Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění freeride

Najít vhodné cestovní pojištění pro freeride lyžování nebo snowboardingu nemusí být snadné. Jedná se totiž o sport, který můžeme zařadit mezi adrenalinové, a ty pojišťovny zrovna rády nemají. Pojistit pro tenhle druh sportu samozřejmě jde, ale musíte najít odpovídající a vyhovující pojištění. Podívejme se spolu jak na to.

CEstovnáí pojištění freeride

Co je to freeride?

Anglický termín freeride můžeme přeložit jako ,,jízda ve volném terénu". A to už o významu tohoto pojmu vypovídá mnohé. Jedná se o označení, které se používá u mnoha adrenalinových sportů pro jízdu mimo vyznačené, běžně užívané a upravené terény. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme u lyžování, snowboardingu a cyklistiky. V rámci tohoto článku se zaměříme na zimní sporty, tedy právě lyžování a snowboarding a výběr vhodného cestovního pojištění na lyže, které si můžete sjednat online do 2 minut.

SPOČÍTEJTE si cestovní pojištění

Jak správně vybrat cestovní pojištění freeride

Výběru cestovního pojištění je třeba vždy věnovat pozornost a vybírat takový produkt s limity, které odpovídají náplni vaší zahraniční cesty. Pokud tedy cestujete za relaxem na pláži nebo poznáváním památek, stačí vybrat cestovní pojištění s limity vhodnými pro danou destinaci:

  • u cest v rámci EU do 5 mil. Kč,
  • u cest za hranice Evropy pak limity minimálně ve výši 5 mil. Kč.

Pokud je ale náplní vaší dovolené sport, je vždy riziko úrazu vyšší. A u adrenalinových sportů to samozřejmě platí ještě více.

Cestovní pojištění na lyžování nebo snowboardingu bohužel není možné sjednat u všech pojišťoven, velmi často mají tyto sporty definovány jako nepojistitelné. A z tohoto důvodu je tedy třeba vybírat vhodné cestovní pojištění na hory pečlivě.

Co mít v pojištění freeride zahrnuto

Některé pojišťovny mají freeride, neboli lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy, definován jako sport rizikový, některé pak až jako sport extrémní. Nezapomeňte si tedy ověřit v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny, zda tento sport dokáže pojistit a za jakých podmínek. Vybírejte produkty s:

  • vyššími limity krytí na léčebné výlohy (z těch je hrazeno veškeré ošetření, hospitalizace, léky a repatriace zpět do ČR)
  • úrazovým pojištěním (odškodnění pro úrazy s trvalými následky nebo následky smrti)
  • pojištěním odpovědnosti (kryje neúmyslně způsobené škody na majetku nebo zdraví třetích osob)
Pojišťovna Pojištěno
Allianz NE
AXA ANO – rizikový sport
ČSOB NE
Slavia NE
TOP cestovní pojištění ANO – extrémní sporty
Uniqa NE
VZP NE

Jak sjednat cestovní pojištění freeride

Na webu Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online snadno a rychle? Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách, zaškrtnout rizikové a extrémní sporty a hned máte před sebou přehledné porovnání pojišťoven.

To, zda lze u dané pojišťovny pojistit i freeride a zda je nutné volit sporty rizikové či extrémní si snadno ověříte kliknutím na tlačítko Popis, které v grafu porovnání naleznete pod sloupcem každé z pojišťoven. Pod tímto tlačítkem naleznete popis produktů, které daná pojišťovna nabízí, jejich limity a také rozpis a rozřazení sportů do jednotlivých kategorií rizikovosti.

Pokud jste si ověřili, že toto cestovní pojištění freeride kryje, pak stačí pokračovat dále v objednávce tlačítkem Koupit a objednávku dokončit.

Pojištění vzniká zaplacením, není potřeba podpis smlouvy a její zasílání zpět. Po sjednání pojištění obdržíte do e-mailu smlouvu včetně asistenčních kartiček k vytištění.

Nevíte si rady, jak správně cestovní pojištění pro freeride sjednat? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu a rádi vám s čímkoliv poradíme, pomůžeme  anebo vám pojištění sjednáme telefonicky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Aktualizováno: 28.10.2022