Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění pro seniory

Liší se cestovní pojištění pro seniory nějak zásadně od standardního cestovního pojištění? Je věk pojištěných osob zohledněný ve smlouvě? Jak je možné si takové pojištění vybrat a sjednat? Na všechny tyhle otázky pro vás máme odpovědi v následujícím článku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je komerční pojištění, díky kterému budete mít v zahraničí jistotu, že se vám v případě potřeby dostane odpovídající zdravotní péče. Jeho základ tvoří pojištění léčebných výloh a asistenční služby, přičemž si k němu můžete sjednat užitečná připojištění, jako je například:

 • pojištění zavazadel,
 • pojištění odpovědnosti,
 • pojištění storna zájezdu,
 • pojištění úrazu.

Cestovní pojištění se samozřejmě vztahuje také na ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních, spoluúčast na ošetření, lécích, hospitalizaci, převoz i na repatriaci zpět do České republiky, a to včetně lékařského dozoru. K dispozici vám v jeho rámci bude i asistenční linka, 24/7 v českém jazyce, kterou v případě potřeby můžete kdykoliv kontaktovat.

To jsou tedy výhody cestovního pojištění oproti Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC alias ,,modrá kartička"), který uplatníte pouze v zemích EU a pouze pro případ nezbytného lékařského ošetření ve státních zařízeních; navíc bude třeba uhradit nutnou spoluúčast.

Cestovní pojištění pro seniory

Proč si sjednat cestovní pojištění online?

Sjednáním cestovního pojištění online totiž krásně ušetříte nejen váš čas, ale také finance. Vše zvládnete díky online kalkulačce cestovního pojištění, během pár minut a z pohodlí vlastního domova, takže nemusíte zdlouhavě obíhat pobočky pojišťoven.

Existuje cestovní pojištění přímo pro seniory?

Věková hranice toho, kdo se už stává seniorem, není pevně stanovena. Obvykle to však je mezi 60.-65. rokem života. Pojišťovny, které nabízí cestovní pojištění, nemají vytvořeny speciální produkty pro seniory. Přesto se ale pojištění pro seniory liší, a to v ceně produktu. I když je to samozřejmě velmi individuální, s přibývajícím věkem člověka roste bohužel úměrně i pravděpodobnost nemoci či úrazu. A tak pojišťovny sazby cestovního pojištění upravují dle věkových skupin, standardně jsou rozdílné pro:

 • děti do 18 let,
 • dospělé,
 • seniory od určitého věku.

Hranice věku, kdy je pojištění už za vyšší sazbu, není u jednotlivých pojišťoven definována jednotně. U některých pojišťoven je vyšší sazba na pojistném uplatněna již na hranici 66 let, u většiny je to však až dosažením věku 70 let. Vyšší věk pojišťovaných osob by se také měl zohlednit do výběru cestovního pojištění.

Nejdůležitějším parametrem v rámci cestovního pojištění do zahraničí je pojištění léčebných výloh, které vám kryje veškeré ošetření v zahraničí, léky, pobyt v nemocnici, transporty a repatriaci zpět do ČR. Proto je volba kvalitního produktu s odpovídajícím limitem krytí na pojištění léčebných výloh velmi důležitá, u starších lidí a malých dětí to pak platí dvojnásob.

Doporučujeme tedy volit takové produkty, které mají limit na léčebné výlohy min. 5 mil. Kč v rámci cest po EU a min. 10 mil. Kč v rámci cest mimo Evropu. Cestovní pojištění lze sjednat za pár korun na den, a tak rozhodně není na místě se při jeho výběru orientovat jen podle ceny. Nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší pojištění - důležité je, aby vám v případě potřeby poskytlo správné zajištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena cestovního pojištění dle věku

Přesná cena cestovního pojištění dle věku je individuální. Výši pojistného totiž vždy ovlivňuje několik faktorů, a to:

 • cílová destinace,
 • délka pobytu,
 • počet osob zahrnutých do jednoho pojištění (a zda tvoří jednu rodinu),
 • věk pojištěných osob.

Přesnou cenu přímo vám na míru tedy uvidíte při srovnání cestovního pojištění v online kalkulačce.

Pro ukázku jsme spočítali, kolik stojí cestovní pojištění pro turistickou cestu na 7 dní do Itálie 1 cestovatele v různém věku.

Věk 60 let Věk 70 let Věk 71 let
77 Kč 77 Kč 172 Kč

(Poznámka: Nejedná se o obchodní nabídku. Ilustrační příklad nejnižší cenové nabídky pojištění ve srovnání - nižší varianta krytí bez připojištění. Počítáno 23. 6. 2023.)

Jak sjednat cestovní pojištění pro seniory?

Sjednání i porovnání cestovního pojištění zvládnete v online kalkulačce. Stačí pouze zadat základní údaje o vás a vaší cestě a během chvíle před sebou uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu. Ty si můžete v klidu projít, přidat užitečná připojištění a zvolit si míru zajištění (vyšší, střední nebo nižší pojistné limity).

Po porovnání cestovního pojištění kliknete na tlačítko ,,Koupit" a zadat kompletní údaje o pojistníkovi a pojištěných osobách. Všechny důležité dokumenty vám do dvou minut přijdou na e-mail a samotné pojištění začne platit hned, jak jej zaplatíte. Takže pokud zvolíte online platbu kartou, můžete cestovní pojištění uzavřít doslova pár minut před odjezdem nebo odletem. Cestovní pojištění můžete samozřejmě také zaplatit klasickým bankovním převodem.

A že si s technikou úplně nerozumíte a na online sjednání si netroufáte? To vůbec nevadí, stačí nás kontaktovat telefonicky nebo na webu nechat své telefonní číslo pro zpětné zavolání, a my vám pojištění rádi sjednáme po telefonu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ