Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácích mazlíčků

Je věrným členem vaší rodiny i domácí mazlíček? Pořiďte mu to správné pojištění. Postará se nejen o vašeho čtyřnohého parťáka nebo parťačku, ale pomůže také ušetřit peníze z vašeho rozpočtu, protože jak asi víte - náklady na zranění či onemocnění se mohou někdy pěkně prodražit.

SPOČÍTat cestovní pojištění

(Momentálně zajišťujeme pouze pojištění mazlíčků do zahraničí)

Jak funguje pojištění domácích mazlíčků?

Úplně jednoduše a obdobně jako u lidí. Stanovíte si rizika, která chcete aby pojištění domácích mazlíčků obsahovalo, nastavíte pojistné limity i spoluúčast, a podle toho si vyberete pojištění. Váš domácí mazlíček může pojistit pro případ:

 • úrazu,
 • nemoci,
 • ztráty,
 • smrti,
 • poškození cizí věci.

Častými pojistnými událostmi jsou například otravy domácích mazlíčků, šití tržných ran, pády z okna, odstraňování cizích předmětů z trávicího traktu, operace po různých nehodách apod. 

Pojištění domácích mazlíčků

Pojištění úrazu a nemoci domácích mazlíčků

V případě nemoci nebo úrazu dostanete proplacené náklady na ošetření zvířete a také na další případnou léčbu. U tohoto rizika je dobré se předem podívat na výluky, kterých nejspíše bude více. Také se odvíjí od zdravotního stavu vašeho mazlíčka. 

Mezi výluky patří často:

 • kosmetické zákroky,
 • prevence a očkování,
 • chronická onemocnění,
 • vrozená a vývojová onemocnění,
 • zákroky provedené neoprávněnou osobou,
 • zranění či nemoc způsobené vinou majitele.

Pojištění úhynu domácích mazlíčků

Toto riziko volí především majitelé a chovatelé mazlíčků s průkazem původu. Jedná se vlastně o jakousi obdobu životního pojištění pro zvířata.

Jaké pojištění pro svého mazlíčka zvolit?

Záleží na tom, o jakého mazlíčka přesně jde a pro jaká rizika je vhodné ho pojistit. Ohlížejte se nejen na jeho věk, ale také na plemeno a povahu. Jestli doma máte například pohodového psa, se kterým jezdíte na soutěže, pojistěte ho na úhyn, nemoc a úraz. Jestli doma máte větší a temperamentnější plemeno, určitě do pojištění přidejte i odpovědnost. 

SPOČÍTat cestovní pojištění

(Momentálně zajišťujeme pouze pojištění mazlíčků do zahraničí)

Podmínky pro získání pojištění mazlíčka

Při uzavírání pojištění domácích mazlíčků je také důležitý jejich zdravotní stav. Problémem pak obvykle není pojištění zvířat, která trpí určitým onemocněním (např. otočením střev, rakovinou, nemocemi kloubů atd.), počítejte ovšem s tím, že pojišťovna nebude hradit ošetření spojené s nemocí, kterou mazlíček už měl.

Ohledně původu domácího mazlíčka - pojišťovny většinou nepožadují průkaz původu zvířete, mazlíček ovšem musí být snadno identifikovatelný, tedy být čipovaný nebo mít alespoň tetování

Mazlíček musí být také pravidelně očkován a nesmí být u něj zanedbaná prevence.

Další podmínkou někdy bývá také ošetření smluvním veterinářem. Prevenci, zákroky a očkování, které do pojištění nespadají pak můžete řešit i mimo danou smluvní síť.

Po uzavření pojištění vstoupíte také do tzv. čekací doby, kterou si každá pojišťovna určuje sama a chrání se tak před případnými pojistnými podvody. Jedná se o dobu po sjednání, kdy vám pojišťovna nic neproplatí. Pojišťovny tak chtějí zabránit sjednávání pojistek v čekárně u veterináře.

Cena pojištění mazlíčků

Na cenu pojištění domácích mazlíčků má vliv hned několik faktorů. Jedná se především o:

 • Plemeno - některá plemena jsou víc náchylnější k určitým nemocem, případně k úrazům, nebo kvůli svému temperamentu pro způsobení škody. 
 • Věk - s vyšším věkem logicky roste i větší riziko spojené s onemocněním.
 • Průkaz původu - v tomto případě je známa přesná hodnota mazlíčka, což může mít vliv na cenu pojistného v případě pojistného rizika úhynu zvířete.
 • Pohlaví - feny a kočky bývají statisticky náchylnější k onemocněním související s pohlavními orgány. 
 • Výše pojistných limitů - čím vyšší limity, tím vyšší pojistné. 
 • Pojistná rizika - čím více rizik, tím vyšší cena pojistného. 

Přesná cena pojištění je individuální případ od případu, tedy od vašeho mazlíčka, kterého chcete pojistit. 

SPOČÍTat cestovní pojištění

(Momentálně zajišťujeme pouze pojištění mazlíčků do zahraničí)

 

Cestovní pojištění domácích mazlíčků

Někteří z nás se svými domácími mazlíčky rádi cestují i do zahraničí. Proto je dobré jim sjednat to správné cestovní pojištění, protože i za hranicemi je může potkat nemoc, úraz, stejně jako škody, které mohou způsobit. 

Součástí cestovního pojištění domácích mazlíčků bývají:

 • výkony v rámci veterinární péče,
 • náklady na použitý materiál a předepsané léky,
 • hospitalizace mazlíčka.

Přesné informace a rozsah pojistky najdete vždy v pojistných podmínkách daného cestovního pojištění.

U nás můžete sjednat pojištění mazlíčků do zahraničí u těchto pojišťoven:

Pojišťovna Oficiální název připojištění Popis
Colonnade Cesta s mazlíčkem Max. limit 40 000 Kč; připojištění kryje asistenční službu, léčebné výlohy, odpovědnost za újmu způsobenou mazlíčkem (majetek, zdraví), náklad na záchranné a pátrací akce.
Pojišťovna VZP Pojištění veterinární péče Limit 15 000 / 30 000 / 45 000 Kč dle zvoleného balíčku cestovního pojištění, spoluúčast 20 % (min. 500 Kč).

Zdroj: Pojistné podmínky vybraných pojišťoven, platné k 10. 5. 2024.

SPOČÍTat cestovní pojištění

(Momentálně zajišťujeme pouze pojištění mazlíčků do zahraničí)