Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění covid-19

Onemocnění koronaviru tu s námi stále ještě zůstává a i pro současné cestování do zahraničí s ním musíme počítat. Přinášíme proto přehled všech důležitých informací, které potřebujete vědět, a to zejména k cestovnímu pojištění, které onemocnění zohledňuje.

Cestovní pojištění covid-19

Situace ve světě

Onemocnění covid-19 se projevuje ve vlnách a to v závislosti na epidemických podmínkách, ročním období, ale také vývojových variantách viru. V Evropě je vlna koronaviru vždy nejslabší v letních měsících, naopak se stupňuje s příchodem podzimu a chřipkovým obdobím.

Ze všech světových oblastí na tom dlouhodobě velmi špatně Evropa. Donedávna se většina evropských států Ministerstvem zahraničních věcí považovaly za velmi rizikové, Českou republiku nevyjímaje. Ale i v dalších zemích napříč Afrikou, Asií a Amerikou se s nákazou setkáte.

Pokud koronavirem onemocníte, riskujete několikatýdenní karanténu v hotelovém pokoji nebo hospitalizaci v nemocničním zařízení a to samozřejmě stojí nemalé částky. I když další vlna nemoci covid-19 ustupuje, i tak si rozhodně sjednejte vhodné cestovní pojištění.

Cestovní pojištění a covid-19

Pojištění, které zohledňuje onemocnění covid-19, vám pomůže zaplatit nucenou karanténu, ale i zmíněnou hospitalizaci, případně odvoz na letiště a repatriaci do Česka. Všechno jsou to velmi nákladné položky.

Pojišťovny navíc pojišťují i storno cesty, ještě než do zahraničí vyrazíte. Díky tomu se vám vrátí velká část peněz, pokud odcestovat kvůli koronaviru skutečně nemůžete (například se dostanete do nucené karantény, která se protáhne do termínu odjezdu nebo odletu). Jde o 80 % storno poplatků, zbylých 20 % platíte sami v rámci spoluúčasti.

Informujte se dopředu

Ať už vyrážíte kamkoliv, nejjednodušší je, zjistit situaci v dané destinaci, například na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Tam se nacházejí vždy aktuální informace, které vám pomohou se na cestu připravit.

Také přemýšlejte dopředu o cestovním pojištění. To byste si měli sjednat bezprostředně po zaplacení zájezdu. Pokud tak učiníte jen několik málo dní před odjezdem, hrozí vám, že z pojištění nic nedostanete.