Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na hory 2024

Hory nás svou krásou a možností sportovního vyžití lákají pro dovolenou po celý rok. V zimě je to především díky zasněženým vrcholkům a bělostným sjezdovkám, v létě pak svými turistickými trasami a nádhernými panoramaty. V obou těchto případech se vyplatí mít sjednané cestovní pojištění na hory, které se postará o to, abyste si mohli bez obav užívat chvíle volna.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co kryje pojištění na hory?

To nejlepší cestovní pojištění na hory by mělo obsahovat především správně nastavené limity léčebných výloh. Právě z nich se hradí náklady spojené se zdravotními problémy. Ať už jde o nemoc, úraz, převoz do zdravotnického zařízení (v případě nutnosti i vrtulníkem), hospitalizaci, či nutnou repatriaci zpět do České republiky.

Součástí pojištění do hor jsou také asistenční služby, které jsou pro vás k dispozici 24/7. Poradí, pomohou a poskytnou důležité informace, které v nouzi a při vzniku pojistné události zcela jistě oceníte. Pomohou:

 • vyhledat nejbližší vhodné zdravotnické zařízení,
 • poskytnout garanci platby,
 • zprostředkovat konzultaci s českým lékařem a dohled nad způsobem léčby,
 • komunikovat s vašimi nejbližšími,
 • zorganizovat v případě potřeby váš návrat do vlasti.

pojištění na hory

Připojištění na hory

Kromě toho si v rámci cestovního pojištění na hory můžete sjednat také užitečná připojištění, která vám pomohou v celé řadě situací.

 • Pojištění odpovědnosti: Vztahuje se na nechtěně způsobené škody na zdraví či majetku někoho jiného. Mimochodem je povinné pokud jedete na lyže do Itálie. Uplatníte ho ve chvílích, kdy například někoho srazíte na sjezdovce a poškodíte mu vybavení nebo způsobíte úraz. Pokud by navíc v takovém případě došlo k trvalým následkům nebo pracovní neschopnosti, náhrada škody se může vyšplhat do statisícových částek.
 • Pojištění storna: Pro chvíle, když vám na poslední chvíli onemocní děti nebo nebudete moct odcestovat z nečekaných závažných důvodů.
 • Pojištění úrazu: Úrazové pojištění na hory se vztahuje na situace, kdy se při sportu zraníte, způsobíte si trvalé následky atd.
 • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy: Pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození.
 • Pojištění zásahu horské služby: Pokud byste na horách potřebovali pomoc v podobě zásahu horské služby, pomůže vám toto připojištění zachránit opravdu velkou částku, kterou byste jinak museli platit z vlastní kapsy. To samé platí pro transport helikoptérou. I pár minut v ní cestou do nemocnice se totiž může vyšplhat až na několik tisíc eur.
 • Autoasistence: V případě, že jedete na hory autem, přidejte do svého pojištění také autoasistenci, která vám pomůže při defektu kola, zajištění náhradního vozidla, odtahu do servisu atp.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění sportovních aktivit

Chystáte se na horách sportovat? Pak se podívejte na to, jestli je vaše plánovaná sportovní aktivita krytá v základu cestovního pojištění, nebo se pro ni musíte připojistit. Pojišťovny totiž jednotlivé sporty rozdělují do jednotlivých kategorií - rekreační, rizikové, extrémní a nepojistitelné. A někde se setkáte také s kategorií zimních sportů.

Informace ohledně tohoto rozdělení najdete v pojistných podmínkách cestovního pojištění, proto si je ještě před sjednáním pojistky pořádně pročtěte.

Níže se můžete podívat do výpisu s orientačním rozdělením. Jen podotýkáme, že se může pojišťovna od pojišťovny (drobně) lišit.

Rekreační sporty

Zimní sporty

běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení, in-line na ledě, lyžování na vyznačených sjezdovkách, saně, boby na vyznačených trasách, skiatlon, skiboby, sledge hokej, sněžnice do 3500 m n. m., snowboarding na vyznačených sjezdovkách

Letní sporty

cyklistika, cykloturistika, horské kolo kromě sjezdu, jízda na koni, jízda na tobogánu a vodní skluzavce, jogging, kanoe, kayak, koloběžka, orientační běh, plavání, tenis, trampolína, treking a turistika v nenáročném terénu na značených stezkách, Via Ferata A, Via Ferrata B, Via Ferrata C, vodní lyže, vodní pólo, volejbal, vysokohorská turistika do 3 500 m n. m.

Rizikové/Extrémní sporty

Zimní sporty

Akrobacie na lyžích, alpinismus, boby na nevyznačených trasách, freeride, freeskiing, freestyle snowboarding, heliskiing, hokej,  jízda na snowscootu, jízda na sportovním bobu v koridoru, krasobruslení, lezení v ledopádech, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lyžování a snowboarding ve snowparku, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a trasy, rychlobruslení, saně sportovní, skialpinismus, skitouring, sněžný skútr, snowbike, snowboarding mimo vyznačené tratě, snowbungeekayaking, snowbungeerafting, snowkiting, snowrafting, snowtrampoline, snowtubing na vyznačených trasách, sportovní boby, saně v koridorech

Letní sporty

bungee jumping, canyoning, cyklokros, freerunning,horolezectví, horské kolo vč. sjezdu,  jízda na U rampě, jízda na kole mimo cyklistické trasy po zpevněných cestách, kiteboarding, kitesurfing, longboard (ne downhill), turistika nebo treking na značených cestách v oblastech za polárním kruhem, Via Ferrata D, Via Ferrata E, voltiž, vysokohorská turistika do 5 000 m n. m., lanové překážky do 10 m

Nepojistitelné sporty

Zimní sporty

běh na lyžích mimo vyznačené trasy, crashed ice, potápění pod ledem,  skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích, sněžný skútr – sjezd, závody (gladiator race, spartan race atp.) vč. její přípravy a závodů

Letní sporty

base jumping, cave diving, cliffdiving, downhill, dragster, freeboarding, freediving, kiteflying, landkiting, lanové překážky nad 10 m organizované sportovní soutěže na amatérské úrovni, parašutismus, parkour nad 1,5 m, profesionálně provozovaný sport vč. přípravy, sjíždění vodopádů, skeleton, skydiving, skymarathon, skysurfing, speed flying, speed riding, tandemový seskok, technické potápění, tough mudder, Via Ferrata F, vodní paragliding, vyhlídkový let malým letadlem, výlet lodí po moři, výpravy, expedice do míst s extrémními podmínkami, vysokohorská turistika nad 5 000 m n. m. a horolezectví

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Spoléhat na ,,modrou kartičku" se nevyplácí

Pokud se při cestě do zahraničí chcete spolehnout pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění, příliš to nedoporučujeme. Ten je sice platný ve všech zemích EU, ale za hranicemi se s ním pojí určitá specifika a pravidla a v některých případech EHIC nepomůže vůbec. Např. při převozu do nemocnice helikoptérou anebo repatriaci do rodné země.

A navíc ho neuplatníte ani při ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních, která se nacházejí především právě v horských oblastech a lyžařských skiareálech.

Pojištění na hory

Jak sjednat pojištění na hory 2024?

Můžete si pořídit odpovídající cestovní pojištění online, během několika minut a za pár korun. Navíc ho lze uzavřít i těsně před plánovaným odjezdem - to ocení především zapomnětlivé hlavy. Stačí využít naši online kalkulačku, která vám přehledně porovná jednotlivé nabídky pojišťoven. Vy jen vyplníte potřebné údaje a ostatní necháte na nás.

Pojištění můžete zaplatit převodem na účet anebo online kartou. A všechny potřebné dokumenty (smlouva, pojistné podmínky i asistenční kartička) vám pak jednoduše přijdou na e-mail.

Kolik stojí cestovní pojištění na hory?

Přesnou cenu pojištění na hory uvidíte v naší online kalkulačce cestovního pojištění, do které stačí zadat:

 • termín vaší cesty,
 • cílovou destinaci,
 • účel cesty (turistická nebo pracovní),
 • počet pojištěných osob.

Během pár kliknutí myší uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu.

 • Výše pojistných limitů - u těch platí přímá úměra; čím dále cestujete, tím by měly být vyšší, stejně jako v případě, že se chystáte aktivně sportovat, například lyžovat.
 • Užitečná připojištění - pojištění odpovědnosti pro případ, že byste někomu jinému neúmyslně způsobili škodu - při jízdě na svahu, běžkařské dráze, cyklostezce atd., pojištění úrazu (především u sportovních aktivit), nebo pojištění storna cesty (kdybyste vaši dovolenou museli zrušit třeba z důvodu nemoci).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19.

Přejeme příjemné a bezpečné horské cestování!

Na hory autem

Máte v plánu jet na hory autem? V tom případě určitě nezapomeňte ani na jeho pojištění. Kromě již zmíněné autoasistence si sjednejte i havarijní pojištění, které v případě havárie pokryje náklady na opravu škod na vašem voze. V zimě, kdy jsou silnice často namrzlé, se vám rozhodně vyplatí.

Naše online kalkulačka vám navíc porovná nabídky všech pojišťoven na českém trhu, takže máte jistotu, že za ,,havarijko" zbytečně nepřeplatíte.