Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění zimní sporty

Sedíte u počítače a vybíráte svou letošní zimní dovolenou na horách? Pak se rovnou podívejte i na cestovní pojištění zimní sporty. Možná jste téhle položce doposud nevěnovali moc času, ale věřte nám – stojí za to, podívat se na ni trochu blíže a vybrat si takové pojištění, které vám opravdu zajistí klid a jistotu v průběhu celé vaší dovolené. Proto jsme pro vás připravili tento článek, který vám o cestovním pojištění pro zimní sporty řekne všechny důležité informace.

Cestovní pojištění - zimní sporty

Cestovní pojištění pojištění do zahraničí

Věříme, že většina lidí už ví,  že pokud se chystá vyrazit za hranice ČR, je sjednání cestovního pojištění online samozřejmostí. A je úplně jedno, že se jedná byť jen o jednodenní výlet za výhodnými nákupy, na adventní trhy nebo za „lyžováním na otočku“. Stejně jako u dovolené, je dobré mít i v těchto případech sjednané správné cestovní pojištění s odpovídajícím krytím pro případ pojistné události.

V rámci Evropské unie sice platí zdravotní pojištění díky Evropskému zdravotnímu průkazu (známá modrá kartička, kterou všichni máme v peněžence). To nám ovšem zajistí pouze základní nezbytné ošetření v omezeném rozsahu. Nevztahuje se tedy na případné ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, případnou spoluúčast na léčbě, která je v zahraničí běžná nebo repatriaci zpět do ČR v případě potřeby.

Právě proto je důležité myslet na své komplexní zajištění formou komerčního cestovní pojištění, které vám všechny tyto položky pokryje. Sjednat byste si ho měli zvlášť v případech, kdy se za hranice chystáte za sportem. V takovém případě je cestovní pojištění přímo nezbytné.

Cestovní pojištění zimní sporty

Ať už se jedná chystáte provozovat zimní nebo jakékoliv jiné sporty, vždy se s nimi pojí riziko, že při nich dojde k úrazu a tedy k pojistné události. Proto byste výběr cestovního pojištění rozhodně neměli podceňovat a vzhledem k charakteru plánovaných sportovních aktivit myslet na odpovídající nastavení pojistných limitů. Tzn. čím rizikovější sport se chystáte provozovat, tím vyšší limity byste si v pojistce měli nastavit.

Při výběru toho nejlepšího cestovního pojištění zimních sportů si můžete snadno vybrat z nabídky hned několika pojišťoven. S jejich porovnáním vám pomůže naše přehledné porovnání cestovního pojištění.

Pojišťovny mají jednotlivé sporty rozděleny do jednotlivých kategorií: rekreačních, rizikových, extrémních, nepojistitelných, a někde i do zvláštní kategorie sportů zimních. U zimních sportů je pro pojistitele také rozhodující, zda budete provozovat lyžování či snowboarding na vyznačených sjezdovkách.

Před podepsáním smlouvy cestovního pojištění si ale zcela jistě v pojistných podmínkách ověřte, do jaké kategorie sportů spadá vámi zvolená sportovní aktivita. Níže se můžete podívat do tabulky s orientačním rozdělením. Jen podotýkáme, že se může pojišťovna od pojišťovny (drobně) lišit.

Sportovní aktivity podle jejich rizikovosti

  • Rekreační sporty

běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení, curling, cyklistika, cykloturistika, čtyřkolky, dračí lodě, florbal, fotbal, golf, házená, horské kolo kromě sjezdu, in-line a in-line na ledě, jízda na koni, jízda na tobogánu a vodní skluzavce, jogging, kanoe, kayak, koloběžka, lyžování na vyznačených sjezdovkách, orientační běh, plavání, saně, boby na vyznačených trasách, skiatlon, skiboby, sledge hokej, sněžnice do 3500 m n. m., snowboarding na vyznačených sjezdovkách, tenis, trampolína, treking a turistika v nenáročném terénu na značených stezkách, Via Ferata A, Via Ferrata B, Via Ferrata C, vodní lyže, vodní pólo, volejbal, vysokohorská turistika do 3500 m n. m.

  • Rizikové/Extrémní sporty

Akrobacie na lyžích, alpinismus, atletika, biatlon, boby na nevyznačených trasách, bungee jumping, canyoning, cyklokros, freeride, freerunning, freeskiing, freestyle snowboarding, heliskiing, high jumping, hokej, horolezectví, horské kolo vč. sjezdu,  jízda na ,,U" rampě, jízda na kole mimo cyklistické trasy po zpevněných cestách, jízda na snowscootu, jízda na sportovním bobu v koridoru, kiteboarding, kitesurfing, krasobruslení, lezení v ledopádech, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), longboard (ne downhill), lyžování a snowboarding ve snowparku, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a trasy, rychlobruslení, saně sportovní, skialpinismus, skitouring, sněžný skútr, snowbike, snowboarding mimo vyznačené tratě, snowbungeekayaking, snowbungeerafting, snowkiting, snowrafting, snowtrampoline, snowtubing na vyznačených trasách, sportovní boby, saně v koridorech, turistika nebo treking na značených cestách v oblastech za polárním kruhem, Via Ferrata D, Via Ferrata E, voltiž, vysokohorská turistika do 5000 m n. m., lanové překážky do 10 m

  • Nepojistitelné sporty

base jumping, běh na lyžích mimo vyznačené trasy, cave diving, cliffdiving, crashed ice, downhill, dragster, freeboarding, freediving, kiteflying, landkiting, lanové překážky nad 10 m organizované sportovní soutěže na amatérské úrovni, parašutismus, parkour nad 1,5 m, potápění pod ledem, profesionálně provozovaný sport vč. přípravy, sjíždění vodopádů, skeleton, skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích, skydiving, skymarathon, skysurfing, sněžný skútr - sjezd, závody (gladiator race, spartan race atp.) vč. její přípravy a závodů, speed flying, speed riding, tandemový seskok, technické potápění, tough mudder, Via Ferrata F, vodní paragliding, vyhlídkový let malým letadlem, výlet lodí po moři, výpravy, expedice do míst s extrémními podmínkami, vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. a horolezectví

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak vybrat správné cestovní pojištění na zimní sporty

Výběru vhodného pojištění je třeba věnovat trochu času a neskočit hned po první nabídce. Zaměřte se především na jeho kvalitu a odpovídající limity u  léčebných výloh a rozsah asistenčních služeb. Právě tyto položky jsou u cestovního pojištění zásadní. Pokud tedy cestujete do zahraničí za zimními sporty a vaše cesta bude v rámci Evropy, doporučujeme vybírat produkt s limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč.

V rámci připojištění do smlouvy určitě nezapomeňte zahrnout i pojištění odpovědnosti a úrazu. Pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob – což se vám může hodit právě na sjezdovce. Stačí malá srážka s jiným lyžařem, kterému způsobíte zranění či poničíte jeho výbavu a už po vás může vymáhat odškodnění. S pojištěním odpovědnosti se tak nebudete muset bát, že tyto náklady budete muset hradit z vlastních prostředků.

Připojištění úrazu vám zase slouží jako určité odškodnění pro případy, kdy si v případě úrazu přivodíte trvalé následky, nebo bude nutná vaše hospitalizace ve zdravotnickém zařízení.

Do smlouvy můžete také zahrnout pojištění zavazadel, které se ve většině případů vztahuje i na vaši sportovní výbavu. Podmínky jsou zde ale velmi specifické a individuální pro jednotlivé pojistitele a tak si je nezapomeňte prostudovat v pojistných podmínkách. Další oblíbeným pojištěním je pojištění sportovní výbavy.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak sjednat cestovní pojištění zimních sportů

Sjednání cestovního pojištění zimních sportů je velmi snadné. V případě, že využijete online porovnání a sjednání pojištění na portálu Top-Pojištění.cz, můžete vybírat z nabídky většiny pojišťoven a jejich produktů. Stačí si zde otevřít kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách. Co se týká sportů, pokud se budete pohybovat na vyznačených sjezdovkách a nepřekročíte hranici 3 500 m.n.m., stačí v kalkulaci zvolit položku Zimní sporty.

V případě, že preferujete více adrenalinové sporty a vaší oblíbenou zábavou je i freeride, tedy lyžování či snowboarding mimo sjezdovky, pak určitě nezapomeňte vybrat rizikové či extrémní sporty. Opět je třeba nahlédnout do podmínek dané pojišťovny a vybrat odpovídající pojištění. Pozor také na to, freeride často patří do skupiny sportů nepojistitelných.

V dalším kroku už uvidíte porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. V rámci kalkulace si můžete volit jednotlivá připojištění, pod tlačítkem „Popis“ zjistit konkrétní limity daných produktů a rozpis sportovních aktivit s rozřazením do jednotlivých rizikových skupin. Tlačítkem „Koupit“ pak pokračujete dále v objednávce, kde budete vyzváni k doplnění konkrétních údajů o jednotlivých pojištěných osobách. Objednávku dokončíte tlačítkem „Objednat“, kdy můžete rovnou provést platbu online platební kartou. Obratem po sjednání pojištění obdržíte na vaši e-mailovou adresu smlouvu a asistenční kartičky k vytištění.

Jestli si se sjednáním cestovního pojištění zimních sportů nevíte rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, na online chatu či e-mailu. K dispozici jsme vám každý den včetně víkendů a rádi vám zodpovíme vaše dotazy nebo vám pojištění sjednáme telefonicky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY