222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Slovensko

Slovensko je další z velmi oblíbených dovolenkových destinací - aby taky ne, když je vlastně ,,za rohem". Ročně sem tak zamíří až 300 tisíc turistů z České republiky. I tak je ale třeba myslet na cestovní pojištění na Slovensko.

AKTUÁLNĚ: I pro tuto zemi platí v souvislosti s koronavirem určité podmínky, které se ale s příznivým vývojem situace postupně uvolnily.

CEstovní pojištění na Slovensko

Koronavirus na Slovensku

Od 4. 6. 2020 mohou Češi a Slováci (vč. cizinců žijících v ČR nebo SR) cestovat mezi Českou a Slovenskou republikou bez dalších omezení.

 • Na Slovensko je možné cestovat bez zdůvodnění.
 • Při vstupu na území Slovenska není po občanech ČR vyžadován negativní test na Covid - 19 a není nutné absolvovat 14 denní karanténu.
 • Průjezd a celkový pobyt na území Slovenska není nijak časově omezen.
 • Aktuální situaci na hraničních přechodech můžete sledovat zde.

Stejně tak, pro Čechy vracející se ze Slovenska nejsou stanoveny žádné podmínky, není nutné dokládat negativní test na Covid - 19 nebo jej hned po návratu absolvovat. Pobyt v karanténě také není nutný.

Podrobnější informace naleznete v našem článku zde.

Nespoléhejte na ,,modrou kartičku"

Asi si říkáte, zda má vůbec smysl si sjednávat cestovní pojištění i pro případy, kdybyste na Slovensko měli vyrazit jen na těch 48 hodin. A navíc - máte přes Evropský zdravotní průkaz! Nenechte se mýlit... Díky tomuto průkazu sice máme ve všech členských státech EU nárok na nutnou a nezbytnou zdravotní péči, ale opravdu se jedná pouze o základní zdravotní péči. Spoustu dalších položek, na které se ,,modrá kartička" nevztahuje, byste si v případě potřeby museli hradit z vlastních finančních prostředků a nejednalo by se o malé částky.

Jedná se například o:

 • spoluúčast na lékařské péči a lécích, která je v evropských státech běžná;
 • lékařskou péči v soukromých zdravotnických zařízeních (případně ve velmi omezeném rozsahu);
 • hospitalizaci;
 • zásah horské služby;
 • převoz zpět do ČR apod.

Právě pro tyto případy je potřeba mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, i když jedete jen kousek za naše hranice.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění vždy - i na Slovensko

Sjednání cestovního pojištění je snadné, rychlé a v základní podobě vás vyjde jen na 10 Kč na den. V této základní variantě je vždy obsaženo pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Celkový obsah cestovního pojištění je ovšem dobré přizpůsobit i charakteru vaší cesty. Jiné limity a připojištění si nastavíte, pokud jen jedete za rodinou, jinaké zase v případě sportovní dovolené.

Správnému výběru a nastavení tedy věnujte chvíli času a zvažte, jaký produkt a jaké připojištění si vybrat. S použitím srovnání cestovního pojištění je cestovní pojištění na Slovensko opravdu hračka. Na co se ve výběru zaměřit a jak se orientovat se dozvíte zde.

Výhody komplexního pojištění

Cestovní pojištění na Slovensko je nejvhodnější sjedat jako komplexní pojištění, které obsahuje:

 • Léčebné výlohy s různou výší krytí v případě nutnosti lékařské péče. Je možné zvolit si i neomezený limit. Součástí léčebných výloh je i repatriace, převoz do zdravotnického zařízení a náklady na léky.
 • Úrazové pojištění, které slouží jako ochrana a odškodné v případě úrazu s trvalými následky a následkem smrti. Součástí je také i denní odškodné v případě hospitalizace.
 • Pojištění zavazadel, které se vztahuje na věci osobní potřeby (oblečení, obuv, toaletní potřeby atd.) anebo věci, které jste si na dovolené pořídili.
 • Pojištění odpovědnosti vám pak zajistí náhradu škody, kterou byste způsobili někomu dalšímu. Např. při srážce na lyžích, poškození hotelového vybavení apod.

Cestovní pojištění do Tater

Zásah horské služby

Jestli míříte na kola, lyže nebo za turistikou do Tater, mělo by být vhodně nastavené cestovní pojištění naprostou samozřejmostí. Zvlášť byste neměli opomenout pojištění pro případ zásahu horské služby, který je na Slovensku zpoplatněn a částky zachraňovacích nákladů mohou jít do statisíců korun.

Pokud však máte patřičné připojištění, jsou tyto náklady hrazeny z vašeho cestovního pojištění. Vždy ale pouze v případech odpovídajících pojistným podmínkám. Zásah horské služby v případě zranění s ohrožením života je součástí pojištění léčebných výloh. Samozřejmě za předpokladu, že máte pro danou aktivitu sjednáno případně i odpovídající sportovní připojištění. Pátrací a zachraňovací akce v případě, že se v horách například ztratíte, jsou ale u většiny pojišťoven ve výlukách z pojištění. Přehledné informace získáte zde.

Sportem ke zdraví

Společně se zásahem horské služby byste měli zvážit také sportovní připojištění v rámci rekreačních sportů, které jsou obsaženy v základním balíčku cestovního pojištění. Zohledněno v něm nejčastěji bývá:

 • Běh na lyžích
 • Lyžování po označených trasách
 • Cyklistika
 • Cykloturistika
 • Horské kolo (mimo sjezdu)
 • Via ferrata stupně obtížnosti A
 • Turistika nebo treking v nadmořské výšce do 3000 m. n. m.

Sporty jako via ferrata obtížnosti B a C, horolezectví apod. je pak nutné zohlednit v připojištění rizikových nebo extrémních sportů.

Kompletní informace a výluky jsou součástí pojistných podmínek produktů každé pojišťovny.

Spočítat cestovní pojištění