222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Turecka

Čeká vás dovolená v Turecku a zajímá vás, co v této krásné zemi stojí za shlédnutí? Rádi byste věděli, co všechno je nutné zjistit a zajistit před vycestování do Turecka? Zajímá Vás také, jak sjednat vhodné cestovní pojištění do Turecka? Tak přesně pro vás byl napsán tento článek, vše důležité se dozvíte na jednou místě. Turecko je státem, který je v podstatě z části ležící v jihovýchodní Evropě a z části v Malé Asii. Právě díky své rozloze je podnebí v Turecku velmi rozmanité. Klima je zde většinou subtropické, léta jsou horká a zimy mírné. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Při návštěvě Turecka se můžete vykoupat ve čtyřech různých mořích a to ve Středozemním, Černém, Egejském a Marmanském.

Cestovní pojištění do Turecka

Co při návštěvě Turecka rozhodně nevynechat

V Turecku si přijde na své v podstatě každý. Milovník historie zde může obdivovat pozůstatky prastarých civilizací, turista má možnost vydat se na stovky horských upravených stezek, sportovec hledající adrenalin sjíždět divoké řeky obklopené panenskou přírodou a rekreant toužící po válení na pláži má na výběr z mnoha turistických destinací s hotely na vysoké úrovni.


Turistům, které zajímá historie můžeme doporučit návštěvu města Efes. Jedná se o nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické město na území Turecka. Kochat se zde můžete krásným amfiteátrem, několika chrámy. Největším lákadlem je zde zajisté Celsova knihovna. Nedaleko městečka Kemer můžete navštívit pozůstatky starodávného města Phaselis, které bylo ve své době velmi významným obchodním centrem. Pokud stále nebudete mít památek dost, zajeďte se také podívat na Hagia Sofia, čili chrám Boží Moudrosti, který je jedním z nejznámějších sakrálních staveb světa. Tento byzantský chrám byl postaven v letech 532 - 537.

V případě, že chcete Turecko skutečně poznat, určitě nesmíte vynechat návštěvu města Istanbul. Istanbul je město, které spojuje dva kontinenty a chlubí se opravdu pestrou historií. Nachází se zde mnoho krásných historických památek, které vás zajisté okouzlí. Nejznámějším symbolem tohoto města je mešita Sultan Ahmed, známá také jako Modrá mešita. Dalším lákadlem města je Palác Topkapi, který sloužil v letech 1465 až 1853 jako oficiální rezidence osmanských sultánů. Při návštěvě Istanbulu je pak skoro nutností navštívit místní rozlehlá tržiště, kde seženete téměř všechno, od potravin, oblečení až po elektroniku.

Pro turisty toužící poznávat krásy turecké přírody máme samozřejmě také několik tipů. Mezi nejnavštěvovanější oblasti vnitrozemního Turecka patří Kappadokie. Naleznete zde pohádkové skalní útvary, podzemní města a starobylé kaple, které ve vás zachovají hluboké dojmy a vzpomínky. Další přírodní atrakcí Turecka je pak Pamukkale neboli bavlněný hrad. Jedná se o svah pokrytý sněhově bílým travertinem, který z dálky připomíná hrad z bavlny. Toto místo je oblastí tektonického zlomu a na povrch zde vytékají minerální prameny bohaté na vápník. Díky tomu na skalách vznikají usazeniny, které svým působením po tisíce let vytvořily působivé terasy, kaskády a jezírka. V neposlední řadě můžeme jen doporučit návštěvu tureckých lázní, které jsou pro Turecko také typické. Nejznámější jsou lázně Termal, krásné historické lázně ležící přibližně 200 km od Istanbulu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Turecka

Při cestách je nutné uzavřít kvalitní cestovní pojištění do Turecka. To si můžete sjednat jednoduše, přehledně a online, z pohodlí vašeho domova. Před sjednáním cestovního pojištění do Turecka je však třeba zvážit, co vše je třeba pří výběru správného pojištění zohlednit. Nejprve se zamyslete nad účelem a typem vaší cesty do Turecka. Pokud jedete pouze za rekreací na pláž, není třeba sjednávat nijak speciální cestovní pojištění do Turecka. V základním pojištění jsou vždy obsaženy asistenční služby a pojištění léčebných výloh. U pojištění léčebných výloh je třeba zvolit odpovídající limity pojistného krytí. Proto i pro nenáročnou turistiku doporučujeme volit limity pojistného krytí v minimální výši 3 mil. korun. Pokud však do Turecka cestujete za náročnější turistikou či sportem, nezapomeňte vaši sportovní aktivitu do cestovního pojištění zohlednit. A to nejen co se týká volby správného připojištění rizikového či extrémního sportu, ale také co se týká výše limitů pojistného krytí na pojištění léčebných výloh. Pro takové případy doporučuje limity pojistného krytí léčebných výloh v minimální výši 5 mil. korun, spíše vyšší.

V neposlední řadě je také třeba zohlednit aktuální bezpečnostní situaci ve světě. Turecko bylo v posledních měsících bohužel již několikrát vystaveno teroristickým útokům, a tak před vycestováním do této země doporučujeme pečlivě sledovat varování, která zveřejňuje na svých webových stránkách v sekci ,,Cestujeme" Ministerstvo zahraničních věcí. Málokdo totiž ví, že i aktuální bezpečnostní situace má úzkou spojitost s cestovním pojištěním. Pokud by bylo ministerstvem vyvěšeno varování ohledně nedoporučení cestování do této lokality, tak v případě, že by vás zasáhl některý z následků teroristických útoků, nebylo by s největší pravděpodobností ze strany pojišťovny, s odvoláním právě na nedoporučení cestování do dané destinace, pojistné plnění uhrazeno.

Jak sjednat online cestovní pojištění do Turecka

Sjednání cestovního pojištění do Turecka je skutečně rychlé a jednoduché. Jestliže už máte jasno, co všechno do pojištění chcete a potřebujete zahrnout, stačí vybrat pojišťovnu, její konkrétní produkt a můžete se pustit do sjednávání. Sjednání cestovního pojištění do Turecka vám skutečně nezabere více než pár minut, stačí zadat základní údaje o cestě a cestujících, vybrat pojišťovnu a dokončit objednávku. Platit můžete online kartou rovnou při sjednání pojištění nebo později prostřednictvím příkazu k úhradě. Dokumenty včetně asistenčních kartiček obdržíte po sjednání pojištění do vaší emailové schránky, stačí si je pak jen vytisknout. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba ho nijak podepisovat a zasílat nám zpátky.

Pokud si nebudete v průběhu sjednávání čímkoliv jisti, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ