Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Maltu

Malta je skvělým cílem pro všechny, kdo milují krásné pláže, památky i noční život. Vydejte se sem také a užijte si skvělou dovolenou. Jen si před cestou nezapomeňte sjednat to správné cestovní pojištění na Maltu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Maltu?

Malta nemá s Českou republikou uzavřenou dohodu o bezplatném poskytnutí zdravotní péče, takže sjednání cestovního pojištění je doslova nezbytné. V něm by vám zcela jistě neměly chybět správně nastavené limity léčebných výloh, které zahrnují náklady na lékařskou péči, hospitalizaci, léky i převoz zpět do Česka. 

Jestli se na Maltě chystáte i sportovat, nemělo by ve vašem cestovním pojištění chybět pojištění úrazu, případně i některá z dalších užitečných připojištění, jako jsou:

Cestovní pojištění na Maltu

Srovnání cestovního pojištění na Maltu

Pro přehled aktuálních nabídek použijte online kalkulačku, která vám ukáže nejvýhodnější cestovní pojištění na Maltu. Vše zvládnete z pohodlí vlastního domova - stačit vám bude pouze připojení k internetu, chytrý telefon, počítač nebo tablet. 

Do kalkulačky stačí zadat pár základních údajů o vaší cestě a pak už si můžete prohlížet přehledně porovnané nabídky, a to včetně ceny pojistného. U pojistky, která se vám bude líbit nejvíce, si pak můžete nastavit míru zajištění (čím vyšší zajištění, tím vyšší pojistné limity) a také si přidávat připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění na Maltu?

Cenu cestovního pojištění na Maltu ovlivňuje hned několik věcí, a to:

 • délka vaší cesty,
 • počet pojištěných osob,
 • výše pojistných limitů,
 • zvolená připojištění.

Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce cestovního pojištění hned poté, co do ní tyto údaje zadáte. 

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 257 Kč 370 Kč 748 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 30 a 32 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 29. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Maltu?

Se sjednáním cestovního pojištění na Maltu vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Stačí si v ní vybrat pojistný produkt, který se vám bude líbit nejvíce, a pojistku online cestou během pár kliknutí myší uzavřít. Pojistná smlouva i asistenční kartička vám přijdou na váš e-mail, přičemž pojištění začíná platit úhradou pojistného. Pokud zvolíte online platbu kartou, začíná platit vlastně ihned, takže vše zvládnete doslova pár minut před cestou.

Při výběru cestovního pojištění na Maltu se pak nedívejte primárně na jeho cenu. To nejlevnější pojištění na Maltu pro vás totiž automaticky nemusí být to nejlepší. Důležité především je, aby se o vás na cestách správně postaralo. 

Co si připravit před cestou na Maltu?

Pro vycestování na Maltu vám bude stačit pouze váš občanský průkaz

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 112, policie 112, hasiči 112
 • Jazyky - úředními jazyky na Maltě jsou maltština a angličtina. Bez problémů se zde tedy anglicky domluvíte, stejně tak italsky. 
 • Očkování - není povinné, doporučuje se očkování proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
 • Informace pro motoristy - v obci je maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h, dálnice na Maltě nejsou. Tolerance alkoholu v krvi je 0,8 ?. Na Maltě se jezdí vlevo, na tento fakt je důležité pamatovat i coby chodec při přecházení silnice. 
 • Pozor na - kapesní krádeže. Hlídejte si své doklady, peníze i elektroniku a nenechávejte je bez dozoru na pláži nebo jen tak volně ležet v hotelovém pokoji. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Maltě

Malta je nádherný slunný stát, který má rozhodně co nabídnout, podívejte se na naše tipy a vydejte se poznávat a objevovat tento ostrovní stát. 

Tipy, co vidět na Maltě

 • Valletta - hlavní město Malty plné romantických uliček, restaurací, kaváren a nádherných památek, díky kterým je zapsané na seznamu památek UNESCO. Minout nesmíte kostel Panny Marie Karmelské, budovu Parlamentu ani pevnost St. Elmo.
 • Mdina - bývalé hlavní maltské město, jehož historie sahá až do 4 000 př. n. l. Má se jednat o nejkrásnější maltské město plné úzkých uliček, které jste mohli vidět například ve známém seriálu Hra o trůny. 
 • Mosta - město, ve kterém najdete rotundu Santa Marija Assunta, známou také jako Mostský chrám
 • St. Julians - velmi oblíbené městečko s krásným přístavem a doslova italskou atmosférou 
 • Tarxien - místo vykopávek se zbytky prehistorického megalitického chrámu, který je na seznamu památek UNESCO. Nejstarší z komplexů byl postaven v období kolem 2 800 př. n. l.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

 • Hagar Qim - megalitické chrámy, které byly postaveny v období od 3 600 až 2 500 př. n. l. 
 • Rinella - pevnost ležící v přístavu Grand Harbour, ve které je možné vidět největší funkční dělo na světě (má téměř 100 tun)
 • Marsaxlokk - rybářské městečko s kostelem Panny Marie z Pompejí, kde se doslova zastavil čas. Navštívit zde můžete trhy nebo ochutnat ryby a mořské plody v místních restauracích. Vidět musíte i pestrobarevné lodě zvané luzzu, které mají na přídi namalované oči, jež mají rybáře na plavbách chránit před vším zlým.
 • Blue Grotto - nádherný komplex sedmi jeskyní s velkým skalním obloukem
 • Dingli Cliffs - bílé skály sahající do výšky 253 metrů, které jsou tak nejvyšším bodem celého ostrova. Kolem útesů vede stezka začínající u krásného kostelíka sv. Máří Magdalény. 
 • Gozo - ostrov, na který se snadno dostanete trajektem. Za návštěvu zde stojí svatyně Panny Marie Ta´Pinu.