Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění zimní sporty

Sedíte u počítače a chystáte se objednat letošní zimní dovolenou na horách, když na vás blikne reklama hlásající Cestovní pojištění zimní sporty. Pravda, nikdy jste výběru cestovního pojištění moc času nevěnovali, vždy jste si vzali to, které vám nabídla vaše zdravotní pojišťovna. Není tedy právě na čase se na to podívat trochu blíže a vybrat takové pojištění, které vám opravdu zajistí klid a jistotu v průběhu vaší dovolené? Připravili jsme pro vás tento článek, kde se vše podstatné dozvíte.

Cestovní pojištění - zimní sporty

Cestovní pojištění

Doufejme, že snad už většina z nás má v hlavě uloženo, že v případě, že cestujete za hranice ČR, je sjednání cestovního pojištění online nezbytné. A nevadí, že se jedná o jednodenní výlet k některému z našich sousedů, třeba jen za výhodnými nákupy. I tak je dobré mít sjednané cestovní pojištění s odpovídajícím krytím pro případ pojistné události. I když vám v rámci Evropské unie platí zdravotní pojištění díky Evropskému zdravotnímu průkazu, zajistí vám pouze základní nezbytné ošetření v omezeném rozsahu. Nepokryje vám také případné ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, případnou spoluúčast na léčbě, která je v zahraničí běžná a také velmi důležitou položku, kterou je repatriace zpět do ČR v případě potřeby. A právě proto se rozhodně vyplatí sjednat si komerční cestovní pojištění, které vám všechny tyto položky pokryje. A pokud se do zahraničí chystáte za sportem, pak takové cestovní pojištění zimních sportů je pro vás v podstatě nezbytností.

Cestovní pojištění zimní sporty

Ať už se jedná o provozování zimních nebo jakýchkoliv jiných sportů, vždy je to spojeno s větším rizikem, že dojde k úrazu a tedy k pojistné události. Proto byste výběr cestovního pojištění rozhodně neměli odbýt a vybrat produkt vhodný pro cestu za sportem s odpovídajícími limity. Co se týká pojištění zimních sportů, pak samozřejmě, jako u všeho ostatního, záleží na výběru pojišťovny. K tomu by vám mělo pomoci naše nejpřehlednější porovnání cestovního pojištění na trhu. Pojišťovny mají rozřazení sportů do jednotlivých kategorií rekreačních, rizikových, extrémních a někde i zvlášť právě těch zimních, různé a tak bohužel nelze říci, jak pojištění nastavit, aby to bylo správně pro všechny pojišťovny. U zimních sportů je pro pojistitele ale rozhodující, zda se bude lyžování či snowboarding provozovat na vyznačených sjezdovkách a zda nebude překročena nadmořská výška 3500 m.n.m. Určitě je ale vhodné si v pojistných podmínkách dané pojišťovny ověřit, do jaké kategorie sportů spadá u vámi vybrané pojišťovny vaše sportovní aktivita.

Jak vybrat vhodné cestovní pojištění na zimní sporty

Cestovní pojištění zimní sporty - zní to jednoduše a vlastně to i jednoduché je. Je potřeba jen pár minut času výběru vhodného pojištění věnovat a nespokojit se s první nabídkou, kterou dostanete. V rámci cestovního pojištění do zahraničí je vždy součástí pojištění léčebných výloh a asistenční služby. A právě tyto položky cestovního pojištění jsou ty zásadní. Limity na pojištění léčebných výloh jsou různé a je třeba tedy vybírat i podle jejich výšky. Pokud tedy cestujete do zahraničí za zimními sporty a vaše cesta bude v rámci Evropy, doporučujeme vybírat produkt s limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč.

V případě úrazu na sjezdovce máte součástí pojištění i zásah horské služby a vrtulníku, pokud to situace vyžaduje a tedy pokud se jedná o život ohrožující situaci. Co se týká nabídky připojištění, pak určitě nezapomeňte do smlouvy zahrnout i pojištění odpovědnosti a úrazu. Pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. A škody způsobené na horách jsou právě těmi typickými příklady využití tohoto připojištění. Stačí malá srážka s jiným lyžařem, kdy mu způsobíte nějaké zranění či poničíte výbavu a už po vás může vymáhat odškodnění. K tomu pak vám právě pojištění odpovědnosti poslouží a vy se nebudete muset bát, že vše budete hradit z vlastních prostředků. Co se týká připojištění úrazu, to vám slouží jako takové odškodnění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti, ale také u některých pojistitelů jako denní odškodné při hospitalizaci. Do smlouvy můžete také zahrnout pojištění zavazadel, které se ve většině případů vztahuje i na vaši sportovní výbavu. Podmínky jsou zde ale velmi specifické a individuální pro jednotlivé pojistitele a tak si je nezapomeňte prostudovat v pojistných podmínkách.

Jak sjednat cestovní pojištění zimních sportů

Sjednání cestovního pojištění zimních sportů je opravdu snadné. V případě, že využijete online porovnání a sjednání pojištění na portálu Top-Pojištění.cz, můžete vybírat z nabídky většiny pojišťoven a jejich produktů. Stačí si zde otevřít kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách. Co se týká sportů, pokud se budete pohybovat na vyznačených sjezdovkách a nepřekročíte hranici 3 500 m.n.m., stačí v kalkulaci zvolit položku Zimní sporty.

V případě, že preferujete více adrenalinové sporty a vaší oblíbenou zábavou je i freeride, tedy lyžování či snowboarding mimo sjezdovky, pak určitě nezapomeňte vybrat rizikové či extrémní sporty. Opět je třeba nahlédnout do podmínek dané pojišťovny a vybrat odpovídající pojištění. Pozor také na to, freeride často patří do skupiny sportů nepojistitelných. V dalším kroku už uvidíte porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. V rámci kalkulace si můžete volit jednotlivá připojištění, pod tlačítkem Popis zjistit konkrétní limity daných produktů a rozpis sportovních aktivit s rozřazením do jednotlivých rizikových skupin. Tlačítkem Koupit pak pokračujete dále v objednávce, kde budete vyzváni k doplnění konkrétních údajů o jednotlivých pojištěných osobách. Objednávku dokončíte tlačítkem Objednat, kdy můžete rovnou provést platbu online platební kartou. Obratem po sjednání pojištění obdržíte na vaši e-mailovou adresu smlouvu a asistenční kartičky k vytištění.

A pokud si se sjednáním cestovního pojištění zimních sportů nevíte rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, na online chatu či e-mailu. K dispozici jsme vám každý den včetně víkendů a rádi vám zodpovíme vaše dotazy nebo vám pojištění sjednáme telefonicky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY