Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Belgie

Belgie - země čokolády, piva a Evropské unie. Chystáte se vyrazit do tohoto rozmanitého státu se spoustou památek, přírodních krás, umění a skvělé gastronomie? Pak se podívejte na důležité informace ohledně cestovního pojištění do Belgie i celou řadu tipů, které určitě oceníte. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Belgie?

I když v Belgii můžete uplatnit tzv. modrou kartičku (Evropský průkaz zdravotního pojištění), sjednání cestovního pojištění nepodceňujte. Bez něj totiž budete muset u lékaře platit spoluúčast, přičemž se na české poměry jedná o dost vysokou částku. V cestovním pojištění navíc najdete také repatriaci zpět do České republiky i asistenční služby v českém jazyce s dostupností 24/7. Můžete si také vybrat hned několik užitečných připojištění, která určitě oceníte:

Cestovní pojištění do Belgie

Srovnání cestovního pojištění do Belgie 2024

Jestli chcete získat aktuální nabídku cestovního pojištění do Belgie, použijte naši online kalkulačku. Do té stačí zadat pouze základní údaje o vaší cestě, tedy:

 • typ cesty,
 • dobu jejího trvání,
 • destinaci,
 • počet osob zahrnutých do pojistky.

Hned v dalším kroku před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky od několika prověřených pojišťoven, a to rovnou včetně ceny pojištění. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Belgie?

Přesná cena cestovního pojištění je individuální. Mají na ni totiž vliv zadané parametry cesty, takže částku přímo vám na míru uvidíte právě v online kalkulačce. V té si pak stačí vybrat to nejvýhodnější cestovní pojištění a můžete vyrazit do zahraničí. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do Belgie?

V online kalkulačce si zvolíte pojištění, které se vám líbí nejvíce. Nabídku si také můžete upravovat podle potřeb -- zvolit míru zajištění (nižší, střední, vyšší) a přidávat šikovná připojištění

Samotnou pojistku uzavřete kliknutím na tlačítko Koupit. Všechny důležité dokumenty vám za pár minut přijdou do e-mailové schránky (včetně smlouvy). Cestovní pojištění začne platit hned po zaplacení pojistného (například online platbou kartou).

Při výběru cestovního pojištění mějte na paměti, že cena není ten nejdůležitější ukazatel. Mnohem podstatnější je, aby vás zvolené pojištění správně ochránilo. To nejlevnější cestovní pojištění do Belgie tedy nemusí být nutně také to nejlepší.

Volání z Belgie

Než vyrazíte do Belgie, aktivujte si u svého mobilního operátora roaming (služba volání ze zahraničí). Každý poskytovatel mobilních služeb má totiž své roamingové zóny, které se liší tarify i cenami. 

Roaming snadno aktivujete jak přes mobilní aplikaci, tak přes infolinku svého operátora. Ten vás zároveň může blíže seznámit s jednotlivými roamingovými balíčky a zodpovědět všechny vaše otázky. Podívejte se také na aktuální srovnání mobilních tarifů na Ušetřeno.cz a vyberte si ten nejlepší pro volání ze zahraničí.

Výběr z bankomatu v Belgii

V Belgii se platí eurem, takže si ještě před cestou v Česku vyměňte nějakou menší hotovost. Obecně se dá v Belgii bez problémů platit kartou. Můžete se ovšem setkat s tím, že jsou platby akceptovány od určité sumy, často se jedná o hranici 5 eur.

Problém není ani výběr hotovosti z bankomatu. Jen si raději u své banky předem zjistěte, jaké máte u svého běžného účtu poplatky za výběr v zahraničí. Tuto informaci najdete v online bankovnictví, v aplikaci nebo vám ji poskytnou na zákaznické lince. U některých běžných účtů se dokonce setkáte s možností výběru z bankomatu po celém světě zdarma. 

Užitečné informace před cestou do Belgie

Vzhledem k tomu, že je Belgie členským státem Evropské unie, stačit vám pro vycestování do této země bude platný občanský průkaz nebo pas. Vlastní cestovní doklad pak potřebují také děti, a to včetně miminek. Zvlášť u nich je třeba dávat pozor na to, aby si na fotce v dokladu byla podobná. 

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 100, policie 101, hasiči 100
 • Jazyky: V Belgii se mluví třemi jazyky, a to nizozemštinou (vlámštinou), francouzštinou a němčinou. Není ale problém domluvit se také anglicky.
 • Očkování: Není povinné, doporučuje se to proti tetanu, spalničkám a žloutence typu B.
 • Internet: K internetu se v Belgii připojíte v restauracích, hotelích i kavárnách.
 • Zásuvky: Zásuvky v Belgii jsou kompatibilní s těmi v Česku, takže se obejdete bez adaptéru.
 • Doprava: Maximální povolená rychlost na dálnici je 120 km/h, mimo obec 90 km/h, v obci 50 km/h. Při řízení platí tolerance alkoholu v krvi 0,5 promile.
 • Kriminalita: Belgie je velmi bezpečnou zemí. Pozor si dejte jen v turisticky oblíbených místech, kde můžete narazit na kapsáře.

Autem do Belgie

Do Belgie se můžete vydat také autem, protože už samotná cesta je skvělým zážitkem. Nejrychlejší trasa z Česka vede přes Německo. Vzhledem k tomu, že jak v Německu, tak v Belgii se neplatí dálniční poplatky, pojedete pohodlně a zdarma

PRAHA -- Plzeň -- Norimberk -- Frankfurt nad Mohanem -- Kolín nad Rýnem -- BRUSEL

 • Délka: 902 km
 • Čas na cestě: 10 hodin

Než se vydáte na cestu, zkontrolujte nejen stav svého vozu, ale také položky povinné výbavy v Německu i v Belgii, aby vám z nich v autě nic nechybělo. Taky si nezapomeňte zkontrolovat povinné ručení a zároveň doporučujeme sjednat havarijní pojištění. V případě nehody vám vytrhne trn z paty. Proto zbytečně neriskujte a sjednejte si to nejvýhodnější havarijní pojištění v naší online kalkulačce.

kalkulačka havarijního pojištění

Dopravní informace v Belgii

 • Dopravní pravidla jsou v Belgii stejná jako u nás.
 • Ve vlámském a valonském regionu si dejte pozor na značení názvů měst. Často jsou uvedená jen v místním jazyce, takže se mohou lišit od těch, která máte v průvodci.
 • Dodržujte pečlivě pravidla silničního provozu. Pokuty jsou v Belgii za jejich porušení dost vysoké.

Co vidět v Belgii

 • Bruggy: Benátky severu, které dýchají jedinečnou atmosférou díky svým vodním kanálům, historickým domům a středověkému šarmu. Navštívit můžete muzeum čokolády, diamantů nebo pivovar De Halve Maan. 
 • Brusel: Hlavní město Belgie a celé Evropské unie. Čeká zde na vás bohatá směs kultury, historie i moderní architektury. Jedná se o jedinečné město plné kontrastů.
 • Gent: Další malebné město s bohatou historií. Jeho středověké centrum je plné gotických kostelů i historických paláců.
 • Antverpy: Město známé svou bohatou uměleckou scénou. Najdete zde Rubensova mistrovská díla i jednu z největších diamantových burz na světě. Kromě toho se jedná o domovské město známých belgických vaflí, které můžete ochutnat v některé ze zdejších kaváren.
 • Dinant: Malé město ležící na Máze, známé svými skalními útvary a gotickým kostelem. Místním slavným rodákem je Adolf Sax, vynálezce saxofonu.
 • Leuven: Univerzitní město s bohatou historií. Za vidění stojí místní gotická radnice a univerzitní knihovna, které platí za významné architektonické skvosty. Kromě toho zde bylo poprvé uvařeno jedno z nejznámějších belgických piv Stella Artois. A to už v roce 1926.

Tip do Belgie

V Belgii můžete využít free city tour (například v Bruggách, Bruselu, Gentu a dalších městech). Jedná se o bezplatné prohlídky města s průvodcem, který vám ukáže nejznámější místa, povypráví historky a dá tipy na dobré restaurace, kavárny i kluby. I když je služba zdarma, je zvykem nechat průvodci nějaký menší obnos coby spropitné. 

Co ochutnat v Belgii

A protože je Belgie také zemí skvělé gastronomie, připravili jsme si i přehled toho, co zde musíte ochutnat.

 • Slávky a mořské plody: Ty jsou jednoduše základem místní kuchyně. Slávky můžete ochutnat na víně, pivě, s celerem, na česneku... Možností je prostě spousta. 
 • Hranolky: Pořádný kornout belgických hranolek a k tomu delikátní omáčka. Mezi tu nejoblíbenější patří klasická majonéza s arašídovou omáčkou. 
 • Vafle: Světlo světa spatřily prý už ve středověku. Dnes si je dopřejete doslova v každé kavárně, a to nejlépe s cukrem, šlehačkou, čokoládou a pořádnou porcí ovoce. 
 • Čokoláda: Belgická čokoláda je zkrátka známkou kvality. Tabulková čokoláda, pralinky, horká čokoláda, všechny tu na vás čekají. 
 • Pivo: V Belgii se vaří na 1 500 druhů piva. Ochutnat můžete piva tmavá, světlá, ovocná, hořká i sladká.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ