Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění do zahraničí by mělo být samozřejmou součástí každé cesty za hranice ČR. Abyste svou cestu prožili s řádnou ochrannou před nepříjemnými situacemi, je tu cestovní pojištění, které lze navíc sjednat online.

banner leto

Karta pojištěnce vs. cestovní pojištění

V rámci Evropské Unie platí všem občanům Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. Modrá kartička. Díky ní máte ve členských státech EU nárok na nutnou a nezbytnou zdravotní péči. Proč tedy uzavírat při cestách v rámci Evropy cestovní pojištění? Karta pojištěnce se základním pojištěním vám nepokryje zdaleka vše, například je zdravotní péče omezena na veřejné nemocniční zařízení a to i s malým rozsahem ošetření. Dále nemusí zahrnovat pobyt v nemocnici, zásah horské služby nebo zdravotní péči v soukromých zařízeních.

Existuje také riziko velmi vysokého poplatku, který musíte zaplatit na místě a po pojišťovně požadovat zpětně. Navíc vám pojišťovna neproplatí vše, jelikož si účtuje spoluúčast.

A právě z toho důvodu je nejvýhodnější před každou cestou cestovní pojištění uzavřít. Co vše vám tedy pomůže pokrýt:

Proč cestovní pojištění online?

Nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem, jak sjednat cestovní pojištění, je online formou. Díky intuitivní a rychlé kalkulaci se dostanete k okamžitému srovnání produktů jednotlivých pojišťoven.

Rozhodně je tedy z čeho vybírat, volit můžete podle výše limitů, nebo si nastavit další připojištění, které budou součástí vaší smlouvy. Pojištění vzniká úhradou pojistného a je možné jej sjednat opravdu během pár chvil, třeba těsně před cestou.

Důvody online pojištění:

  • Rychlé a přehledné porovnání online
  • Sleva až 50 %
  • Sjednání do 2 minut včetně platby kartou
  • Sjednání z mobilu nebo tabletu
  • Dokumenty obratem v e-mailu

U koho cestovní pojištění online sjednat

Možnost online sjednání smlouvy k cestovnímu pojištění lze prakticky u všech pojišťoven v Česku, které se tímto druhem pojištění zabývají. Přinášíme jejich přehled.

Dovolená v České republice?

I v takovém případě není na škodu popřemýšlet o sjednání cestovního pojištění online. To vám samozřejmě nepokryje případné ošetření apod., k tomu vám v ČR slouží standardní zdravotní pojištění, ale nabízí mnoho dalších možností. Například pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel nebo případně pojištění technické asistence a storno cesty.