Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do USA

Cestujete do USA? Nenechte nic náhodě a uzavřete si kvalitní cestovní pojištění. O této destinaci je všeobecně známo, že veškeré náklady na lékařská ošetření jsou mimořádně finančně nákladné. Kolik cestovní pojištění do USA stojí, co obsahuje a jak jej sjednat, se dočtete v tomto článku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do USA?

Zdravotní péče je v Americe na vysoké úrovní, a také je velmi nákladná. I drobné ošetření se zde vyšplhá na velmi vysoké částky, proto je uzavření cestovního pojištění do USA víceméně nezbytné. U daného pojištění byste tedy měli volit co nejvyšší limity léčebných výloh (nejlépe neomezené). Právě z nich je hrazená mj.:

Cestovní pojištění do USA

Při svých cestách po Americe také určitě oceníte pojištění odpovědnosti (na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku), pojištění zavazadel (pro jejich ztrátu, poškození či odcizení) a pojištění úrazu. V případě, že se v Americe budete chystat také sportovat, podívejte se na to, zda daná aktivita spadá do rekreačních sportů, nebo si budete muset připojistit rizikové, či dokonce extrémní sporty.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání cestovního pojištění do USA

Pro srovnání toho nejlepšího cestovního pojištění do USA použijte online kalkulačku. Stačí se pouze připojit k internetu, vzít chytrý telefon, počítač nebo tablet a během pár minut uvidíte přehledné srovnání hned od několik prověřených pojišťoven. Elegantně se tak vyhnete zdlouhavému obíhání jejich poboček. U jednotlivých nabídek pak uvidíte jak cenu cestovního pojištění, tak výši pojistných limitů i volbu možných připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do USA?

Přesnou cenu cestovního pojištění uvidíte právě v online kalkulačce. Ovlivňuje ji totiž délka vašeho pobytu, počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu), zvolená výše pojistných limitů a výběr připojištění.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 3 500 000 Kč 7 000 000 Kč 100 000 000 Kč
Pojištění úrazu 200 000 Kč 200 000 Kč 800 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 2 000 000 Kč 30 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE NE 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 980 Kč 1 176 Kč 2 916 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do USA pro dvě osoby (29 a 27 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 3. 6. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do USA?

Cestovní pojištění do USA si snadno a rychle sjednáte přes kalkulačku cestovního pojištění. Stačí si vybrat pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a cestovní pojištění uzavřete online cestou. Všechny důležité dokumenty vám během pár minut přijdou do e-mailu a samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do USA?

Pro cestu do USA budete potřebovat platný biometrický pas a turistické vízum ESTA, které má platnost 90 dnů. Jeho vyřízení zvládnete online cestou; na potvrzení se obvykle čeká pár týdnů. Platný pas a turistické vízum musí mít také děti, a to nezávisle na věku.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba, policie a hasiči 911
  • Jazyky - v Americe se domluvíte anglicky, v některých částech také španělsky
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, záškrtu, dětské obrně, tetanu, žloutence typu B a vzteklině
  • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 40 až 88 km/h, mimo obec 80 až 113 km/h a na dálnici 105 až 129 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,8 promile.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do USA

Amerika je zemí jedinečné přírody, kterou můžete objevovat nejen v národních parcích, světoznámých velkoměst, historických míst i skvělých muzeí. Stačí si jen vybrat, co chcete vidět nejvíce, a naplánovat svou cestu.

Tipy, co navštívit a vidět v USA

Města

  • New York - město, které nikdy nespí. Jedná se o nejlidnatější město USA. V New Yorku je mnoho zajímavých míst, z nichž nejznámější je socha Svobody. Nezapomeňte také na Central Park nebo Times Square.
  • Las Vegas - největší město státu Nevada. Je známé svým nočním životem a patří mezi nejvíce se rozvíjející oblasti v USA. Hlavní dominantou v tomto městě jsou velké hotelové komplexy a obří kasina.
  • San Francisco - je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kromě toho je vyhledávaným místem pro velice známý most Golden Gate, Čínskou čtvrť nebo bývalé vězení na ostrově Alcatraz.

Národní parky

V USA se nachází 63 národních parků. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

  • Národní park Yellowstone - je nejstarším národním parkem na světě. Zajímavým je především tím, že na jeho území se nachází zhruba polovina všech světových typů geotermálních jevů. Návštěvníci tak mají možnost vstoupit na území supervulkánu.
  • Národní park Great Smoky Mountains - nejnavštěvovanější národní park v USA. Součástí parku je les, který patří k nejstarším lesům na Zemi. Kromě toho je také největším pralesem na východě USA. 
  • Národní park Grand Canyon - tento národní park nabízí úchvatný pohled na nejvíce monumentální kaňon na světě. Určitě patří mezi nejvíce zajímavá místa západu USA.