklady na přepravu pojištěného zpět do ČR 22 857 Kč
Transport helikoptérou (dle vzdálenosti) 132 164 Kč
Pobyt v nemocnici, ambulantní ošetření 6 200 Kč

Pozn.: Jedná se o průměrné částky z roku 2023.

Jak sjednat nejlepší pojištění na lyže do Rakouska 2024?

Se srovnáním i sjednáním cestovního pojištění na hory do Rakouska vám pomůže online kalkulačka. Podívejte se na to, jak si v ní pojištění na zimní dovolenou sjednáte hezky krok za krokem:

 1. V online kalkulačce zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
 2. Uvidíte před sebou porovnané nabídky od pojišťoven. Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu a zda je třeba zvolit pouze připojištění zimních sportů, nebo dokonce připojištění sportů rizikových či extrémních.
 3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění. U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.
 4. Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné. Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho zaplatíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

kalkulačka CESTOVNÍho POJIŠTĚNÍ

Co dalšího potřebujete na cestu do Rakouska?

 • Především platné cestovní doklady. Cestovat do Rakouska pak můžete pouze s občanským průkazem nebo s cestovním pasem. Platné cestovní doklady pak potřebují i vaše děti, a to včetně miminek.
 • Pokud se na lyže chystáte autem, podívejte se na to, jaká je v Rakousku povinná výbava a doplňte ji podle potřeby ve svém voze.
 • Před odjezdem si také pořiďte dálniční známku a seznamte se se stavem silnic a případnými uzavírkami. Máme pro vás praktické dopravní informace do Rakouska.

V případě, že pojedete do Rakouska autem, nezapomeňte na sjednání havarijního pojištění pro váš vůz. Zejména v zimě se totiž může na silnicích leccos přihodit i zkušenějším řidičům. Havarijní pojištění vám pokryje náklady na opravu škod na vašem autě. Naše online kalkulačka vám porovná jednotlivé nabídky, vy si jen vyberete tu nejvýhodnější.