Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění letní dovolená

Konečně se vám podařilo uspat děti a tak se šálkem čaje usedáte k počítači a do vyhledávače zadáváte Cestovní pojištění letní dovolená. Zájezd jste dnes objednali, zálohu uhradili a jediné, co teď zbývá zařídit je právě cestovní pojištění. Ještě že v dnešní době je možnost vše vyřídit online a hezky z pohodlí domova. Ve vyhledávači na vás vyskočí nespočet odkazů a rad pro sjednání cestovního pojištění a tak se tím pomalu začnete prokousávat. Jak ale vybrat to správné? Na to se vám pokusíme odpovědět v našem článku.

Cestovní pojištění letní dovolená

K čemu slouží cestovní pojištění

Cestovní pojištění letní dovolené v zahraničí automaticky obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Z pojištění léčebných výloh je hrazeno případné ošetření v zahraničí, hospitalizace, léky předepsané lékařem, převoz do zdravotnického zařízení, případně také repatriace zpět do České republiky.


Asistenční službu máte k dispozici nonstop, stačí se na ně telefonicky obrátit a oni vám pomohou najít nejbližšího lékaře, zařídí převoz, domluví případné financování léčby a podobně. Možná si říkáte, že cestujete pouze v rámci Evropy a zde vám přece platí vaše zdravotní pojištění, tak na co pak uzavírat to cestovní? Vaše zdravotní pojištění vám skutečně zajistí zdravotní péči v rámci Evropy, ale bohužel ve velmi omezeném rozsahu. Jedná se o péči poskytnutou v rámci základního ošetření pouze ve státních zdravotních zařízeních, nepokryje vám však případnou spoluúčast na zdravotní péči, která je v evropských státech běžná a mimo jiné pak také i převoz zpět do ČR, pokud je to nutné.

K základnímu pojištění na cesty pak můžete sjednat připojištění úrazu s odškodněním pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti, připojištění zavazadel, které s sebou na dovolenou berete a připojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám na majetku či zdraví.

Jak vybrat správné cestovní pojištění letní dovolené

Původně jste měli v plánu řešit pojištění na cestu až pár dní před odletem, v cestovní agentuře, kde jste dovolenou objednávali, vám však doporučili sjednat cestovní pojištění včetně připojištění storno cesty současně s úhradou zálohy za zájezd. Vzhledem k tomu, že cestujete s dětmi, kde bohužel je opravdu nepředvídatelné, kdy některé z nich onemocní, je zahrnutí připojištění storno poplatků pro případ, že by na poslední chvíli nebylo možné vycestovat, opravdu na místě. Toto připojištění má však velmi specifické podmínky a u většiny pojišťoven je jeho platnost nastavena tak, že je nutné jej sjednat nejpozději v den, kdy hradíte daný zájezd.

Kromě tohoto připojištění je také potřeba dobře zvážit celkové nastavení pojištění letní dovolené. Je třeba zvolit takový produkt cestovního pojištění, který obsahuje dostatečný limit na pojištění léčebných výloh. Pro cesty v rámci Evropy doporučujeme volit limity minimálně ve výši 5 mil. Kč na léčebné výlohy, při cestách mimo Evropu pak ještě vyšší.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pro cestování s malými dětmi se vám pak může hodit i pojištění odpovědnosti, které pokryje případně škody, které děti mohou neúmyslně způsobit při svém řádění. Do pojištění také nezapomeňte zohlednit případné sportovní aktivity, které budete v rámci své dovolené provozovat. Vždy je třeba si ověřit, zda daný sport není pojišťovnou definován již jako rizikový, extrémní nebo v krajním případě i jako nepojistitelný.

Jak sjednat cestovní pojištění

Sjednání cestovního pojištění letní dovolené není nic složitého. Stačí na stránkách společnosti Top-Pojištění.cz zvolit kalkulaci cestovního pojištění a pro výpočet pojistného zadat základní parametry o cestě, jako je cíl, termín, věk pojišťovaných osob a případné připojištění. Na základě těchto údajů se vám zobrazí přehledné porovnání od většiny pojišťoven a jejich produktů. Pro detailnější informace můžete v rámci sloupců znázorňujících produkt dané pojišťovny zvolit tlačítko Popis, kde se pak o obsahu pojištění dozvíte více. Po výběru pokračujete dále přes tlačítko Koupit. Pak už jen doplníte podrobnosti o pojištěných osobách a vše dokončíte tlačítkem Objednat. Rovnou můžete pojistné uhradit online platební kartou. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba žádný podpis smlouvy. Po sjednání pojištění obdržíte během několika málo minut smlouvu a asistenční kartičky na vámi zadanou e-mailovou adresu, k dispozici zde budete mít i platební údaje pro případné zadání příkazu k úhradě. Dokumenty si stačí vytisknout a máte hotovo.

Pokud si při sjednání nebudete něčím jisti, anebo budete chtít s výběrem vhodného cestovního pojištění pomoci, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme, jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů. Kontaktovat nás můžete telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím online chatu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ