222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Albánie

Brouzdáte po internetu a hledáte inspiraci na letošní dovolenou, když na vás vyskočí reklama s titulkem Cestovní pojištění do Albánie. Oblíbené turistické cíle Evropy jako je Itálie, Chorvatsko, řecké ostrovy a Španělsko už máte na svém cestovatelském seznamu odškrtnuté, tohle léto by to chtělo něco nového, neokoukaného. Je pravda, že zrovna o Albánii toho moc nevíte, proč tedy nezjistit více a nezkusit svou dovolenou nasměrovat do ne úplně typických, turisticky navštěvovaných, končin?

Cestovní pojištění do Albánie

Něco málo o Albánii

Albánie, oficiálně Albánská republika je středomořský stát jihovýchodní Evropy ležící na Balkánském poloostrově. Sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem. Při cestě autem či autobusem vám postačí občanský průkaz, pokud do země přilétáte, je nutné mít platný cestovní pas. Jedná se o zemi s velmi rozmanitou krajinou a bohatou historií, na své si tu tedy přijdou jak milovníci architektury a památek, tak i ti co cestují k moři a za přírodou. Navíc se zatím nejedná o běžný turistický cíl jako je tomu u ostatních států ve středomoří a tak si užijete dovolenou více v klidu a soukromí.

Zajímavá místa Albánie

Hlavním městem Albánie je Tirana. V centru města naleznete budovy státních institucí, palác kultury a národní historické muzeum. Za návštěvu stojí věž vysoká 34 metrů s krásnou vyhlídkou na město, betonová pyramida či mešita zdobená freskami.  Dalším významným městem albánské historie je Durres, starobylé město, které bylo založeno v 7. století př. n. l. a dodnes patří k významnému přístavu Albánie. Navštívit zde můžete římský amfiteátr, byzantskou kapli, královský palác či ruiny městských hradeb. Zajímavé je i vnitrozemní město Berat, které leží na řece Osum. Berat bývá přezdíván ,,Město tisíce oken" nebo ,,Město tisíce očí" a to díky domům s velkými okny, které v kombinaci s jejich bílými fasádami dotvářejí jedinečnou atmosféru tohoto města. Pro milovníky horské turistiky je ideálním místem pro výlet pohoří Prokletije. Toto pohoří, často nazývané také Albánskými Alpami je často považováno za jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě. Horské hřebeny a vápencové stěny padající do hlubokých údolí nabízí nádherné výhledy na tamní divokou přírodu. Pokud preferujete dovolenou u moře na pláži, je pro vás ideálním místem Albánská riviéra. Albánské pobřeží získává pozornost turistů až v posledních několika letech a není se čemu divit. Tyrkysová voda omývající bílé písčité pláže, které nejsou v obležení masy turistů, přímo nabízí k odpočinku a vodním radovánkám. A abyste si své cesty co nejvíce a bez zbytečných starostí užili, je také třeba myslet na cestovní pojištění. Jak vybrat to správné vám poradíme v další části článku.

Jaké zvolit cestovní pojištění do Albánie

Při výběru cestovního pojištění je vždy třeba zvážit, jaký je cíl cesty, jaká bude náplň dovolené a kdo všechno cestuje. Pokud se jedná o pojištění do Albánie, záleží na tom, zda jedete poznávat hory a přírodu, zdolávat ferraty a prozkoumávat odlehlé přírodní scenérie nebo vyrážíte za odpočinkem na pláži a poznávání historických památek ve městech. V rámci cesty do Albánie se jedná sice o cestu v rámci Evropy, nicméně jedná se o vzdálenější destinaci, kde není zdravotní péče v porovnání s Českou republikou na nikterak vysoké úrovni. Z tohoto důvodu není vhodné spoléhat jen na bezplatnou zdravotní péči poskytovanou v rámci evropského zdravotního pojištění, ale je doporučováno sjednat si cestovní pojištění. V případě komplikovanějších úrazů či onemocnění je nutný převoz do zahraničí, zdravotnická zařízení v Albánii na to nejsou dostatečně vybavena. Zdravotní péče je dostupná ve větších městech a turistických oblastech, kvalitnější ošetření se vám dostane v soukromých nemocnicích. Z tohoto důvodu tedy v rámci výběru pojištění doporučujeme zvolit takový produkt, kde jsou limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 milionů korun v případě, že jedete za běžnou turistikou.

V případě, že se chystáte na horskou turistiku, nezapomeňte zohlednit případné sportovní aktivity, nadmořskou výšku, pohyb mimo vyznačené stezky a do pojištění zahrnout připojištění rizikových či extrémních sportů. Pokud vás čeká pobyt v horách, informujte se také o tom, zda součástí pojištění léčebných výloh či asistenčních služeb je i zásah horské služby nejen v případě zranění a ohrožení života, ale i pro případ pátracích a vyprošťovacích akcí. To bohužel není u většiny produktů pojišťoven automaticky v pojištění zahrnuto.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Sjednání cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění do Albánie vyřídíte snadno a rychle během několika málo minut online na webu společnosti Top-Pojištění.cz. Stačí si zde otevřít kalkulátor cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě, pojišťovaných osobách, vybrat vhodná připojištění a ihned uvidíte porovnání většiny pojišťoven a jejich produktů. Přes tlačítko Koupit pod sloupcem vybrané pojišťovny pokračujete dále v objednávce zadáním pojišťovaných osob, objednávku potvrdíte tlačítkem Objednat. Pojištění vzniká zaplacením, nemusíte tedy nic podepisovat. Úhradu můžete provést online platební kartou, převodem z účtu nebo třeba na terminálu Sazka pomocí vygenerovaného čárového kódu. Ihned po sjednání obdržíte e-mail se smlouvou a asistenčními kartičkami, které si stačí jen vytisknout a přibalit na cestu s sebou.

Pokud si během sjednávání pojištění nebudete čímkoliv jisti anebo budete chtít s výběrem pomoci, neváhejte se obrátit na pracovníky našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, poradíme nebo vám pojištění sjednáme telefonicky. Jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ