Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění pro seniory

Zajímá vás, jestli se cestovní pojištění pro seniory nějak zásadně liší od standardního cestovního pojištění? Je věk pojištěných ve smlouvě zohledněn? Jak takové pojištění vybrat a sjednat? Všechny tyto otázky vám zodpovíme v následujícím článku.

Cestovní pojištění pro seniory

Proč vlastně sjednávat cestovní pojištění

Veřejné zdravotní pojištění vám na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění zajistí lékařsky nezbytnou zdravotní péči ve všech členských státech Evropské unie a několika zemích Evropského hospodářského prostoru, které členy EU nejsou. S tímto průkazem máte v těchto státech nárok na čerpání zdravotní péče za stejných podmínek jako místní občané v rámci povinného zdravotního pojištění. Ošetření je hrazeno v rámci státních zdravotnických zařízení, pokud se necháte ošetřit v některém ze soukromých, vaše zdravotní pojišťovna vám proplatí ošetření pouze do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR ze zdravotního pojištění hrazená. Pokud ale chcete mít jistotu, že se v případě nemoci nebo úrazu v zahraničí vyhnete větším problémům a finančním nákladům, uzavřete si komerční cestovní pojištění pro seniory. Komerční cestovní pojištění vám navíc proplatí zdravotní péči mimo státní zařízení, spoluúčast pacienta anebo i transport zpět do ČR včetně repatriace ostatků. V rámci asistenčních služeb vám navíc může pojišťovna poskytnout poradenství, tlumočníka apod. V případě uplatnění EHIC si musíte vše vyřídit sami.

Cestovní pojištění pro seniory

Věková hranice toho, kdo se už stává seniorem, není pevně stanovena. Obvykle to však je mezi 60. - 65. rokem života. Pojišťovny, které nabízí cestovní pojištění, nemají vytvořeny speciální produkty pro seniory. Přesto se ale pojištění pro seniory liší a to v ceně produktu. I když je to samozřejmě velmi individuální, s přibývajícím věkem člověka roste bohužel úměrně i pravděpodobnost nemoci či úrazu. A tak pojišťovny sazby cestovního pojištění upravují dle věkových skupin, standardně jsou rozdílné pro děti do 18 let, dospělé a seniory od určitého věku. Hranice věku, kdy je pojištění již za vyšší sazbu, tedy jako pojištění, není u jednotlivých pojišťoven definována jednotně. U některých pojišťoven je vyšší sazba na pojistném uplatněna již na hranici 66 let, u většiny je to však až dosažením věku 70 let. Vyšší věk pojišťovaných osob by se také měl zohlednit do výběru cestovního pojištění. Nejdůležitějším parametrem v rámci cestovního pojištění do zahraničí je pojištění léčebných výloh, které vám kryje veškeré ošetření v zahraničí, léky, pobyt v nemocnici, transporty a repatriaci zpět do ČR. Proto je volba kvalitního produktu s odpovídajícím limitem krytí na pojištění léčebných výloh velmi důležitá, u starších lidí a malých dětí to pak platí dvojnásob. Doporučujeme volit tedy takové produkty, které mají limit na léčebné výlohy min. 5 mil. Kč v rámci cest po EU a min. 10 mil. Kč v rámci cest mimo Evropu. Cestovní pojištění lze sjednat za pár korun na den a tak rozhodně není na místě se při jeho výběru orientovat jen podle ceny.

Jak sjednat cestovní pojištění pro seniory

Starší lidé jistě ocení to, že se kvůli sjednání cestovního pojištění nemusí trmácet na pobočku některé z pojišťoven. Cestovní pojištění pro seniory lze snadno a rychle vyřešit online na portále Top-Pojištění.cz. Stačí si zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách, vybrat případně z nabízených připojištění a během chviličky máte před sebou srovnání až 11 pojišťoven, z jejichž produktů můžete vybírat. V objednávce pokračujete přes tlačítko Koupit, stačí zadat kompletní údaje o pojistníkovi a pojištěných osobách. Po sjednání obdržíte smlouvu i asistenční kartičky obratem na zadanou e-mailovou adresu, stačí si je jen vytisknout. Není třeba podpis smlouvy, pojištění vzniká úhradou pojistného. Platbu můžete provést online platební kartou, příkazem k úhradě nebo třeba přes terminál Sazka.

A že si s technikou úplně nerozumíte a na online sjednání si netroufáte? To přeci vůbec nevadí, stačí nás kontaktovat telefonicky nebo na webu nechat své telefonní číslo pro zpětné zavolání a my vám pojištění rádi sjednáme po telefonu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ