Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Velké Británie

Plánujete návštěvu některé ze čtyř zemí Velké Británie a nevíte, co všechno během výletu stojí za vidění? Nebo máte v plánu procestovat celé Spojené království a hodil by se vám tip, jaká místa určitě nevynechat? V tom případě je pro vás tento článek jako stvořený. Podíváme se v něm na nejzajímavější místa ostrova, a ještě vám poradíme, jaké si na tuhle cestu sjednat kvalitní cestovní pojištění do Velké Británie.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Velké Británie?

Vzhledem k tomu, že Velká Británie po tzv. brexitu už není součástí Evropské unie, nemají v této zemi občané České republiky nárok na bezplatné zdravotní ošetření díky průkazu EHIC. Kvůli tomu je před cestou velmi důležité uzavřít cestovní pojištění, které vás ochrání ve všech potřebných situacích. V pojištění byste se měli zaměřit především na limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření, hospitalizaci, náklady na léky i repatriaci zpět do České republiky.

Do cestovního pojištění byste ovšem měli také přidat některá z užitečných připojištění, jež se vám při cestách po Velké Británii mohou hodit. Jedná se například o pojištění odpovědnosti (když byste náhodou někomu nechtěně způsobili škodu na zdraví či majetku), pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, odcizení či poškození) a pojištění úrazu. Jestli se do Velké Británie vydáváte autem, zvažte také autoasistenci, kterou při potížích na cestách ocení každý motorista.

Cestovní pojištění do Velké Británie

Srovnání cestovního pojištění do Velké Británie

S porovnáním aktuálních nabídek cestovního pojištění vám pomůže online kalkulačka. Pro její použití vám bude stačit pouze připojení k internetu a chytrý telefon, počítač nebo tablet a pár minut vašeho času. Nebudete tak muset složitě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven a vše s přehledem zvládnete doslova z pohodlí vlastního gauče.

V přehledu nabídek nejlepšího cestovního pojištění uvidíte jak cenu pojistky, tak rozsah zajištění i volbu možných připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do Velké Británie?

Přesná cena cestovního pojištění je individuální. Ovlivňuje ji totiž délka vašeho pobytu, počet osob zahrnutých do pojištění (a zda tvoří jednu rodinu), výše pojistných limitů i výběr užitečných připojištění. Sumu přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 25 000 Kč 50 000 Kč
Autoasistence ANO ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena  1 271 Kč 1 627 Kč 2 815 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Velké Británie pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 42 a 39 let, děti 14 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 3. 6. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do Velké Británie?

Cestovní pojištění do Velké Británie si jednoduše sjednáte přes zmíněnou kalkulačku cestovního pojištění. Pouze si vyberete nabídku, která se vám bude líbit nejvíce, a cestovní pojištění uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám přijdou během pár minut do e-mailu a samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Co si připravit před cestou do Velké Británie?

Pro vycestování do Velké Británie potřebujete platný cestovní pas (doklad musí být platný minimálně po celou dobu pobytu). Vlastní platný cestovní pas musí mít také děti, a to bez ohledu na věk. Potřebovat ho tedy budou také miminka.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba, policie, hasiči 999
 • Jazyky - ve Velké Británii se domluvíte anglicky; potrápit vás trochu mohou dialekty, například ve Walesu nebo Skotsku.
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 58 km/h, mimo obec 96 km/h a na dálnici 112 km/h. Ve Velké Británii se jezdí vlevo, takže si při řízení dejte obzvlášť pozor.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do Velké Británie

Velká Británie je země s velmi zajímavou historií, kterou zde můžete obdivovat téměř na každém kroku. Kromě toho tu na vás čeká celá řada přírodních krás i spousta zábavy v podobě muzikálů, muzeí, galerií, stejně jako festivalů a uměleckých akcí.

Tipy, co navštívit a vidět ve Velké Británii

Londýn

Největší a nejlidnatější zemí Spojeného království je Anglie, která je také nejoblíbenější turistickou destinací Velké Británie. V této zemi byste určitě neměli minout hlavní město - Londýn. Uvidíte, že se v něm snoubí slavná tradice a krásné historické památky s dynamickou současností. Mezi hlavní památky patří například:

 • Buckinghamský palác, který je sídlem královské rodiny.
 • Další monumentální stavbou je novogotický Parlament, k němuž patří Big Ben, jeden ze symbolů Londýna.
 • Oblíbenými turistickými zastávkami v Londýně jsou také Westministerské opatství, katedrála sv. Pavla a londýnský Tower. Tower je bývalé královské sídlo a vězení a v současné době slouží jako muzeum.
 • Další dominantou Londýna je také nepřehlédnutelný most s vysokými věžemi, pojmenovaný Tower Bridge.
 • Dětem pak zcela jistě učaruje muzeum Harryho Pottera, ve kterém se doslova přesunete do kouzelných Bradavic. Dospělí by si zase neměli nechat ujít některý ze slavných muzikálů.

Historická města a místa

 • Birmingham, Manchester, Liverpool nebo Oxford a Cambridge - města známá prestižními univerzitami. Pokud jste literárními nadšenci, pak rozhodně nevynechejte návštěvu města Stratford nad Avonou, které je rodištěm Williama Shakespeara. Nejen města jsou ale v Anglii pro turisty atraktivní, i milovníci přírody si přijdou na své.
 • Anglický venkov - je velmi malebný a podívaná na proslulé bílé útesy doverské vám zajisté vyrazí dech
 • Stonehenge - bizarně poskládané balvany, které vrtají vědcům hlavou již po staletí

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Skotsko

Nachází se na severní části ostrova a kromě pevniny se skládá z více než 790 ostrovů. Když se řekne Skotsko, většina z nás si představí krásnou a divokou přírodu.

 • Edinburgh - hlavní město Skotska, které se bezesporu může řadit k nejkrásnějším městům na světě. Městu dominuje mohutný hrad Castle Rock, ke kterému se dá snadno dojít spletitými uličkami Starého města, které na vás přímo dýchne atmosféru temného středověku.
 • Glasgow - město, které se nejvíce rozvíjelo v dobách průmyslové revoluce. Svým vzhledem vám Glasgow může připomenout americká velkoměsta.
 • Skotská vysočina - naleznete zde slavné hrady, palírny whisky, tradiční hospůdky a krámky s místními produkty. Pokud ale chcete poznat skutečnou skotskou přírodu, je třeba na chvíli opustit civilizaci a vydat se na výpravu do neznáma nejlépe po svých či na kole.
 • Loch Ness - tajemné jezero, které je spjato s bájnou prehistorickou lochneskou příšerou, která lovce záhad a senzací nenechá v klidu spát již po mnoho let

Wales

Země hradů a deště, která je opředena mnoha starými bájemi a legendami. Keltská tradice na vás v této krásné zemi bude dýchat z každého koutu a jednou z nejpůsobivějších památek z tohoto období je dolmen Pentre Ifan.

 • Cardiff - hlavní město Walesu, jehož návštěvy určitě nebudete litovat. V hlavním městě i jeho okolí se nachází několik hradů, kdy máte na výběr mezi Cardiffským hradem, pohádkovým hradem Coch nebo velkolepou středověkou pevností Caerphilly.
 • Za přírodou se vypravte nejlépe do jednoho ze tří národních parků Walesu, které skrývají množství jezer i vodopádů, horských vrcholků i strmých údolí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Severní Irsko

Nachází se v severovýchodní části ostrova Irsko.

 • Hlavním městem je Belfast. Severní Irsko je stát s bohatým kulturním dědictvím a velmi živými lidovými zvyky a tradicemi, které jsou všudypřítomné. Na své si zde přijdou také obdivovatelé starých církevních staveb a památek.
 • Mezi nejznámější patří kostel v Armaghu, který byl vybudován již v pátém století.
 • U Mount Sandel, nedaleko obce Coleraine, pak naleznete pozůstatky starého sídliště z doby okolo roku 7 000 př. n. l. 
 • V Severním Irsku se také můžete projet na jedné z deseti nejhezčích silnic na světě, a to po krásné pobřežní trase Causeway Coastal Route.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ