Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování Praha

Publikováno: 05.02.2023

Pokud bydlíte v hlavním městě ČR, možná jste se někdy ptali, kam vyrazit za lyžováním, aby to bylo co nejblíže. A možná jste opomněli samotné okolí Prahy. Stačí zajet jen pár desítek kilometrů od metropole a pokud jsou dobré povětrnostní podmínky, užít si lyžování jen kousek od vašeho bydliště. Sjednejte si připojištění a vyrazte na celý den nebo klidně i víkend.

lyžování Praha

Lyžování kolem Prahy

Všechny nejbližší lyžařské areály najdete jižně od Prahy. Soustřeďují se ve vyšších nadmořských výškách, hlavně v oblasti Středočeské pahorkatiny, její části Vlašimské pahorkatiny a Brd. Díky vyšší poloze je tu v zimní sezóně často dostatek sněhu, ať už přírodního, nebo umělého.

Chotouň

Do skiareálu Chotouň nedaleko Jílové u Prahy se lze pohodlně dostat autem a zaparkovat zdarma přímo u vleku, nebo příměstskou hromadnou dopravou. Jsou tu celkem tři vleky a sjezdovka je vhodná pro začátečníky, děti i pokročilé. Zcela běžné je lyžování až do 21:00 hodin za umělého osvětlení. V areálu se ovšem nedá platit kartou. Za 2 hodiny lyžování zaplatíte 200 Kč.

V celém areálu je ovšem zakázáno bobovat a sáňkovat. Pro nenáročné lyžaře a rodiny s dětmi je to ideální místo, jak s tímto oblíbeným sportem začít.

Monínec

Pro trochu náročnější lyžaře, kteří se rádi svezou po červených sjezdovkách, je tu areál Monínec. Několik sjezdovek má délku celkem 1,8 kilometrů a užít si můžete i snowpark, 54 kilometrů udržovaných sjezdařských tratí a oblíbené wellness centrum. K přepravě na vrchol sjezdovky slouží čtyřsedačková lanovka.

Samozřejmostí je večerní lyžování pod umělým osvětlením od 18 do 21 hodin. Nachází se tu i lyžařská škola pro děti a dospělé, skiservis nebo půjčovna vybavení. Na své si přijdou také snowboardisté.

Monínec je s vrcholem sjezdovky do 700 metrů nad mořem ideální volbou v blízkosti Prahy.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Mnichovice

Mnichovice mají maličký areál Šibeniční vrch přímo ve městě. Jde o srdce kraje Josefa Lady. Jsou tu celkem tři sjezdovky zvané Bobeš, Mikeš a Pašík. Zasněžování bývá technické, ale můžete si tu užít také lyžování při umělém osvětlení. Využít lze půjčovnu lyží a snowboardů, nebo školu lyžování. Areál je zcela ideální pro první kontakt dětí s lyžemi.

V areálu najdete dále Fun park s různými překážkami a tunelem a jízdné za celý den vás vyjde na 250 až 300 korun. Nelze ovšem platit kartou a i tady platí zákaz sáňkování a bobů.

Ještěd

Ne, nespletli jsme se. Skiareál Ještěd u Liberce je s ohledem na dopravní dostupnost poměrně rychlou volbou pro opravdu náročné lyžaře, kteří chtějí mít jistotu skvělých sněhových podmínek a vysoce kvalitního zázemí a služeb. Z Prahy se navíc na Ještěd dostanete speciálním skibusem ze stanice Palmovka. Skipas na jeden den můžete zakoupit přímo v autobuse, který zastavuje i v Mladé Boleslavi.

Na Ještědu je celkem 14 sjezdovek, 10 vleků a vedle přírodního sněhu je tu i běžné technické zasněžování a umělé osvětlení pro večerní lyžování.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ