222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění freeride

Najít vhodné cestovní pojištění freeride lyžování nebo snowboardingu nemusí být snadné. Jedná se o sport, který můžeme směle zařadit mezi adrenalinové, a takové u pojišťoven nepatří mezi ty oblíbené. Pojistit ale samozřejmě jde, i pro tento sport lze najít vyhovující pojištění. Jak na to? To se dozvíte v tomto článku.

CEstovnáí pojištění freeride

Co je to freeride?

Anglický termín freeride můžeme přeložit jako ,,jízda ve volném terénu". A to už o významu tohoto pojmu vypovídá mnohé. Jedná se o označení, které se používá u mnoha adrenalinových sportů pro jízdu mimo vyznačené, běžně užívané a upravené terény. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme u lyžování, snowboardingu a cyklistiky. V rámci tohoto článku se zaměříme na zimní sporty, tedy právě lyžování a snowboarding a výběr vhodného cestovního pojištění.

Jak správně vybrat cestovní pojištění freeride

Výběru cestovního pojištění je třeba vždy věnovat pozornost a vybírat takový produkt s limity, které odpovídají náplni vaší zahraniční cesty. Pokud tedy cestujete za relaxem na pláži nebo poznáváním památek, stačí vybrat cestovní pojištění s limity vhodnými pro danou destinaci, tedy u cest v rámci EU do 5 mil. Kč a u cest za hranice Evropy pak limity minimálně ve výši 5 mil. Kč. Pokud je ale náplní vaší dovolené sport, je vždy riziko úrazu vyšší. A u adrenalinových sportů to samozřejmě platí ještě více.

Cestovní pojištění na lyžování nebo snowboardingu bohužel není možné sjednat u všech pojišťoven, velmi často mají tyto sporty definovány jako nepojistitelné. A z tohoto důvodu je tedy třeba vybírat vhodné cestovní pojištění na hory pečlivě. Některé pojišťovny mají freeride, neboli lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy, definován jako sport rizikový, některé pak až jako sport extrémní. Nezapomeňte si tedy ověřit v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny, zda tento sport dokáže pojistit a za jakých podmínek a vybírejte produkty s vyššími limity krytí na léčebné výlohy, ze kterých je hrazeno veškeré ošetření, hospitalizace, léky a repatriace zpět do ČR. Do smlouvy taktéž doporučujeme zařadit úrazové připojištění, které slouží jako odškodnění pro úrazy s trvalými následky nebo následky smrti a pojištění odpovědnosti, které kryje neúmyslně způsobené škody způsobné na majetku či zdraví třetích osob.

Pojišťovna Pojištěno
Allianz NE
AXA ANO – rizikový sport
ČSOB NE
ERGO ANO – extrémní sporty
ERV NE
Slavia NE
TOP cestovní pojištění ANO – extrémní sporty
Ušetřeno.cz cestovní pojištění NE
Uniqa NE
VZP NE

Jak sjednat cestovní pojištění freeride

A jak sjednat cestovní pojištění online a rychle? Přeci online na webu Top-Pojištění.cz. Stačí si zde otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách, zaškrtnout rizikové a extrémní sporty a hned máte před sebou přehledné porovnání pojišťoven. To, zda lze u dané pojišťovny pojistit i freeride a zda je nutné volit sporty rizikové či extrémní si snadno ověříte kliknutím na tlačítko Popis, které v grafu porovnání naleznete pod sloupcem každé z pojišťoven. Pod tímto tlačítkem naleznete popis produktů, které daná pojišťovna nabízí, jejich limity a také rozpis a rozřazení sportů do jednotlivých kategorií rizikovosti. Pokud jste si ověřili, že toto cestovní pojištění freeride kryje, pak stačí pokračovat dále v objednávce tlačítkem Koupit a objednávku dokončit. Pojištění vzniká zaplacením, není potřeba podpis smlouvy a její zasílání zpět. Po sjednání pojištění obdržíte do e-mailu smlouvu včetně asistenčních kartiček k vytištění.

Nevíte si rady, jak správně cestovní pojištění pro freeride sjednat? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu a rádi vám s čímkoliv poradíme, pomůžeme  anebo vám pojištění sjednáme telefonicky.

Spočítejte si své pojištění na cesty