Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Slovensko

Jedete na dovolenou či prodloužený víkend na Slovensko? Nedivíme se vám! Kde jinde najdete tak krásné hory, přírodu, lázně i historická města s příjemnými zákoutími. A navíc to k našim východním sousedům máme kousek. Ať už se na své dovolené chystáte sportovat, poznávat okolí, nebo jen lenošit, nezapomeňte si také sjednat to správné cestovní pojištění na Slovensko.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění na Slovensko?

Na Slovensku sice můžete pro případ nezbytné lékařské péče uplatnit EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), ale nevztahuje se na celou řadu situací a případů, které by vás v této zemi mohly potkat.

Jedná se například o:

 • spoluúčast na lékařské péči a lécích, která je v evropských státech běžná,
 • lékařskou péči v soukromých zdravotnických zařízeních (případně ve velmi omezeném rozsahu),
 • hospitalizaci,
 • zásah horské služby,
 • převoz zpět do ČR apod.

Právě z toho důvodu byste si měli sjednat odpovídající cestovní pojištění na Slovensko, které se o vás v případě potřeby postará. Hodit se vám může také některé z užitečných připojištění, jako je pojištění odpovědnosti (pro případ, kdy nechtěně způsobíte škodu někomu jinému), pojištění úrazu či pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, poškození či odcizení). A pokud se chystáte na Slovensko autem, určitě do svého cestovního pojištění zahrňte také autoasistenci, která umí vytrhnout trn z paty každému motoristovi. Pokud se na Slovensku chystáte provozovat náročnější sport, jako via ferrata obtížnosti B a C, horolezectví apod. bude třeba zvolit také připojištění rizikových či extrémních sportů.

Cestovní pojištění na Slovensko

Srovnání cestovního pojištění na Slovensko

Jestli se chcete podívat na přehled nabídek cestovního pojištění na Slovenko, použijte online kalkulačku. Stačí se připojit k internetu, vzít chytrý telefon, tablet nebo počítač, a během pár minut uvidíte srovnání nabídek, a to hned od několika prověřených pojišťoven. Součástí přehledu je samozřejmě také výše pojistného i možnost si to nejlepší cestovní pojištění na Slovensko upravovat a přizpůsobit vašim potřebám. A to v oblasti výše pojistných limitů (nižší, střední nebo vyšší zajištění) a volby možných připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění na Slovensko?

Cenu cestovního pojištění přímo vám na míru uvidíte v online kalkulačce. Její výši totiž ovlivňuje hned několik věcí:

 • doba pobytu,
 • počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu),
 • výše pojistných limitů,
 • volba připojištění.
Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 25 000 Kč 50 000 Kč
Autoasistence ANO ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 726 Kč 930 Kč 1 609 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu na Slovensko pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 33 a 32 let, děti 5 a 3 roky). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 2. 6. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění na Slovensko?

I v tomto případě vám pomůže kalkulačka cestovního pojištění. Stačí si vybrat pojištění, které se vám líbí nejvíce, a to nejvýhodnější cestovní pojištění na Slovensko snadno uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu. Samotné pojištění pak začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou na Slovensko?

K vycestování na Slovensko vám bude stačit pouze platný občanský průkaz. Pamatujte na to, že platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba, policie i hasiči 112
 • Jazyky - úředním jazykem je slovenština. Díky podobnosti našich jazyků budete na Slovensku bez problému rozumět, také se zde bez problémů domluvíte česky.
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je nulová.

Cestovní tipy na Slovensko

Na Slovensku můžete navštívit celou řadu míst, která oceníte pro rodinnou dovolenou, romantickou dovolenou v páru, chvíle volna plné odpočinku nebo sportu a adrenalinu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Tipy, co navštívit a vidět na Slovensku

Hory

 • Tatry - jsou součástí Tatranského národního parku a jsou doslova rájem turistů. Ve Východních Tatrách na vás čekají pohodové túry kolem Štrbského plesa, zkusit můžete i Velké Hincovo pleso nebo Koprovský a Slavkovský štít i spoustu dalších míst. Nižší Západní Tatry disponují pro změnu nádhernými hřebenovými trasami.
 • Velká a Malá Fatra - Malá Fatra je vhodná pro rodinnou turistiku i pro vysokohorské túry. A čekají tu na vás vrcholy jako Velký Kriváň, Velký Rozsutec i známé Jánošíkovy diery. Velké Fatře pro změnu dominují hluboké lesy, jeskyně, pastviny a nádherné výhledy.
 • Milovníci přírody a turistiky dále ocení Národní park Poloniny (zapsaném na seznamu UNESCO), Čergov, Chráněnou krajinnou oblast VihorlatCHKO OravaSlovenský ráj a spoustu dalších.

Koupání a wellness

 • Liptovská Mara a Slnečná jezera - jestli toužíte na Slovensku po letním koupání, vydejte se na tato dvě místa. Slnečná jezera jsou přírodní jezera s travnatými plážemi a nachází se kousek od Bratislavy. Liptovská Mara je zase největší slovenskou přehradou kousek od Liptovského Mikuláše.
 • Chcete si dopřát ozdravné koupele? Pak se na Slovensku zaměřte na Piešťany, Bešeňovou, Rajecké Teplice nebo Podhájskou.

Města a památky

 • Bratislava - nesmíte vynechat místní hrad a historické centrum se spoustou kaváren a příjemných restaurací
 • Kežmarok - nejkrásnější město Spiššského regionu s gotickým hradem a typickými spišskými domy
 • A dále musíme zmínit Levoču, Bojnice, Bánskou Štiavnicu nebo Čachtický a Spišský hrad.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ