Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování 2024 - všechny důležité informace

Zimní sezona je v plném proudu a zasněžené vrcholky hor lákají všechny lyžaře. Proto jsme si pro vás připravili komplexního průvodce lyžováním, ve kterém najdete všechny informace - od výběru správných lyží přes ty nej skiareály až po důležité rady a tipy pro vaši bezpečnost nejen na svahu, ale také pro cestu autem na dovolenou.

SPOČÍTEJTE SI POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak vybrat lyže, helmu, rukavice?

Zcela zásadním vybavením jsou pro tento zimní sport samozřejmě lyže. Jejich výběr se odvíjí od toho, jak dobrými lyžaři jste. Tedy jestli spadáte do kategorie:

 • začátečník, 
 • pokročilý,
 • sportovní lyžař,
 • závodní lyžař.

Další důležitou informací je také to, kde se chystáte lyžovat - jestli na sjezdovce, ve volném terénu, nebo ve snowparku. Případně jestli jste spíše milovníci bílé stopy a potřebujete poradit, jak vybrat běžecké lyže.

A pokud jste rodiče, pak si určitě kladete otázku, jak vybrat lyže pro děti. Ty by měly být hlavně dobře ovladatelné a mít správně nastavené bezpečnostní vázání. Podrobnější informace najdete v našem článku Jak vybrat lyže.

Pro větší bezpečí a komfort je při lyžování nezbytná správná helma a rukavice na lyže. Helma by měla mít odpovídající velikost a samozřejmě splňovat odpovídající bezpečnostní certifikaci. U rukavic se zase zaměřte na jejich materiál, voděodolnost, přilnavost prstů a odolnost proti odřeninám.

Lyžování

Lyžování pro začátečníky a pokročilé

Všichni nováčci v lyžování potřebují poradit v tom, jak vybrat nejlepší lyže pro začátečníky i další lyžařskou výbavu pro začátečníky. A samozřejmě kde jsou ty nejlepší sjezdovky na lyžování pro začátečníky (v Česku i v zahraničí). 

Pokročilí lyžaři zase ocení informace, kam vyrazit na hory, kde jsou ty nejlepší sjezdovky i jak si sjednat nejlepší cestovní pojištění na lyže, které se postará o jejich bezpečí i sportovní vybavení.

Co si zabalit na hory?

Každý, kdo se chystá lyžovat, potřebuje vědět, co si vzít na hory, případně, co si zabalit na hory s dětmi. Předejdete tak chaotickému házení věcí na jednu hromadu, budete mít ve všem pořádek a rozhodně na nic důležitého nezapomenete.

Cestovní pojištění na lyže

Vzhledem k tomu, že si při sportu můžete velmi snadno způsobit úraz, je cestovní pojištění na lyže zcela nezbytné. Jeho výběr včetně limitů krytí byste měli přizpůsobit tomu, kde a jak se chystáte provozovat zimní sporty, stejně tak vašemu zdravotnímu stavu. Podle toho se tedy zajímejte o:

Vlastníte opravdu kvalitní vybavení? Tak si nezapomeňte sjednat pojištění sportovní výbavy.

Kam na lyžování s dětmi?

Pro všechny, kdo plánují zimní rodinnou dovolenou nebo výlet, je důležité vybrat ten správný skiareál. Podívejte se, kde je nejlepší lyžování s dětmi.

Vánoce a Silvestr na horách

Chvíle vánoční pohody i silvestrovské oslavy si rádi dopřejeme právě na horách. Krásně zasněžené svahy a hřejivá atmosféra horských středisek vytváří zkrátka ideální prostředí, jak tyto chvíle strávit. Inspirujte se proto, kde strávit Vánoce na horách a Silvestr na horách.

Než se vydáte za zasněženou pohodou, podívejte se na to, jak zabezpečit domácnost před odjezdem na dovolenou. S tím vám pomohou nejen užitečné rady, ale také správné pojištění domácnosti. Stačí si otevřít naši kalkulačku, vyplnit údaje o vaší domácnosti a potom si jen vybrat to nejlepší pojištění. 

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Lyžařská střediska v zahraničí

Možností, kam vyrazit na lyže, je celá řada. Stačí si jen vybrat, do jaké země chcete za tímto oblíbeným zimním sportem vyrazit. Podívejte se na naše tipy dle jednotlivých států:

Lyžování v ČR

Také u nás najdete řadu hezkých sjezdovek, a to hlavně ve vyšších polohách. V tuzemsku si můžete užít:

 • Lyžování v Krkonoších
 • Lyžování v Jeseníkách
 • Lyžování v Beskydech
 • Lyžování v Krušných horách
 • Lyžování v Jizerských horách
 • Lyžování na Šumavě
 • Lyžování na Vysočině

A jestli bydlíte v našem hlavním městě, je tu hned několik možností, kam vyrazit za lyžováním z Prahy.

Kolik stojí lyžování v zahraničí?

Před cestou do zahraničí za lyžováním je určitě dobré si předem spočítat související náklady tak, abyste plus minus věděli, na kolik vás výlet nebo zimní dovolená vyjde. Proto se podívejte na to, kde sehnat levné skipasy, jak si stojí ceny potravin a ubytování ve vaší cílové destinaci, včetně toho, na kolik vás vyjdou pohonné hmoty a dálniční poplatky

Pro ještě lepší přehled jsme si pro vás připravili informace o těch nejoblíbenějších lyžařských destinacích:

Autem do zahraničí na lyžování

Kvůli velkému množství zavazadel a sportovního vybavení často vyrážíme na hory autem

Abyste na tuto cestu byli správně připravení, podívejte se na povinnou výbavu na hory do zahraničí

V případě, že vyrážíte do Alp, seznamte se ještě doma v garáži s tím, jak nasadit sněhové řetězy

Samozřejmostí by také měla být autoasistence zahrnutá ve vašem cestovním pojištění na hory. Nebo se podívejte na to, jak si v zahraničí bude stát vaše havarijní pojištění a povinné ručení. Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné, nicméně pokud budete mít uzavřena obě pojištění, budete na silnicích komplexně chránění. Oba typy pojištění si můžete srovnat i sjednat prostřednictvím našich online kalkulaček.

SPOČÍTEJTE SI HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění na hory

To nejlepší cestovní pojištění na lyže si porovnáte i sjednáte během pár minut přes online kalkulačku z pohodlí domova. Stát vás bude pouze pár korun na den, ale ve finále může pomoct ušetřit i statisíce. Kromě léčebných výloh do něj spadají také užitečná připojištění, jako je:

SPOČÍTEJTE SI POJIŠTĚNÍ NA CESTY