Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do USA

Cestujete do USA? Čeká vás mnoho zážitků a můžete navštívit nespočet fascinujících míst. Nenechte ale nic náhodě a sjednejte si před odletem kvalitní cestovní pojištění. O USA je totiž všeobecně známo, že veškeré náklady na lékařská ošetření jsou mimořádně vysoké. Přečtěte si proto, kolik stojí cestovní pojištění do USA, co obsahuje a jak ho sjednat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do USA?

Zdravotní péče je v Americe na velmi vysoké úrovni, ale také je nečekaně nákladná. I drobné lékařské ošetření v USA se tak vyšplhá na poměrně vysoké částky. Právě proto je uzavření cestovního pojištění do USA nezbytné. A protože se nabídky pojišťoven různí, zaměřte se při výběru nejvýhodnějšího cestovního pojištění do Ameriky především na co nejvyšší limity léčebných výloh (nejlépe neomezené). Z těch je totiž hrazená například:

Cestovní pojištění do USA

Při svých cestách po Americe také určitě oceníte různá šikovná připojištění, která si k cestovnímu pojištění můžete sjednat:

Vzhledem ke spoustě krás a rozlehlosti Ameriky se určitě vyplatí Spojené státy poznat také po vlastní ose a půjčit si zde automobil. I v tomto případě najdete v cestovním pojištění velmi užitečnou záležitost jménem pojištění půjčeného auta v zahraničí.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Srovnání cestovního pojištění do Ameriky

Abyste našli to nejlepší cestovní pojištění do USA, zkuste použít online kalkulačku. Stačí do ní zadat pár základních údajů a vzápětí uvidíte přehledné srovnání hned od několika prověřených pojišťoven. Elegantně se tak vyhnete zdlouhavému obíhání jejich poboček. U jednotlivých nabídek pak uvidíte jak cenu cestovního pojištění, tak výši pojistných limitů nebo volbu možných připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do USA?

Přesnou cenu cestovního pojištění uvidíte právě v online kalkulačce. Ovlivňuje ji totiž:

 • délka vašeho pobytu,
 • počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu),
 • zvolená výše pojistných limitů,
 • výběr připojištění.

Pro lepší přehled o tom, na kolik vás vyjde cestovní pojištění do Ameriky, jsme pro vás udělali také orientační výpočet.

Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Léčebné výlohy 4 000 000 Kč 7 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění úrazu x 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti x 5 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel x 25 000 Kč 50 000 Kč
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 1 120 Kč 1 996 Kč 2 898 Kč

Pozn.: Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do USA pro dvě osoby (28 a 30 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 26. 5. 2024.

Jak si sjednat cestovní pojištění do USA?

Cestovní pojištění do USA si snadno a rychle sjednáte přes kalkulačku cestovního pojištění. Stačí si vybrat pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a cestovní pojištění uzavřít online. Všechny důležité dokumenty vám během pár minut přijdou do e-mailu a samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou).

Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění do Ameriky nemusí nutně znamenat to nejlepší. Jak už jsme zmiňovali, lékařské ošetření v USA může být nečekaně drahé a levné pojištění vám nemusí stačit. Doporučujeme proto vybrat si takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Podmínky vstupu do USA

Pro cestu do Ameriky budete potřebovat biometrický pas. Od roku 2008 nemusejí občané ČR žádat o turistické vízum do USA a mezi oběma zeměmi platí bezvízový styk. Jedná se ovšem pouze o výletní nebo obchodní cesty v délce do 90 dnů (na studijní, pracovní nebo výměnné pobyty stále potřebujete vízum).

Abyste mohli vstoupit na území USA, musíte minimálně 72 hodin před odletem požádat přes americkou ambasádu o souhlas, který je vám udělen prostřednictvím Elektronického systému cestovní registrace (ESTA). Správní poplatek je aktuálně 14 USD a souhlas má platnost 2 roky. Pokud jste odmítnuti, musíte požádat o vízum.

Dále je potřeba prokázat, že máte zakoupenou zpáteční letenku s datem odletu do 90 dnů po vstupu do USA.

A pozor – pokud jste po 12. lednu 2021 navštívili Kubu, budete muset pro vstup do USA žádat o vízum. Totéž platí, pokud jste po 1. březnu 2011 navštívili KLDR, Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii nebo Súdán.

Kolik stojí vízum do USA, se dozvíte na webu americké ambasády. A potřebují ho samozřejmě jak dospělí, tak i děti.

Volání z USA

Pokud si do USA berete svůj vlastní mobil, respektive svou českou SIM kartu, bude se volání z USA řídit vaším roamingem. Spojené státy americké spadají do takzvané 2. zóny a volání je tam tedy výrazně dražší než v rámci EU. Před cestou se proto vyplatí zjistit, jestli váš mobilní operátor nenabízí nějaký výhodný balíček pro volání ze zahraničí. Můžete také vyzkoušet srovnání mobilních tarifů.

Voláte-li někomu do USA, stačí před jeho běžné mobilní číslo napsat +1.

Pokud chcete z amerického čísla volat na číslo registrované v ČR, je potřeba nejprve před něj napsat předvolbu 011 a pak připsat i 420 (bez plus).

Druhou variantou je volat pouze s předvolbou +420.

Výběr z bankomatů v USA

V USA se platí americkými dolary. Před cestou se vyplatí směnit si české koruny na dolary, což můžete udělat v jakékoliv směnárně, bance, případně na letišti. Směnárny najdete i v amerických městech. Nevozte s sebou ale příliš vysokou hotovost, abyste se nestali cílem zlodějů.

Je lepší mít u sebe méně peněz a v případě potřeby platit debetní kartou (ujistěte se, že v bance máte povoleno používat ji mimo ČR a konkrétně v USA), kreditní kartou nebo vybrat peníze z bankomatu.

Výběr z bankomatu v USA není složitý. Jen je potřeba umět aspoň trochu anglicky. Připravte se na to, že bankomaty se ptají, jestli jste vložili debetní kartu nebo kreditní kartu. Počítejte také s tím, že za výběr z bankomatu v zahraničí budete platit poplatky, které jsou v desítkách až stovkách korun (záleží na ceníku vaší banky), záleží na tom, jaký máte běžný účet. Placení kartou je v tomto ohledu výhodnější - je bez poplatků.

Užitečné informace před cestou do USA

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba, policie a hasiči 911
 • Jazyky - v Americe se domluvíte anglicky, v některých částech také španělsky
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, záškrtu, dětské obrně, tetanu, žloutence typu B a vzteklině
 • Řízení - maximální rychlost se v USA liší stát od státu. V obci je to 40 až 88 km/h, mimo obec 80 až 113 km/h a na dálnici 105 až 129 km/h. Pokuty za překročení rychlosti mohou být až několik set dolarů.
  • Tolerance alkoholu za volantem je 0,8 promile, ale jen u řidičů starších než 21 let (u mladších je tolerance 0,2 promile).
  • Semafory jsou umístěné až za křižovatkou, vy samozřejmě ale musíte zastavit už před ní.
  • Na křižovatkách můžete narazit na značku Stop - all way. Pokud se u takové křižovatky setká více vozidel, řidiči pokračují v jízdě dle pořadí, v jakém ke křižovatce přijeli.
  • Na červenou můžete odbočit doprava (kromě New Yorku).
  • Na čerpacích stanicích se benzín většinou platí předem. Setkáte se také s platbou platební kartou přímo ve stojanu, přičemž je někdy třeba zadat PSČ místa, ve kterém byla vaše karta vydaná (tzv. ZIP code).
  • Nikdy nepředjíždějte školní autobus, který stojí na zastávce. V opačném případě můžete dostat vysokou pokutu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do USA

Amerika je zemí jedinečné přírody, kterou můžete objevovat nejen v národních parcích, světoznámých velkoměst, historických míst i skvělých muzeí. Stačí si jen vybrat, co chcete vidět nejvíce, a naplánovat svou cestu.

Tipy, co navštívit a vidět v USA

Města

 • New York - město, které nikdy nespí. Jedná se o nejlidnatější město USA. V New Yorku je mnoho zajímavých míst, z nichž nejznámější je socha Svobody. Nezapomeňte také na Central Park nebo Times Square.
 • Las Vegas - největší město státu Nevada. Je známé svým nočním životem a patří mezi nejvíce se rozvíjející oblasti v USA. Hlavní dominantou v tomto městě jsou velké hotelové komplexy a obří kasina.
 • San Francisco - je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kromě toho je vyhledávaným místem pro velice známý most Golden Gate, Čínskou čtvrť nebo bývalé vězení na ostrově Alcatraz.

Národní parky

V USA se nachází 63 národních parků. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

 • Národní park Yellowstone - je nejstarším národním parkem na světě. Zajímavým je především tím, že na jeho území se nachází zhruba polovina všech světových typů geotermálních jevů. Návštěvníci tak mají možnost vstoupit na území supervulkánu.
 • Národní park Great Smoky Mountains - nejnavštěvovanější národní park v USA. Součástí parku je les, který patří k nejstarším lesům na Zemi. Kromě toho je také největším pralesem na východě USA. 
 • Národní park Grand Canyon - tento národní park nabízí úchvatný pohled na nejvíce monumentální kaňon na světě. Určitě patří mezi nejvíce zajímavá místa západu USA.