Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko, které je oficiálně nazýváno Španělské království, je nádherný stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Navíc k němu patří i i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři.

Díky svým krásným plážím, bohaté historii, jedinečné kultuře a gastronomii, kterou jen tak jinde nenajdete se Španělsko řadí k jedněm z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Pojďte se podívat na to, kam ve Španělsku vyrazit, i jaké si sjednat cestovního pojištění do Španělska, abyste si své volno užili v klidu a s úsměvem na tváři.

Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko covid-19

Od 2. června 2022 Španělsko pro osoby ze zemí EU a schengenského prostoru zrušilo povinnost vyplňovat příjezdový formulář, předkládat certifikát o očkování, negativního testu či potvrzení o prodělání covid-19. Taktéž je tomu i při cestách ze Španělska zpět do ČR. Od 20. dubna je také zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách. Nasadit si roušku musíte pouze v nemocnicích, lékárnách, MHD, taxi a na letištích.

I když nám tedy žádná přísná pravidla dovolenou ,,narušovat" nebudou, stále je dobré myslet na riziko covid-19 v našem vhodně zvoleném cestovním pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Oblíbené španělské destinace

Španělsko je v podstatě rájem cestovatelů. Na své si tu přijdou jak milovníci přírody, tak i památek a majestátní architektury. Pokud se řadíte do první skupiny, která preferuje poznávání přírody, Španělsko si jistě zamilujete.

Důvodem jsou krásné a rozlehlé pláže, vysoká pohoří a rozsáhlé pláně, kde o úžasné přírodní scenérie rozhodně není nouze. Z této oblasti jistě stojí za zmínku vrcholy Picos de Europa na severu země, kde vám učarují vápencové vrcholky hor, zelená údolí a hučící řeky.

Těm, kteří vyhledávají krásné pláže, můžeme rozhodně doporučit výlet na ostrov Formentera, kterému se přezdívá Karibik Středomoří. Nachází se jižně od ostrova Ibiza a dostat se sem dá poměrně snadno lodí z pevniny. Tato pláž je zatím v podstatě nedotčená hromadným cestovním ruchem, krásný bílý písek si tak můžete vychutnat bez hromady dalších turistů.

Cestovatelům, kteří vyhledávají spíše historické památky, nesmí utéct návštěva komplexu paláců a pevností maurských panovníků Alhambra, který se nachází na hranici města Granada. Celý komplex je obklopen kouzelnými zahradami a v pozadí pak dominují zasněžené vrcholky pohoří Siera Nevada.

Pokud vaše cesta zamíří do krásné Andalusie, pak vás určitě ohromí krásné bílé vesnice nazývané pueblos blancos. Dříve chátrající zemědělská obydlí v dnešní době opět září bílou omítkou, a tak můžete znovu objevit jejich kouzlo. Španělsko je v neposlední řadě také zemí pulzujících měst plných nočního života a typického španělského temperamentu. Po hlavním městě Madrid k nejznámějším patří určitě Barcelona.

Naleznete zde v podstatě vše, bohatý noční život, nákupy a pláže. Obdivovat tu můžete fantastické stavby legendárního architekta Gaudího, stále nedokončenou stavbu katedrály Sagrada Familia a originální domy s barevnými mozaikami. Pokud pak chcete Španělsko poznat opravdu dokonale, navštivte i další zajímavá města, jako například Valencii, Sevillu či Segovii.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Španělska

Jako při každé cestě do zahraničí, tak i při té do Španělska, je rozhodně doporučováno zařídit si cestovního pojištění. I když je Španělsko součástí Evropské unie, určitě není dobré spoléhat se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Při sjednávání cestovního pojištění je třeba se zamyslet nad tím, za jakým účelem do Španělska cestujete. Pokud vás čeká pouze relax na pláži s občasnými výlety, není nutné sjednávat něčím speciální cestovní pojištění. V tomto případě je rozhodující pojištění léčebných výloh, které je součástí každého cestovního pojištění a liší se především v limitech pojistného krytí.

Platí samozřejmě to, že čím vyšší limit je, tím vyšší máte jistotu, že v případě potřeby budou náklady pokryty pojišťovnou a nebudete je muset uhradit z vlastní kapsy. V tomto případě doporučujeme volit limit na léčebné výlohy minimálně 3 mil. korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V případě, že do Španělska cestujete za dobrodružstvím, poznáváním horských vrchů a rozmanité přírody, je třeba si daná rizika také řádně připojistit. Jestliže víte, že v rámci výletu na Picos de Europa bude součástí i rafting na zdejších divokých vodách, je třeba se informovat o tom, jaký stupeň obtížnosti raftingu zde podstoupíte a dle toho daný sport zohlednit do pojištění.

Možnost připojištění rizikových či extrémních sportů lze do každého balíčku cestovního pojištění libovolně zahrnout. U každé pojišťovny je však rozdělení sportů rozdílné, a tak je třeba se informovat v pojistných podmínkách konkrétního pojistitele. Při cestách za sportem bývá samozřejmě riziko úrazu pojištěných osob zvýšené, proto zvažte také připojištění úrazu, které slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti a jeho součástí velmi často bývá i odškodnění za dny strávené hospitalizací v nemocnici.

Kalkulačka cestovního pojištění do Španělska

Cestovního pojištění si můžete sjednat jednoduše, rychle a hlavně online. Stačí si na našich webových stránkách navolit ,,Kalkulaci cestovního pojištění", zadat požadované parametry pro kalkulaci ceny cestovního pojištění a vybrat z nabídky až 12 pojišťoven a jejich různorodých produktů.

Po výběru konkrétní pojišťovny pak stačí pokračovat přes tlačítko ,,Koupit" v objednávce a na konci zvolit, zda preferujete platbu ihned, tedy platbu online platební kartou nebo si přejete zaplatit později dle platebních údajů, které do emailu obdržíte.

Spolu s platebními údaji obdržíte emailem i pojistnou smlouvu a asistenční kartičky, na kterých je vždy uveden kontakt na asistenční linku. Ta je vám k dispozici nonstop po celou dobu dovolené a je možné se na ni v případě potřeby obracet. Sjednání cestovního pojištění do Španělska vám nezabere více než pár minut a vše zvládnete bez zdlouhavého pobíhání po pobočkách pojišťoven jednoduše z pohodlí vašeho domova.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ