Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Úraz, který stál běžkařku víc než čtvrt milionu!

U všech našich článků, které se týkají výletů za zimními sporty zmiňujeme důležitost cestovního pojištění. Velké množství lidí ho stále bere jako zbytečný výdaj. Vždyť na sebe přece dávají pozor, chovají se bezpečně, a  nepřipouští si, že by se jim něco mohlo stát... Příběh ze života vydá za tisíc upozornění a pouček. Přečtěte si skutečný případ běžkařky, které se spoléhání na vlastní zkušenosti a štěstí poněkud prodražilo.

Horská služba

Za sněhem do Alp

Lenka vyrazila se svými přáteli na zimní dovolenou do francouzských Alp. Po pár dnech na sjezdovce se rozhodla, že vyrazí sama na běžky. Vzala si mobilní telefon s tím, že dá kamarádům vědět, kde se odpoledne potkají.

Kamarádka se ale neozvala a její mobil byl hluchý. Vzhledem k tomu, že se blížil večer a o Lence pořád nebyly žádné zprávy, zavolali její přátelé horskou službu, která ji začala hledat na trase, po které se vydala.

Záchranáři Lenku naštěstí našli – při nešikovném pádu si poranila koleno a utrhla zkřížený vaz. A mobil? Ten při pádu skončil někde ve sněhu. Lenka byla transportována do nemocnice, ve které podstoupila operaci, pár dní si poležela a následně byla převezena do České republiky.

Dovolená se Lence prodražila…

Kolik peněz by tahle zkušenost Lenku stála, kdyby neměla kvalitní cestovní pojištění? Jen zásah horské služby vyšel na 50 tisíc korun. Následné ošetření, operace a pobyt v nemocnici pak 168 tisíc korun a převoz do ČR účet navýšil o dalších 60 tisíc korun. Shrnuto a podtrženo celkem 278 000,-. Lenka měla štěstí, že při svém pádu nezranila i někoho dalšího, protože v tom případě by byla částka ještě mnohonásobně vyšší. Pojištění odpovědnosti za škodu je totiž dalším krytím, které bývá často podceňováno.

Vyčíslení nákladů

Poskytnuté služby Náklady
Zásah horské služby 50 000 Kč
Ošetření a operace 168 000 Kč
Převoz do ČR 60 000 Kč

Pzn. jedná se o skutečné náklady, které nám dodala pojišťovna.

Jak se zachovat při úrazu

  • asistenční kartičkou sebou,
  • volejte v každé situaci 112 nebo můžete využít aplikaci „Záchranka“,
  • kontaktujte asistenční službu pojišťovny.

Na hory jedině s cestovkem

Nespoléhejte se tedy pouze na štěstí, protože i zkušené sportovce může potkat úraz. Sjednejte si před vaší dovolenou cestovní pojištění, s krytím pro zimní sporty-snadno, rychle, online během pár minut! Protože se rozhodně vyplatí.

P.S. A proč se v těchto případech nemůžete spoléhat jen na "modrou průkazku" alias Evropský průkaz pojištění, se dočtete v tomto článku.