Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rumunska

Přesto, že Českou republiku a zemi proslavenou legendárním Hrabětem Drákulou dělí pouze tisíc kilometrů, je cestovní pojištění do Rumunska opravdovou nutností. Velká část Balkánského poloostrova je turisty stále více vyhledávanější, nadšeni jsou zejména z krásných hor, jezer, hradů, klášterů a vesniček, ve kterých se zastavil čas. To ale neznamená, že zde nenajdete moderní města. Hlavním a zároveň největším městem se 2 miliony obyvatel je Bukurešť. Jedná se o politické, kulturní a hospodářské centrum země, které oplývá velmi dominantním postavením.

CEstovní pojištění na Slovensko

Památky a zajímavá místa Rumunska

Pobyt u Černého moře si můžete zpestřit návštěvou několika zajímavých míst, významných měst a pamětihodností. Mezi nejzajímavější města Rumunska patří Sighisoara, kde se údajně narodil proslulý Vlad Tepes, kterému se pro oblibu napichovat nepřátele na kůl říkalo Vlad Napichovač. Následně se tento kníže stal předlohou pro slavného upíra Drákulu. Na nádvoří v centru města se nachází věž s orlojem a s muzeem, ale hlavním lákadlem je Drákulův rodný dům, který dnes sloužící jako restaurace.

Dalším místem, na které byste při návštěvě Rumunska neměli zapomenout je zámek Peles, dřívější královské sídlo. Významnou památkou je také hrad Rasnov, postavený německými rytíři. Sibiu, další významné město Rumunska, bylo kdysi národním a kulturním centrem Sedmihradska. Během prohlídky města si můžete všimnout domů, věží, náměstí, ale i paláců, které spíše připomínají architekturu německých měst. Snad nejvíce památek se nachází v univerzitním městě Cluj-Napoca. Navštívit zde můžete například botanickou zahradu, která patří k největším v jihovýchodní Evropě a jejíž součástí je i botanické muzeum. Duchovním centrem města je kostel sv. Michala, před kterým můžete obdivovat sochu uherského krále Matyáše Korvína.

Věděli jste, že...?

Zmíníte-li se před svými přáteli a známými o své úvaze strávit letošní dovolenou v Rumunsku, zřejmě se s obdivem a porozuměním nesetkáte. Rumunsko má stále pověst země se zvýšenou kriminalitou, avšak realita je jiná a stupeň kriminality je zde srovnatelný s ostatními zeměmi Evropské unie. Přesto je doporučováno nenosit u sebe větší množství hotovosti, věnovat pozornost osobním dokladům a dbát především osobní pozornosti. Dejte pozor také na volně pobíhající potulné psy. Potkáte je téměř všude: u silnic, na benzinových pumpách, u odpočívadel, a hlavně ve větších městech, kde se s oblibou vleže vyhřívají na náměstích a ulicích.

Zdravotní péče v Rumunsku je celkem podprůměrná. V Bukurešti se vám může dostat ošetření alespoň trochu na úrovni, mimo hlavní město je lepší se zdravotnickým střediskům vyhnout. Soukromé kliniky jsou samozřejmě kvalitnější a dražší než ty veřejné. Za ošetření se platí všude, je proto dobré uzavřít cestovní pojištění a návštěvu nemocnice či ambulance konzultovat s asistenční službou. Většina turistů, jenž potřebují lékařskou péči, jsou nuceni se vrátit zpět do České republiky. Tedy, dovoluje-li to jejich zdravotní stav.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní pojištění do Rumunska

Dle výše uvedeného máme tedy jasno minimálně v tom, že cestovní pojištění do Rumunska je skutečně nutností. Jenže, jaké je to nejlepší cestovní pojištění? V tomto ohledu vám pomůže kalkulačka cestovního pojištění, do které stačí zadat termín, charakter, cíl cesty a věk pojištěných osob. Tyto základní informace jsou naprosto dostačující k výpočtu základních variant cestovního pojištění. Limity pojistného krytí léčebných výloh nebudou při výběru zřejmě rozhodující, přesto platí, že ideální výše při sjednání je 5 mil. Kč. Co by se vám ale při uskutečněných cestách mohlo hodit je připojištění zavazadel, které se vztahuje i na odcizení, loupež nebo kapesní krádež.

Pokud máte v plánu cestovat do Rumunska autem, budou se vám hodit informace o rumunské dálniční známce.

Sjednání cestovního pojištění do Rumunska

Tento proces je znám již téměř všem. Je jednoduchý, rychlý a provést jej lze například i během cesty do cílové destinace. V porovnání nabídek cestovního pojištění vyberete vhodnou variantu produktu a volbu potvrdíte tlačítkem Koupit. Následuje zadání osobních údajů pojištěných osob, kontrola objednávky a její potvrzení. Během čtvrt hodinky můžete z e-mailu tisknout veškeré potřebné dokumenty, tedy ideálně pojistnou smlouvu a asistenční kartičku cestovního pojištění. Tu noste neustále při sobě. Je na ní uvedeno nejen číslo na asistenční službu, která je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale také číslo pojistné smlouvy cestovního pojištění, pomocí kterého se budete asistenční službě prokazovat.

Pokud si nejste jisti, zda jste cestovní pojištění vybrali správně nebo vám není v průběhu jeho sjednávání cokoli jasné, kontaktujte nás. Ochotně vám veškeré informace sdělíme na zákaznického lince 222 100 200, prostřednictvím e-mailu info@top-pojisteni.cz nebo na online chatu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY