Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Na lyže jedině s cestovkem

Publikováno: 07.01.2019

,,Cestovkem" máme samozřejmě na mysli kvalitní cestovní pojištění. Pevně věříme, že už většina z nás bere sjednání cestovního pojištění při cestách do zahraničí jako běžnou součást přípravy na dovolenou. Nezapomínejte ale, že sjednání cestovního pojištění je nutností i v případě, že jedete pouze kousek za hranice naší republiky, třeba jen na jednodenní lyžovačku na německé straně Šumavy. Že je to na jeden den zbytečné? Možná vás o opaku přesvědčí následující příběhy.

Na lyže s cestovkem

S dětmi do Alp

Konečně je to tady, vyrážíte na první rodinnou zimní dovolenou do Alp. Celý týden uteče jako voda, děti jsou nadšené a máte před sebou už jen posledních pár jízd na sjezdovkách, než se vydáte na cestu domů. Děti získaly na lyžích za celý týden už poměrně vysoké sebevědomí a tak se dolů pouštějí se stále větší jistotou. Spokojeně se tedy kocháte jejich lyžařským uměním, když najednou vidíte, jak se mladší syn snaží na poslední chvíli vyhnout odepnuté lyži jiného lyžaře, vrávorá a nakonec končí po několika kotrmelcích tváří ve sněhu. V tu ránu se ozve pláč a vám je jasné, že se pád zřejmě bez zranění bohužel neobešel.

Vůbec nepřemýšlíte nad tím, kde hledat vhodné lékařské zařízení a využíváte místního lékaře v lyžařském centru. Výsledkem je zlomené zápěstí levé ruky. Úlevu z toho, že to v podstatě dopadlo dobře, cítíte bohužel jen do té doby, než vám lékař vystaví účet. S pomocí překladače si účet za celkové vyšetření, rentgen, léky a ambulantní ošetření zlomeniny dáte dohromady. Celková částka v přepočtu dělá téměř 30 000 Kč. Než ale propadnete panice, uvědomíte si, že máte sjednané pojištění na hory. Naštěstí.

Kontaktujete tedy asistenční službu své pojišťovny, kde vám dají přesné instrukce k tomu, jak postupovat, aby vám částka byla v rámci plnění pojistné události uhrazena. Nechcete ani přemýšlet nad tím, že pokud byste cestovní pojištění sjednané neměli, pak by pravděpodobně celá úhrada šla z vašich finančních prostředků. Klasické zdravotní pojištění vám totiž náklady na ošetření v soukromých ambulancích nekryje, a pokud ano, tak v opravdu omezené míře.

Zásah horské služby

S partou kamarádů si užíváte zimních radovánek ve švýcarských Alpách a máte pocit, že vám nic takhle dokonalou dovolenou nemůže pokazit. Bohužel opak je pravdou. Považujete se za výborného lyžaře a tak se ze svahu řítíte poměrně vysokou rychlostí. Výstavním obloučkem se chcete vyhnout pomalejšímu lyžaři, když se vám překříží lyže a vy už nedokážete zabránit střetu se sloupem od lanovky. Ležíte ve sněhu a poslední co si pamatujete je, že se nad vámi sklání váš kamarád s telefonem u ucha.

Když oči znovu otevřete, zjistíte, že ležíte v nemocnici a vůbec nevíte, co se vlastně stalo. Později se od lékaře dozvíte, že jste byl ze sjezdovky transportován horskou službou, následně pak převezen do nemocnice v nejbližším městě a to s otřesem mozku a zlomenou nohou. Nyní jste po operaci na JIP. Od přátel se posléze dozvíte, že vše již řeší s vaší pojišťovnou, jejíž asistenční služba je ve spojení s místními lékaři. Veškeré náklady tedy hradí vaše pojišťovna. Když s odstupem času od pojišťovny získáte informaci o výši pojistného plnění, které se nakonec vyšplhalo bez mála na 350 000 Kč, jste opravdu rádi, že jste těch pár stovek do sjednání cestovního pojištění online investovali.

Ukázka zásahu horské služby

Buďte zodpovědní!

Považujete se za zodpovědného člověka a nic nechcete nechat náhodě. Takže uzavření kvalitního pojištění na cesty s připojištěním odpovědnosti je pro vás při cestě na zimní dovolenou samozřejmostí. A ještě že tak! Jistě znáte úsloví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A občas se nevyhne ani lidem na horách. Sjíždíte dolů k lanovce, když před vámi jiná lyžařka nezvládne brzdění a upadne. Vám se jí bohužel přes veškerou snahu již nepodaří vyhnout a dochází ke srážce. Rakouskou lyžařku bohužel s mnohačetnými zraněními a podezřením na zranění hlavy převáží do nejbližší nemocnice vrtulník.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nehodu vám později připomene oznámení o škodě, které po více jak půl roce obdržíte poštou. Vyúčtované náklady činí téměř 1,5 mil. Kč a zahrnují transport do nemocnice, léčení a lékařské zásahy, repatriaci, dále pak ušlý zisk, bolestné, zhoršení společenského postavení zraněné ženy a náklady na právní zastoupení a znalecké posudky. Se svou pojišťovnou jste ve spojení již od dané nehody a tak veškeré náklady budou v rámci pojistné události pokryty vaším pojištěním odpovědnosti, které jste si k cestovnímu pojištění sjednali.

Příklady ošetření v cizině:

Nejčastější příklady ošetření v cizině náklady
Zlomenina nohy (ošetření úrazu, pobyt v nemocnici, repatriace – Francie) 250.000 Kč
Zásah horské služby (svoz saněmi, ošetření – Rakousko) 25.000 Kč
Zranění ramene (ošetření, chirurgický zákrok – Rakousko) 168.000 Kč
Transport helikoptérou (Rakousko) 125.000 Kč

Pořád myslíte, že je cestovko zbytečné?

A tak bychom mohli s nepříliš příjemnými historkami pokračovat dál a dál. Cílem tohoto článku ale samozřejmě nebylo to, abychom vás vyděsili. Chtěli jsme vás pouze upozornit na to, že nešťastná nehoda, úraz a podobně se může stát opravdu každému a to kdykoliv. A i když vás před tím pojištění bohužel ochránit nedokáže, pomůže vám pak alespoň s řešením následků. A i to vám jistě zajistí větší klid a pohodu na dovolené.

Sjednání cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění je opravdu snadné a rychlé. Provést jej můžete jednoduše online a to třeba i po cestě na dovolenou. Stačí mít u ruky chytrý telefon s připojením k internetu. Na webu Top-Pojištění.cz stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o pojištěných a dané cestě, pro lyžování či snowboarding na značených sjezdovkách vybrat položku ,,zimní sporty" a vybrat takové pojištění, které bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám. Po dokončení objednávky obdržíte e-mailem smlouvu i asistenční kartičky k vytištění. Pojištění vzniká úhradou a tak není třeba podpis smlouvy. A pokud si nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz