Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění jachting

Publikováno: 29.06.2022

Čeká vás dovolená na jachtě, a tak přemýšlíte, zda je potřeba řešit nějaké speciální pojištění? Cestovní pojištění jachting skutečně v rámci svých podmínek zohledňuje, považuje jej za zvláštní sportovní aktivitu, a na to je třeba při sjednávání pojištění myslet. Pojďme se společně podívat na to, jak je to u jednotlivých pojišťoven.

Cestovní pojištění jachting

Dovolená na jachtě

Čeští ,,dovolenkáři" stále častěji touží po dobrodružství a adrenalinu. Vyráží tak na poznávací dovolené ve vlastní režii, podnikají cesty zaměřené na určité sportovní aktivity, jako jsou například surfcampy, nebo sjíždění divokých zahraničních řek, a často právě volí třeba dovolenou na jachtě. Tam se pak při své cestě učí od zkušeného kapitána jachtu ovládat, a užívají si poznání několika destinací během pár dnů či týdnů.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění jachting

Jak již bylo zmíněno v úvodu, jachting je pojišťovnami považován za sport, a tak je také nutné jej tak brát i v případě výběru cestovního pojištění. Ovšem každá pojišťovna posuzuje jachting v rámci svých pojistných podmínek a nutnosti zařazení do sportovní kategorie jinak.

Obvykle pojišťovny rozlišují jachting:

  • Pobřežní - obvykle definován takto: plavba na moři s omezením do vzdálenosti nejvýše 3 námořních mil (námořní míle = 1 852 m) od pevniny nebo od pobřežních ostrovů ležících ve vzdálenosti do 6 námořních mil od pevniny nebo jiných ostrovů;
  • Mořský - obvykle definován takto: plavba na moři s omezením do vzdálenosti 200 námořních mil od pevniny nebo od pobřežních ostrovů ležících ve vzdálenosti do 400 námořních mil od pevniny nebo jiného ostrova;
  • Oceánský - vše nad rámec výše uvedeného.

A podle toho pak určují i nutnost sjednání sportovního cestovního pojištění jachtingu. Vždy samozřejmě záleží na pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny!

Předtím tedy, než si cestovní pojištění pro takovou dovolenou na jachtě sjednáte, ověřte si v pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny, jak jachting posuzují.

Pečlivě zvažte limity pojistného krytí

Výběr cestovního pojištění a nastavení vhodných limitů je důležitým krokem při každé cestě do zahraničí. Pokud je ale vaše zahraniční cesta zaměřena na sport, jako právě například cestovní pojištění jachtingu, pak to platí dvojnásob. Dobře si tedy rozmyslete, co všechno bude vaše cesta obsahovat, a podle toho dobře zvolte pojišťovnu a produkt.

Myslete na to, že v případě pobytu na moři a nějakých zdravotních komplikací či úrazu je často nutné zajistit převoz vrtulníkem nebo pobřežní hlídkou, a takové náklady pak mohou jít až do milionů korun. Limity pojistného krytí tedy vybírejte vyšší, než jste zvyklí u běžné dovolené.

POZOR! Důležitou položkou takového cestovního pojištění jsou i tzv. ,,pátrací akce". Tato položka často není součástí léčebných výloh ani asistenčních služeb, a tak v případě, že byste se při jachtingu například ztratili na moři, nebude případné pátrání pokryto z cestovního pojištění. Ověřte si tedy, zda vámi vybraný produkt tuto položku v rámci cestovního pojištění jachtingu obsahuje.

Pojistitelnost jachtingu u jednotlivých pojišťoven

Pojišťovna Rekreační sporty Rizikové sporty
Allianz x jachting – pobřežní plavba, mořská plavba
AXA Assistance x jachting kromě oceánské plavby
Colonnade x jachting na vnitrozemských vodách
ČSOB Pojišťovna jachting na vnitrozemských vodách námořní jachting
Pojišťovna VZP x jachting a plavba na plachetních lodích poháněných výhradně silou větru
Slavia jachting při pobřeží do 12 námořních mil (cca 22 km), jachting vnitrozemí x
SV pojišťovna jachting x
TOP jachting x
UNIQA jachting x

Aktualizováno: 5.12.2023

 

Nevíte si rady?

Neváhejte nás kontaktovat na online chatu, telefonu či e-mailu, rádi vám se sjednáním cestovního pojištění pomůžeme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ