Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Albánie

Albánie je mezi Čechy stále oblíbenější destinací pro poklidnou letní dovolenou bez masového turismu. Nepoznaná země plná úchvatné přírody, historie, ale i kvalitních hotelových resortů, kde vám a vaší rodině nebude nic chybět. Chcete o Albánii a cestovním pojištění do této balkánské země vědět více? Pak jste tu správně.

Cestovní pojištění do Albánie

Albánie covid-19

Také v Albánii byly od 1. května zrušeny všechny restriktivní podmínky pro vstup do země. Nepotřebujete tedy dokládat žádný test, ani certifikát. To stejné platí i pro příjezdové formuláře, které také nejsou potřeba.

Oficiálně ale stále platí nošení roušek a respirátorů v uzavřených prostorech a hromadné dopravě, ale praxe je poněkud odlišná.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Dovolená a Albánie

Albánská republika sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem. Při cestě autem či autobusem vám postačí občanský průkaz, pokud do země přilétáte, je nutné mít platný cestovní pas.

Jedná se o zemi s velmi rozmanitou krajinou a bohatou historií, na své si tedy přijdou jak milovníci architektury a historických památek, tak i ti co cestují k moři za relaxem, nebo do přírody. Navíc se zatím nejedná o běžný turistický cíl jako je tomu u ostatních států ve středomoří a tak si užijete dovolenou více v klidu a soukromí.

Zajímavá místa

Hlavním městem Albánie je Tirana. V jeho centru naleznete budovy státních institucí, palác kultury a národní historické muzeum. Za návštěvu stojí věž vysoká 34 metrů s krásnou vyhlídkou na město, betonová pyramida či mešita zdobená freskami.

Dalším významným městem albánské historie je Durres, starobylé město, které bylo založeno v 7. století př. n. l. a dodnes patří k významnému přístavu Albánie. Navštívit zde můžete římský amfiteátr, byzantskou kapli, královský palác či ruiny městských hradeb.

Pro milovníky horské turistiky je ideálním místem pro výlet pohoří Prokletije. Tyto takzvané Albánské Alpy jsou považovány za jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě. Horské hřebeny a vápencové stěny padající do hlubokých údolí nabízí nádherné výhledy na tamní divokou přírodu, navíc se tu lze věnovat horolezectví, k čemuž má Albánie ohromný potenciál.

Pokud preferujete dovolenou u moře na pláži, je pro vás ideálním místem Albánská riviéra. Tyrkysová voda omývající bílé písčité pláže, které nejsou v obležení masy turistů, přímo vybízí k odpočinku a vodním radovánkám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jaké zvolit cestovní pojištění do Albánie

Nezapomínejte, že jde o stát, kde je třeba mít zvýšenou opatrnost na osobní věci, ale i bezpečnost na silnicích, zejména, pokud sem míříte vlastním autem. V cestovním pojištění raději myslete na připojištění zavazadel, ale také na autoasistenci kvůli ne příliš kvalitní infrastruktuře.

Velká část turistů se v Albánii věnuje sportům – vodním i horským, jako je zmíněné horolezectví, nebo také vodáctví. Dobře si pročtěte pojistné podmínky pojišťoven a soustřeďte se na to, které sporty považují za adrenalinové, a které již za rizikové. Také se zaměřte na dostatečné limity pojistného plnění, protože zásah horské služby nebo náklady na léčbu či karanténu v souvislosti s nemocí covid-19 se může velmi prodražit.

Jestli do Albánie míříte například s cestovní kanceláří, určitě se pojistěte v případě nutného storna cesty, aby se vám vrátila značná část nákladů za neuskutečněnou dovolenou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Sjednání cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění do Albánie vyřídíte snadno a rychle online na webu společnosti Top-Pojištění.cz. Stačí si otevřít kalkulátor cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě, pojišťovaných osobách, vybrat vhodná připojištění a ihned uvidíte porovnání většiny pojišťoven a jejich produktů. Přes tlačítko Koupit pod sloupcem vybrané pojišťovny pokračujete dále v objednávce zadáním pojišťovaných osob, objednávku potvrdíte tlačítkem Objednat.

Pojištění vzniká zaplacením, nemusíte tedy nic podepisovat. Úhradu lze provést také online platební kartou nebo převodem z účtu. Ihned po sjednání obdržíte e-mail se smlouvou a asistenčními kartičkami, které si stačí jen vytisknout a přibalit na cestu s sebou.

V případě jakýchkoliv potíží v Albánii se pak jednoduše dovolejte na číslo, které se nachází na kartičce. Pojišťovna vám se vším pomůže, kdykoliv to budete potřebovat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ