Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Evropy

Hledáte cestovní pojištění do Evropy nebo se chystáte procestovat celou Evropu nebo se jen vydáte navštívit jednu ze zemí tohoto nejmenšího světadílu? Je jedno, jestli se za poznáním vydáváte s batohem na zádech, vlakem, ve dvou nebo pracovně. Už tak docela ale není, zda máte sjednáno komerční cestovní pojištění anebo spoléháte na to zdravotní. Důvodem je jednoduchý - peníze.

cestovni-pojisteni-epp

Pokud si cestovní pojištění nesjednáte, máte na základě předložení Evropského zdravotního průkazu (EHIC) nárok pouze na zdravotní péči v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru. Jedná se však pouze o nezbytnou zdravotní péči s přihlédnutím k nemoci. Karta evropského zdravotního pojištění je platná na území 31 států Evropy. Jedná se o následující země: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko (kromě občanů Bulharska a Rumunska), Velká Británie (včetně Gibraltaru). Bezplatné lékařské ošetření v zahraničí se jistě hodí, ale co když v rámci ošetření budu nuceni uhradit spoluúčast? Nebo když nebude schopni se samostatně vrátit zpět do České republiky? Co budete dělat, když vám odcizí veškerá zavazadla včetně peněz a osobních dokladů? Cestovní pojištění do Evropy vám v případě pojistné události zajistí rychlou pomoc v podobě asistenční služby a vyplacení pojistného do výše limitů krytí. A to se vyplatí!

Jak zvolit vhodné cestovní pojištění?

Při sjednávání cestovního pojištění do Evropy nejsou jedinými důležitými faktory cílová destinace a typ cesty. Stejně důležité je také provozování sportovních aktivit a charakter vaší cesty. Pokud například jedete lyžovat do Alp - za předpokladu, že se budete pohybovat po vyznačených sjezdovkách do 3 500 m n.m. – stačí v kalkulaci zvolit zimní sporty. Naopak, jedná-li se o letní dovolenou v Chorvatsku, kdy hlavní náplní je opalování a koupání v moři s příležitostnou hrou volejbalu na pláži, stačí v kalkulaci ponechat již automaticky zaškrtnuté rekreační sporty. Náročnější sportovci nemusí zoufat. Až vás v Alpách přestane bavit lyžování a rozhodnete se vyrazit na Mont Blanc, stačí v kalkulaci zaškrtnout mimo zimních sportů i sporty extrémní. Opalování u moře také není pro každého, a tak zaškrtněte Rizikové sporty a můžete si zajezdit například na vodních lyžích, nebo vodním skútru. Nesmíme zapomenout na možná rizika úrazu, který však nemusíte zavinit jen sobě. Pro tento případ slouží pojištění odpovědnosti, které do výše limitů pojistného krytí uhradí škody způsobené na zdraví či majetku třetích osob. A pokud utrpíte úraz vy, obraťte se na asistenční službu, kterou máte spolu s léčebnými výlohami v kalkulaci zahrnutou automaticky.

Podle čeho se rozhodovat?

Cílovou destinaci známe, rizika cesty jsou nám jasná a podle toho je nutné si konkrétní nabídku cestovního pojištění vybrat. Postačí limit pro léčebné výlohy ve výši 2 mil. Kč, 5 mil. Kč nebo bude úplně nejlepší zvolit neomezené? Důležité je tedy vzít v úvahu, zda plánujete celou dovolenou jen ležet u moře, nebo si kromě toho chcete zajít druhý den skočit bungee jumping. Obecně platí, že je lepší rozhodovat se nejen podle ceny, ale hlavně podle výše limitů pojistného krytí a sublimitů zvolených připojištění.

Jak cestovní pojištění dokončit?

Výběr vám usnadní tlačítko Zobrazit detaily, díky kterému můžete jednoduše porovnat výše limitů u jednotlivých pojišťoven. Dále už jen stačí kliknout na tlačítko Koupit, vybrat vhodný produkt a vyplnit několik osobních údajů. Platbu můžete provést prostřednictvím online platební brány a to ihned, nebo později příkazem k úhradě. Po sjednání cestovního pojištění obdržíte na váš e-mail pojistnou smlouvu a asistenční kartičky s kontaktem na nepřetržitou pomoc v zahraničí, tedy asistenční službu. Asistenční kartičky poté stačí jen vytisknout a můžete vyrazit. Cestovní pojištění totiž nevzniká podpisem, ale zaplacením. Pokud si se sjednáním cestovního pojištění do Evropy nevíte rady, obraťte se na naše zákaznické centrum. Jsme vám k dispozici každý den na telefonu, online chatu a e-mailu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY