Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do USA

Cestujete do USA? Nenechte nic náhodě a uzavřete si kvalitní cestovní pojištění. O této destinaci je všeobecně známo, že veškeré náklady na lékařská ošetření jsou finančně mimořádně nákladné. Níže uvádíme několik příkladů nákladů na ošetření běžných onemocnění a úrazů.

Cestovní pojištění do USA

Cestovní pojištění do Ameriky

Z nížeuvedeného přehledu vyplývá, proč cestovní pojištění do USA vychází ve většině případů dráž než do jiných zemí. Průměrné náklady na ošetření jednoho turisty dosahují až 250.000 Kč. V případě, kdy nemáte uzavřené cestovní pojištění do Spojených států se vystavujete nebezpečí úhrady nákladů na léčbu z vlastní kapsy.

Příklady nákladů na ošetření v USA

  • Zlomená noha nebo ruka až 180.000 Kč
  • Zubní ošetření až 6.000 Kč
  • Akutní zánět slepého střeva až 600.000 Kč
  • Infarkt až 1.000.000 Kč

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do USA

Pro cestování do USA se doporučuje cestovní pojištění s nejvyššími limity léčebných výloh. Průměrné náklady na lékařské úkony se v USA liší dle států či jednotlivých měst, např. v Los Angeles jsou náklady vyšší o 20 %, ve státě New York dokonce o 30 %.

Náklady na lékařské úkony v USA

Lékařské úkony Náklady
Ošetření zubů 6.000 Kč
Ošetření – Ambulance 35.000 Kč
Transport ambulancí 38.000 Kč
Hospitalizace 1 den 49.000 Kč
Zlomená ruka 180.000 Kč
Operace slepého střeva 600.000 Kč
Transport vrtulníkem 650.000 Kč
Infarkt 4.500.000 Kč

Nepodceňujte cestovní pojištění do USA

Pomoci Vám může naše online srovnání cestovního pojištění pro cesty do Ameriky. V kalkulačce cestovního pojištění uveďte jako cílovou destinaci USA. Dále doporučujeme si připojistit pojištění odpovědnosti za škodu nebo pojištění proti poškození a ztrátě zavazadel.

Vstup do USA – Covid-19

Pokud cestujete do Ameriky krátkodobě za účelem turistiky, soukromé návštěvy nebo jednoduché obchodní cesty budete potřebovat pouze elektronický souhlas ESTA. Jestli cestujete kvůli jinému důvodu, budete potřebovat vízum. V případě dlouhodobějšího pobytu bude potřebovat zelenou kartu.

Abyste mohli navštívit USA, musíte být plně očkováni a prokázat se negativním testem, který bude maximálně 1 den starý. Lidé, kteří nejsou plně očkováni a neprokáží se platným negativním testem starým max. 1 den, mají zakázáno přicestovat do USA. Negativní test je povinný pro všechny kromě dětí do 2 let.

Očkováni nemusí být děti do věku 18 let. Americké úřady prozatím uznávají všechny vakcíny proti Covid-19, které byly aplikovány v ČR. Je ale vhodné podstoupit posilující dávku. Zatím sice není povinná, ale pokud posilňující dávku nemáte, platí pro vás zvláštní opatření po příletu do USA.

Doklady ohledně očkování a prodělaného negativního testu lze podložit písemně nebo elektronicky (s pomocí platného digitálního certifikátu EU COVID).

Do USA budete potřebovat:

  • platný negativní test (max. 1 den starý)
  • prodělané plné očkování
  • mít posilující dávku očkování (doporučeno)

Pamatujte na to, že v rámci bezvízového programu musíte mít registraci odsouhlasenou ještě před tím, než nastoupíte do letadla.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Letenky do USA

Objednejte si letenky s dostatečným předstihem. Ideálně i půlročním Ty nejlevnější letenky do USA budou sice s přestupy a budete mít omezený výběr termínů odletu, ale cenově se můžete dostat okolo 10 000 Kč.

Cestování do USA – co navštívit?

New York

Město, které nikdy nespí. Jedná se o nejlidnatější město USA. V New Yorku je mnoho zajímavých míst, z nichž nejznámějších je socha Svobody. Nezapomeňte také na Central Park nebo Time Square. Nově se zde do velké výšky tyčí věž One World Trade Center, dříve přezdívaná věž svobody.

Las Vegas

Las Vegas je největším městem státu Nevada. Město je známé svým nočním životem a patří mezi nejvíce se rozvíjející oblasti v USA. Hlavní dominantou v tomto městě jsou velké hotelové komplexy a obří kasina.

San Francisco

Je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kromě toho je vyhledávaným místem pro velice známý most Golden Gate Bridge, Čínskou čtvrť nebo bývalé vězení na ostrově Alcatraz.

Národní parky USA

V USA se nachází 63 národních parků. Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější.

  • Národní park Yellowstone

Je nejstarším národním parkem na světě. Zajímavým je především tím, že na jeho území se nachází zhruba polovina všech světových typů geotermálních jevů. Návštěvníci tak mají možnost vstoupit na území supervulkánu.

  • Národní park Great Smoky Mountains

Nejnavštěvovanější národní park v USA. Součástí parku je les, který patří k nejstarším lesům na Zemi. Kromě toho je také největším pralesem na východě USA.

  • Národní park Grand Canyon

Tento národní park nabízí úchvatný pohled na nejvíce monumentální kaňon na světě. Určitě patří mezi nejvíce zajímavá místa západu USA.