Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zásah horské služby – cestovní pojištění

Publikováno: 07.07.2022

Na hory jezdíme stejně rádi, jako k moři. Oblíbené jsou nejen v zimních měsících, ale také přes letní prázdniny. Mohou ovšem skýtat nejedno nebezpečí, která nás na horách mohou překvapit. A právě kvůli nim, i náročným fyzickým aktivitám, bychom se měli pořádně podívat na své cestovní pojištění. Konkrétně na zásah horské služby.

Zásah horské služby

Zásah horské služby najdete v základním balíčku cestovního pojištění jen občas. Proto je dobré se na tuhle položku podívat ještě před plánovaným odjezdem a případně se připojistit. Proč? Pojďme se na to podívat blíže.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy zasahuje horská služba

Horská služba zasahuje v případech závažných úrazů a zranění, která vám neumožní cestu do hotelu anebo nemocnice vašimi vlastními silami. Z toho plyne, že zásah horské služby není zrovna levnou záležitostí. Pokud tedy tuto službu nebudete mít zahrnutou v cestovním pojištění, připravte se na výdaj, který bude sahat do výše klidně i několika set tisíc. Však všichni dobře známe příběhy těch, kteří toto riziko podcenili.

Co zahrnuje zásah horské služby

Cestovní pojištění rovněž zahrnuje zásah horské služby a přepravu vrtulníkem pojištěné osoby z místa úrazu do nejbližšího vhodného zdravotnického zařízení. Jedná se o případy, kdy tento způsob přepravy zdravotní stav pojištěného vyžaduje. Pojišťovny tento stav hodnotí jako ,,ohrožení života“.

Mezi nejčastější situace u cestovního pojištění na hory vyžadující pomoc horské záchranné služby patří zranění, která neumožňují turistům pokračovat v cestě a rovněž situace, kdy lidé ztratí orientaci a zabloudí. Takové náklady zásahu horské záchranné služby se mohou vyšplhat až na sta tisíce korun.

Pozor na pátrací akce

Pozor také na pojištění pátracích akcí horské služby. Při silné vánici anebo dešti můžete na horách snadno ztratit cestu a budete si tak muset zavolat horskou službu. Pokud ovšem pátrací akci nebudete mít v pojištění zahrnutou, a po zásahu nebudete potřebovat lékařské ošetření nebo péči, pojišťovna vás nechá celou akci zaplatit ze svého.

Cestovní pojištění online

Rizika, která byste měli mít zahrnutá v cestovním pojištění:

  • Zásah horské služby
  • Pátrací akce horské služby
  • Ošetření
  • Přeprava (vrtulník, skútr a další)
  • Lékařský zákrok, operace
  • Ošetření
  • Hospitalizace
  • Návrat do České republiky

Krytí zásahu horské služby

Pojišťovna Zásah horské služby
(při úrazu)
Přeprava vrtulníkem
(při úrazu)
Zásah horské služby
(pátrací akce)
Allianz ANO ANO NE
AXA Assistance ANO ANO NE
Colonnade ANO ANO ANO
ČSOB Pojišťovna ANO ANO NE
Pojišťovna VZP ANO* ANO* ANO*
Slavia ANO ANO NE
TOP ANO ANO NE
UNIQA ANO ANO ANO
  • formou připojištění k základnímu balíčku

Pozn.: Kompletní informace a výluky jsou součástí pojistných podmínek produktů každé pojišťovny.

Aktualizováno: 30.6.2022

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ