Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Skiareály v ČR

Publikováno: 31.12.2022

Lyžařská dovolená má v České republice hned několik výhod. Nemusíte cestovat nikam daleko, ceny jsou příznivé a kvalita českých sjezdovek a nabízených služeb je poměrně vysoká. Pojďme se podívat na nejlepší skiareály v ČR.

Lyžování v Rakousku

Skiareály ČR

Nejlepší skiareály v ČR se nachází nejen v Krkonoších, ale také v Krušných horách, Jeseníkách nebo Beskydech. Vedle sjezdovek s různou náročností tu najdete i nabídku dalších služeb, jako je wellness nebo regionální gastronomie. Česká republika je prakticky nejideálnější pro lyžování rodin s dětmi, ale najdou se i oblasti, kde se lze věnovat náročným sportům pro jednotlivce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

I přes zdražení ceníků o 12 až 15 % kvůli energetické krizi a nutným úsporám, jsou ceny ještě stále příznivé oproti skiareálům v Alpách. Například denní skipas na Klínovci vyjde dospělého na 1 090 Kč, zatímco ve Val D´Isére ve Francii na více jak 1 500 Kč. Možná si říkáte, že oproti jednomu z nejlepších alpských středisek Klínovec zase o tolik levnější není. Ale pokud jedete s dětmi, celková suma za jeden den na sjezdovkách se vám v zahraničí opravdu prodraží více.

Pro lepší přehled o cenách jsem vám připravili jednoduché srovnání:

Skiareál Cena dospělý (celodenní skipas) Cena dítě (celodenní skipas)
Klínovec 1 090 Kč 650 Kč
Harrachov 930 Kč 650 Kč
Val D´Isére (Francie) 1 543 Kč 1 249 Kč
Saalbach Hinterglemm (Rakousko) 1 457 Kč 722 Kč

Pozn.: Ceny jsou orientační. V průběhu sezóny se mohou měnit. 

Skiareály Krkonoše

Proslulá je v našich nejvyšších horách Čertova hora v Harrachově. Jsou tu 4 sjezdovky v několika úrovních, které jsou ideální hlavně pro začátečníky, děti a běžné lyžaře na střední úrovni. Jsou totiž dost široké a ne příliš strmé. Stejně tak si ale přijdou na své sportovněji ladění lyžaři, kteří si užijí i černou sjezdovku. Oblíbené je dále lyžování v noci pod umělým osvětlením. Na vrchol vás dopraví otevřené čtyřsedadlové lanovky.

Jeden z nejvýše položených skiareálů v Česku najdeme na Malé Úpě nedaleko polských hranic, kde můžete také lyžovat. I zde jde o areál se sjezdovkami pro začátečníky, školní skupiny a středně dobré lyžaře.

V Krkonoších se nachází také vůbec největší skiareál v České republice a to Černá Hora – Pec. Využít lze celkových 50 kilometrů sjezdovek v několika areálech, které jsou vzájemně propojeny, takže vám stačí jeden skipas. Široký je také výběr náročnosti sjezdovek a další nabídka sportovních zážitků.

Kdo by také neznal Špindlerův Mlýn. V areálu Svatý Petr je například vybudována sjezdovka světových sportovních parametrů, protože se tu jezdí mezinárodní závody. Špindlerů Mlýn tedy ocení i lyžaři, kteří obvykle jezdí červené a černé sjezdovky. Právě na Svatý Petr a Pláň využijete pro dopravu vyhřívanou lanovku pro 6 osob.

Skiareály Beskydy

Asi nejideálnější podmínky pro rodinné lyžování a sáňkování nabízí skiareál Razula v Beskydech, v blízkosti Velkých Karlovic. Stejně tak je tu oblíbená běžecká trať.

Lyžařské středisko Kohútka u hranic se Slovenskem nabízí tři sjezdovky, modrou, červenou a černou. Pokud chcete mít větší klid k náročnému lyžování, doporučujeme právě tento areál. Součástí je nejen škola lyžování, ale i snowboardingu, kdybyste chtěli zkusit i něco jiného, než lyže.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Skiareály Jeseníky

Praděd je nejvýše položený skiareál v ČR a to v nadmořské výšce přes 1 400 m. n. m. Součástí areálu je také rozsáhlý systém tratí pro běžecké lyžování. Výhodou této lokality jsou i téměř ideální sněhové podmínky.

Areál Jánské Lázně – Černá hora má jedinou osmimístnou uzavřenou lanovku v České republice. Zábavu na sjezdovkách si užijí pokročilí lyžaři i začátečníci. Večerní lyžování je samozřejmostí, například na sjezdovce Protěž, která pod umělým osvětlením měří 1,6 kilometrů.

Červenohorské sedlo, to je pojem pro celou Moravu. Sjezdovky pro méně zdatné, až po labužníky rychlých sjezdů, k tomu ideální sněhové podmínky ve výšce 1 000 m. n. m. a veškeré služby dostupné na jednom místě.

Areál Petříkov je jako stvořený pro slalom. Dostatečně široká sjezdovka světových parametrů, včetně moderního vybavení pro umělé zasněžování. Na Petříkově se dá bez davů lidí lyžovat až do dubna.

Na Ramzové si můžete užít vůbec tu nejdelší sjezdovku na území ČR, která je dlouhá přes 3 kilometry. Úchvatný je také výhled z vrcholu Šerák, kde uvidíte i zasněženou Sněžku. Šerák je také vhodný pro běžkaře. O vaše pohodlí se pak postarají moderní stravovací služby a příjemné ubytování v okolí.

Skiareály Krušné hory

Klínovec je už nějaký čas propojený s Božím Darem, a také s vedlejším německým areálem Fichtelberg, takže nemusíte zůstávat jen na české straně. Dopravu zajišťuje přeshraniční skibus. Využít lze celkových 47 kilometrů sjezdovek, několik desítek tratí pro běžky nebo dokonce luxusní U rampu pro snowboardisty. Klínovec je jedním z největších lyžařských areálu v Česku.

Skiareály Jizerské hory

Jizerské hory umí být pořádně chladné. Díky tomu se tam ale skvěle lyžuje. Například v areálu Severák, kde si na své přijdou i ti nejmenší lyžaři nebo snowboardisté, kteří mají rádi parky se skoky a překážkami. Zajímavá je mostní lyžařská sjezdovka nad silnicí. Legendární jsou v okolí Severáku ale především běžecké tratě, o čemž svědčí i proslulý závod Jizerská padesátka na Jizerské magistrále.

Cestovní pojištění na české hory?

I když jedete lyžovat jen do českých hor, neznamená to, že můžete zanedbat odpovídající pojištění. Je pravdou, že vaše zdravotní kartička vám pomůže v případě ambulantního vyšetření nebo hospitalizace. To znamená, že u zdravotnické pomoci máte veškerou péči hrazenou díky zdravotnímu pojištění.
Součástí cestovního pojištění do českých hor jsou ale jiné služby – pojištění odpovědnosti za škodu na majetku či zdraví třetí osoby, pojištění zavazadel nebo připojištění stornování zájezdu.
Velmi nákladné jsou pak záchranářské akce, pokud se v horách ztratíte a je nutné vyhlásit pátrání, skončíte pod extrémně nebezpečnou lavinou nebo se zraníte v těžko dostupném terénu, kam pro vás musí například přiletět vrtulník. Zanedbání těchto rizik vás nakonec může stát nemalé peníze.
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ