Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Turecka

Turecko je velmi oblíbená destinace díky kombinaci orientálnosti, luxusu, ale i blízkého středomořského prostředí. Každý rok se do místních rezortů vypraví tisíce Čechů a mnozí také poznávají staré antické památky. Zajímá vás, jaké cestovní pojištění je do Turecka nejlepší? Pak čtěte dále.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Turecko covid-19

Všechna omezení při vstupu do země, související s onemocněním covid-19 byla 1. 6. v Turecku zrušena. Příliš se ani nedodržují ostatní epidemická opatření, jako je například nošení roušek nebo respirátorů ve zdravotnických a sociálních službách, nebo rozestupy při pohybu většího množství osob v interiérech budov.

I tak ale doporučujeme se o současnou situaci před odletem do Turecka zajímat, například přes Velvyslanectví Turecké republiky v Praze. Také buďte obezřetní a respirátor mějte pro jistotu vždy po ruce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Turecko a dovolená

Většina turistů jezdí do Turecka k letnímu pobytu u moře. Těch je tam hned několik: Středozemní, Černé, Egejské a Marmanské. V Turecku si přijde na své ale v podstatě každý. Od relaxu na pláži, přes bohatou historii, romantiku měst, gastronomii, až po sport.

Koho zajímá historie, může navštívit město Efes nebo pozůstatky starodávného Phaselisu. Známá je samozřejmě Hagia Sofia – chrám Boží Moudrosti v Istanbulu, stejně jako velké množství byzantských, ale i muslimských památek. Navštívit můžete v tureckých městech rozsáhlá tržiště s orientálními surovinami.

Turecko je také plné jeskyní, kterých je až 40 tisíc. Ty nejznámější se nachází v blízkosti Středozemního moře, severozápadní Anatolii nebo v evropské pevninské části Turecka.

Milovníci luxusní dovolené si samozřejmě také přijdou na své, stejně jako příznivci typické rodinné dovolené.

Aktivní dovolená v Turecku

Příznivci klasické turistiky, ale i sportů do Turecka jezdí poznávat nádhernou přírodu a využívat její divokost. Od pěších stezek a horolezectví, přes sjíždění divokých řek nebo cyklotras, až po potápění v moři nebo jiné vodní sporty. Vždy u toho myslete na svou bezpečnost a řádně se pojistěte. Zejména, pokud jde o adrenalinové a rizikové sporty, každá pojišťovna k nim může přistupovat jinak.

TIP:

Pro rafting doporučujeme řeku Coruh (český Čoroch), která patří mezi 10 nejlepších světových míst pro tento adrenalinový sport.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ideální cestovní pojištění do Turecka

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ dovolené v Turecku, rozmyslete si, jaká rizika vám pravděpodobně hrozí. Podle toho si také nastavte limity pojistného krytí. Odlišné pojištění sjednáte pro dovolenou, kterou strávíte v resortu, jiné zase pro aktivní poznávání, cesty na vlastní pěst nebo sporty.

Bohužel Turecko patří mezi země, ve kterých musíte sledovat bezpečnostní situaci. Turecko bylo již několikrát vystaveno teroristickým útokům, a tak před vycestováním doporučujeme pečlivě sledovat varování, která zveřejňuje na svých webových stránkách v sekci ,,Cestujeme" Ministerstvo zahraničních věcí.

Jak sjednat online cestovní pojištění do Turecka?

Sjednání cestovního pojištění do Turecka je skutečně rychlé a jednoduché. Jestliže už máte jasno, co všechno do pojištění chcete a potřebujete zahrnout, stačí vybrat pojišťovnu, její konkrétní produkt a můžete se pustit do sjednávání.

Sjednání cestovního pojištění do Turecka vám skutečně nezabere více než pár minut, stačí zadat základní údaje o cestě a cestujících, vybrat pojišťovnu a dokončit objednávku. Dokumenty včetně asistenčních kartiček obdržíte po sjednání pojištění do vaší emailové schránky, stačí si je pak jen vytisknout. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba ho nijak podepisovat a zasílat zpět.

Pokud si nebudete v průběhu sjednávání čímkoliv jisti, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ