Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko je nádherný stát ležící na Pyrenejském poloostrově - patří k němu i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Díky krásným plážím, bohaté historii, jedinečné kultuře a gastronomii se Španělsko řadí k jedněm z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Pojďte se podívat na to, kam v této zemi vyrazit a jaké si sjednat cestovní pojištění do Španělska, abyste si své volno užili v klidu a s úsměvem na tváři.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Španělska?

Pokud budete ve Španělsku potřebovat neodkladnou lékařskou péči, bude pro vás dostupná ve státních zdravotních zařízeních, a to po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC). Je ovšem možné, že budete muset v hotovosti uhradit spoluúčast, která může být poměrně nákladná.

I to je jeden z důvodů, proč před cestou do Španělska uzavřít cestovní pojištění. To se o vás totiž postará také v případě ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních. Dále se vztahuje také na:

Cestovní pojištění do Španělska

Do cestovního pojištění si můžete přidat také různá připojištění. Jedná se například o pojištění odpovědnosti (na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku) nebo pojištění zavazadel (pro jejich ztrátu, poškození či odcizení). A jestli se do Španělska chystáte jet autem, přidejte do cestovního pojištění také autoasistenci, kterou na cestách zcela jistě oceníte.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Kolik stojí cestovní pojištění do Španělska?

Cena cestovního pojištění do Španělska je individuální - ovlivňuje ji totiž délka pobytu, počet osob zahrnutých v pojištění (a zda tvoří jednu rodinu), výše pojistných limitů a zvolená připojištění. Přesnou cenu přímo vám na míru tedy uvidíte ve srovnávači.

Cena cestovního pojištění do Španělska

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 4 000 000 Kč 7 000 000 Kč 100 000 000 Kč
Pojištění úrazu 100 000 Kč 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 250 000 Kč 5 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 5 000 Kč 25 000 Kč 100 000 Kč
Autoasistence ANO ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 1 271 Kč 1 407 Kč 1 942 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Španělska pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 37 a 36 let, děti 8 a 12 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 14. 5. 2024.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Španělska?

I se sjednáním cestovního pojištění do Španělska vám snadno a rychle pomůže kalkulačka cestovního pojištění na našem webu Top-pojištění.cz. Pouze si z nabídky vyberete produkt, který se vám bude líbit nejvíce, a pojištění uzavřete. Dokumenty vám během chvíle přijdou do vašeho e-mailu, pak už jen stačí uhradit pojistné (online platbou kartou nebo online převodem) a můžete vyrazit.

Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do Španělska?

K vycestování do Španělska vám postačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Nezapomínejte na to, že v dnešní době musí mít vlastní platný cestovní doklad také děti, miminka nevyjímaje.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 061, policie 092, hasiči 080
  • Jazyky - úředním jazykem je španělština. V turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky i dalšími světovými jazyky.
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
  • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 120 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 promile.

Cestovní tipy do Španělska

Španělsko je v podstatě rájem cestovatelů. Na své si tu přijdou jak milovníci přírody, tak i obdivovatelé památek a majestátní architektury.

Tipy, co navštívit a vidět ve Španělsku

Těm, kteří vyhledávají krásné pláže, můžeme rozhodně doporučit výlet na ostrov Formentera, kterému se přezdívá ,,Karibik Středomoří". Nachází se jižně od ostrova Ibiza a dostat se sem dá poměrně snadno lodí z pevniny. Tato pláž je zatím v podstatě nedotčená hromadným cestovním ruchem, krásný bílý písek si tak můžete užít bez hromady dalších turistů.

Cestovatelům, kteří vyhledávají spíše historické památky, nesmí utéct návštěva komplexu paláců a pevností maurských panovníků Alhambra, který se nachází na hranici města Granada. Celý komplex je obklopen kouzelnými zahradami a v pozadí pak dominují zasněžené vrcholky pohoří Sierra Nevada.

Pokud vaše cesta zamíří do krásné Andalusie, pak vás určitě ohromí krásné bílé vesnice nazývané pueblos blancos. Dříve chátrající zemědělská obydlí v dnešní době opět září bílou omítkou, a tak můžete znovu objevit jejich kouzlo. Španělsko je v neposlední řadě také zemí pulzujících měst plných nočního života a typického španělského temperamentu. Po hlavním městě Madrid k nejznámějším patří určitě Barcelona.

Naleznete zde v podstatě vše, bohatý noční život, nákupy a pláže. Obdivovat tu můžete fantastické stavby legendárního architekta Gaudího, stále nedokončenou stavbu katedrály Sagrada Familia a originální domy s barevnými mozaikami. Pokud pak chcete Španělsko poznat opravdu dokonale, navštivte i další zajímavá města, jako například Valencii, Sevillu či Segovii.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Počasí ve Španělsku

Pevninská část země se poměrně dost liší od Kanárských ostrovů nebo Baleár. Stejně tak se různí teploty v severní části Španělska a ve věčně prosluněné Malaze. V tabulce najdete průměrné teploty v jednotlivých destinacích za poslední roky, ale na jaře 2024 byly v zemi letní teploty už na přelomu února a března a pláže byly plné lidí. V tabulce najdete teplotu moře ve Španělsku i hodnoty pro vzduch.

Teploty ve Španělsku

Destinace Teplota vzduchu (leden/duben/srpen/říjen) Teplota moře (leden/duben/srpen/říjen)
Barcelona 15/19/30/23 stupňů Celsia 17/18/23/20 stupňů Celsia
Madrid 9/18/31/19 stupňů Celsia nemá přístup k moři
Málaga 19/23/32/26 stupňů Celsia 17/18/25/20 stupňů Celsia
Kanárské ostrovy 21/21/28/25 stupňů Celsia 20/20/22/23 stupňů Celsia
Ibiza 12/18/30/23 stupňů Celsia 17/18/26/22 stupňů Celsia
Mallorca 15/19/30/26 stupňů Celsia 14/16/26/23 stupňů Celsia

Zdroj: meteocentrum.cz; údaje převzaty z měření v posledních letech. 

Španělsko má co nabídnout po celý rok. Záleží na tom, jestli máte rádi povalování na pláži a drinky nebo rádi prozkoumáváte okolí, jestli vám nevadí přesuny vlakem, horko, proměny počasí nebo za každou cenu chcete plavat v moři.

Myslete na to, že během hlavní sezony bývají v zemi spalující vedra a míří tam tisíce lidí z celé Evropy. Může tam tedy být dost plno a ceny samozřejmě letí nahoru. Pokud se nechcete letní dovolené vzdát, volte červen nebo září, kdy jsou teploty poměrně vysoko, ale lidí je o poznání méně.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ