Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění freeride

Najít vhodné cestovní pojištění pro freeride lyžování nebo snowboarding nemusí být snadné. Jedná se totiž o sport, který můžeme zařadit mezi adrenalinové a ty pojišťovny zrovna rády nemají. Pojistit pro tenhle druh sportu samozřejmě jde, ale musíte najít odpovídající a vyhovující pojištění. Podívejme se společně, jak na to.

SPOČÍTEJTE si cestovní pojištění

Co je to freeride?

Anglický termín freeride můžeme přeložit jako ,,jízda ve volném terénu". A to už o významu tohoto pojmu vypovídá mnohé. Jedná se o označení, které se používá u mnoha adrenalinových sportů pro jízdu mimo vyznačené, běžně užívané a upravené terény. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme u lyžování, snowboardingu a cyklistiky.

V rámci tohoto článku se zaměříme na zimní sporty, tedy právě na freeride lyžování a snowboarding, a především na výběr vhodného cestovního pojištění na lyže, které se o vás postará v celé řadě případů. Skvělé na něm je, že si ho lze vybrat a sjednat online cestou z pohodlí domova doslova do 2 minut.

Pojištění freeride

Proč si sjednat cestovní pojištění freeride?

Jednoduše proto, abyste při provozování tohoto sportu chránili sebe a své zdraví. I když se chystáte sportovat v rámci EU a máte Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. modrou kartičku), určitě se nevyplatí spoléhat jen na něj. Vztahuje se totiž pouze na nezbytné ošetření ve státních zdravotních zařízeních.

V případě soukromé kliniky, které právě často najdete v horských oblastech, s ním nepochodíte. Stejně tak se o vás cestovní pojištění postará v případě nutné spoluúčasti, repatriace zpátky do ČR i u zásahu horské služby či transportu vrtulníkem. A věřte nám, že v tomto případě se jedná o pěkně tučné částky, které byste jinak museli platit z vlastních úspor.

Kromě toho si do komerčního cestovního pojištění můžete přidat celou řadu užitečných připojištění. Takže bez toho správného cestovního pojištění na lyže se zkrátka neobejdete.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si vybrat cestovní pojištění freeride?

Při výběru cestovního pojištění je třeba vždy brát v potaz to, jakým aktivitám se v zahraničí plánujeme věnovat. Proč? Jestli cestujete za relaxem nebo za poznáváním památek, pravděpodobně vám velké riziko úrazu nehrozí. Proto vám stačí zvolit cestovní pojištění s nižšími limity léčebných výloh, které by měly odpovídat vaší cílové destinaci, a to:

  • u cest v rámci EU do 5 mil. Kč,
  • u cest za hranice Evropy pak limity minimálně ve výši 5 mil. Kč.

Pokud se ale chystáte sportovat, je vždy riziko úrazu vyšší. A to především u adrenalinových sportů, mezi které patří právě i freeride.

Cestovní pojištění na lyžování nebo snowboarding mimo sjezdovky může být poněkud obtížnější sjednat. Minimálně počítejte s tím, že zajištění pro freeride lyžování a snowboarding až tolik pojišťoven nenabízí. A ty, které ano, je řadí do kategorie rizikových či extrémních sportů, což se odrazí ve vyšší ceně pojistného. Často se pak setkáte s tím, že freeride spadá do kategorie sportů nepojistitelných. Proto je třeba cestovní pojištění na hory vybírat opravdu pečlivě.

Co mít v pojištění freeride zahrnuto?

V první řadě si v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny ověřte, zda tento sport dokáže pojistit a za jakých pravidel. Poté se u daného cestovního pojištění zaměřte na:

Freeride a nabídky pojišťoven

Pojišťovna Pojištěno
Allianz NE
AXA ANO - rizikové sporty
Collonade NE
ČSOB NE
Slavia ANO - rizikové sporty
SV pojišťovna ANO - extrémní sporty
TOP cestovní pojištění ANO - extrémní sporty
Uniqa NE
VZP NE

Zdroj: smluvní a předsmluvní dokumentace pojišťoven; aktuální k 5. 12. 2023.

Jak sjednat cestovní pojištění freeride?

Na webu Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online snadno a rychle? Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách, zaškrtnout rizikové a extrémní sporty a hned máte před sebou přehledné porovnání pojišťoven.

To, zda lze u dané pojišťovny pojistit i freeride a zda je nutné volit sporty rizikové či extrémní, si snadno ověříte kliknutím na tlačítko Popis, které v grafu porovnání naleznete pod sloupcem každé z pojišťoven. Pod tímto tlačítkem naleznete popis produktů, které daná pojišťovna nabízí, jejich limity a také rozpis a rozřazení sportů do jednotlivých kategorií rizikovosti.

Pokud jste si ověřili, že toto cestovní pojištění freeride kryje, pak stačí pokračovat dále v objednávce tlačítkem Koupit a objednávku dokončit.

Pojištění vzniká zaplacením, není potřeba podpis smlouvy a její zasílání zpět. Po sjednání pojištění obdržíte do e-mailu smlouvu včetně asistenčních kartiček k vytištění.

Nevíte si rady, jak správně cestovní pojištění pro freeride sjednat? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu a rádi vám s čímkoliv poradíme, pomůžeme anebo vám pojištění sjednáme telefonicky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Aktualizováno: 5. 12. 2023