Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější cestovní pojištění 2023

V naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven s různorodými produkty, z nichž si můžete vybrat takové pojištění, které bude nejvíce odpovídat vašim představám a požadavkům. V případě, že hledáte nejlevnější cestovní pojištění, které vám pokryje nečekané výdaje při cestách do zahraničí, jste na správné adrese.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč online cestovní pojištění?

 • srovnání a sjednání pojištění během několika minut z pohodlí vašeho domova,
 • platí okamžitě po uhrazení pojistného, dokumenty obdržíte do e-mailu,
 • sleva na cestovní pojištění až 50 %.

Nejlevnější cestovní pojištění

Co zahrnuje cestovní pojištění?

V rámci cestovního pojištění je vždy automaticky zahrnuto pojištění léčebných výloh a asistenční služby, které jsou k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Limity pojistného krytí se u léčebných výloh pohybují od 1,5 mil. Kč až do neomezené výše limitu krytí. Součástí léčebných výloh jsou veškeré náklady na ošetření a na léky, repatriace a také transporty.

V základním cestovním pojištění je také automaticky zahrnuto pojištění rekreačních sportů. Ve většině případů jsou do sportů rekreačních řazeny oddechové sportovní aktivity jako například turistika, cyklistika po vyznačených trasách, běh, in-line bruslení, plavání a šnorchlování, rekreační kolektivní sporty, jako jsou volejbal, fotbal, badminton apod.

Při sjednání cestovního pojištění se vždy raději ujistěte, zda vámi provozovaná aktivita do rekreačních sportů spadá. Pro představu cestovní pojištění do Itálie v květnu 2023 na 1 den pro dospělou osobu ve věku 25 let seženete od 11 Kč, pro nezletilou osobu 7 Kč.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kde platí cestovní pojištění?

Při výběru nejlevnějšího cestovního pojištění je třeba vždy zohlednit to, do jaké destinace cestujete, tedy jaký je charakter vaší cesty. Může se jednat o cestu turistickou, nebo pracovní (buď manuální, nebo nemanuální).

Cestovní pojištění většinou platí nejen v zemi, pro kterou si ho sjednáte, ale také v okolních státech dle územní platnosti. Pojištěni jste tak už při cestě na dovolenou – tedy i v zemích, kterými budete projíždět. Jen si dejte pozor na destinace, které leží u hranic světadílů. Zde si mohou pojišťovny diktovat trochu jiná pravidla.

Územní platnost - možné varianty

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko)
 • Svět bez USA
 • Svět s USA
 • ČR

Poznámka: Jedná se o nejčastější variantu pojišťoven.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní připojištění do zahraničí

Druhů připojištění k cestovnímu pojištění existuje široké spektrum a nabídka jednotlivých pojišťoven se může lišit. Proto se nyní podívejme na některá z těch nejčastějších.

 • Připojištění odpovědnosti - toto připojištění kryje škody na majetku či zdraví, které jste svým jednáním způsobili třetím osobám
 • Připojištění zavazadel - pokrývá případné poškození či ztrátu zavazadel. Ale pozor, u tohoto připojištění je třeba věnovat pozornost různým výlukám z pojištění, které zde bývají poměrně široké (a u každé pojišťovny jsou odlišné).
 • Připojištění úrazu - to slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti
 • Storno cesty - jedná se o připojištění, které vám pokryje případné náklady předem vynaložené na pořízenou dovolenou, na kterou nemůžete z určitých závažných důvodů odjet. V tomto případě je ovšem nutné počítat se spoluúčastí (obvykle 10-20 %).
 • Připojištění sportovních aktivit - už při sjednávání cestovního pojištění je třeba zohlednit také to, jaký sport budete v zahraničí provozovat
  • Rekreační sporty jsou do cestovního pojištění zahrnuty automaticky a zdarma.
  • Připojistit se můžete na rizikové a extrémní sporty. Každá pojišťovna má sporty definovány v rámci daných kategorií jinak, a tak je třeba se vždy řádně ujistit, do jaké kategorie vámi provozovaná aktivita spadá.
  • Přehled a řazení sportů do jednotlivých skupin máte možnost najít přehledně u každé pojišťovny, a to v rámci naší kalkulačky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Typ připojištění Limity
Připojištění zavazadel 15 000 - 50 000 Kč
Úrazové připojištění 200 000 - 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 - 5 000 000 Kč
Autoasistence Limity se týkají rozsahu služeb (odtah do ČR, oprava na místě, ubytování, náhradní vůz)
Připojištění storna zájezdu 50 000 - 150 000 Kč

Poznámka: Uvedené limity odpovídají střední variantě pojištění. 

Nejlevnější cestovní pojištění Evropa vs. USA

Při sjednání cestovního pojištění u nás můžete získat slevu až 50 %. Dále pak může být u některých pojišťoven zohledněna i sleva za rodinné cestovní pojištění nebo hromadná sleva při pojištění pro více osob najednou. Nemusí vždy ale platit, že nejlevnější cestovní pojištění je to nejlepší.

Pokud cestujete do vzdálenějších destinací mimo Evropu, určitě doporučujeme se rozhodovat nejen podle ceny pojištění, ale také podle limitů pojistného krytí, a to především co se léčebných výloh týká.

Z pojištění léčebných výloh je v zahraničí hrazeno nejen ošetření a zdravotní péče, ale také případná hospitalizace a transporty. A taková repatriace, kdy je nutný letecký převoz s asistencí lékaře z destinace, např. ze Spojených států amerických, se náklady mohou vyšplhat až na statisícové částky.

Vždy je tedy třeba se při sjednávání pojištění zamyslet nad tím, kam cestujete, co budete v zahraničí podnikat, jaká je zdravotní péče v dané destinaci, a popřemýšlet, do jaké výše se mohou dostat náklady dostat.

Srovnání cen cestovního pojištění 2023

Destinace (délka pobytu) Cena/den
Rakousko (7 dní) 11 Kč
Chorvatsko (7 dní) 11 Kč
Slovensko (7 dní) 11 Kč
Itálie (7 dní) 11 Kč
USA (14 dní) 23 Kč
Japonsko (14 dní) 22 Kč

Kalkulace je počítaná pro 7denní/14denní turistickou cestu jedné osoby (25 let, nestudující). Jedná se o nejnižší nabídku (nižší varianta pojištění) ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nikoli o obchodní nabídku. Počítáno dne 24. 5. 2023.

Spočítat cestovní pojištění

Sjednání nejlevnějšího cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění online je jednoduché, rychlé a nezabere vám více než pár minut. Pokud sjednáváte pojištění pro více osob, nezapomeňte mít po ruce jejich osobní údaje, tedy jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo a adresu trvalého či přechodného bydliště.

Na první straně kalkulačky vyplníte pouze základní údaje pro výpočet pojistného. Zvolíte termín cesty, cílovou destinaci, typ cesty a zadáte věk cestujících. Po stisknutí tlačítka ,,Spočítat ceny" před sebou máte nabídku několika pojišťoven, společně s možnými připojištěními, kde si můžete vybrat pro vás to nejlepší a nejlevnější cestovní pojištění.

Bližší informace o produktu dané pojišťovny si můžete prostudovat pod tlačítkem ,,Detail" ve sloupci jednotlivých pojišťoven. Vyberete si variantu pojištění, která se vám bude nejvíce zamlouvat, a na konci objednávky za zvolené pojištění zaplatíte online platební kartou nebo převodem.

Po sjednání cestovního pojištění obdržíte veškeré dokumenty do e-mailu. Smlouvu si tedy jen vytisknete. Cestovní pojištění vzniká zapsáním platby na účet pojišťovny, není tedy třeba nic podepisovat. Pokud vás tedy tlačí čas, sjednání online je pro vás ideální volbou. Své cestovní pojištění si můžete sjednat i na letišti při čekání na odbavení, a když zaplatíte kartou online, pojištění vám bude platit prakticky ihned.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ