Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zásah horské služby - cestovní pojištění

Publikováno: 19.09.2023

Na hory jezdíme stejně rádi jako k moři. Oblíbené jsou nejen v zimních měsících - jejich turistické trasy obdivujeme doslova po celý rok. Na horách nás ovšem může potkat a překvapit celá řada nebezpečných situací. A právě kvůli nim, i náročným fyzickým aktivitám, bychom se měli pořádně podívat na to, zda zahrnuje naše cestovní pojištění horskou službu.

Cestovní pojištění horská služba

Zásah horské služby v základním balíčku cestovního pojištění najdete jen málokdy. Proto je dobré se na tuhle položku podívat ještě před plánovaným odjezdem a případně se připojistit. Proč? Pojďme se na to podívat blíže.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy zasahuje horská služba?

Horská služba zasahuje v případech závažných úrazů a zranění, která vám neumožní cestu do hotelu nebo nemocnice vašimi vlastními silami. Z toho plyne, že zásah horské služby není zrovna levnou záležitostí. Pokud tedy vaše cestovní pojištění horskou službu neobsahuje, jednalo by se pro vás o výdaj, který by sahal i do několika set tisíc.

Co zahrnuje zásah horské služby?

Cestovní pojištění zahrnuje i zásah horské služby a přepravu vrtulníkem pojištěné osoby z místa úrazu do nejbližšího vhodného zdravotnického zařízení. Jedná se o případy, kdy tento způsob přepravy zdravotní stav pojištěného vyžaduje. Pojišťovny tento stav hodnotí jako ,,ohrožení života". Dále se jedná o situace, kdy lidé ztratí orientaci a zabloudí.

Pozor na pátrací akce

Pozor také na pojištění pátracích akcí horské služby. Při silné vánici nebo dešti můžete na horách snadno ztratit cestu, a budete si tak muset zavolat horskou službu. Pokud ovšem pátrací akci nebudete mít v pojištění zahrnutou a po zásahu nebudete potřebovat lékařské ošetření nebo péči, pojišťovna vás nechá celou akci zaplatit ze svého.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rizika, která byste měli mít zahrnutá v cestovním pojištění:

  • zásah horské služby,
  • pátrací akce horské služby,
  • ošetření,
  • přeprava (vrtulník, skútr a další),
  • lékařský zákrok, operace,
  • hospitalizace,
  • repatriace do České republiky.

Krytí zásahu horské služby

Pojišťovna Zásah horské služby
(při úrazu)
Přeprava vrtulníkem
(při úrazu)
Zásah horské služby
(pátrací akce)
Allianz ANO ANO NE
AXA Assistance ANO ANO NE
Colonnade ANO ANO ANO
ČSOB Pojišťovna ANO ANO NE
Pojišťovna VZP ANO* ANO* ANO*
Slavia ANO ANO NE
SV pojišťovna ANO ANO NE
TOP ANO ANO NE
UNIQA ANO ANO ANO

* formou připojištění k základnímu balíčku

Poznámka: Kompletní informace a výluky jsou součástí pojistných podmínek produktů každé pojišťovny.

Aktualizováno 5. 12. 2023

Horská služba v ČR

Horská služba ČR v rámci své činnosti organizuje a provádí záchranné a pátrací akce v horském terénu, poskytuje první pomoc a mnoho dalšího. Přesný výčet činností horské služby najdete na webu www.horskasluzba.cz. A pokud se vydáváte na hory, nezapomeňte si poznačit číslo horské služby: +420 1210, které je k dispozici non-stop.

Pokud rádi cestujete po Evropě, určitě se vyplatí znát i další důležitá telefonní čísla.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ