Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na hory

Hory nás svou krásou a možností sportovního vyžití lákají pro dovolenou po celý rok. V zimě je to především díky zasněženým vrcholků a bělostným sjezdovkám, a v létě pak svými turistickými trasami a nádhernými panoramaty. V obou těchto případech se vyplatí mít sjednané cestovní pojištění na hory, které se postará o to, abyste si mohli bez obav užívat chvíle volna.

Lyžování v Itálii s novými podmínkami 2022

Cena pojištění na hory

Odpovídající cestovko si můžete pořídit online, během několika minut a za pár korun. Navíc ho můžete uzavřít i těsně před plánovaným odjezdem - to ocení především zapomnětlivé hlavy. Stačí si vybrat to nejlepší pro vás a zaplatit převodem na účet anebo online kartou. A všechny potřebné dokumenty (smlouva, pojistné podmínky i asistenční kartička) vám pak jednoduše přijdou na e-mail.

Přesnou cenu pojištění na hory pak uvidíte v naší online kalkulačce, do které stačí zadat:

 • termín vaší cesty (od do)
 • cílovou destinaci
 • účel cesty (turistická nebo pracovní)
 • počet pojištěných osob

Během pár kliknutí myší uvidíte přehledně srovnané nabídky seřazené podle ceny, na kterou má přímý vliv:

 • Výše pojistných limitů – těch platí přímá úměra – čím dále cestujete, tím by měly být vyšší, stejně jako v případě, že se chystáte aktivně sportovat, například lyžovat.
 • Užitečná připojištěnípojištění odpovědnosti pro případ, že byste někomu jinému neúmyslně způsobili škodu – při jízdě na svahu, běžkařské dráze, cyklostezce atd., pojištění úrazu (především u sportovních aktivit), nebo pojištění storna cesty (kdybyste vaši dovolenou museli zrušit třeba z důvodu nemoci).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co kryje pojištění na hory

Správně nastavené cestovní pojištění na hory se o vás postará v případě:

 • Zdravotních problémů – nemoci, úrazu, ošetření, převozu do zdravotního zařízení (v případě nutnosti i vrtulníkem), hospitalizace i nutné repatriace zpět do České republiky.
 • Nechtěně způsobené škody – v případě sjednaného pojištění odpovědnosti (to je mimochodem povinné pokud jedete za zimním sportováním do Itálie). Může se tedy jednat o škodu na zdraví i majetku, která v některých případech umí vyšplhat až do řádů milionů korun. Například pokud někoho srazíte na sjezdovce, poškodíte mu vybavení, způsobíte úraz a daná osoba potom bude mít trvalé následky nebo bude v pracovní neschopnosti atd.
 • Storna dovolené – třeba když vám na poslední chvíli onemocní děti, nebo nebudete moct odcestovat z nečekaných závažných důvodů.
 • Úrazu – hospitalizace a odškodnění za vzniklý úraz, který si můžete při sportu na horách snadno přivodit.
 • Ztráty zavazadel nebo sportovního vybavení

Skvělé jsou také asistenční služby, které jsou pro vás k dispozici 24/7 – poradí, pomohou  a poskytnou důležité informace, které v nouzi a při vzniku pojistné události zcela jistě oceníte. Co všechno pro vás udělá?

 • Vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení.
 • Poskytne garanci platby.
 • Zprostředkuje konzultaci s českým lékařem a dohled nad způsobem léčby.
 • Komunikuje s vašimi nejbližšími.
 • Zorganizuje v případě potřeby Váš návrat do vlasti.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění na hory

Na ,,modrou kartičku" se spoléhat nevyplácí

Pokud se při cestě do zahraničí chcete spolehnout pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění, příliš to nedoporučujeme. Ten je sice platný ve všech zemích EU, ale za hranicemi se s ním pojí určitá specifika a pravidla. A v některých případech vám nepomůže vůbec. Např. při převozu do nemocnice helikoptérou anebo repatriaci do rodné země. A navíc ho neuplatníte ani při ošetření v soukromých zdravotních zařízeních, která se nacházejí především právě v horských oblastech a lyžařských střediscích.

Náklady, které bez cestovního pojištění na hory zabolí

Jednou z nejdražších položek, která může souviset s úrazem v zahraničí, a to především na horách, je převoz helikoptérou. I pár minut v ní cestou do nemocnice se totiž může vyšplhat až na několik tisíc EUR. Pokud k tomu ještě připočtete částky za zásah horské služby, suma se navýší o další stovky. A to ještě nemluvíme o hospitalizaci v nemocnici, náklady na vyšetření, ošetření atd. Přečíst si můžete hned několik příběhů lyžařů a turistů, kteří toto riziko podcenili a pak nepěkně zatížili svůj rozpočet.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Koronavirus a cestovní pojištění

V aktuální situaci je potřeba v našem cestovním pojištění počítat i s rizikem koronaviru. Na ten ve své nabídce myslí hned několik pojišťoven, které vás pojistí hned pro několik eventualit, které vás mohou v této spojitosti na cestách potkat – například náklady spojené s případnou léčbou, přepravu zpět do České republiky a tak dále. Více informací najdete v tomto našem článku.

Přejeme příjemné a bezpečné horské cestování!