Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění porovnání

Porovnání cestovního pojištění rychle, levně a pohodlně. Takové výhody přináší online porovnání cestovního pojištění v kalkulačce cestovního pojištění. Na jednom místě lze přehledně srovnat nabídky cestovního pojištění 12 pojišťoven českého trhu, u kterých typ cesty nerozhoduje. K dispozici jsou nabídky produktů cestovního pojištění pro rodinnou dovolenou, pracovní cestu, studijní pobyt nebo pojištění dětí na letní tábor k moři a sjednání cestovního pojištění u nás není žádnou náročnou záležitostí.
Cestovní pojištění porovnání
Porovnání cestovního pojištění vám umožní vybrat to nejvýhodnější cestovního pojištění a získat tak úsporu nejen finanční, ale i úsporu časovou. Cestovní pojištění slouží k tomu, aby si člověk na cestách užíval bez zbytečných starostí a tak využijte možnosti porovnání nabídek cestovního pojištění a buďte na cestách v bezpečí.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění v základu zahrnuje úhradu léčebných výloh včetně potřebného zajištění na místě v případě potřeby lékařské pomoci v zahraničí. Pojištění léčebných výloh v kombinaci s asistenční službou pojišťovny vám plně postačí pro jednodenní výjezdy za nákupy do zahraničí nebo například jednodenní služební cesty. Rozhodující je však výše pojistného krytí léčebných výloh. Minimální částku, na kterou se lze v rámci cestovního pojištění je 1,7 mil. korun, ze kterého lze nárokovat: lékařská ošetření a vyšetření, náklady na léky, lékařskou repatriaci, převozy a hospitalizaci.

V případě, že je plánovaná cesta delší doporučuje základní cestovní pojištění rozšířit o připojištění. V rámci porovnání nabídek cestovního pojištění lze k základnímu balíčku připojistit odpovědnost, riziko úrazu, zavazadel nebo například storno cesty. Při kalkulaci cestovního pojištění vždy zvažte, jaké sportovní aktivity budete v zahraničí provozovat, jaký tedy bude mít vaše cesta charakter.

Úrazové pojištění se vyplatí připojistit zejména při horských turistikách, trekingu a lyžování, zkrátka při cestách, jenž jsou spojeny se zvýšenou či sportovní aktivitou. Pojištění zavazadel nejvíce jistě oceníte při cestách, kdy svá zavazadla svěřujete dopravci. Toto připojištění se vám bude hodit i při ztrátě nebo odcizení osobních dokladů, což je zejména v rozvojových zemích komplikace tak velká, že plynulost a harmonii vaší dovolené značně ovlivní. Pokud cestujete s dětmi, pak je připojištění odpovědnosti k cestovnímu pojištění téměř povinnost. Všichni to známe - nikdy neříkej nikdy!

Územní platnost cestovního pojištění

Cestovní pojištění lze sjednat s územní platnost Evropa, Svět bez USA nebo Celý svět. Do porovnání cestovního pojištění stačí zadat pouze cílovou destinaci bez ohledu na tranzitní země. Územní platnost se do pojistné smlouvy cestovního pojištění generuje právě dle cílové destinace. Zde je rozdělení jednotlivých států dle jejich řazení ke kontinentu.

Evropa:

  • všechny státy geografického území Evropy (Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Jugoslávie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko – evropská část, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie);
  • jejich vybrané ostrovy (Kréta, Sicílie, Sardinie, Korsika, Mallorca, Menorca, Ibiza, Kanárské ostrovy, Madeira, Azorské ostrovy, Země Františka Josefa, Jan Mayen, Špicberky, Hebridy, Shetlandy, Orkneje);
  • Egypt, Izrael, Kypr, Maroko, Tunisko a Turecko.

Celý Svět, případně Svět bez USA:

  • všechny státy světa bez omezení vyjma ČR.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ