Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Finska

Finsko, země s tisíci jezery, malebnými lesy a fascinující kulturou, je jedním velkým cestovatelským lákadlem. Pokud plánujete cestu do Finska, podívejte se na naše užitečné rady a tipy, které se vám při cestě na sever budou jistě hodit. Taky se dozvíte, jak si nejlépe sjednat cestovní pojištění do Finska.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Finska?

I když máte tzv. modrou kartičku (Evropský průkaz zdravotního pojištění), počítejte s tím, že se vztahuje pouze na neodkladnou lékařskou péči ve státních zdravotnických zařízeních. Proto je dobré ještě před cestou uzavřít cestovní pojištění, které se vztahuje také na spoluúčast při ošetření, stejně jako na repatriaci zpět do České republiky. Bez něj byste tyhle poměrně vysoké částky museli platit z vlastních úspor. 

Kromě toho si do cestovního pojištění můžete přidat hned několik připojištění. Například:

A určitě oceníte také asistenční služby, které jsou tu pro vás 24/7 v českém jazyce a poskytnou vám radu a pomoc vždy, když to budete potřebovat.

Cestovní pojištění do Finska

Srovnání cestovního pojištění do Finska 2024

Pro aktuální přehled nabídek cestovního pojištění použijte naši online kalkulačku. Během chvíle získáte přehled pojistek hned od několika prověřených pojišťoven, a to rovnou včetně výše pojistného.

Do online kalkulačky stačí zadat základní údaje, jako je:

 • typ cesty,
 • délka cesty,
 • cílová destinace,
 • počet zajištěných osob.

Nezapomeňte samozřejmě zohlednit plánované sportovní aktivity a přidat šikovná cestovní připojištění.

srovnat CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cestovní pojištění do Finska?

Přesnou cenu cestovního pojištění do Finska uvidíte v online kalkulačce. Vliv na její výši mají totiž parametry vaší cesty a další informace, takže přesná částka je individuální. Stačí si tedy vybrat nejlepší cestovní pojištění přímo vám na míru a je to.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Finska?

Jednoduše a během chvíle v online kalkulačce. V ní si vyberete pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší ho online cestou uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám přijdou za pár minut do e-mailu (včetně smlouvy). Samotná pojistka začne platit ve chvíli, kdy uhradíte pojistné (například online platbou kartou). 

Pamatujte, že při výběru cestovního pojištění není nejdůležitější jeho cena, ale odpovídající zajištění, které vám má poskytnout. To nejlevnější cestovní pojištění do Finska tedy nemusí být také to nejvýhodnější

Volání z Finska

Před cestou do Finska si u svého mobilního operátora aktivujte službu volání ze zahraničí, tzv. roaming. Každý poskytovatel mobilních služeb má své roamingové zóny, které se od sebe liší tarify i cenami. 

Roaming pak zvládnete snadno aktivovat přes svou mobilní aplikaci nebo přes infolinku svého operátora, který vám blíže představí jednotlivé roamingové balíčky. Podívejte se také na aktuální srovnání mobilních tarifů  na Ušetřeno.cz a vyberte si ten nejlepší pro volání ze zahraničí.

Výběr z bankomatu ve Finsku

Oficiální měnou je ve Finsku euro. Směnit české koruny zde není tak jednoduché, proto si raději na eura vyměňte ještě před odjezdem. I když se dá na většině míst platit kartou, raději s sebou mějte i malou hotovost. 

Bankomaty jsou v této zemi běžně dostupné, jen si u své banky předem zjistěte, jaké máte u svého běžného účtu poplatky za výběr v zahraničí. Tuto informaci najdete v online bankovnictví, v aplikaci nebo vám ji poskytnou na zákaznické lince. U některých běžných účtů se dokonce setkáte s možností výběru z bankomatu po celém světě zdarma. 

Užitečné informace před cestou do Finska

Pro cestu do Finska budete potřebovat platný občanský průkaz. Svůj vlastní cestovní doklad samozřejmě potřebují také děti, miminka nevyjímaje.

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 112, policie 112, hasiči 112
 • Jazyky: Nejpoužívanějším jazykem je finština, dále švédština a sámština (jazyk používaný na severu země). Domluvíte se zde ale bez problémů i anglicky. 
 • Očkování: Není povinné, doporučuje se to proti tetanu a žloutence typu B.
 • Internet: K internetu se ve Finsku připojíte zdarma na celé řadě míst.
 • Zásuvky: Napětí je ve Finsku 230 V. Zásuvky jsou kompatibilní s těmi v Česku, takže se obejdete bez adaptéru.
 • Doprava: Maximální povolená rychlost na dálnici je 100 km/h, mimo obec 80 km/h, v obci 50 km/h. Při řízení platí tolerance alkoholu v krvi 0,5 promile.
 • Kriminalita: Finsko je velmi bezpečná země. Pozor si dejte jen v turisticky oblíbených místech, kde můžete narazit na kapsáře.

Kdy jet do Finska?

Termín své cesty do Finska volte podle toho, co od svého pobytu očekáváte. Krásně je v této zemi po celý rok. Každá roční doba ale nabízí jiné možnosti a zážitky. Listopad až únor jsou ideálním obdobím pro zimní sporty. Březen je nejvhodnějším měsícem pro pozorování polární záře. Jaro a léto je zase stvořené pro turistiku. A podzim si vás získá pestrou paletou barev zdejší přírody. 

Víte, že...

... v Laponsku mají ne čtyři, ale rovnou osm ročních dob?

 1. První sníh (říjen a listopad)
 2. Polární noc (prosinec a leden)
 3. Období mrazů (leden a únor)
 4. Brzké jaro (březen a duben)
 5. Jarní tání (květen)
 6. Hlavní léto (červen a červenec)
 7. Bohatá podzimní úroda (srpen)
 8. Zářivé barvy podzimu (září)

Pokud se rozhodnete objevovat právě Laponsko, připravte se na drsnější podmínky a určitě vyrazte jen se zkušeným průvodcem.

Autem do Finska

Chcete, aby vaše dovolená byla o něco dobrodružnější? Vydejte se do Finska autem. Při cestě z Česka vaše trasa povede přes Polsko a Pobaltské státy, odkud přes Finský záliv jezdí pravidelné trajekty na trase Tallinn-Helsinky.

 • PRAHA - Vratislav - Lodž - Varšava - Kaunas - Riga - Tallinn - HELSINKI
 • 1 691 km
 • 22 hod. 25 min.

Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o dlouhou trasu, je dobré si ji rozdělit do několika dní a ty strávit na některém za zajímavých míst - a že jich je po cestě celá řada. Určitě bude také dobré střídat se minimálně ve dvou řidičích a dopřávat si pravidelné bezpečností zastávky

Před cestou do Finska autem se podívejte nejen na stav vašeho vozu, ale také na havarijní pojištění a povinné ručení, které by se o vás za hranicemi mělo umět správně postarat. Kromě to si zjistěte aktuální informace o cenách benzínu a nafty, dálničních a mýtných poplatcích, stejně jako o povinné výbavě ve všech státech, kterými budete projíždět.

SPOČÍTAT povinné ručení

Půjčení auta ve Finsku

Půjčit si auto je ve Finsku velmi snadné. Jednoduše si ho zarezervujete předem online cestou a vyzvednete přímo na letišti nebo na jiném smluveném místě. Vybrat si můžete ze služeb celosvětově známých půjčoven, jako je Europcar, Alamo a další. Vzhledem k tomu, že je Finsko v Evropské unii, stačit vám zde bude klasický řidičský průkaz a dále budete muset také předložit kreditní kartu.

Před půjčením auta ve Finsku také zvažte možnost sjednat si připojištění půjčeného vozidla. V případě nehody nebo odcizení půjčeného auta nebudete muset platit spoluúčast, kterou by po vás jinak půjčovna vyžadovala. Připojištění si můžete sjednat k cestovnímu pojištění nebo k pojištění odpovědnosti za škodu. Vždy si ale dopředu ověřte, jaké jsou podmínky připojištění, obzvlášť plánujete-li se vydat do odlehlých, neobydlených oblastí, například k severnímu polárnímu kruhu. Pokud by se vám v této části stala nějaká havárie, pojišťovna může odmítnout pojistné plnění a nemusí vám být poskytnuta ani asistence.

Kolik stojí půjčení auta ve Finsku v roce 2024?

 • Předstih rezervace: Pokud si vůz zarezervujete s dostatečným předstihem, něco málo na půjčovném ušetříte. 
 • Typ a model vozu: U menších automobilů nebude půjčovné tak vysoké jako u větších vozů.
 • Délka zápůjčky
Počet dní Cena
1 den Od 2 200 Kč
3 dny Od 3 800 Kč
7 dní Od 6 200 Kč

Zdroj: Rentalcars.com k 8. 2. 2024

Před zapůjčením vozu si vždy pečlivě přečtěte podmínky půjčení, a to hlavně informace o pojištění. U některých pojišťoven je v ceně zápůjčky, jinde si ho budete muset platit zvlášť.

Dopravní informace Finsko

 • Ve Finsku platí obdobná dopravní pravidla jako u nás.
 • Jezdí se vpravo.
 • Většina benzínových pump je ve Finsku samoobslužná.
 • V případě, že se chystáte řídit v náročnějším terénu, informujte se předem o sjízdnosti a stavu silnic, které vás na trase čekají. A to především na severu země.

Co vidět ve Finsku

 • Helsinky: Hlavní město Finska je domovem moderní architektury, bohaté historie a živé kultury. Za návštěvu stojí ikonické památky, jako je chrám Zesnutí Bohorodičky, pevnost Suomenlinna, nebo největší skandinávské tržiště Kauppatori.
 • Laponsko: Pokud chcete zažít pravou severskou krajinu a polární svět, není nic lepšího než navštívit Laponsko. Vydat se můžete na dobrodružnou expedici na sever k polárnímu kruhu, sledovat polární záři a projet se na saních tažených soby.
 • Rovaniemi: Oficiální domov Santa Clause a centrum laponské kultury. Za návštěvu stojí Santa Claus Village, Arktikum a v zimě si můžete dopřát zážitek z pobytu ve skutečném ledovém hotelu.
 • Nuuksio: Malebný národní park nacházející se jen kousek od Helsinek. Nabízí úžasnou přírodu, rybníky a lesy. Prozkoumejte zdejší turistické stezky i místa, která jsou doslova jako stvořená pro piknik v přírodě.
 • Turku: Bývalé hlavní město Finska plné historických památek, jako je hrad Turunlinna a katedrála Turun Tuomiokirkko. 
 • Saimaa: Největší finské jezero s úžasnými přírodními scenériemi. Prozkoumat můžete okolní ostrovy nebo si zde klidně rovnou zarybařit.
 • Kuusamo: Brána k národnímu parku Oulanka, kde se nachází krásná divoká příroda, horské vrcholy a vodopády. Jedná se o ideální destinaci pro pěší turistiku, rafting a pozorování divoké zvěře.
 • Jyväskylä: Univerzitní město známé díky svému modernímu designu a architektuře.
 • Porvoo: Jedno z nejstarších měst ve Finsku plné malebných kamenných domů a úzkých uliček. Užijete si procházku historickým centrem města, návštěvu katedrály a ochutnávku tradiční finské kuchyně v místních restauracích.
 • Inari: Největší jezero v Laponsku. V jeho okolí najdete tradiční vesnice, laponská muzea a ochutnat můžete tradiční laponská jídla.
 • Koli: Malebný národní park, ve kterém na vás čekají krásná jezera a horské vrcholy. 
 • Aland: Ostrovy nacházející se mezi Finskem a Švédskem. Jsou rájem pro milovníky moře a historie. Prozkoumat můžete malebná městečka, historické památky, nebo si jen tak užít pobyt u moře.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ