Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Holandska

Holandsko je zemí, která si vás naprosto získá. Najdete zde celou řadu zajímavých turistických cílů, historických památek a kulturních akcí. A kromě toho si v Holandsku zcela jistě užijete i pohled na známá tulipánová pole a větrné mlýny. Sjednejte si tedy cestovní pojištění do Holandska a vydejte se tuto zemi blíže poznat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Holandska?

Zdravotní péče je v Holandsku na velmi dobré úrovni. Díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC alias modrá kartička) zde máme coby obyvatelé České republiky nárok na poskytnutí neodkladné lékařské péče. I přesto se zde můžete setkat s případy, kdy je třeba uhradit část lékařského zákroku nebo ošetření v hotovosti. Právě z toho důvodu je dobré si sjednat cestovní pojištění, které se o tyto výdaje postará, a vy je tak nebudete muset platit z vlastních úspor. 

Mimo léčebných výloh, které se vztahují právě na zdravotní péči, je možné si do cestovního pojištění přidat i další připojištění vztahující se na celou řadu rizik. Jedná se například o:

Cestovní pojištění do Holandska

Srovnání cestovního pojištění do Holandska

Pro srovnání nabídek cestovního pojištění je dobré použít online kalkulačku cestovního pojištění. Díky ní nebudete muset zdlouhavě obíhat pobočky všech pojišťoven a vše zvládnete z pohodlí vlastního domova. Stačit vám bude pouze připojení k internetu a pár minut vašeho času.

Pro získání nejvýhodnějšího cestovního pojištění do Holandska stačí do kalkulačky zadat pár základních údajů o vás a vaší cestě, a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistných limitů i ceny pojistného. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Holandska?

Cena cestovního pojištění do Holandska je individuální a odvíjí se od toho, na jak dlouhou dobu se chystáte vycestovat, kolik osob je do pojištění zahrnuto, jaké máte nastavené pojistné limity a vybraná připojištění. Přesnou výši cestovního pojištění do Holandska tedy uvidíte právě v online kalkulačce

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 257 Kč 353 Kč 748 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 25 a 26 let. Výpočet pojistného byl proveden 29. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění do Holandska?

Se sjednáním cestovního pojištění do Holandska vám také pomůže online kalkulačka. Poté, co si v ní vyberete pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, stačí pojištění uzavřít.

Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. Samotná pojistka začíná platit po zaplacení pojistného. V případě online platby kartou tedy okamžitě, u bankovního převodu po připsání sumy na účet.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Holandska?

Holandsko je stejně jako České republika součástí Evropské unie, takže vám pro vycestování do této země bude stačit platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Stejná povinnost platí také pro děti, které musí mít svůj vlastní platný doklad totožnosti. 

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 112, policie 112, hasiči 112
 • Jazyky - úředním jazykem je v Holandsku nizozemština, ale ve většině turistických destinací se bez problémů domluvíte anglicky 
 • Očkování - není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu B, spalničkám a tetanu
 • Řízení - v obci je maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnicích 120 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 ?. Není také dobré parkovat auto u dálnice - může být totiž z bezpečnostních důvodů odtaženo.
 • Na co pozor - v Holandsku je zakázáno stanovat a jinak nocovat ve volné přírodě a dalších k tomu neurčených místech. Dále u sebe nesmíte mít nebezpečné předměty, jako jsou nože, pepřové spreje apod. V opačném případě můžete dostat pokutu. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Holandska

Co navštívit v zemi tulipánů, větrných mlýnů a sýrů? Podívejte se na tipy, co v Holandsku jednoznačně nesmíte minout!

Tipy, co vidět v Holandsku

 • Amsterdam - hlavní holandské město se svou osobitou a uvolněnou atmosférou, ve kterém můžete navštívit celou řadu muzeí (Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Muzeum marihuany, Muzeum tulipánů, Muzeum prostituce ve Čtvrti červených luceren), památek (Dům Anny Frankové), restaurací, kaváren a obchodů (bleší trh v bývalé židovské čtvrti, ulice Albert Cuyp Market a Kalverstraat). Zajděte si také do čtvrti Jordaan s tradičními domky, uličky a kanály.
 • Haag - město, ve kterém sídlí vláda i královská rodina. Jedná se o politické srdce Holandska, ve kterém je k vidění například budova Mezinárodního soudního dvora. Minout nesmíte ani okolí starobylého hradu s celou řadou historických budov a muzeí (např. galerie Mauritshuis, ve které můžete vidět obraz Dívka s perlovou náušnicí nebo Anatomii doktora Tulpa).
 • Rotterdam - největší přístav Evropy, kterému se přezdívá ,,holandská Amerika", a to díky jeho jedinečnému panoramatu. Jedná se také o město moderní architektury. Během 2. světové války byl totiž Rotterdam zcela zničen a v rámci poválečné obnovy zde byla postavena celá řada futuristických a kubistických budov. Navštivte zde Museum Boijmans van Beuningen (s díly od Tiziana, Hieronyma Bosche, Moneta) a Markthal Rotterdam (velké prosklené tržiště).
 • Haarlem - klidné historické město plné typických domů s osobitou architekturou
 • Edam - město sýrů, odkud pochází známý sýr Eidam. Získá si vás místní tradiční sýrový trh i architektura domů ze 17. století.
 • Keukenhof - největší botanická a květinová zahrada na světě. Otevřená bývá v sezoně tulipánů, od března do května.
 • Gouda - další město, které dalo název známému sýru. I v Goudě se můžete těšit na sýrové trhy, stejně jako malebné uličky a větrné mlýny. 
 • Delft - město známé svým modře malovaným fajánsem připomínajícím čínský porcelán. Město vám učaruje svou romantickou atmosférou a celou řadou lákadel.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY