222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Slovensko

Slovensko je velice oblíbenou dovolenkovou destinací. Ročně sem zamíří zhruba 300 tisíc lidí z České republiky. Mnoho našich klientů si klade otázku, zda je nutné mít sjednané cestovní pojištění i na cestu k našim slovenským sousedům. Odpověď je jednoduchá. Na Slovensko bez sjednání cestovního pojištění určitě nejezděte. Evropský průkaz pojištěnce (EHIC) nemusí pokrýt veškeré náklady na ošetření ani zásah horské služby. Tato lékařská péče se vztahuje pouze na neodkladné případy, jako jsou onemocnění či úrazy, které pacienta ohrožují přímo na životě.

CEstovní pojištění na Slovensko

Nejvýhodnější pojištění na Slovensko

Cestovní pojištění je nejvhodnější sjednat jako komplexní pojištění, které obsahuje léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.

Cestovní pojištění online

 Léčebné výlohy

V případě nutnosti lékařské péče vám bude proplacena částka do limitu pojistného krytí, který si při sjednání pojištění zvolíte. Top-Pojištění.cz Vám exkluzivně nabízí sjednat cestovní pojištění do Maďarska s neomezenými léčebnými výlohami. Součástí léčebných výloh je rovněž repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.

Úrazové pojištění

V případě úrazu je nutné mít sjednáno plnění také pro tyto situace. Připojištění úrazu je rozděleno na pojistné plnění pro trvalé následky a pro případ smrti.

Pojištění zavazadel

Vzhledem k tomu, že si na dovolenou pár věcí vždy sbalíte s sebou, nezapomeňte si pro jistotu svá zavadla pojistit. U vybraných pojišťoven lze mít zavazadla pojištěna i v čase, kdy jsou svěřena dopravci, např. leteckým společnostem.

Pojištění odpovědnosti

Připojištění odpovědnosti Vám zajistí náhradu škody způsobené fyzickou nebo materiální újmou třetím osobám. Může se např. jednat o škody na hotelových zařízeních, nehody dětí, apod.

Cestovní pojištění do Tater

Vyrážíte-li na turistickou nebo cyklistickou dovolenou do slovenských Tater, mělo by být dobře zvolené cestovní pojištění samozřejmou součástí přípravy na cestu. Při jakýchkoli túrách a stezkách po slovenských horách je dobré se připojistit zejména pro zásah horské služby. Zásahy horské služby jsou na Slovensku zpoplatněny a částky zachraňovacích nákladů se mnohdy vyšplhají až na statisíce korun.

Pokud však máte patřičné připojištění, jsou tyto náklady hrazeny z Vašeho cestovního pojištění. Společně se zásahem horské služby byste měli zvážit sportovní připojištění. V rámci rekreačních sportů, které jsou obsaženy v základním balíčku cestovního pojištění, jsou zohledněny například tyto typy sportů: běh na lyžích a lyžování po vyznačených trasách, cyklistika, cykloturistika, horské kolo (ne sjezd), via ferrata stupně obtížnosti A a turistka nebo treking na značených cestách v nadmořské výšce do 3.000 m n.m. Pokud se budete pohybovat v nadmořské výšce nad 3.000 m n.m., provozovat mountainboarding na vyznačených trasách nebo via ferrata stupně obtížnosti B a C, jistě uvítáte možnost připojištění rizikových sportů. Volbu zimních, rizikových a extrémních sportů je zapotřebí při sjednávání pojištění vždy zohlednit.

Kompletní informace a výluky jsou součástí pojistných podmínek produktů každé pojišťovny.

Spočítat cestovní pojištění