Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Slovensko

Jedete na svou dovolenou či prodloužen víkend na Slovensko? Nedivíme se vám! Kde jinde najdete tak krásné hory, přírodu, lázně i historická města s příjemnými zákoutími. A navíc to k našim východním sousedům máme kousek. Ať už se na své dovolené chystáte sportovat, poznávat nebo jen lenošit, nezapomeňte si také sjednat to správné cestovní pojištění na Slovensko.

CEstovní pojištění na Slovensko

Koronavirová situace na Slovensku

Od 6. 4. 2022 už neplatí vyhláška upravující povinnosti spojené s pandemií covid-19 pro vstup na Slovensko. Prakticky to tedy znamená, že se už nemusíte registrovat v systému ehranica, ani prokazovat svou bezinfekčnost. I v případě, pokud nejste očkovaní, po překročení hranice nebudete muset na test nebo do samoizolace.

V zemi ovšem stále platí povinnost nosit respirátor, a to pouze v sociálních a zdravotnických zařízeních. V MHD nebo interiérech ho tedy potřebovat nebudete.

Pokud byste se na Slovensku nakazili koronavirem, budete muset nastoupit do izolace (v domácím nebo v hotelovém prostředí – pobyt si budete platit sami). Příslušník regionálního úřadu pak prověří vaše kontakty a také podmínky izolace. V případě, že například nemůžete být v karanténě v domácím prostředí, dodá vám seznam zařízení, kde do ní můžete nastoupit. Vaše izolace skončí 5 den po odebrání vzorku, pokud jste poslední tři dny byli bez příznaků. V opačném případě situaci posoudí lékař.

Vzhledem k tomu, že zde riziko koronaviru stále je, doporučujeme na něj myslet i při sjednání vašeho cestovního pojištění na Slovensko. Ochrání vás právě v případě, když byste si museli hradit ubytování spojené s karanténou, náklady na léčbu nebo repatriaci.

Proč vám na Slovensku nebude stačit „modrá kartička“

Asi si říkáte, zda má vůbec smysl si sjednávat cestovní pojištění i pro případy, kdybyste na Slovensko měli vyrazit jen na těch 48 hodin. A navíc - máte přes Evropský zdravotní průkaz! Nenechte se mýlit... Díky tomuto průkazu sice máme ve všech členských státech EU nárok na nutnou a nezbytnou zdravotní péči, ale opravdu se jedná pouze o základní zdravotní péči. Spoustu dalších položek, na které se ,,modrá kartička" nevztahuje, byste si v případě potřeby museli hradit z vlastních finančních prostředků a nejednalo by se o malé částky.

Jedná se například o:

 • spoluúčast na lékařské péči a lécích, která je v evropských státech běžná;
 • lékařskou péči v soukromých zdravotnických zařízeních (případně ve velmi omezeném rozsahu);
 • hospitalizaci;
 • zásah horské služby;
 • převoz zpět do ČR apod.

Právě pro tyto případy je potřeba mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, i když jedete jen kousek za naše hranice.

Cestovní pojištění vždy - i na Slovensko

Sjednání cestovního pojištění je snadné, rychlé a v základní podobě vás vyjde jen na 10 Kč na den. V této základní variantě je vždy obsaženo pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Celkový obsah cestovního pojištění je ovšem dobré přizpůsobit i charakteru vaší cesty. Jiné limity a připojištění si nastavíte, pokud jen jedete za rodinou, jinaké zase v případě sportovní dovolené.

Správnému výběru a nastavení tedy věnujte chvíli času a zvažte, jaký produkt a jaké připojištění si vybrat. S použitím srovnání cestovního pojištění je cestovní pojištění na Slovensko opravdu hračka. Na co se ve výběru zaměřit a jak se orientovat se dozvíte zde.

Výhody komplexního pojištění

Cestovní pojištění na Slovensko je nejvhodnější sjedat jako komplexní pojištění, které obsahuje:

 • Léčebné výlohy s různou výší krytí v případě nutnosti lékařské péče. Je možné zvolit si i neomezený limit. Součástí léčebných výloh je i repatriace, převoz do zdravotnického zařízení a náklady na léky.
 • Úrazové pojištění, které slouží jako ochrana a odškodné v případě úrazu s trvalými následky a následkem smrti. Součástí je také i denní odškodné v případě hospitalizace.
 • Pojištění zavazadel, které se vztahuje na věci osobní potřeby (oblečení, obuv, toaletní potřeby atd.) anebo věci, které jste si na dovolené pořídili.
 • Pojištění odpovědnosti vám pak zajistí náhradu škody, kterou byste způsobili někomu dalšímu. Např. při srážce na lyžích, poškození hotelového vybavení apod.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Tater

Zásah horské služby

Jestli míříte na kola, lyže nebo za turistikou do Tater, mělo by být vhodně nastavené cestovní pojištění naprostou samozřejmostí. Zvlášť byste neměli opomenout pojištění pro případ zásahu horské služby, který je na Slovensku zpoplatněn a částky zachraňovacích nákladů mohou jít do statisíců korun.

Pokud však máte patřičné připojištění, jsou tyto náklady hrazeny z vašeho cestovního pojištění. Vždy ale pouze v případech odpovídajících pojistným podmínkám. Zásah horské služby v případě zranění s ohrožením života je součástí pojištění léčebných výloh. Samozřejmě za předpokladu, že máte pro danou aktivitu sjednáno případně i odpovídající sportovní připojištění. Pátrací a zachraňovací akce v případě, že se v horách například ztratíte, jsou ale u většiny pojišťoven ve výlukách z pojištění. Přehledné informace získáte zde.

Sportem ke zdraví

Společně se zásahem horské služby byste měli zvážit také sportovní připojištění v rámci rekreačních sportů, které jsou obsaženy v základním balíčku cestovního pojištění. Zohledněno v něm nejčastěji bývá:

 • Běh na lyžích
 • Lyžování po označených trasách
 • Cyklistika
 • Cykloturistika
 • Horské kolo (mimo sjezdu)
 • Via ferrata stupně obtížnosti A
 • Turistika nebo treking v nadmořské výšce do 3000 m. n. m.

Sporty jako via ferrata obtížnosti B a C, horolezectví apod. je pak nutné zohlednit v připojištění rizikových nebo extrémních sportů.

Kompletní informace a výluky jsou součástí pojistných podmínek produktů každé pojišťovny.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ