222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko, které je oficiálně nazýváno Španělské království, je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Díky své rozloze se řadí po Rusku, Ukrajině a Francii na čtvrtou příčku největších zemí v Evropě. Ke Španělskému království náleží i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Jak už napovídá oficiální název, státním zřízením ve Španělsku je konstituční monarchie. Španělsko je stejně jako naše republika členem Evropské unie, cestovat do tohoto státu můžeme tedy i na základě platného občanského průkazu. Samozřejmostí by mělo být sjednání cestovního pojištění. Oficiální měnou zde je Euro a milým překvapením pro vás může být, že patří mezi nejlevnější země západní Evropy.

Cestovní pojištění do Španělska

Oblíbené španělské destinace

Španělsko je v podstatě rájem cestovatelů. Na své si tu přijdou jak milovníci přírody, tak i památek a majestátní architektury. Pokud se řadíte do první skupiny cestovatelů, kteří preferují poznávání přírody, Španělsko si jistě zamilujete. Důvodem jsou krásné a rozlehlé pláže, vysoká pohoří a rozsáhlé pláně, kde o úžasné přírodní scenérie rozhodně není nouze. Z této oblasti jistě stojí za zmínku vrcholy Picos de Europa na severu země, kde vám učarují vápencové vrcholky hor, zelená údolí a hučící řeky.


Těm, kteří vyhledávají krásné pláže, můžeme rozhodně doporučit výlet na ostrov Formentera, kterému se přezdívá Karibik Středomoří. Nachází se jižně od ostrova Ibiza a dostat se sem dá poměrně snadno lodí z pevniny. Tato pláž je zatím v podstatě nedotčená hromadným cestovním ruchem, krásný bílý písek si tak můžete vychutnat bez hromady dalších turistů.

Cestovatelům, kteří vyhledávají spíše historické památky, nesmí utéct návštěva komplexu paláců a pevností maurských panovníků Alhambra, který se nachází na hranici města Granada. Celý komplex je obklopen kouzelnými zahradami a v pozadí pak dominují zasněžené vrcholky pohoří Siera Nevada. Pokud vaše cesta zamíří do krásné Andalusie, pak vás určitě ohromí krásné bílé vesnice nazývané pueblos blancos. Dříve chátrající zemědělská obydlí v dnešní době opět září bílou omítkou, a tak můžete znovu objevit jejich kouzlo. Španělsko je v neposlední řadě také zemí pulzujících měst plných nočního života a typického španělského temperamentu. Po hlavním městě Madrid k nejznámějším patří určitě Barcelona. Naleznete zde v podstatě vše, bohatý noční život, nákupy a pláže. Obdivovat tu můžete fantastické stavby legendárního architekta Gaudího, stále nedokončenou stavbu katedrály Sagrada Familia a originální domy s barevnými mozaikami. Pokud pak chcete Španělsko poznat opravdu dokonale, navštivte i další zajímavá města, jako například Valencii, Sevillu či Segovii.

Jak správně sjednat cestovní pojištění do Španělska

I když Španělsko neobsazuje horní příčky žebříku států, které občané České republiky nejčastěji navštěvují, stává se u českých turistů stále oblíbenější a to i přes to, že zájezdy do Španělska bývají v porovnání s ostatními evropskými destinacemi často finančně náročnější. V žebříčku navštěvovaných destinací dříve jednoznačně dominovaly státy jako jsou Egypt či Tunisko, v dnešní nejisté době však lidé často raději volí variantu dovolené v Evropě a tak i díky tomu Španělsko v pomyslném žebříku oblíbenosti stále stoupá. Jako při každé cestě do zahraničí, tak i při cestě do Španělska, je určitě více než doporučováno sjednání cestovního pojištění. I když je Španělsko součástí Evropské unie, nedoporučujeme se spoléhat pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Při sjednávání cestovního pojištění je třeba se zamyslet nad tím, za jakým účelem do Španělska cestujete. Pokud vás čeká pouze relax na pláži s občasnými výlety, není nutné sjednávat něčím speciální cestovní pojištění. V tomto případě je rozhodující pojištění léčebných výloh, které je součástí každého cestovního pojištění a liší se především v limitech pojistného krytí. Platí samozřejmě to, že čím vyšší limit je, tím vyšší máte jistotu, že v případě potřeby budou náklady pokryty pojišťovnou a nebudete je muset uhradit z vlastní kapsy. V tomto případě doporučujeme volit limit na léčebné výlohy minimálně 3 mil. korun.

V případě, že do Španělska cestujete za dobrodružstvím, poznáváním horských vrchů a rozmanité přírody, je třeba si daná rizika také řádně připojistit. Jestliže víte, že v rámci výletu na Picos de Europa bude součástí i rafting na zdejších divokých vodách, je třeba se informovat o tom, jaký stupeň obtížnosti raftingu zde podstoupíte a dle toho daný sport zohlednit do pojištění. Možnost připojištění rizikových či extrémních sportů lze do každého balíčku cestovního pojištění libovolně zahrnout. U každé pojišťovny je však rozdělení sportů rozdílné, a tak je třeba se informovat v pojistných podmínkách konkrétního pojistitele. Při cestách za sportem bývá samozřejmě riziko úrazu pojištěných osob zvýšené, proto zvažte také připojištění úrazu, které slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti a jeho součástí velmi často bývá i odškodnění za dny strávené hospitalizací v nemocnici.

Postup při sjednání cestovního pojištění

Pokud už víte, co od svého cestovního pojištění očekáváte, můžete si ho sjednat jednoduše, rychle a hlavně online. Stačí si na našich webových stránkách navolit ,,Kalkulaci cestovního pojištění", zadat požadované parametry pro kalkulaci ceny cestovního pojištění a vybrat z nabídky až 12 pojišťoven a jejich různorodých produktů. Po výběru konkrétní pojišťovny pak stačí pokračovat přes tlačítko ,,Koupit" v objednávce a na konci zvolit, zda preferujete platbu ihned, tedy platbu online platební kartou nebo si přejete zaplatit později dle platebních údajů, které do emailu obdržíte.

Spolu s platebními údaji obdržíte emailem i pojistnou smlouvu a asistenční kartičky, na kterých je vždy uveden kontakt na asistenční linku. Ta je vám k dispozici nonstop po celou dobu dovolené a je možné se na ni v případě potřeby obracet. Sjednání cestovního pojištění do Španělska vám nezabere více než pár minut a vše zvládnete bez zdlouhavého pobíhání po pobočkách pojišťoven jednoduše z pohodlí vašeho domova.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ