222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění online by mělo být stálou součástí každé cesty za hranice ČR, ať už soukromé na dovolenou, s cestovní kanceláří nebo pracovní. Ne vždy na vás čekají jen samé příjemné zážitky, ale mohou na vás číhat i různá nebezpečí. Právě proto je zde cestovní pojištění, které vás finančně ochrání v případech, pokud byste se v cizině dostali do potíží.

banner leto

Nespoléhejte jen na ,,modrou kartičku"

V rámci Evropské Unie nám platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. Modrá kartička, díky které máme ve členských státech EU nárok na nutnou a nezbytnou zdravotní péči. Proč tedy uzavírat při cestách v rámci Evropy cestovní pojištění? Pravdou je, že v rámci svého zdravotního pojištění máte sice i v EU nárok na nezbytnou zdravotní péči, ale je tu několik velkých ALE!

Cestovní pojištění online

,,Modrá kartička" vám nepokryje:

 • spoluúčast na ošetření a lécích, která je v zahraničí běžná;
 • lékařskou péči v soukromých zdravotnických zařízeních (případně ve velmi omezeném rozsahu);
 • pobyt v nemocnici, zásah horské služby;
 • převoz zpět do ČR.

A právě pro všechny tyto případy se vyplatí si sjednat komerční cestovní pojištění. Jedině tak budete mít jistotu, že v případě komplikací v zahraničí nebudete nuceni z vlastních finančních prostředků hradit obrovské částky.

Cestovní pojištění online

A jak na sjednání kvalitního cestovního pojištění? Snazší už to být ani nemůže. Díky kalkulaci cestovního pojištění on line získáte jen díky zadání základních parametrů o vaší cestě a pojištěných během okamžiku přehledné srovnání nabídek několika pojišťoven a jejich produktů cestovního pojištění. Rozhodně je tedy z čeho vybírat, volit můžete podle výše limitů, nastavit si jednotlivá připojištění, která chcete do smlouvy zahrnout apod.

Další nespornou výhodou je také to, že cestovní pojištění online si můžete sjednat na poslední chvíli. Pojištění vzniká úhradou pojistného, při platbě kartou, je to tedy možné v podstatě ihned. V případě zasílání platby příkazem k úhradě je třeba si ověřit, jak to mají jednotlivé pojišťovny s platností a nutností fyzického připsání platby na účet. Přehled získáte zde.

Proč cestovní pojištění on line?

 • Rychle a přehledné porovnání online.
 • Sleva až 50 %.
 • Sjednání do 2 minut včetně platby kartou.
 • Sjednání i z mobilu, můžete využít i mobilní aplikaci.
 • Dokumenty obratem v e-mailu.

Cestovní pojištění online

Co kryje cestovní pojištění?

V základu cestovního pojištění do zahraničí vždy najdete:

 • Pojištění léčebných výloh

Nejdůležitější položkou cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh na ošetření v případě, že v zahraničí onemocníte nebo utrpíte úraz. Z tohoto pojištění za vás pojišťovna uhradí náklady za ošetření, hospitalizaci, léčení, výlohy na léky, nezbytné převozy apod. Součástí pojištění zpravidla bývá i repatriace či převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce. Některé pojišťovny nabízejí i úhradu nákladů na přivolání a pobyt opatrovníka - blízké osoby.

 • Asistenční služby

Asistenční služba vám pomůže v nouzové situaci s vyhledáním a převozem do vhodného zdravotního zařízení, poskytne platební garance léčby, zajistí potřebné léky, vyslání opatrovníka apod. V případě okradení služba zajistí zaslání potřebné finanční částky a pomůže s vyřízením náhradních cestovních dokladů.

Dále je tu několik dalších možností, jaká připojištění si k cestovnímu pojištění můžete sjednat navíc:

 • Úrazové připojištění

Rozšíření cestovního pojištění o úrazové pojištění zahrnuje pojistné plnění v případě trvalých následků úrazu, smrt na následky úrazu a odškodné. Pojistné plnění je vypláceno pojištěnému po návratu z cesty nebo případně pozůstalým osobám. V případě, že již máte úrazové pojištění např. u životního pojištění, pojistné plnění se sčítá a můžete jej čerpat současně od několika i různých pojišťoven.

 • Připojištění zavazadel

Pojištění zavazadel se vztahuje na věci osobní potřeby, které si obvykle berete s sebou na cestu (např. oblečení, obuv, toaletní potřeby, hodinky, fotoaparát aj.) a které patří pojištěnému, a dále na věci, které si pojištěný prokazatelně pořídil v průběhu dovolené. Věci, které jsou předmětem pojištění, jsou detailně vyjmenovány v pojistných podmínkách cestovního pojištění každé pojišťovny.

 • Připojištění odpovědnosti za škodu

Vztahuje se na odpovědnost za škody způsobené třetí osobě v zahraničí při běžných činnostech jako je sport, rekreace a zábava - a to jak na zdraví, tak na majetku. Dále kryje nároky zdravotních pojišťoven a pojistitelů majetku, kteří se po zaplacení plnění poškozenému domáhají zaplacení škody na viníkovi. Češi pojištění odpovědnosti stále podceňují, a právě proto Vám doporučujeme dle zkušeností našich klientů toto připojištění na Vaše cesty sjednat.

 • Připojištění storna

Pojišťuje stornovací poplatky, které požaduje cestovní kancelář při zrušení cesty (např. nemoc, úmrtí v rodině, neočekávaná změna politické situace v dané lokalitě apod.).

 • Technická asistence

Pokud na dovolenou vyrážíte vlastním vozem, pak se vám toto připojištění, které pokryje i případné nepříjemnosti týkající se vašeho vozidla, rozhodně bude hodit. Obvykle se vztahuje na situace jako je například porucha nebo nehoda vozidla, jeho odcizení, vandalismus apod. Podrobné informace získáte zde.

Dovolená v České republice?

I v takovém případě není na škodu popřemýšlet o sjednání cestovního pojištění online. To vám samozřejmě nepokryje případné ošetření apod., k tomu vám v ČR slouží standardní zdravotní pojištění. Nicméně nabízí možnost pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel nebo případně pojištění storno cesty nebo technické asistence. A do situace, ve které vám některé z těchto pojištění přijde vhod, vás mohou potkat právě i v průběhu tuzemské dovolené.

Chcete vědět více? Pak se podívejte na článek, ve které jsme vám zásadní informace o cestovním pojištění online v rámci České republiky, shrnuli. Najdete jej zde. A pokud vám není cokoliv jasné, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám se sjednáním pojištění pomohou.