Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na hory

Hory nás svou krásou a možností sportovního vyžití lákají pro dovolenou po celý rok. V zimě je to především díky zasněženým vrcholků a bělostným sjezdovkám, a v létě pak svými turistickými trasami a nádhernými panoramaty. V obou těchto případech se vyplatí mít sjednané cestovní pojištění na hory, které se postará o to, abyste si mohli bez obav užívat chvíle volna.

Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění rychle a za pár korun

Odpovídající cestovko si můžete pořídit online, během několika minut a za pár korun. Navíc ho můžete uzavřít i těsně před plánovaným odjezdem - to ocení především zapomnětlivé hlavy. Stačí si vybrat to nejlepší pro vás a zaplatit převodem na účet anebo online kartou. A všechny potřebné dokumenty vám pak jednoduše přijdou na e-mail.

Cestovní pojištění online

Na ,,modrou kartičku" se spoléhat nevyplácí

Pokud se při cestě do zahraničí chcete spolehnout pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění, příliš to nedoporučujeme. Ten je sice platný ve všech zemích EU, ale za hranicemi se s ním pojí určitá specifika a pravidla. A v některých případech vám nepomůže vůbec. Např. při převozu do nemocnice helikoptérou anebo repatriaci do rodné země. A navíc ho neuplatníte ani při ošetření v soukromých zdravotních zařízeních, která se nacházejí především právě v horských oblastech.

Náklady, které bez cestovního pojištění zabolí

Jednou z nejdražších položek, která může souviset s úrazem v zahraničí, a to především na horách, je převoz helikoptérou. I pár minut v ní cestou do nemocnice se totiž může vyšplhat až na několik tisíc EUR. Pokud k tomu ještě připočtete částky za zásah horské služby, suma se navýší o další stovky. A to ještě nemluvíme o hospitalizaci v nemocnici, náklady na vyšetření, ošetření atd. Přečíst si můžete hned několik příběhů lyžařů a turistů, kteří toto riziko podcenili a pak nepěkně zatížili svůj rozpočet.

Co si přidat ,,do balíčku"

Při cestování za sportem je důležité vědět, na které z nich se vztahuje základní cestovní pojištění, a na které už ne. Před odjezdem si tedy pečlivě projděte všechny výluky ve smlouvě, ať potom nejste nepříjemně překvapeni.

Do výluk často spadají místa s extrémními klimatickými nebo přírodními podmínkami, odlehlé lokality anebo neosídlené oblasti. Zcela určitě se budete muset nechat extra připojistit pro rizikové sporty. Ovšem na některé extrémně rizikové aktivity vás bohužel nejspíš nepojistí žádná pojišťovna.

Dále se určitě podívejte i na pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na škody na zdraví i majetku, které byste v zahraničí mohli způsobit někomu jinému (třeba nečekanou srážkou na sjezdovce). I v těchto případech se totiž můžete dostat na poměrně vysoké částky.

U úrazového pojištění, které je při cestování na hory klíčové se podívejte na výši jeho limitů a upravte svým potřebám.

Koronavirus a cestovní pojištění

V aktuální situaci je potřeba v našem cestovním pojištění počítat i s rizikem koronaviru. Na ten ve své nabídce myslí hned několik pojišťoven které vás pojistí hned pro několik eventualit, které vás mohou v této spojitosti na cestách potkat – například náklady spojené s případnou léčbou, přepravu zpět do České republiky a tak dále. Více informací najdete v tomto našem článku.

Asistenční služba 24 hodin denně

V rámci našeho cestovního pojištění budete mít vždy automaticky k dispozici i asistenční službu. Tu můžete kontaktovat 24/7 z jakéhokoliv místa na světě a vždy s vámi bude hovořit v českém jazyce. Co všechno pro vás udělá?

o Vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení

o Poskytne garanci platby

o Zprostředkuje konzultaci s českým lékařem a dohled nad způsobem léčby

o Komunikuje s Vašimi nejbližšími

o Zorganizuje v případě potřeby Váš návrat do vlasti

Přejeme příjemné a bezpečné horské cestování!