Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění k moři

Klidná letní rodinná dovolená u moře je snem každého rodiče. Její přípravy však vyžadují pevné nervy a dlouhý seznam úkolů, na kterém nesmí chybět sjednání cestovního pojištění. V případě, že cestujeme s dětmi to platí dvojnásob.

banner sleva

V rámci prázdninové dovolené je nutností být jako rodič připraven na téměř vše, co by mohlo narušit její hladký chod. Je zřejmé, že víc než o sebe se obáváte o své nejbližší. A není se čemu divit – právě děti jsou při změně prostředí nejnáchylnější k onemocnění, která mají nejčastější původ v jídle, vodě nebo klimatu. S prázdninami bývají povětšinou rozvernější a ani mokrá dlažba u bazénu jim v běhu rozhodně nezabrání. Stejně tak jsou nevinné hry na babu po hotelovém pokoji zábavou jen do té doby, než se cokoli rozbije. Čelit andělským výrazům a odpovědím ,,To samo!" je nejnáročnější dovedností rodiče a proto jsme pro vás připravili nejhrůznější možné scénáře, jenž vás mohou na dovolené u moře potkat a zároveň rady, jak těmto situacím předcházet.

Jedeme k moři s miminkem

Zejména menší děti, do tří let, jsou velmi háklivé na změny svého okolí. Pokud cestujeme k moři s takto malými dětmi, rozhodně nevolte hlavní sezónu, kdy teploty dosahují maxima. Příliš velký teplotní rozdíl, opalování, úpal a úžeh můžou mít na vaše dítě neblahý vliv a zdravotním komplikacím se zkrátka nevyhnete. Dítě může reagovat nevolností, závratěmi nebo bolestí hlavy a problémy jsou na světě.

V rámci cestovního pojištění toto podchytíte sjednáním pojištění léčebných výloh pro každého člena vaší rodiny. Z nároku pojistného plnění pak vyplývají náklady na lékařské ošetření, náklady na léky, převozy v rámci nemocnic, hospitalizace a nakonec i samotná repatriace. Součástí takového pojištění je i možnost komunikace s asistenční službou pojišťovny. Nedostanete se tak situací, kdy byste lékaři či zdravotnickému personálu nerozuměli nebo se s nimi neuměli domluvit. Kolegové z linky asistenční služby vám jsou schopni 24 hodin denně 7 dní v týdnu nejen zorganizovat tlumočníka, ale také poradit nejbližší zdravotnické zařízení, kde nebudete muset vzniklé náklady na ošetření hradit přímo na místě. Kontakt na takovouto pomoc mějte vždy po ruce, nejlépe v plážové tašce nebo uložené přímo ve svém mobilu.

Malý dobrodruh

Děti jsou zvídavá stvoření a mají potřebu odhalovat a poznávat vše nové, zejména pokud se nacházejí ve zcela odlišném prostředí. Právě pro dětské dobrodružné výpravy je přecenění možností, ztráta odhadu a pozornosti naprostou raritou. Hry na kovboje s vodními pistolemi, kdy děti pobíhají po kluzké a mokré podlaze kolem hotelového bazénu většinou v dost rychlém tempu , končí výhrami v podobě vyvrtnutých kotníků a zlomenin. I když jsou tato zranění, zejména u dětí velmi nepříjemná, můžete je do jisté míry zmírnit sjednáním úrazového připojištění k základnímu balíčku cestovního pojištění k moři. Úrazové připojištění kryje případnou smrt úrazem, trvalé následky úrazu a nahrazuje také denní odškodné za dobu, po kterou se vaše dítě s léčením potýká. Pokud tedy máte v plánu strávit rodinnou dovolenou v klidu, pak cestovní pojištění k moři sjednejte jednoznačně s připojištěním úrazu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

,,Mami, to samo!"

Při divokých hrách děti nejčastěji něco shodí, rozbijí okno či dveře nebo založí požár. Takové škody na majetku se pohybují v řádech tisíců korun. Při sportu nebo při hrách jde bohužel často i o zdraví. V takových případech mohou škody vyrůst do statisíců i milionů a jejich úhrada může výrazně zasáhnout do rodinného rozpočtu. V případě, že taková situace nastane, je možné přenechat náhradu škody na pojišťovně, se kterou je vaše cestovní pojištění k moři s připojištěním odpovědnosti za škodu sjednáno.

Sbalit a zase vybalit aneb nikam se nejede

Pojištění na storno zájezdu, neboli pojištění zrušení cesty, se týká pouze poplatků, které zaplatíte za storno zájezdu cestovní kanceláři. Často se proto nazývá pojištění stornopoplatků. Ty se zvyšují, jak se blíží termín odjezdu. Krátce před dovolenou mohou činit tyto poplatky i padesát až sto procent z ceny zájezdu, dle podmínek cestovní kanceláře. Z ceny zájezdu vám při stornu cestovní kancelář vrátí sumu sníženou o stornopoplatky. U samostatných letenek bývají tyto poplatky cestovní kanceláři často rovnou fixně dané bez ohledu na termín zrušení cesty. Když máte tuto pojistku a zrušíte již koupený zájezd či rekreační pobyt, cestovní kancelář vám naúčtuje stornopoplatky, které vám pojišťovna uhradí, pokud budou splněny všechny podmínky pro nárok na pojistné plnění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ