Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění COVID-19 online kalkulačka

Publikováno: 08.06.2021

Netrpělivě vyhlížíte vaši dovolenou? Nezapomeňte si sjednat i odpovídající cestovní pojištění. Hravě o zvládnete i v naší online kalkulačce cestovního pojištění, která vám přehledně ukáže i krytí rizik spojených s koronavirem. Pojďte se na ni podívat!

Cestovní pojištění krytí COVID

Proč mít sjednané cestovní pojištění

Cestovní pojištění by mělo být stejně samozřejmou součástí naší dovolené jako opalovací krém nebo plavky, když vyrážíme k moři. I pouhá ,,drobnost" jako střevní potíže, bolavý zub nebo úraz v zahraničí nás mohou přijít na nemalou finanční sumu, která by mohla rodinný rozpočet pořádně zabolet. A i když cestujete v rámci Evropské unie a vlastníte známou ,,modrou kartičku" (Evropský průkaz zdravotního pojištění), 100 % se na něj spolehnout nemůžete.

Připravili jsme pro vás nejčastější dotazy k cestovnímu pojištění včetně vyjádření jednotlivých pojišťoven na téma covid-19.

A zvlášť v dnešní době, kdy se stále potýkáme s pandemií koronaviru byste absenci cestovního pojištění rozhodně neměli riskovat.

Spočítat cestovní pojištění online

Co je součástí cestovního pojištění

V cestovním pojištění najdete:

 • Krytí pro léčebné výlohy - nejdůležitější součást. Je z nich totiž hrazeno ošetření, léky, hospitalizace a transporty.
 • Asistenční služby –  asistenční linka je vám k dispozici kdykoliv, když se v zahraničí dostanete do potíží.

Sjednat si také můžete i celou řadu připojištění:

 • Odpovědnosti
 • Úrazu
 • Zavazadel
 • Storna cesty (to se vyplatí právě i v souvislosti s koronavirem)

Koronavirus a kalkulačka přehledně

Jakmile do online kalkulačky zadáte všechny důležité údaje (datum trvání dovolené, destinace, počet pojištěný osob atd.), ukáže se vám nabídka všech pojišťoven, a to včetně informací vztahujících se ke koronaviru. Co jednotlivé kolonky znamenají:

Covid 19 pojištění

 • X = riziko koronaviru nekryje
 • ? = riziko koronaviru kryje

Rozsah Covid19 krytí

 • Plné krytí = v případě, kdy klient na dovolené onemocní koronavirem, jsou kryty léčebné náklady na karanténu i na cestu zpět do České republiky, pokud pojištěný nemůže využít původní let.
 • Částečné krytí = kryta jsou jen některá rizika. Většinou se jedná o léčebné výlohy, pojištění se ovšem nejspíše nebude vztahovat na náklady na karanténu nebo cestu zpět. Přesné informace zjistíte v daných pojistných podmínkách.

Krytí Covid19 dle destinace

 • Dle destinace = daná pojišťovna kryje riziko koronaviru jen v některých destinacích. Tím pádem je potřeba si ověřit, jak k cílové zemi přistupuje MZV nebo daná pojišťovna.
 • Kamkoliv = nemusíte řešit kam cestujete, pojišťovna vás na riziko koronaviru ochrání všude, záleží ovšem na rozsahu daného pojištění a na jeho limitech.

Tak neváhejte a chraňte své zdraví i zdraví svých blízkých i na dovolené. Online cestovní pojištění pak jednoduše sjednáte i z pohodlí domova a během pár minut!

Autor: Martin