Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na lyžování v Rakousku

Rakousko je pro nás jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací. Není proto divu, že sem za tímhle sportem rádi zavítáme po celou sezónu, která u našich jižních sousedů trvá od listopadu do května. Krom pečlivě zabalených kufrů a seřízených lyží bychom ale před cestou určitě neměli zapomínat na správné cestovní pojištění. Proč? To si řekneme v našem článku.

Cestovní pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je doslova rájem lyžařů. Služby tady nabízejí skvělý poměr kvality a ceny, stejně jako perfektní vybavenost. Jedná se také o skvělý cíl pro rodiny s dětmi, které vyráží třeba na jarní prázdniny, protože v místních ski areálech najdete vyžití pro děti všeho věku.

Cestovní pojištění online

Proč si sjednat na lyže cestovní pojištění?

Při lyžování si totiž můžeme snadno přivodit úraz, a to nejen sobě. I když jste zkušení lyžaři, kteří jezdí bezpečně, ne všichni to tak mají a na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale celou svou rodinu. Nezapomeňte i na pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu). Věřte nám, že případné částky se mohou vyšplhat na pěkně vysoké sumy, které by mohly dost potrápit rodinný rozpočet.

Cestovní pojištění přitom vyjde doslova jen na pár korun denně, takže šetřit na něm opravdu nemá smysl. Když se navíc podíváte na srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven u Top-Pojištění.cz, budete mít jasno za pár minut, včetně sjednání pojistky s obdržením smlouvy i všech potřebných dokladů do vaší e-mailové schránky.

Kolik stojí ošetření v zahraničí

Jak zmiňujeme výše, náklady na lékařskou péči v Rakousku nejsou levnou záležitostí:

Úkon Náklady
Ošetření zlomené končetiny 70 000 Kč
Zásah horské služby 150 – 170 000 Kč
Transport helikoptérou (dle vzdálenosti) 30 – 130 000 Kč
Pobyt v nemocnici 15 – 20 000 Kč

Proč ,,modrá kartička" nestačí

Možná si říkáte, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění - známou ,,modrou kartičku", tak proč si ještě sjednávat cestovní pojištění. Kartičku sice máte, ale ta vám zajistí jen potřebnou lékařskou pomoc v veřejného zdravotního systému v rozsahu odpovídajících poměrů v dané zemi. Nevztahuje se ovšem na různé poplatky, spoluúčast, léky, stejně jako na ošetření na soukromých klinikách a střediscích, které bývají právě v oblíbených ski areálech.

Co dalšího potřebujete na cestu do Rakouska

  • Především platné cestovní doklady. Cestovat do Rakouska pak můžete pouze s občanským průkazem nebo s cestovním pasem.
  • Pokud se na lyže chystáte autem, podívejte se na to, jaká je u našich sousedů povinná výbava a doplňte ji podle potřeby ve svém voze.
  • Před odjezdem si také pořiďte dálniční známku a seznamte se stavem silnic a případnými uzavírkami.

A samozřejmě nezapomeňte na zmiňované cestovní pojištění - jen s ním si lyžování opravdu užijete bez obav a s úsměvem!