Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší lyžování u Prahy 2024

Publikováno: 25.01.2024

Pokud bydlíte v hlavním městě České republiky, možná jste se někdy ptali, kam co nejblíže vyrazit za lyžováním. A možná jste opomněli samotné okolí Prahy. Stačí zajet pár desítek kilometrů od metropole a pokud jsou dobré povětrnostní podmínky, užijete si lyžování jen kousek od svého bydliště. Sjednejte si připojištění a vyrazte na celý den nebo klidně víkend.

lyžování u Prahy

Lyžování blízko Prahy

Všechny nejbližší lyžařské areály najdete jižně od Prahy. Soustřeďují se ve vyšších nadmořských výškách, hlavně v oblasti Středočeské pahorkatiny, její části Vlašimské pahorkatiny a Brd. Díky vyšší poloze je tu v zimní sezóně často dostatek sněhu, ať už přírodního, nebo umělého.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kde je nejbližší lyžování u Prahy?

Lyžování blízko Prahy si užijete například v těchto místech:

Skiareál Chotouň

Do skiareálu Chotouň nedaleko Jílového u Prahy se lze pohodlně dostat autem a zaparkovat zdarma přímo u vleku nebo příměstskou hromadnou dopravou. Dá se tedy říct, že Chotuň je skvělou volbou, pokud si chcete užít lyžování v Praze, respektive v těsné blízkosti naší metropole.

Tato sjezdovka u Prahy je vhodná pro začátečníky, děti i pokročilé. Pro nenáročné lyžaře a rodiny s dětmi je ideálním místem, kde s tímto oblíbeným sportem začít. Počítejte ale s tím, že v celém areálu je zakázáno sáňkování a bobování. A v areálu se také nedá platit kartou.

Provozní doba PO-PÁ 9 až 21 hod.; SO-NE 8 až 21 hod.
Pro děti Dětský lyžařský areál, denně 9 až 19 hod.
Vleky 2 (pomy)
Skipas Za 2 hodiny zaplatíte 320 Kč (dospělí), nebo 270 Kč (děti, studenti, senioři)

Zdroj: Vleky Chotouň k 25. 1. 2024

Skiareál Monínec

Pro trochu náročnější lyžaře, kteří se rádi svezou po červených sjezdovkách, je tu areál Monínec. I k němu se dostanete, vyrazíte-li z Prahy 80 km jižně směrem na Tábor. Několik sjezdovek má délku celkem 1,8 kilometrů a užít si můžete i 54 km běžeckých tratí, snowpark a oblíbené wellness centrum. K přepravě na vrchol sjezdovky slouží čtyřsedačková lanovka.

Samozřejmostí je večerní lyžování pod umělým osvětlením. Nachází se tu i lyžařská škola pro děti a dospělé, skiservis nebo půjčovna vybavení. Na své si přijdou také snowboardisté. A když se budete chtít občerstvit, v hlavní sezóně je zde otevřená restaurace.

Monínec je s vrcholem sjezdovky do 700 metrů nad mořem ideální volbou pro lyžování za Prahou.

Provozní doba Denní lyžování 9 až 16 hod.; večerní lyžování 18 až 21 hod.
Pro děti Lyžařská škola
Lanovka Čtyřsedačková
Skipas Za 2 hodiny zaplatíte 590 Kč (dospělí), 390 Kč (děti), 450 Kč (junioři, senioři)

Zdroj: Monínec ke dni 25. 1. 2024. Ceny skipasů se mohou měnit v závislosti na denní době a předstihu, s jakým si je chcete koupit.

Skiareál Mnichovice

Mnichovice, malé město asi 30 km jihovýchodně od centra Prahy, mají maličký areál Šibeniční vrch přímo ve městě. Jde o srdce kraje Josefa Lady. Jsou tu celkem tři sjezdovky zvané Bobeš, Mikeš a Pašík. Zasněžování bývá technické, ale můžete si tu užít také lyžování při umělém osvětlení. Využít lze půjčovnu lyží a snowboardů stejně jako školu lyžování. Areál je zcela ideální pro první kontakt dětí s lyžemi.

V areálu najdete dále Fun park s různými překážkami a tunelem. Nelze ovšem platit kartou a i tady platí zákaz sáňkování a bobů. Jedná se tedy především o skvělou možnost lyžování pro děti v v příjemné dojezdové vzdálenosti u Prahy.

Provozní doba ST-PÁ 15 až 19 hod., SO 10 až 17 hod. a 18 až 21 hod., NE 10 až 17 hod.
Pro děti Lyžařská škola Vločka (ÚT-PÁ 12 až 17 hod., SO-NE 10 až 17 hod.)
Vleky 2, ski aréna (poma, dětské lano, sněžný kolotoč)
Skipas Za celodenní lyžování v týdnu zaplatíte 400 Kč, o víkendu 600 Kč

Zdroj: Šibeniční vrch k 25. 1. 2024. Informace o provozní době a ceně lyžování se mohou lišit dle průběhu sezóny.

Skiareál Ještěd

Ne, nespletli jsme se. Skiareál Ještěd u Liberce je s ohledem na dopravní dostupnost poměrně rychlou volbou, pokud hledáte sjezdovku u Prahy. Místo ocení hlavně opravdu nároční lyžaři, kteří chtějí mít jistotu skvělých sněhových podmínek a vysoce kvalitního zázemí a služeb. Z Prahy se navíc na Ještěd dostanete speciálním skibusem ze stanice Palmovka. Skipas na jeden den můžete zakoupit přímo v autobuse, který zastavuje i v Mladé Boleslavi.

Při nákupu skipasů nejvíce ušetříte při jejich pořízení online cestou přes Gopass. Na Ještědu je celkem 14 sjezdovek a vedle přírodního sněhu je tu i běžné technické zasněžování a umělé osvětlení pro večerní lyžování. Před cestou si nezapomeňte zabalit také cestovní pojištění na lyže.

Provozní doba Denně 9 až 16 hod. a 18 až 21 hod.
Pro děti Lyžařská škola
Vleky 10
Skipas Za celodenní lyžování zaplatíte 590 Kč (dospělí), 380 Kč (děti), 440 Kč (junioři, senioři)

Zdroj: Ski Ještěd k 25. 1. 2024. Cena skipasů se může lišit v závislosti na sezóně, konkrétním dni i předstihu zakoupení. Otevírací doba se může lišit dle sezóny.

Pojištění pro lyžování v Česku 2024

Na rozdíl od cestovního pojištění do zahraničí neobsahuje cestovní pojištění v rámci České republiky pojištění léčebných výloh a ve většině případů ani asistenční služby. Pojištění léčebných výloh by bylo v případě pobytu na území ČR naprosto zbytečné, jelikož náklady na případná ošetření u lékaře, hospitalizace, transporty apod. jsou kryty z vašeho zdravotního pojištění.

Naopak při sjednání tuzemského cestovního pojištění online na našich webových stránkách je vždy součástí sjednávané smlouvy pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Připojistit si pak můžete storno cesty a nebo zimní a rizikové sporty.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte na pojištění auta

Cestujete na hory autem? Myslete i na jeho pojištění. Kromě povinného ručení si doporučujeme sjednat i havarijní pojištění. Nikdy nevíte, co se může na silnici stát, zejména v zimě. Havarijní pojištění v případě nehody kryje škody způsobené na vašem autě. Může vám tedy vytáhnout trn z paty. Pomocí naší online kalkulačky si porovnejte jednotlivé nabídky a vyberte tu nejlepší.

porovnat havarijní pojištění