Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Velké Británie

Plánujete návštěvu některé ze čtyř zemí Velké Británie a nevíte, co všechno během výletu stojí za vidění? Nebo máte v plánu procestovat celé britské ostrovy a hodil by se vám tip, jaká místa určitě nevynechat? Pak právě pro vás je vytvořen tento článek, ve kterém vám přiblížíme nejzajímavější místa Británie. A jelikož se jedná o poměrně dalekou cestu za hranice České republiky, nesmíme zapomenout ani na kvalitní cestovní pojištění do Velké Británie.

Do článku jsme tak zahrnuli i pár informací ke sjednaní takového cestovního pojištění, aby vaše cesta proběhla bez zbytečných komplikací a nákladů, které by bylo nutné hradit z vaší kapsy.


Velká Británie, oficiálním názvem Spojené království Velké Británie a Severního Irska, je ostrovní stát, který přiléhá k západu evropského kontinentu. Jedná se o konstituční monarchii, která je složena ze čtyř zemí a to Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. Vládnoucí královnou je již od roku 1952  Alžběta II. Velká Británie je také součástí Evropské unie, pro vstup do země vám tedy postačí pouze občanský průkaz. Při cestě do Británie ale Eura nechte doma a vybavte se librami, které jsou zde stále tradiční měnou a Britové jsou na ni velmi hrdí.

Cestovní pojištění do Velké Británie

Co při návštěvě Velké Británie rozhodně nevynechat

Největší a nejlidnatější zemí Spojeného království je Anglie. Anglie je také nejoblíbenější turistickou destinací Velké Británie. Pokud se vydáte do této země, bude vaše cesta zřejmě nejprve směřovat do hlavního města, Londýna. Londýn je městem, ve kterém se snoubí slavná tradice a krásné historické památky s dynamickou současností. Mezi hlavní památky patří Buckinghamský palác, který je sídlem královské rodiny. Další monumentální stavbou je novogotický Parlament, k němuž patří Big Ben, jeden ze symbolů Londýna. Oblíbenými turistickými zastávkami v Londýně jsou také Westministerské opatství, katedrála sv. Pavla a Tower. Tower je bývalé královské sídlo a vězení a v současné době slouží jako muzeum. Další dominantou Londýna je také nepřehlédnutelný most s vysokými věžemi, pojmenovaný Tower Bridge. Návštěva Londýna je ideálním místem k rodinné dovolené, při které se vyplatí sjednat připojištění storna u cestovního pojištění.

Za návštěvu pak jistě stojí i další britská města, jako je Birmingham, Manchester, Liverpool nebo Oxford a Cambridge, města známá prestižními univerzitami. Pokud jste literárními nadšenci, pak rozhodně nevynechejte návštěvu města Stratford nad Avonou, které je rodištěm Williama Shakespeara. Nejen města jsou ale v Anglii pro turisty atraktivní, i milovníci přírody si přijdou na své. Anglický venkov je velmi malebný a podívaná na proslulé bílé útesy doverské vám zajisté vyrazí dech. Nakonec pak samozřejmě nesmíme opomenout Stonehenge, který leží kousek od Londýna. Tyto bizarně poskládané balvany vrtají vědcům hlavou již po staletí.

Další částí velké Británie je Skotsko, které se nachází na severní části ostrova a kromě pevniny se skládá z více než 790 ostrovů. Když se řekne Skotsko, většina z nás si představí krásnou a divokou přírodu. Ale i skotská města určitě stojí za návštěvu. Hlavním městem je Edinburgh, který se bezesporu může řadit k nejkrásnějším městům na světě. Městu dominuje mohutný hrad Castle Rock, ke kterému se dá snadno dojít spletitými uličkami Starého města, které na vás přímo dýchne atmosféru temného středověku. Dalším nejznámějším a zároveň největším městem Skotska je Glasgow, které se nejvíce rozvíjelo v dobách průmyslové revoluce. Svým vzhledem vám Glasgow může připomenout americká velkoměsta. Pro milovníky přírody je pak ideálním cílem Skotská vysočina. Naleznete zde slavné hrady, palírny whisky, tradiční hospůdky a krámky s místním produkty. Pokud ale chcete poznat skutečnou skotskou přírodu, je třeba na chvíli opustit civilizaci a vydat se na výpravu do neznáma nejlépe po svých či na kole. Se Skotskem je pak v neposlední řadě také spjato slavné a tajemné jezero Loch Ness, které je spjato s bájnou prehistorickou lochneskou příšerou, která lovce záhad a senzací nenechá v klidu spát již po mnoho let.

Třetí zemí Velké Británie je Wales, který se rozprostírá na západě ostrova. Wales můžeme charakterizovat jako zemi hradů a deště, která je opředena mnoha starými bájemi a legendami. Keltská tradice na vás v této krásné zemi bude dýchat z každého koutu a jednou z nejpůsobivějších památek z tohoto období je dolmen Pentre Ifan. Hlavním městem je Cardiff, jehož návštěvy určitě nebudete litovat. V hlavním městě i jeho okolí se nachází několik hradů, kdy máte na výběr mezi Cardiffským hradem, pohádkovým hradem Coch nebo velkolepou středověkou pevností Caerphilly. Za přírodou se pak vypravte nejlépe do jednoho ze tří národních parků Walesu, které skrývají množství jezer i vodopádů, horských vrcholků i strmých údolí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Poslední částí Velké Británie je pak Severní Irsko, které se rozkládá v severovýchodní části ostrova Irsko. Hlavním městem je Belfast. Severní Irsko je stát s bohatým kulturním dědictvím a velmi živými lidovými zvyky a tradicemi, které jsou zde všudypřítomné. Na své si zde přijdou také obdivovatelé starých církevních staveb a památek. Mezi nejznámější patří kostel v Armaghu, který byl vybudován již v pátém století. U Mount Sandel, nedaleko obce Coleraine pak naleznete pozůstatky starého sídliště z doby okolo roku 7 000 př.n.l.  V Severním Irsku se také můžete projet na jedné z deseti nejhezčích silnic na světě a to po krásné pobřežní trase Causeway Coastal Route.

Cestovní pojištění do Velké Británie

Na cestu do Velké Británie si nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištění. Pokud se chystáte na Eurovíkend do Londýna za poznáním zdejších památek, není třeba sjednávat v rámci cestovního pojištění nic speciálního. V tomto případě tedy doporučujeme sjednat cestovní pojištění s dostačujícími limity krytí a to především na léčebné výlohy, které by se měly pohybovat minimálně kolem 3 mil. Kč. Do pojištění pak můžete zahrnout třeba připojištění odpovědnosti, které vám případně pokryje škody na majetku či zdraví třetích osob a které se vám může hodit třeba v případě, že omylem poničíte vybavení hotelu. Automatickou součástí každého cestovního pojištění sjednaného přes náš webový portál jsou pak asistenční služby, které jsou vám k dispozici telefonicky nepřetržitě.

Pokud však plánujete výlet  tzv. na vlastní pěst za přírodními krásami Skotska, Severního Irska či Walesu, dobře si promyslete, jaké činnosti vás na vaší cestě čekají. Zdejší příroda může být nevyzpytatelná a ne všechna místa a turistické trasy jsou řádně označeny. Myslete tedy také na to, že pokud se pohybujete na stezkách, které nejsou turisticky značeny, je to bohužel u většiny pojišťoven nepojistitelné a tak by případné úrazy na vaší cestě nebyly z pojištění pokryty. Pokud se věnujete trekingu na vyznačených stezkách, nezapomeňte se informovat, v jakých nadmořských výškách se budete pohybovat, jaká bude zdejší náročnost terénu a zda budou při cestě potřeba nějaké pomůcky, jako jsou hole, lana či skoby. To je vše totiž nutné do cestovního pojištění zohlednit v rámci připojištění sportovní aktivity.

Každá pojišťovna má sporty do kategorií rekreačních, rizikových či extrémních řazeny jinak a tak je třeba v pojistných podmínkách pojišťovny zjistit, jak správně vaši aktivitu pojistit. Při těchto výletech také doporučujeme sjednávat takové pojištění, které bude mít dostačující krytí, tedy vyšší limity krytí na léčebné výlohy a to v minimální výši 5 mil. Kč. Je třeba také brát v potaz, že riziko úrazu zde je vyšší než při poznávání památek ve městě  a tak určitě nebude na škodu k cestovnímu pojištění sjednat i úrazové připojištění, které vám případně bude sloužit jako odškodnění v případě úrazu s trvalými následky a u některých pojišťoven vám bude odškodnění vyplaceno i za případný pobyt v nemocnici.

Jak správně sjednat cestovní pojištění do Velké Británie

Cestovní pojištění do Velké Británie můžete sjednat jednoduše online na našich webových stránkách. Stačí zvolit kalkulaci cestovního pojištění, vyplnit několik základních údajů a můžete vybírat až z 11ti partnerských pojišťoven a jejich produktů. Po výběru pro vás vhodného produktu stačí zvolit tlačítko Koupit a pokračovat v objednávce.

Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba nic podepisovat a vracet zpátky. Platbu můžete provést obratem po sjednání online platební kartou či později příkazem k úhradě. Dokumenty k cestovnímu pojištění včetně asistenční kartičky obdržíte emailem do pár minut po sjednání pojištění, stačí si je jen vytisknout a můžete vyrazit na vaši vytouženou dovolenou za poznáním krás britských ostrovů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ